Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia'da beğenmediğiniz yönler nedir?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Insignia'da beğenmediğiniz yönler nedir?

özellikle belirtmek istiyorum; memnun olduğunuz yanları lütfen yazmayın. aksine neyi beğenmiyorsanız onu yazın.

mesela ben kendi aracımda (opel değil) motor sesinin gereğinden fazla kabine yansımasından şikayetçiyim. ayrıca hem şirket arabası hem de sivilde de bir çok kişi de bulunmasından da hoşlanmıyorum.

- arka koltuklarda diz mesafesi
    - radyo gösterge ekranın küçüklüğü
    - bagajın hacmi
    - plastik aksamdan gelen tıkırtılar
    - marka imajının düşük olması

gibi ilgisiz konular bile olabilir.

Ynt: Insignia'da beğenmediğiniz yönler nedir?

Beğenmediğim herhangi bir şeyi yok.

1.4T INSIGNIA

Yorum

Merhaba Sizin bahsetmiş olduğunuz maddeler yoruma biraz açık

Şöförün Boyuna Göre Değişiyor

Cd500-Dvd800 alırsanız 5" oluyor
      - bagajın hacmi
      Sedan bir araç için gayet normal

Evet bu tür sesler duyulabiliyor iyi bir trim ustası tarafından sorun gideriliyor

Ülkelere göre değişiyor

Sonuç olarak genel kanı Verdiğiniz Para KArşılığı Alınabilecek en iyi araç bence

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Tek kötü yanı satarken sizi üzebiliyor. Bu yüzden satmayı düşünmüyorum
        2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
          Merhaba Sizin bahsetmiş olduğunuz maddeler yoruma biraz açık

Şöförün Boyuna Göre Değişiyor

Cd500-Dvd800 alırsanız 5" oluyor
          - bagajın hacmi
          Sedan bir araç için gayet normal

Evet bu tür sesler duyulabiliyor iyi bir trim ustası tarafından sorun gideriliyor

Ülkelere göre değişiyor

Sonuç olarak genel kanı Verdiğiniz Para KArşılığı Alınabilecek en iyi araç bence
          bu maddeler Insignia için yazılmamış sanki abi örnek verilmiş.
          + ekran 7" olması lazım alala

Yorum

Arka koltuklardaki diz mesafesi
            Plastik aksam kalitesi
            Aynalarda sinyal olmaması
            En full donanımda bile geri görüş kamerasının olmaması
            2. elin çok kötü olması
            Servislerde araç hakkında tam bilgiye sahip adam olmaması
            Sustalı anahtar olması
            Ses sisteminin çok zayıf olması
            Kronik disk problemi

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Yorum

hala anahtarsız çalıştırmanın olmaması ( olmayan araç kalmadı neredeyse)
              ben start stoplu araç kullandığım için start stopunun berbat olması bununla birlikte kendi yaptıkları sistemin sorununu çözemeyen tek marka olması
              genel olarak opelin 0-100 hızlanmasının iyi olmaması

2012 1.4t beyaz/bej+edition elegance+yeni stil paket(18"+afl+bluetooth)+necvox

Yorum

Orjinal yazı sahibi: opelmania
                Arka koltuklardaki diz mesafesi
                Plastik aksam kalitesi
                Aynalarda sinyal olmaması
                En full donanımda bile geri görüş kamerasının olmaması
                2. elin çok kötü olması
                Servislerde araç hakkında tam bilgiye sahip adam olmaması
                Sustalı anahtar olması
                Ses sisteminin çok zayıf olması
                Kronik disk problemi
                İlk 4 maddeye katılmıyorum. Bunların çözümü var çünkü.
                Sen de biliyorsun.
                Servis kalitesi de bayiye göre İyiden iyiye gidiyor.
                Referans Opel Odak, Opel Ataköy .....
                Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Nurettin abi, bu saydıklarımın çözümü olabilir gidip kendimiz bir yerde yaptırabiliriz ama Opel markasının en prestijli arabasından bahsediyoruz. Bu özelliker neden standart gelmiyor ? Ben gidip 1998 model Honda Civic'ede yaparım bu özellikeri aynı şeymi olacak ? Bunların çözümü var demek araçların bu özelliklere sahip olduğu anlamına gelmiyor. 4500 lira verilip alınan DVD800'ün vasat seviyede navigasyonu dışında bir özelliği yok. Benim işime yaraması için bu kadar paranın üstüne yaklaşık 1000 lira daha verip kamera almam , hdd almam, arayüz yükletmem gerekiyor. Bu ve bunun gibi şeyler ...

Yorum

-yan aynaları görüş açısı kısıtlı
                    -ses sistemi zayıf
                    -ön panelde ışık sitemi halaa sarı
                    2012 İnsignia 1.4 turbo edition elegance+beyaz

Yorum

hemen belirteyim benim yazdıklarım tümüyle örnekler. bildiğimden yazmadım bunları yalnız detaya oldukça önem veren biriyim. hiç bir şikayeti olmayan bir kullanıcının ya beklentileri çok düşüktür ya da %100 duygusal hareket ediyordur. ben bu noktada sizden hem rasyonel hem de analitik olmanızı rica ediyorum.

insignia dört dörtlük bir araba da olabilir ancak en azından ikinci el değeri üzücüdür bence. onu da aşma imkanı var elbette. ikinci el ve ölü bir fiyata alırsanız bu problemden büyük oranda kurtulursunuz ama ben %90 olasılıkla sıfır bir araç alacağım. insignia'yı bu sınıfın en ideal aracı olarak görüyorum. iyi yerine ideal kelimesini bilerek kullanıyorum.

