Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.4 140 hp insignia yakıt tüketimi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: 1.4 140 hp insignia yakıt tüketimi

Merhabalar 1.4 motorlu araçlarda start stop sistemini sürekli kapalı tutma seçeneği mevcut mu?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tasit77
      Merhabalar 1.4 motorlu araçlarda start stop sistemini sürekli kapalı tutma seçeneği mevcut mu?
      hayır aracı her çalıştırmanızda otomatik olarak açık oluyor
      2012 1.4t beyaz/bej+edition elegance+yeni stil paket(18"+afl+bluetooth)+necvox

Yorum

Orjinal yazı sahibi: stean
        Orjinal yazı sahibi: tasit77
        hayır aracı her çalıştırmanızda otomatik olarak açık oluyor
        Teşekkür ederim.

Yorum

opel adam ın yakıt ortalaması 5.3 onla kıyaslarsak insignia hiç yakmıyor
          2012 İnsignia 1.4 turbo edition elegance+beyaz

Yorum

Son 5000km nin ortalama yakıtı 9.1 litre,ortalama hız ise 30km/h aracım ise 10200 kilometrede.Elbet birgün düşecek diye avutuyorum kendimi
            Insignia 1.4 Turbo Elegance

Yorum

aracım 4500 km de 7.9 lt /100 km ortalama var şuanda ve hiç sıfırlamadım değeri
              1.4 T Edition Elegance + Yeni Still Paket

Yorum

önemli olan bir de ne kadar çok dur kalk yaptığınız. ortalama 20 km gibi bir hızınız var ise her türlü yakıyor araçlarımız.bugün arabama bindim. yavaş yavaş zorlamadan düzgünce kullanarak beykoza gittim. dönüşte üsküdara sahilden geri döneyim dedim deli gibi kalabalık.dur kalk sürekli.sonrada kozyatağına gitmem icap etti ve aracı belirli bir süre zorladım. zorlamaz olaydım... araba bir de chipli olunca 1-2 dakika içerisinde 10 km yolda benzin ibresinin dibe vurduğunu gördüm.... işte dizellerin farkı bu. istediğin kadar sıkıştır yaktığı belli.... sonuç : benzinli araç her türlü zorlandığında yakar ) sadece insignia değil , c180,passat,audi vb. hepsi yakıyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: vedat candan
                  önemli olan bir de ne kadar çok dur kalk yaptığınız. ortalama 20 km gibi bir hızınız var ise her türlü yakıyor araçlarımız.bugün arabama bindim. yavaş yavaş zorlamadan düzgünce kullanarak beykoza gittim. dönüşte üsküdara sahilden geri döneyim dedim deli gibi kalabalık.dur kalk sürekli.sonrada kozyatağına gitmem icap etti ve aracı belirli bir süre zorladım. zorlamaz olaydım... araba bir de chipli olunca 1-2 dakika içerisinde 10 km yolda benzin ibresinin dibe vurduğunu gördüm.... işte dizellerin farkı bu. istediğin kadar sıkıştır yaktığı belli.... sonuç : benzinli araç her türlü zorlandığında yakar ) sadece insignia değil , c180,passat,audi vb. hepsi yakıyor.
                  Tamamen haklısınız. Dizelle bassanız da aynı yakıyor, basmasanızda. Ama benzinlide gaza her bastığınızda içiyor benzini.
                  2012 - 1.4 Turbo Edition Elegance + Yeni Stil Paketi

Yorum

her ikisini de uzun süreli kullanmış biri olarak acizane deneyimlerim bunu gösteriyor hee ne var porsche carrera ve diğer araçlarında da fabrika verileri bizim araçlarımıza yakın. onlarıda sıkıştırın bakalım ne olacak ) zaten sakin kullanımda hiçbir araç fazla yakmaz. balina kasa eski mercedes 320 se ler falan hariç ) dizellerinde fiyatları ortada... yaptığınız km ye göre tabi tercih meselesi. yılda 15.000 geçmiyorum. o yüzden bu tercihi yaptım. 1.6 dizel çıkarsa tabi onu da deneriz. fiyatına bağlı )

Yorum

vallahi arkadaşım yeni cliodan aldı 90 hp dizel olanı. sehir içinde 5,1 lt ortalama gösteriyo araç daha 200 km de. dahada düşecek tüketim. üstelik aracı yavaş kullanmıyor baya sıkıştırdık aracı. bizim araca geri binesim gelmedi

Yorum

şehir içi için öle bişey şart ) ama yine clio almam corsa alırım. 90 bg manuel . canavar gibi ))

Yorum

biz o tüketimi uzun yolda bile yakalayamayız. harika bir tüketim. corsayı bilemem binmedim ama buna bindim. sudan ucuz yav

Yorum

bayır aşağıya anca ) her ikisinin yeri farklı. ne yapalım şimdi satacak değiliz performansı yeter

Yorum

Clio dizel 1000 kg ağırlığı var.Insignia gibi 1400-1500 kg olsun o zaman yaksın 5 lt.Clio 4 dizel 45,000 tl uçuk bi fiyat.
                              vallahi arkadaşım yeni cliodan aldı 90 hp dizel olanı. sehir içinde 5,1 lt ortalama gösteriyo araç daha 200 km de. dahada düşecek tüketim. üstelik aracı yavaş kullanmıyor baya sıkıştırdık aracı. bizim araca geri binesim gelmedi

İLK AŞKIM 2009 Opel Insignia EDITION ELEGANCE 1.6
                              17'' Michelin Primacy HP Safir Siyah(Satıldı) / SEAT LEON 1.4 125 HP TSİ STYLE+COPA  KIRMIZI
                              35GB5825  A Rh+

Yorum

Elmay la armut kıyaslanmaz.Biri dizel birde arada 400 kg ağırlık farkı var öbürü benzinli
                                biz o tüketimi uzun yolda bile yakalayamayız. harika bir tüketim. corsayı bilemem binmedim ama buna bindim. sudan ucuz yav

İLK AŞKIM 2009 Opel Insignia EDITION ELEGANCE 1.6
                                17'' Michelin Primacy HP Safir Siyah(Satıldı) / SEAT LEON 1.4 125 HP TSİ STYLE+COPA  KIRMIZI
                                35GB5825  A Rh+

Yorum

İşleniyor...
                                X