Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 cdti yakıt tüketimi hk.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: kdristnbl View Post
    aracın ortalaması 8 gösteriyor ama depoyu fullediğinizde 10 litre cıkıyor olay o yanı arabanın kısa mesafe uzun mesafe olayı değil
    Araçlarımızdaki yol bilgisayarına ait yazılım güncelleme vb bir durum söz konusu olabilir mi acaba? Yada ölçümü gerçekleştiren donanımsal/yazılımsal sıkıntıyı çözmek adına servisin sunacağı bir yardım var mıdır bunu danışmak belki fayda sağlayacaktır.

Yorum

Yukarıda bahsedilen konu ile sizin söylediklerinizin alakası yok,konu şu aracın ortalaması 8 gösteriyor ama depoyu fullediğinizde 10 litre cıkıyor olay o yanı arabanın kısa mesafe uzun mesafe olayı değil
      Konunun farkındayım ancak son mesajlar ve konu açılışındaki mesajlar sapmadan ziyade yakıt tüketimindeki fazlalıklara alakalı.Ben genel olarak konuda geçen mesajlara ilave olarak cevap vermiştim.Her neyse asıl konu ile alakalı veya değil sonuçta tüketimlerden de bahsedilmiş sadece benim mesajımın alakasız olduğunu anlamanızda ilginç.

2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
      2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ahmet_turedi View Post

Konunun farkındayım ancak son mesajlar ve konu açılışındaki mesajlar sapmadan ziyade yakıt tüketimindeki fazlalıklara alakalı.Ben genel olarak konuda geçen mesajlara ilave olarak cevap vermiştim.Her neyse asıl konu ile alakalı veya değil sonuçta tüketimlerden de bahsedilmiş sadece benim mesajımın alakasız olduğunu anlamanızda ilginç.

Ana konu tüketimin yüksekliği değil,verilen değerin farklı cıkmasıdır.Sizin örneğinizide alakasız oldugunu bu yüzedn söyledim ana fikiri anlatabilmek için.
        Son düzenleme: kdristnbl; 12.12.2017, 17:31.
        Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Orjinal yazı sahibi: seloselo View Post

Araçlarımızdaki yol bilgisayarına ait yazılım güncelleme vb bir durum söz konusu olabilir mi acaba? Yada ölçümü gerçekleştiren donanımsal/yazılımsal sıkıntıyı çözmek adına servisin sunacağı bir yardım var mıdır bunu danışmak belki fayda sağlayacaktır.
          Servis müdürü ile konuştum yanıt veremedi,bu astra k dada geçerli opelin yalan yakıt tüketimi göstermesinden başka birşey değil.
          Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Servis müdürü ile konuştum yanıt veremedi,bu astra k dada geçerli opelin yalan yakıt tüketimi göstermesinden başka birşey değil.
            Veremediğinden değil de vermek istememesinden dolayıdır. Zira bizim gibi istisnalar dışında kimsenin depo ve yol bilgisayarını karşılaştırmaya çalıştığını, öyle yapsa bile bu farkı büyütüp takip edeceğini düşünmüyorum. Hal böyle olunca bizler gibi %3-5 müşteriye özel bir güncelleme vb. gelmeyecektir. Aramızda sıkı bir avukat olsa bu durumun müşteriyi kandırmaya yönelik olduğunu ispat ederek bir dava açsa birşeyler çıkar belki, o ayrı tabii... :

Kitapçıkta bir yerde sadece "bilgilendirme amaçlıdır gerçeği göstermez" diye bir not varsa bu imkan da kalmaz elbette.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post

Veremediğinden değil de vermek istememesinden dolayıdır. Zira bizim gibi istisnalar dışında kimsenin depo ve yol bilgisayarını karşılaştırmaya çalıştığını, öyle yapsa bile bu farkı büyütüp takip edeceğini düşünmüyorum. Hal böyle olunca bizler gibi %3-5 müşteriye özel bir güncelleme vb. gelmeyecektir. Aramızda sıkı bir avukat olsa bu durumun müşteriyi kandırmaya yönelik olduğunu ispat ederek bir dava açsa birşeyler çıkar belki, o ayrı tabii... :

