Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.4 140 hp insignia yakıt tüketimi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: 1.4 140 hp insignia yakıt tüketimi

hemen savunmaya geçmeyin yav bende insignia kullanıyorum sadece yakıt tüketimi konuşuyoruz. yoksa ben bilmiyomuyum aradaki ağırlık farkını yada insigliayla clionun aynı segment arabaları olmadığını ve kıyaslanamayacağını. hoşumuza giden bişeyi yazdık. herşeyde bi muhalif çıkacakmmı yav
    2012 1.4t beyaz/bej+edition elegance+yeni stil paket(18"+afl+bluetooth)+necvox

Yorum

.
      Orjinal yazı sahibi: stean
      hemen savunmaya geçmeyin yav bende insignia kullanıyorum sadece yakıt tüketimi konuşuyoruz. yoksa ben bilmiyomuyum aradaki ağırlık farkını yada insigliayla clionun aynı segment arabaları olmadığını ve kıyaslanamayacağını. hoşumuza giden bişeyi yazdık. herşeyde bi muhalif çıkacakmmı yav

İLK AŞKIM 2009 Opel Insignia EDITION ELEGANCE 1.6
      17'' Michelin Primacy HP Safir Siyah(Satıldı) / SEAT LEON 1.4 125 HP TSİ STYLE+COPA  KIRMIZI
      35GB5825  A Rh+

Yorum

Simdi soyle bisey varki araba isterse suyla calissin basinca yakmayani yok. arkadasimda piyasadaki en yakan araclardan birisi olan audi a1 1.6tdi 105 beygir manuel var arac gercekten cok ekonomik ama adamin son 2bin km ortalamasina baktim gecen 8.0 litre) benim ortalamam 7.5 litre
        Ki onun aracini ben aldigimda hergun 5,5-6litre ortalamayla gittigim yolu(insignia) a1le 3.2 litre ortalamayla gitmistim bundan sonraki aracim 1.6dizel ve ufak bisey olcak
        2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ygtylmz
          Simdi soyle bisey varki araba isterse suyla calissin basinca yakmayani yok. arkadasimda piyasadaki en yakan araclardan birisi olan audi a1 1.6tdi 105 beygir manuel var arac gercekten cok ekonomik ama adamin son 2bin km ortalamasina baktim gecen 8.0 litre) benim ortalamam 7.5 litre
          Ki onun aracini ben aldigimda hergun 5,5-6litre ortalamayla gittigim yolu(insignia) a1le 3.2 litre ortalamayla gitmistim bundan sonraki aracim 1.6dizel ve ufak bisey olcak
          +1
          yalnız basarak 8 litre. sen 3,2 yapmışsın ayağımız gaza basmayı unutmuş
          2012 1.4t beyaz/bej+edition elegance+yeni stil paket(18"+afl+bluetooth)+necvox

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Beraat
            Son 5000km nin ortalama yakıtı 9.1 litre,ortalama hız ise 30km/h aracım ise 10200 kilometrede.Elbet birgün düşecek diye avutuyorum kendimi
            5000 km ortalamasını düşürmeniz çok zor olur. Genelde tüketim takılı kalır. Rahat 400 km kadar düz bir uzun yol gideceksiniz ki tüketiminiz biraz düşsün. Bence tüketim değerini sıfırlama zamanınız gelmiş. Biraz sakin kullanırsanız 9 litre altına rahat inecektir
            2015 Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Sport Quattro

Yorum

Orjinal yazı sahibi: stean
              biz o tüketimi uzun yolda bile yakalayamayız. harika bir tüketim. corsayı bilemem binmedim ama buna bindim. sudan ucuz yav
              Ben öyle bir yakalarım ki

http://www.youtube.com/watch?v=4JZnRvFMdbU#ws

Aracı çok yavaşta sürmedim hızım 90- 100 km/h arasındaydı

Yorum

Evet Çok yavaş değil otobüs bile geçmiş şaka bir yana bizim araçları 90-120 limitlerinde kullandığınızda şaşırtıcı bir düşük yakıt tüketimi söz konusu önemli olan 90-120 arasında kalmak

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                  Evet Çok yavaş değil otobüs bile geçmiş şaka bir yana bizim araçları 90-120 limitlerinde kullandığınızda şaşırtıcı bir düşük yakıt tüketimi söz konusu önemli olan 90-120 arasında kalmak
                  Abi videonun aldındaki yorumu okudun mu? ihihi haha haha

" otobüse bak 110 km/h ile gidiyor herzaman ki metro turızm kasapları bu arada araba gerçekten az yakıyor"

Yorum

Mrb arkadaslar,
                    Ben de yazdan once insignia dusunuyorum ama 1.4 ile 1.6 arasindaki yakit tuketimini kullananlara sormak istedim.
                    Evden okula okuldan eve ve yilda iki kez de sehir disi tatil/uzun yol yapiyorum. Yillik 10000 kmyi gecmiyorum pek. Su anki arabam dizel ve 6 yilda 60000 km yapmisim. Bu bilgiler isiginda, alacagim arabayada insallah en az 5 yil binecegim icin sizce hangisi mantikli olur? 1.6 Cosmo'da aslinda beni cezbeden tek sey 180 hp. Onun disinda sanirim hersey 1.4 ile ayni. Bilmiyorum artik, yardimci olursaniz sevinirim.

