Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia'da beğenmediğiniz yönler nedir?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Insignia'da beğenmediğiniz yönler nedir?

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer
    Orjinal yazı sahibi: Mustafa147
    2016 insigniada cd çaların olmaması ve usb girişinin tek olması.Apple car kullanmak için usb ye telefonu bağlasan flash disk boşta kalıyo müzklerini dinleyemiyosun
    hep deniycem diyorum unutuyorum. USB Hub yani çoğaltıcılar çalışıyor mu acaba. bu çözüm olabilir.
    Çalışıyor diye biliyorum, hatta forumdan biri kullandığını söylemişti

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
    Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

2016 insigniada cd çaların olmaması ve usb girişinin tek olması.Apple car kullanmak için usb ye telefonu bağlasan flash disk boşta kalıyo müzklerini dinleyemiyosun
      hep deniycem diyorum unutuyorum. USB Hub yani çoğaltıcılar çalışıyor mu acaba. bu çözüm olabilir.

Arabayı aldığımdan beri bende denicem unutuyorum işte
      2016 - İNSİGNİA - SPORT + STİL PAKET - BEYAZ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sedat 8266
        e süper o zaman bir tane şık kullanışlı bir çoğaltıcı alalım bakayım alternatiflere bi

bu gayet şık. mediamart ta 19TL.
        1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
        Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Önce bir denemeli Selçuk bey

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
          Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

e süper o zaman bir tane şık kullanışlı bir çoğaltıcı alalım bakayım alternatiflere bi

aynı ürünü aldım.usb çalışıyor ancak car play çalışmıyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: myurumez

aynı ürünü aldım.usb çalışıyor ancak car play çalışmıyor
              teh
              2016 - İNSİGNİA - SPORT + STİL PAKET - BEYAZ

Yorum

Apple Lightning kablosunun pinleri eşleşmiyor olabilir o zaman. O halde ona da çözüm var Lightning Usb çoğaltıcı alacağız ve yüzde 99 çalışacak ama Türkiyede bulurmuyuz bilemem yurt dışında çinde çok var.

görüldüğü gibi İphone Lightning kablosunun birebir aynı pinlisi. İş görecektir. Tr de bulursak iyi olur. Diğerlerinin çalışmama sebebi 3.0 desteklememesi ve pin yapılarının Standart eski tip olmasıdır. Bunla çözülür bence.

EDIT: Evet kısaca bi araştırdım dediğim gibi Lightning Iphone kablosu 8 Pinli Diğer standart 2.0 USB ler 5 pinli. Dolayısı ile büyük ihtimal Carplay çalışmıyor diyen arkadaşta Telefon şarj oluyordur ama Carplay datası gitmiyordur, çünkü yeterli Pin sayısına karşılık gelen bağlantı yok. Ya da datalar eşleşiyordur ama enerji gelen pinler boştadır ve dolayısı ile şarjda yemiyordur.

8 Pin destekli HUB almamız gerek

-------------------------------------------------------------------------------------

Tr de göremedim Aliexpresste 9 dolar falan. Bu lazım bize işte.

http://www.aliexpress.com/item/5-in-...260035292.html
                Features:
                Supports SD(HC), SD(XC), Mini SD, MMC, MMC 4.0, MS, MS Pro, MS Duo, MS Pro Duo, MS
                Duo Magic Gate, M2, Micro SD/T-Flash card.
                3 High-Speed ports of USB hub for USB devices connecting for iPad
                Can connect large current USB devices, such as camera,keyboard,mobile hard disk etc.
                All USB devices connected for iPad working at the same time
                For iPad automatically opens the photos after you making a connection, which lets you choose the pictures you wanted to import.
                When sync for iPad to your PC or Macbook, the photos are added to your PC photo library.
                JPEG, RAW and more formats are supported

YA DA 3.0 USB HUB 8 PİNLİ OLANLARI DENEYECEĞİZ. MEDIAMARTTA 85 TL FALAN AŞAĞIDAKİ ÜRÜN. ELİNDE 3.0 HUB OLANLARDA DENEYİP SONUCU BELKİ YAZARLAR
                http://www.mediamarkt.com.tr/tr/prod...b-1156890.html
                1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Oguz_75
                  0-30 hızlanması.Klimalı halde ise bayılıyor resmen.Bizimki 180 bg. Yeni jenerasyonda da aynı sıkıntı varmı?
                  Kullandığım çoğu aracın aksine (dizel Focus um da da aynısı olurdu) Insignia da da klimayı açınca 1 ve 2. viteste gaz pedalı tepkileri bir nebze hızlanıyor.

Makyajlı kasada bu sorun açısından farklı yazılım kulanılmış olabilir + yeni 1.6 turbo motorun alt devirleri daha yüksek torka sahip.

Bu arada benim araç da 27km ye gelip 3. vitese geçene kadar resmen dizginlenen bir hızlanma isteğine sahip; 3. viteste şanzımandan gelenmekanik uğultu kayboluyor ve araba gaza dokunmayla burnunu kaldırmaya başlıyor.
                  2014 Insignia 1.6 170Hp A.Select Cosmo + Sunroof

Yorum

Her gördüğümde yazasım gelen bir sorun; yan aynalar kesinlikle çok yetersiz ve dijital ısı ayar dokunmatiğinin ergonomisi berbat.
                    2014 Insignia 1.6 170Hp A.Select Cosmo + Sunroof

Yorum

• Ynt: Insignia'da beğenmediğiniz yönler nedir?

