Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 cdti yakıt tüketimi hk.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: 1.6 cdti yakıt tüketimi hk.

adı geçen araçlarla Biturbo yu kıyaslamak her açıdan opele haksızlık olur.

Yorum

aracim ile ilk depoyu bitirdim. arac suan 900 kmde ve bir depoyla 860 km yol yaptim. ekranda 7.2 lt tuketim yaziyordu pompada ise 7.8 cikti bu deger. hic basmadim cok sakin kullandim. sehir ici degerler bunlar. umarim daha da duser
      2016 Opel İnsignia 1.6 Cdti Sport A/T Black

Yorum

Orjinal yazı sahibi: atatuncel
        aracim ile ilk depoyu bitirdim. arac suan 900 kmde ve bir depoyla 860 km yol yaptim. ekranda 7.2 lt tuketim yaziyordu pompada ise 7.8 cikti bu deger. hic basmadim cok sakin kullandim. sehir ici degerler bunlar. umarim daha da duser
        Bende İstanbul şehiriçinde golf ile 7,5 civarı yapıyorum.Bence çok iyi.En azından bastığınızda gideceğini bildiğiniz bir makina var altınızda. Golf'e haksızlık etmeyelim tabi ki ama 100+ hızlarda o sakinliği muhafaza etmek insignia da daha zor.Bu yüzden diğer araçlar tasarruflu geliyor gözümüze.
        "Herşeyi Senin için yarattım diyen" RABBİNE, "Herşeyden senin için vazgeçtim" diyebilmektir AŞK.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Oguz_75
          Orjinal yazı sahibi: atatuncel
          Bende İstanbul şehiriçinde golf ile 7,5 civarı yapıyorum.Bence çok iyi.En azından bastığınızda gideceğini bildiğiniz bir makina var altınızda. Golf'e haksızlık etmeyelim tabi ki ama 100+ hızlarda o sakinliği muhafaza etmek insignia da daha zor.Bu yüzden diğer araçlar tasarruflu geliyor gözümüze.
          guzergahim istanbul trafigi gibi degil aslinda %60 sehir ici %40 sehir disi diyebiliriz. ilk arabam giulietta dize ile basmadan 5.4 benzinli 316i ile 7.5 8 arasi ekrandaki yakit tuketimi degerleri elde ediyordum.
          2016 Opel İnsignia 1.6 Cdti Sport A/T Black

Yorum

Orjinal yazı sahibi: osmanMUDUROGLU
            Orjinal yazı sahibi: hunters
            2.0 dizel insignia neye göre çok yakıyor anlamadım gayet iyidir yakıtı
            ankara da şehir ortalama 7.5-8 yakıyordu 5 aydır maraşta kullanıyorum ort. 9 un üstünde ve çoğunlukla sıkıştırmadan biniyorum sizin 2.0 mondeo da yakıt kaç merak ettim doğrusu
            Orjinal yazı sahibi: Oguz_75
            Orjinal yazı sahibi: osmanMUDUROGLU
            Orjinal yazı sahibi: hunters
            2.0 dizel insignia neye göre çok yakıyor anlamadım gayet iyidir yakıtı
            ankara da şehir ortalama 7.5-8 yakıyordu 5 aydır maraşta kullanıyorum ort. 9 un üstünde ve çoğunlukla sıkıştırmadan biniyorum sizin 2.0 mondeo da yakıt kaç merak ettim doğrusu
            Muadil düşündüğünüz araçlar golf ve focus 1,6 ve daha hafif.Segmenti konforu konu etmiyorum bile.Onlarla 2.000 biturbo motor 1700 kilo adil bir kıyaslama değil.Benimde ikinci aracım golf. 1,6 benzinli sport tourer aracıma göre elbette cimri.Ama kullanım yeriniz,yapacağınız km,keyfiyet,bütçe skalalarını harmanladıktan sonra tercihler çıkıyor.1,6 dizel insignia ile bu araçları karşılaştırırsanız aradaki makasın bu değişime gerek olup olmayacağını anlamanız için önemli.Bulunduğunuz yerler İstanbul kadar facia bir trafiği yok.Tüketim de makul duruyor.
            öncelikle yorumuz için teşekkür ederim Oguz ağabey. insigniamın hiç bir şeyinden şikayetim yok.Yakıt konusunda b7 passatı biliyorum 177 lik olanlar şehir içi 7 litre civarı biraz .Beni biraz rahatsız eden muadilyle arasında 100de 2 litrelik bir fark olması .Opel galiba yakıt işinde biraz geri kalmış
            2012 İnsignia 2.0 cdti biturbo cosmo

Yorum

konu geri kalmışlıkdan ziyade lastik ebatlarını ve buna bağlı olarak yol tutuşunu kıyaslayın, farkı anlayacaksınız

