Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.4 140 hp insignia yakıt tüketimi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: 1.4 140 hp insignia yakıt tüketimi

Bugun yuzde 80 sehir ici yuzde 20 sehir disi kullandim ortalamalar şöyle:

117.8 km
    7.0 litre ortalama
    34.9 ortalama hiz
    2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

Hepsi şehiriçi daha doğrusu ilçe içi.dur kalk olmasa da motor ısınmadan gideceğim yere vardıgımdan bence bayağı iyi

1,4 turbo.sunroof, necvox navigasyon, beyaz (gitti güzelim cosmo)

Yorum

aracım toplam da 1100 km de ,10.8 lt ortalama yakıt ortalama hız 23.1 tamamı şehir içi , ben aracı alırken şehir içi 9- 9.5lt olur diye hesaplıyordum , acaba bu miktara düşer mi şehir içi?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ormancı46
          aracım toplam da 1100 km de ,10.8 lt ortalama yakıt ortalama hız 23.1 tamamı şehir içi , ben aracı alırken şehir içi 9- 9.5lt olur diye hesaplıyordum , acaba bu miktara düşer mi şehir içi?
          düşecektir daha aracınız çok yeni ancak ort hızınıza bakarak 9 litrenin altına pek inmez bunu söyleyebilirim. eğer 34 35 kmh ort hız tutturursanız 8 litre civarı ort elde edersiniz

Yorum

Arkadaşlar yakıt tüketimi sıfır araçlar için kullandıkça düşüyor.. ben 2500 km ye geldim ilk günler 10 lt idi 1000 km den sonra 9 lt yi şimdi 8 in altını görüyorum..şehir içi kullanımda mutlaka ECO(start/stop) yu aktif edin ankarada 115 sn olan ışık var...bu araçlar performans araçları bastın mı gidiyor yol bilgisayarında shift'i gördüğünüzde vitesi yükseltin anlık tüketim 2-3 litre düşüyor önünüz boş ve aceleniz yoksa nacizhane fikrim hemen cruze kontrolu devreye sokun valla bu kadar az yakacağını tahmin etmiyordum..sabırlı olun bir kaç ustayla genel konuşamalarımda şunu anladım bir aracın yakıt tüketimi 10.000 km den sonra belli olur diyorlar. kısaca gaza basmayın diyeceğim bu ..habi millet insigniayı gördümü yanına yanaşıyor kapışmak için.. imreniyorlar herhalde.. diye düşünüyorum.. arkamda bi kadın benim arabaya baka bakka geldi vurdu bana.. deilrdim yani.. sakin kullanın sabırlı olun.. çok güzel bir aracımız var Allah güle güle binmek nasip etsin saygılarımla..

Yorum

Şehir Dışı Otobana düştünmü ortalama 120 ile gidecek olursak 6,5 litreyi artık geçmiyor Daha ne olsun
              2015 2.0 sorento

Yorum

Artık bunu herkes anladı bence,1.4 lerde yakıt sorun değil.Muharrem bunu anlatmaya çalışan ilk sendin.Sana bir ödül vermek lazım
                2014 BMW 5.20I M +comfort+premium            
                2011 otomatik opel astra  1.4 cosmo sunroof
                2013 Chevrolet Captiva LTZ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: always33
                  Artık bunu herkes anladı bence,1.4 lerde yakıt sorun değil.Muharrem bunu anlatmaya çalışan ilk sendin.Sana bir ödül vermek lazım
                  Saol abi sen bana ödüllerini hasını yolladın
                  2015 Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Sport Quattro

Yorum

Bugun evden cikarken ufak bi deneme yaptim bence fena bi deger degil

2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

Cagri bi el atsana kardesim foto cok buyuk oldu daha acemiyim bu konuda pek beceremiyorum
                      2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

1024x768'miş, çok büyük değil dursun böyle önemli değil
                        InsigniaTEAM

Yorum

Tamam sen oyle diyosan oyledir
                          2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yates
                            daha önce belirttiğim gibi aklıma gelen tek sebep kahramanmaraşın bol yokuşlu olması. ne kadar sakin kullanırsam kullanayım en düşük 11 lt .
                            yokuşun yanında kırmızı ışık ayarsızlığını da ekler isek üstüne kaymak oluyo Kahramanmaraş için.bu arada aracım ,2300 km de 30.4 ortalama hız ile 9.9 lt düştü.

Yorum

Valla 1.4 ler az yakiyor
                              Benim 1.6 iyice havalaniyor.
                              Sehirici dahil Ort 95 kmh ile
                              Bursa-İzmir-DEnizli-bursa guzergahinda
                              Klima ve yeni lastikler ile 11 lt yakiyor
                              Bu da İzmir-Aydin arasi otobanda duz yolda takilirken ki video
                              http://i1192.photobucket.com/albums/...r/600b88a2.mp4

Yorum

Dediğin hızda çok rahat 6 lt / 100 km tüketim yakalanır.Birde 1,4 turbolar revize edildi tork 220 nm ye yükseldi tüketim de %13 azaltılmış.
                                Orjinal yazı sahibi: faysal
                                Şehir Dışı Otobana düştünmü ortalama 120 ile gidecek olursak 6,5 litreyi artık geçmiyor Daha ne olsun

İLK AŞKIM 2009 Opel Insignia EDITION ELEGANCE 1.6
                                17'' Michelin Primacy HP Safir Siyah(Satıldı) / SEAT LEON 1.4 125 HP TSİ STYLE+COPA  KIRMIZI
                                35GB5825  A Rh+

Yorum

İşleniyor...
                                X