Apple Lightning kablosunun pinleri eşleşmiyor olabilir o zaman. O halde ona da çözüm var Lightning Usb çoğaltıcı alacağız ve yüzde 99 çalışacak ama Türkiyede bulurmuyuz bilemem yurt dışında çinde çok var.

görüldüğü gibi İphone Lightning kablosunun birebir aynı pinlisi. İş görecektir. Tr de bulursak iyi olur. Diğerlerinin çalışmama sebebi 3.0 desteklememesi ve pin yapılarının Standart eski tip olmasıdır. Bunla çözülür bence.

EDIT: Evet kısaca bi araştırdım dediğim gibi Lightning Iphone kablosu 8 Pinli Diğer standart 2.0 USB ler 5 pinli. Dolayısı ile büyük ihtimal Carplay çalışmıyor diyen arkadaşta Telefon şarj oluyordur ama Carplay datası gitmiyordur, çünkü yeterli Pin sayısına karşılık gelen bağlantı yok. Ya da datalar eşleşiyordur ama enerji gelen pinler boştadır ve dolayısı ile şarjda yemiyordur.

8 Pin destekli HUB almamız gerek

-------------------------------------------------------------------------------------

Tr de göremedim Aliexpresste 9 dolar falan. Bu lazım bize işte.

http://www.aliexpress.com/item/5-in-...260035292.html
                      Features:
                      Supports SD(HC), SD(XC), Mini SD, MMC, MMC 4.0, MS, MS Pro, MS Duo, MS Pro Duo, MS
                      Duo Magic Gate, M2, Micro SD/T-Flash card.
                      3 High-Speed ports of USB hub for USB devices connecting for iPad
                      Can connect large current USB devices, such as camera,keyboard,mobile hard disk etc.
                      All USB devices connected for iPad working at the same time
                      For iPad automatically opens the photos after you making a connection, which lets you choose the pictures you wanted to import.
                      When sync for iPad to your PC or Macbook, the photos are added to your PC photo library.
                      JPEG, RAW and more formats are supported

YA DA 3.0 USB HUB 8 PİNLİ OLANLARI DENEYECEĞİZ. MEDIAMARTTA 85 TL FALAN AŞAĞIDAKİ ÜRÜN. ELİNDE 3.0 HUB OLANLARDA DENEYİP SONUCU BELKİ YAZARLAR
                      http://www.mediamarkt.com.tr/tr/prod...b-1156890.html
                      Telefon şarj ediyor onda sıkıntı yok ama car play bağlantısını gerçekleştirmiyor. applen onay verdiği bir hub bulabilirsem onu alıp deneyeceğim olursa buran paylaşırım.

Yorum

Merhaba arkadaşlar,

bende bu başlığı görünce baştan sona okudum ve beğenilmeyen yönler aşağı yukarı aynı gibi.

bende bir kaç not eklemek istiyorum.

*Yan aynalar banada biraz küçük geliyor.
                        *herkesin ortak sorunu parke taşlı gibi yollarda gelen trim sesi.
                        * en önemli sorunum bitmek bilmeyen direksiyonun kafasına göre titremesi. bi titriyor bi titremiyor.

ama sonuç olarak o benim dostum
                        Insignia Cosmo 2.0 Turbo 220 BG.

Yorum

ses sistemi
                          yan aynalar
                          2.el fiyatı
                          silecek suyu haznesi
                          çeki demiri kapağı
                          0-100
                          torpido
                          çakmaklık direk çalışmıyor
                          yağmur sensörü
                          A.ÖMEROĞLU
                          1,4 t 140 hp edition elegans. 2012

Yorum

Yan aynalar (hem küçük, hem görüş alanı dar, hem aşağı-yukarı hareketi kısıtlı)
                            Bazı noktalarda aşırı kalitesiz malzeme kullanımı
                            Koltuk döşemeleri
                            Direksiyon tasarımı ve titremesi
                            Trim sesi
                            Aracı çalıştırınca ve stop ederken aynaların otomatik kapanıp açılmaması ve el freninin otomatik devreye girmemesi
                            CC ile kullanırken ayarlanan hızı görememek, otomatik mod'da hangi viteste olduğunu görememek
                            Arka yaşam alanının D segmenti standartlarının altında olması
                            Direksiyonun ağırlığı ve buna rağmen yüksek hızlarda hissizliği
                            Bagaj zeminindeki absürd çıkıntı
                            Standart ses sisteminin ses kalitesi ve orta ekranın cama yansıması, ayrıca çağın çok gerisinde olması

Araç eşime ait 2011 model 2.0 CDTI Edition Elegance. Maddeler biraz fazla oldu ama aklıma ne geldiyse yazdım, tamamen objektif olarak. Bu aralar kendime de Insignia bakıyorum; bu kadar eleştirmeme rağmen şu anda 2. el olarak alınabilecek en mantıklı araçlardan biri. Yol tutuşu ve sürüş zevki çok başarılı.

Yorum

Aracı ilk çalıştırdığımızda hava sirkülasyonu her zaman dıştan içeriye ayarlı oluyor. Her defasında düğmeye basıp iç sirkülasyon seçiyorum. Keşke buna engel olabilsek..

Bir de cam önündeki orta kısmın cama yansıması kötü oluyor. Araç kamerası koyduğumuzda aynen o görüntüyü çekiyor..
                              @Murat
                              2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Şanzıman tıkırtıları bana göre.ayrıca daha kaliteli plastik malzeme kullanılabilir.

Yorum

İşleniyor...
                                X