Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 cdti yakıt tüketimi hk.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.6 cdti yakıt tüketimi hk.

Herkese iyi akşamlar
    1.6 cdti 136 hp motoru 3000 km kullandıktan sonra yakıt testi yaptım
    Motor 240 km otoban +140 km şehir içi kullanım ile 27.63 lt tuketim yaptı(7.27lt/100 km). ve araç bilgisayarıda 6lt/100 km gösteriyordu. Siçe bu veriler nasıl ve motor km si yükseldikçe daha aşağı gelir mi?

Ynt: 1.6 cdti yakıt tüketimi hk.

Malesef %20 ye yakin bir fark var 1.6 dizel insignialarda ,bence mahkemeye vermeniz lazim,8 litre ortalama diyor 600 kmde 48 litre mazot almasi lazim 58 litre mazot aliyor,cidden sinir bozucu
    Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Benim araç 15300 km oldu...7.2 ortalaması var....

Yorum

1.6 sidi otomatik aracım var 150 tl yakıt ile 270 km yol yapıyorum bp sen alıyorum yakıtı.yol bilgisayarı 10.0 pompa değeri ise 10.5 litre ama bi sefer gazlayarak kullandım yb 12.2 gösterdi pompada 13.2 çıktı değer arttıkça bazen şaşma olasılığı artıyor.ama dizellerde sanırım reelle fark daha yüksek.bu yakıtın 50 km km is gazlama gerisi sakin kullanım , bir de ne kadar sık çalıştırıp kapatınca yb değeri daha çok sapıyor
        2014 astra 1.6 cdti sport+still (ateş kırmızı)
        2014 insignia 1.6 sidi at flexride park go sunroof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kdristnbl
          Malesef %20 ye yakin bir fark var 1.6 dizel insignialarda ,bence mahkemeye vermeniz lazim,8 litre ortalama diyor 600 kmde 48 litre mazot almasi lazim 58 litre mazot aliyor,cidden sinir bozucu
          abi 24 saatlik test aracını kullanmıştım pompa ile reel fark değeri 0.6 litre fark göstermişti
          2014 astra 1.6 cdti sport+still (ateş kırmızı)
          2014 insignia 1.6 sidi at flexride park go sunroof

Yorum

Şehir içi olsa 8 den aşağı olmaz o zaman
            İnsignia cosmo 1.6 turbo dvd 800 sunroof beyaz
            2010 caddy 1.9 TDİ

Yorum

Bir depo ortalamasına 1lt ekliyorum gerçek değer çıkıyor opel gibi bir araca hiç yakışmıyor şu yol bilgisayarı

Yorum

Araç bilgisiyarı hatalı ben her depoda ödediğim ücreti hesaplıyorum birde aracın ortalamasına bakıyorum bilgisiyar 8 lt gösteriyor ama ödediğim paranın ortalaması 10.5 lt . İyi hesap yapın sizde bu farkı anlayacaksınız

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yusuf_25
                  Araç bilgisiyarı hatalı ben her depoda ödediğim ücreti hesaplıyorum birde aracın ortalamasına bakıyorum bilgisiyar 8 lt gösteriyor ama ödediğim paranın ortalaması 10.5 lt . İyi hesap yapın sizde bu farkı anlayacaksınız
                  Bende de aynı sapma vardı, şu an kullandığım araçta tam tersi ihihi

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
                  Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

insignia nın yakıt konusunda birçok rakibinin çok gerisinde kaldığını düşünüyorum. 2 litre dizel aracımı çok km yaptığım için 1.6 tdi golf highline veya 1.6 tdci focus titanium ile takas etmeyi düşünüyorum.Sizde görüşlerinizi söylerseniz sevinirim
                    2012 İnsignia 2.0 cdti biturbo cosmo

Yorum

2.0 dizel insignia neye göre çok yakıyor anlamadım gayet iyidir yakıtı
                      [IMG width=500]http://i90.photobucket.com/albums/k276/deathroww_06/uye_imza/DBF5ED50-30E0-4F9F-B916-121DD52EB61C.jpg[/img]

Mondeo 2.0 240 hp selectiv

Yorum

Orjinal yazı sahibi: osmanMUDUROGLU
                        insignia nın yakıt konusunda birçok rakibinin çok gerisinde kaldığını düşünüyorum. 2 litre dizel aracımı çok km yaptığım için 1.6 tdi golf highline veya 1.6 tdci focus titanium ile takas etmeyi düşünüyorum.Sizde görüşlerinizi söylerseniz sevinirim
                        bir once kendinizi tanitim sonra yorum yaparsiniz
                        Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Osman Müdüroğlu şu an Kmaraş/ankara da yaşyorum aracım 2012 gri 2.0 dizel biturbo cosmo yaklaşık bir buçuk yıldır kullanıyorum. öğrenciyim .İnsignia ilk aracım foruma daha önceden giriyordum ancak bişeyler yazmakta yeniyim kusura bakmayın.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hunters
                            ankara da şehir ortalama 7.5-8 yakıyordu 5 aydır maraşta kullanıyorum ort. 9 un üstünde ve çoğunlukla sıkıştırmadan biniyorum sizin 2.0 mondeo da yakıt kaç merak ettim doğrusu

Yorum

Orjinal yazı sahibi: osmanMUDUROGLU
                              Orjinal yazı sahibi: hunters
                              ankara da şehir ortalama 7.5-8 yakıyordu 5 aydır maraşta kullanıyorum ort. 9 un üstünde ve çoğunlukla sıkıştırmadan biniyorum sizin 2.0 mondeo da yakıt kaç merak ettim doğrusu
                              Muadil düşündüğünüz araçlar golf ve focus 1,6 ve daha hafif.Segmenti konforu konu etmiyorum bile.Onlarla 2.000 biturbo motor 1700 kilo adil bir kıyaslama değil.Benimde ikinci aracım golf. 1,6 benzinli sport tourer aracıma göre elbette cimri.Ama kullanım yeriniz,yapacağınız km,keyfiyet,bütçe skalalarını harmanladıktan sonra tercihler çıkıyor.1,6 dizel insignia ile bu araçları karşılaştırırsanız aradaki makasın bu değişime gerek olup olmayacağını anlamanız için önemli.Bulunduğunuz yerler İstanbul kadar facia bir trafiği yok.Tüketim de makul duruyor.
                              "Herşeyi Senin için yarattım diyen" RABBİNE, "Herşeyden senin için vazgeçtim" diyebilmektir AŞK.

Yorum

İşleniyor...
                              X