Yorum

bende 1.4 kullanıcısı olucam açıkcası fabrika verilerinde neredeyse ikisi arasında yarıyarıya fark var pek mantığıma yatmasada 1.4 ün 140 bg ve 200 torku oluşu diğer rakiplerine göre beni cezbetti üye olduktan sonra arkadaşların fotoğraflı mesajlarını gördükten sonra biraz rahatladım şehir içi 7.5 sehirler arası 5.5-6 litre yakalayanlar var tabiki gaza ayağınızın altında yumurta varmış gibi basarak deneme sürüşünde aracın 150 yi 4. viteste çok rahat yaptığını görünce arabanın yakıt konusunda cimri olabileceğini düşündüm 0-100 km arasına 9 saniyede çıkacağına varsın 11 snde çıksın sonuçta arabayı rally için almıyoruz benim düşüncem ama bastığın zamanda gitmem demiyecek bi kapasitede max torku inceledğim kadarıyla 1850 devirde vermesi bi avantaj sonuç olarak karar sizin açıkcası 1.4 kullananlar yaktığı ortalamayı paylaşmış ya da ben 1.4 e yöneldiğim için onları göremedim 1.6 kullananlarda
                      bunları paylaşırsa karşılaştırma olanağımız olacak

Yorum

Orjinal yazı sahibi: zizufuat
                        Mrb arkadaslar,
                        Ben de yazdan once insignia dusunuyorum ama 1.4 ile 1.6 arasindaki yakit tuketimini kullananlara sormak istedim.
                        Evden okula okuldan eve ve yilda iki kez de sehir disi tatil/uzun yol yapiyorum. Yillik 10000 kmyi gecmiyorum pek. Su anki arabam dizel ve 6 yilda 60000 km yapmisim. Bu bilgiler isiginda, alacagim arabayada insallah en az 5 yil binecegim icin sizce hangisi mantikli olur? 1.6 Cosmo'da aslinda beni cezbeden tek sey 180 hp. Onun disinda sanirim hersey 1.4 ile ayni. Bilmiyorum artik, yardimci olursaniz sevinirim.
                        Şöyle söyleyim genel olarak değerlendirirsek 1.4 turbo nun 8 litre yaktığı yerde 1.6 turbo 10 litre yakar. Siz her 100 km de yaklaşık 9,5 -10 tl fazla benzin tüketeceğiniz anlanıma gelir. Bu da 1 yıl da fazladan 1000 tl demek ama değer mi derseniz bence kesinlikle değer. Aracın gidişi gerçekten çok farklı birde Cosmo donanım faktörü var ki, İnsignia'yı insignia yapan en önemli özellik diyebilirim. Opsiyon olarakta Flexride şasi alırsanız tadından yenmez

Yorum

Orjinal yazı sahibi: rodentox
                          bende 1.4 kullanıcısı olucam açıkcası fabrika verilerinde neredeyse ikisi arasında yarıyarıya fark var pek mantığıma yatmasada 1.4 ün 140 bg ve 200 torku oluşu diğer rakiplerine göre beni cezbetti üye olduktan sonra arkadaşların fotoğraflı mesajlarını gördükten sonra biraz rahatladım şehir içi 7.5 sehirler arası 5.5-6 litre yakalayanlar var tabiki gaza ayağınızın altında yumurta varmış gibi basarak deneme sürüşünde aracın 150 yi 4. viteste çok rahat yaptığını görünce arabanın yakıt konusunda cimri olabileceğini düşündüm 0-100 km arasına 9 saniyede çıkacağına varsın 11 snde çıksın sonuçta arabayı rally için almıyoruz benim düşüncem ama bastığın zamanda gitmem demiyecek bi kapasitede max torku inceledğim kadarıyla 1850 devirde vermesi bi avantaj sonuç olarak karar sizin açıkcası 1.4 kullananlar yaktığı ortalamayı paylaşmış ya da ben 1.4 e yöneldiğim için onları göremedim 1.6 kullananlarda
                          bunları paylaşırsa karşılaştırma olanağımız olacak

1.4 turbo 3. viteste çok rahat 150 km/h ı görüyor. Bu videom da 151 km/h a çıktım zaten 152 km/h kesici

http://www.youtube.com/watch?v=sFiiNaVm_Fg#ws

4. viteste de 205 km/h a ulaşabiliyor istersen onun linkinide atabilirim :P

Yorum

tabiki 3. vitestede basıyo ama ben ekonomik olarak kullanımda demek istedim devir göstergesini dibe vurdurmadan yani
                            3. viteste 150 iken anlık tüketim nedir onuda alabilirmiyim
                            bunu şöylede sıralayabiliriz denediyseniz 3. 4. 5. 6. viteslerde 150 km hızda anlık tüketim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: rodentox
                              tabiki 3. vitestede basıyo ama ben ekonomik olarak kullanımda demek istedim devir göstergesini dibe vurdurmadan yani
                              3. viteste 150 iken anlık tüketim nedir onuda alabilirmiyim
                              bunu şöylede sıralayabiliriz denediyseniz 3. 4. 5. 6. viteslerde 150 km hızda anlık tüketim
                              Tam hesaplamadım ama genel tahminim

3. vites 150 km/h da 28 litre anlık tüketim

4. vites 150 km/h da 22 litre anlık tüketim

5. vites 150 km/h da 16 litre anlık tüketim

6. vites 150 km/h da 9-10 litre anlık tüketim sergileyecektir. 6. vitesin çok uzun olmasının avantajı bu da

Yorum

6 vitesli araba hiç kullanmadım şunu merak ediyorum 5. vites 110 sabit hız lamı gitmek motor açısından sağlıklı yoksa 6. viteste 110 ilemi araba 6 vites olduğu için sanki bana 110 bana az geliyo bu viteste yani demek istedğim 6. vites 110 ile gitmek arabayı boğarmı tşk

Yorum

İşleniyor...
                                X