Kitapçıkta bir yerde sadece "bilgilendirme amaçlıdır gerçeği göstermez" diye bir not varsa bu imkan da kalmaz elbette.
              Ben de servis müdürü ile görüşmüş ve hiç bir mantıklı yanıt alamamıştım. Bir yazılım güncellemesi, kalibrasyon vb. olabilir mi diye yönlendirmeye de çalıştım. Sonuç; araca usb yi taktılar, her hangi bir güncellemeniz yok dediler. Opel yakıt tüketimi konusunda müşterisini aldatıyor. Bu çok açık.
              Insignia Cosmo 2016 1.6 Dizel 136HP AT6 + Stil Paket + Rhytm Ahşap Dekor

Yorum

benim merak ettiğim Cosmo ile Sport arasında yakıt tüketim sapması aşağı yukarı ne kadar, Cosmo gerçeğe biraz daha yakın Sport ise sapması en yüksek olan olduğunu düşünüyorum, bildiğiniz gibi bu araçta 16 jantdan 20 janta kadar seçenek var sanırım 16 jant için yapılan kalibrasyon tüm araçlarda kullanılıyor, sadece ülkemize özel olduğunuda düşünmüyorum genel olarak böyledir .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aykutt View Post
                  benim merak ettiğim Cosmo ile Sport arasında yakıt tüketim sapması aşağı yukarı ne kadar, Cosmo gerçeğe biraz daha yakın Sport ise sapması en yüksek olan olduğunu düşünüyorum, bildiğiniz gibi bu araçta 16 jantdan 20 janta kadar seçenek var sanırım 16 jant için yapılan kalibrasyon tüm araçlarda kullanılıyor, sadece ülkemize özel olduğunuda düşünmüyorum genel olarak böyledir .
                  Araçların km ölçümü bile farklı.

İmzamdaki iki aracımda 561km çıkan yol, her seferinde 551 km çıkıyor.

Yol kenarındaki kilometre kontrol tabelaları 5000m ara ile yapılır. Kontrol ettiğimde 150-200m arası sapma mevcut. Aracım 4800m'yi biraz geçtiğinde ikinci tabela geliyor.
                  Lastik ölçüleri orjinal 225/55/17.
                  245/45/18 lastiği %0.2 oranında küçük. Bu da sapmayı açıklıyor. Bence de kalibrasyon 18lik lastiğe göre yapılmış.
                  1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
                  2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
                  3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
                  4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
                  5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
                  6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

70 litre depoyu fulleyip yola çıkıyorum , 1100 küsur kilometre ile 6 litre ( yol bilgisayarı verisi) ortalamada şehirlerarası yol yapıyorum. Aracım orijinal 19 jant , sapma varsa bile 0,1-0,2 arası olacaktır en fazla.

Yorum

Arkadaşlar zaten olay uzun yolda değil şehir içinde sapma yapması. İstanbul koşullarında yer yer %20'ye çıkan sapma uzun yolda virgülden sonraki ikinci haneye kadar tutuyor.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Yorum

10.1 lt ama gerçek yakıt tüketimi Pompada 12lt yol bilgisayarı düşük gösteriyor vaktim olsa opeli mahkemeye verir uğraşırım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: seloselo View Post
                            70 litre depoyu fulleyip yola çıkıyorum , 1100 küsur kilometre ile 6 litre ( yol bilgisayarı verisi) ortalamada şehirlerarası yol yapıyorum. Aracım orijinal 19 jant , sapma varsa bile 0,1-0,2 arası olacaktır en fazla.
                            Uzun yolda sapma çok az oluyor ben çok denedim.
                            şehir içi resmen hüsran

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yusuf_25 View Post

Uzun yolda sapma çok az oluyor ben çok denedim.
                              şehir içi resmen hüsran
                              uzun yolda yarım litre kadar.
                              şehiriçinde net 1 litre var.
                              Hatta %20'yi bile buluyor.
                              1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
                              2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
                              3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
                              4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
                              5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
                              6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Arkadaşlar km’de 0,50 kuruş İstanbul için normal mi
                                ?

Yorum

İşleniyor...
                                X