Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.4 140 hp insignia yakıt tüketimi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: 1.4 140 hp insignia yakıt tüketimi

hep 80 80 giderseniz motoruda kucağa alırsınız ama,
    çok devirsiz giderseniz motoru yersiniz , devirsiz olduğunu şurdan anlayabilirsiniz
    seyir halinde iken gaza dokunuca motor kendini hemen toplayamıyorsa , devirsiz gidiyorunuz demektir.
    yada ben yıllardır dizel araba kullandığım için öyle geliyor , benzinliye tam alışamadım gibi.
    2012 İnsignia 1.4 turbo edition elegance+beyaz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: şahin
      çok devirsiz giderseniz motoru yersiniz , devirsiz olduğunu şurdan anlayabilirsiniz
      seyir halinde iken gaza dokunuca motor kendini hemen toplayamıyorsa , devirsiz gidiyorunuz demektir.
      yada ben yıllardır dizel araba kullandığım için öyle geliyor , benzinliye tam alışamadım gibi.
      devirsiz kullanımında dereceleri vardır. örneğin düz bir yolda 6'ya atıp devirli kullanacağım diye 3000 devirde kullanırsanız zaten hız sınrını aşarsınız.

biim araçlar 1750 devirde maximum torku sağlamıyor mu? ben bundan şunu anlarım: demek ki 1750 devir ve üzeri (şartlara göre) devirli kullanım saylır. bununla birlikte rampa çıkarkende 1600 kg gelen bir aracı 5-6 viteste 90 km'ye zorlarsak o zaman devirsiz olur.
      bir aracın devirsiz olması sadece gaz yemesinden anaılmaz diye biliyorum. devirsiz araç titrer. zaten "ben gidiyorum bak vitesi düş" der.

yanlışlarımı düzelirseniz sevinirim.
      MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

80 km hız 1750 devirde araç sollarken , 6. viteste gaza yüklenip arabanın toparlamasımı daha mantıklı, 5. vitese yitip devri yükseltmekmi , hangisinde daha çabuk toparlar.
        kararı siz verin

Yorum

80'le giderken 6nci viteste devir 1500 oluyor. Araba bayılmıyor bu devirde. Zaten araç bayılmaya başladığı anda cruise control devreden çıkıyor. Aynı şekilde araç titremeye başlar ve düşük hızlardayken devirsizseniz stop bile eder. Zaten bu resimi sırf 80'le giderken kaç lt yakacak diye deneme amaçlı çektim.

80 km hız 1750 devirde araç sollarken , 6. viteste gaza yüklenip arabanın toparlamasımı daha mantıklı, 5. vitese yitip devri yükseltmekmi , hangisinde daha çabuk toparlar.
          kararı siz verin
          Eğer karşıdan araba geliyorsa, ani hızlanmam gerekirse tabiki vites küçültürüm. Ama sollamada hızın önemi yoksa vites değiştirmeye gerek duymam, ağır ağır hızlanırım. Her araba sollayışta vites düşürüp gaza abanacaksak yakıt tüketimi nice olur.
          2012 - 1.4 Turbo Edition Elegance + Yeni Stil Paketi

Yorum

bende bu zmana kadar benzinli kullanmadım motorun sesine göre vites değişimi yaptım.her 1850 devirde vites değişirse araba boğulur gibi geliyo bana arabayı gaza doyurmadan vites değiştirmek size bol ve uzun gelen bi eşofmanla koşar gibi geliyo paçaları ayaklarına dolanarak

Yorum

boşverin devri arkadaşlar basın gaza gitsin 1 litre fazla yakınca zararı olmuyor
              2011 2.0cdti cosmo flexi sunroof Infinity ses sistemi
              yeni yüzyıl üniversitesi mimarlık

Haşin gaddar bilakis çok kibarım.Israr ederim iyi dans ederim o kadar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: rodentox
                bende bu zmana kadar benzinli kullanmadım motorun sesine göre vites değişimi yaptım.her 1850 devirde vites değişirse araba boğulur gibi geliyo bana arabayı gaza doyurmadan vites değiştirmek size bol ve uzun gelen bi eşofmanla koşar gibi geliyo paçaları ayaklarına dolanarak
                Tamamen haklısınız bu dediklerinizde. Ama yüksek devirde değiştirilen her vites yakıt tüketimini biraz daha arttırıyor. İnsignia ekranda gösteriyor vites atılacağı zaman. Şuan emin olamadım hangi devirde gösterdiğini.

Geçen gün aynı yolu 100-200km arası hızlarla sert ve seri biçimde gittim. 5.7 lt gösteren aynı ekran, 13.1 lt gösterdi
                2012 - 1.4 Turbo Edition Elegance + Yeni Stil Paketi

Yorum

kararı siz verin
                  ileri sürücülük tekniklerinden bi bey vardı tv lerde adını anımsayamadım, araç ilk kalkışta çok yakar i bide tepe üstlerinde vites küçültmeniz gerekirken , vitesi değişmeyip hörül hörül tepeyi aşmaya çalışırken , buda ne demek yüksek viteste arabayı toparlatmaya çalışmak , yakıtı çok yaktırır.
                  adını hatırlayamadım soyadı bükeydi.

Yorum

peki 3.000-4.000-5.000-6.000 devirleri ne zaman kullanacağız gaza basmaktan korkyuoruz. dizel gibi olmuyor yawww

Yorum

Artık yakıt tüketiminin haricinde,cezalarda 4000-5000-6000 devirde araba kullanmayı etkiliyor şehir içinde mobeseler ,otobanda uyarı levhasız ,geceli gündüzlü radarlar.Adrenalin salınımı durdurma peşinde devlet .Böylelikle arabalarda az yakar.
                      2014 BMW 5.20I M +comfort+premium            
                      2011 otomatik opel astra  1.4 cosmo sunroof
                      2013 Chevrolet Captiva LTZ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: vedat candan
                        peki 3.000-4.000-5.000-6.000 devirleri ne zaman kullanacağız gaza basmaktan korkyuoruz. dizel gibi olmuyor yawww
                        bas gitsin ne olucak bassanda basmasanda devlete çalışıyoruz
                        2011 2.0cdti cosmo flexi sunroof Infinity ses sistemi
                        yeni yüzyıl üniversitesi mimarlık

Haşin gaddar bilakis çok kibarım.Israr ederim iyi dans ederim o kadar.

Yorum

http://otomobil.haber7.com/foto-gale...ari/p1#gallery

incelemeye değer.
                          MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: enxdesign

30 km inişi çıkışı olmayan, hafif virajlı yol (Biga-Çan). Cruise control ile 80'e sabitledim, ne gaz ne fren. Sonuç 5.7 Lt

Aynı yolu 100-110 ile gittiğimde 8 lt oluyor.

Deponun bu haliyle kalan menzili 270 KM. (Fulledikten sonra 550 km yaptım, ortalaması 8 lt idi.)

(ortalama hız 79 gözüküyor, ışıklarda durunca çektim, o esnada 80'den 79'a düştü.)
                            Hocam sizin sis farları çok yakıyor

90-100 km/h arası sabit hızla tek başıma bu tüketimi elde ettim.

2015 Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Sport Quattro

Yorum

Izmirden selamlar cok yakiyo ya bu 1.4ler
                              2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ygtylmz

Izmirden selamlar cok yakiyo ya bu 1.4ler
                                Abi vallahi bravo ya bu arabyla böyle gitmeyi nasıl başarabiliyorsunuz anlamıyorum)))

Ben gazdan ayağımı çekemiyorum

1.4T INSIGNIA

Yorum

İşleniyor...
                                X