tarafsız ve merhametsiz görüşleriniz çok önemli. son arabamı aldığım ilk günler; foruma öyle şeyler yazıyorum ki sonunda bir kullanıcı çıktı "e almasaydın o zaman" dedi. bir malın sahibi olmak onun kötü yanlarını gizlemeyi ya da tümüyle kabullenip kanıksamayı gerektirmiyor halbuki. ya kardeşim adam yapmış, biz de para verip almışız. evlat değil ya vazgeçilmez. baktım motor sesi içeride, tıkırtılar var plastikten gelen. 115hp için ortalamam 10.5 litre (3 senedir düşmedi). ilk kalkışlarda tork namına bir şey yok, yerinden kalkmıyor. yok radyosu bozulur, yok farı matlaşır. ('09 focus)

uzun lafın kısası, farklı kullanıcıların farklı yorumları olacaktır. ama bunların içinden benim için en önemlilerini seçip ona göre karar vermek istiyorum sizin desteğinizle.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: OGulsen
                        hiç bir şikayeti olmayan bir kullanıcının ya beklentileri çok düşüktür ya da %100 duygusal hareket ediyordur. ben bu noktada sizden hem rasyonel hem de analitik olmanızı rica ediyorum.

insignia'yı bu sınıfın en ideal aracı olarak görüyorum. iyi yerine ideal kelimesini bilerek kullanıyorum.

bir malın sahibi olmak onun kötü yanlarını gizlemeyi ya da tümüyle kabullenip kanıksamayı gerektirmiyor halbuki. ya kardeşim adam yapmış, biz de para verip almışız. evlat değil ya vazgeçilmez.
                        uzun lafın kısası, farklı kullanıcıların farklı yorumları olacaktır. ama bunların içinden benim için en önemlilerini seçip ona göre karar vermek istiyorum sizin desteğinizle.
                        Biraz eleyerek alıntı yaptım ama söylediklerinize tamamen katılıyorum

Yorum

- ses sistemi biraz zayıf.
                          - aynalarda sinyal yok
                          bu ikisinden başka beğenmediğim yönü yok insignianın
                          ama şunuda unutmamak lazım
                          sınıfındaki en dolu araba
                          Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

hemen belirteyim benim yazdıklarım tümüyle örnekler. bildiğimden yazmadım bunları yalnız detaya oldukça önem veren biriyim. hiç bir şikayeti olmayan bir kullanıcının ya beklentileri çok düşüktür ya da %100 duygusal hareket ediyordur. ben bu noktada sizden hem rasyonel hem de analitik olmanızı rica ediyorum.

insignia dört dörtlük bir araba da olabilir ancak en azından ikinci el değeri üzücüdür bence. onu da aşma imkanı var elbette. ikinci el ve ölü bir fiyata alırsanız bu problemden büyük oranda kurtulursunuz ama ben %90 olasılıkla sıfır bir araç alacağım. insignia'yı bu sınıfın en ideal aracı olarak görüyorum. iyi yerine ideal kelimesini bilerek kullanıyorum.

tarafsız ve merhametsiz görüşleriniz çok önemli. son arabamı aldığım ilk günler; foruma öyle şeyler yazıyorum ki sonunda bir kullanıcı çıktı "e almasaydın o zaman" dedi. bir malın sahibi olmak onun kötü yanlarını gizlemeyi ya da tümüyle kabullenip kanıksamayı gerektirmiyor halbuki. ya kardeşim adam yapmış, biz de para verip almışız. evlat değil ya vazgeçilmez. baktım motor sesi içeride, tıkırtılar var plastikten gelen. 115hp için ortalamam 10.5 litre (3 senedir düşmedi). ilk kalkışlarda tork namına bir şey yok, yerinden kalkmıyor. yok radyosu bozulur, yok farı matlaşır. ('09 focus)

hiç bir şikayeti olmayan bir kullanıcının ya beklentileri çok düşüktür ya da %100 duygusal hareket ediyordur demişsiniz.

Beklenti kişiden kişiye değişir ve İnsignia bu fiyatıyla düşük olmayan beklentilerin çoğunu karşılıyor bence.
                            BMW-Mercedes veya Audi donanımındaki özellikleri bekliyorsanız 60 bin fiyat aralığı değil 100 bin fiyat aralığında araç almanız gerekir.

60 bin ortalama fiyatlı araca göre beklentilerin çok üzerinde bence

1.4T INSIGNIA

Yorum

Orjinal yazı sahibi: leventymn

hiç bir şikayeti olmayan bir kullanıcının ya beklentileri çok düşüktür ya da %100 duygusal hareket ediyordur demişsiniz.

Beklenti kişiden kişiye değişir ve İnsignia bu fiyatıyla düşük olmayan beklentilerin çoğunu karşılıyor bence.
                              BMW-Mercedes veya Audi donanımındaki özellikleri bekliyorsanız 60 bin fiyat aralığı değil 100 bin fiyat aralığında araç almanız gerekir.

60 bin ortalama fiyatlı araca göre beklentilerin çok üzerinde bence
                              Levent Bey şikayet olarak illa donanımı baz almayın, aynı donanıma sahip araçların bu donanımların kullanıcıyı ne kadar memnun ettiğini kıyaslayabilirsiniz .

Örnek olarak : Insignia da adaptif far var bmw 5 serisindede var. Ama bizim AFL farımız daha iyi.
                              Inisgnia da LCD ekran var bmw 5 serisindede var. Bizimkisi sadece navigasyon için var, bmwninki Navigasyon, Park sensörü görsel desteği, kamera, TV vs. için var.

Yorum

İşleniyor...
                              X