Yorum

Arkadaşlar, depo ölçümü ile yol bilgisayarı arasındaki %15 - 20 lik sapma ile ilgili bir girişimi olan oldumu? Benim aracım 12.500 km oldu. Uzun yol ve şehir içi farketmeksizin bu sapma hala devam ediyor. Bariz bir aldatmaca var. Sıkıntı çok yakması değil, aldatıcı değer göstermesi. Yorumları buna göre yaparsanız sevinirim.
                Insignia Cosmo 2016 1.6 Dizel 136HP AT6 + Stil Paket + Rhytm Ahşap Dekor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Apps View Post
                  Arkadaşlar, depo ölçümü ile yol bilgisayarı arasındaki %15 - 20 lik sapma ile ilgili bir girişimi olan oldumu? Benim aracım 12.500 km oldu. Uzun yol ve şehir içi farketmeksizin bu sapma hala devam ediyor. Bariz bir aldatmaca var. Sıkıntı çok yakması değil, aldatıcı değer göstermesi. Yorumları buna göre yaparsanız sevinirim.
                  opel türkiye resmi facebook sayfasından şöyle bir soru sordum bakalım ne cevap gelicek.
                  "tekrardan selamlar. 2016 model insignia 1.6 cdti otomatik araç sahibiyim. ben ve benim gibi çoğu kullanıcının aracın yol bilgisayarı ile reel depo ölçümü arasında %15 farkla fazladan hatalı ölçüm yaptığı yönünde şikayeti var.. bununla ilgili olarak bu yönde bir yazılım güncellemesi yada başka bir çalışma varmı ?"
                  2016 insignia 1.6 CDTi AT. (ÇGP2)

Yorum

Bende Opel Türkiye'ye yazmıştım. İzmir genel merkezden aradılar ve böyle bir şeyin mümkün olamayacağını istersem servise yönlendireceklerini söylediler. Servisin sorunlara yaklaşımını da iyi bildiğim için gitmemiştim. 15000 bakımına gittiğimde bu problemi söyleyeceğim. Fakat çözüm odaklı çalışmadıkları ve baştan savma stratejilerinden dolayı çözüm bulacaklarını sanmıyorum.

Yorum

Böyle bir problem maalesef araçlarımızda var ne yazık ki birkaç farklı araçta gözlem yapılmış olup değer sapması olduğu da gözlendi. Herhangi bir çözüm bulabilirler mi bilmiyorum fakat yazılım güncellemesi ile belki sorun çözülebilir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HeMSo View Post

opel türkiye resmi facebook sayfasından şöyle bir soru sordum bakalım ne cevap gelicek.
                        "tekrardan selamlar. 2016 model insignia 1.6 cdti otomatik araç sahibiyim. ben ve benim gibi çoğu kullanıcının aracın yol bilgisayarı ile reel depo ölçümü arasında %15 farkla fazladan hatalı ölçüm yaptığı yönünde şikayeti var.. bununla ilgili olarak bu yönde bir yazılım güncellemesi yada başka bir çalışma varmı ?"
                        biraz önce opel türkiyeden aradılar. gerçekten aynı gün içinde telefon ile iletişime geçmeleri hoşuma gitmişti daha öncede opel on-star ile ilgili bilgi istemiştim. onunla ilgilide aynı gün içinde dönüş yapmışlardı. ama hem on-star olsun hemde yol bilgisayarının hatalı yakıt ölçümü olsun bu konular ile ilgili herhangibir çalışmalarının olmadığını söylediler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: alper88 View Post
                          Böyle bir problem maalesef araçlarımızda var ne yazık ki birkaç farklı araçta gözlem yapılmış olup değer sapması olduğu da gözlendi. Herhangi bir çözüm bulabilirler mi bilmiyorum fakat yazılım güncellemesi ile belki sorun çözülebilir.
                          bu konu ile ilgili özellikle sordum eski aracım corsada hata payı yok denecek kadar azdı. ama bu aracımda hata payındaki makas çok fazla sanırım yakıt tüketim hesaplamasında bir formülasyon yada hesaplama yöntem hatası var. opel merkezi bu yönde gelen şikayetleri dikkate alarak bir güncelleme yapabilirmi böyle bir çalışma varmı ? sorusuna aldığım cevap kısa ve net ne türkiye olarak nede almanyada bununla ilgili bir çalışma yok.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HeMSo View Post

bu konu ile ilgili özellikle sordum eski aracım corsada hata payı yok denecek kadar azdı. ama bu aracımda hata payındaki makas çok fazla sanırım yakıt tüketim hesaplamasında bir formülasyon yada hesaplama yöntem hatası var. opel merkezi bu yönde gelen şikayetleri dikkate alarak bir güncelleme yapabilirmi böyle bir çalışma varmı ? sorusuna aldığım cevap kısa ve net ne türkiye olarak nede almanyada bununla ilgili bir çalışma yok.
                            Dediğim gibi iletilen problemlere cevap reaksiyonları çok hızlı ama çözüm değil problemi kapatmaya odaklılar. Yazılı bir cevap alıp yasal yollara başvurabiliriz aslında. Ben bunu bir hata değil aldatmaca olarak yorumluyorum artık.

Yorum

Bende bundan sikayetciydim %10 civari fazla yakiyordu
                              en sonki depomda %3 hata payi vardi ve hic skistirmadan kullandim muhtemelen ilk kalkis ve durdugunda hesapliyamiyor 6.4 gosterirken 6.7 litre aldi mazotu daha onceden 7 iken 7.6 almisti
                              Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Benim şu ana kadar kullandığım hemen her araç 0.5 litre az gösteriyordu. Ancak 6 gösterirken 7.3 çıkması çok normal değil.

Yorum

İşleniyor...
                                X