Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia'da beğenmediğiniz yönler nedir?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Insignia'da beğenmediğiniz yönler nedir?

Orjinal yazı sahibi: şahin
    istemesin diye öyle diyoruz işe yarıyor
    arabayı satarken de bu çok yakıyormuş istemem diyenler olursa ne olacak?
    InsigniaTEAM

Yorum

Direksiyon titremesi problemi------> servise gitsem çözücekler ama uğraşmak istemiyorum bide o kadar rahatsız edici bir sorun değil yüksek hızda falan bazen yapıyor bazen yapmıyor anlamadım da
      Baskı balata ------> narin azcık zorlamaya gelmiyor dikkatli kullandıkça sorun olcağını sanmıyorum 25k km oldu daha en ufak bir sorun yok.
      Plastik kalitesi------> orta düzey pek şikayetçi olduğum söylenemez.
      Direksiyon hissi -------> bu konuda çok iyi değil ama yol tutuş güven veriyor. Aracın direksiyonu hissiz gibi biraz. Birde yoldaki her çukura giriyor ve direksiyonda o tarafa doğru yönelme oluyor bu bir hatamı bilemedim büyük jantlı araç ilk kez kullandığımdan olabilir.
      Benzin ------> Bugün 30-40 km yol yaptım ortalama yakıt 9.4 ile bitirdim yer yer dayanamayıp kapışmalar 150-160 gitmeler de olmadı değil yol üstü. Ama genel anlamda şehir içine girdiğinizde ortalama coşuyor ama 10 litreyi geçtiği söylenemez. Kapışmalar olmasa 8-9 arası bir değer elde ederdim ama bu motor gücüyle çok zor kapışmasız bir günüm geçmiyor .
      Beyaz Renk 1.6T Cosmo+Dvd 800

Yorum

tek beğenmediğim noktası aynalar. küçük.
        A.ÖMEROĞLU
        1,4 t 140 hp edition elegans. 2012

Yorum

55-60 tl ye en baba araba.
          A.ÖMEROĞLU
          1,4 t 140 hp edition elegans. 2012

Yorum

Merak etmeyin faceliftli Insignia bütün isteklerinizi içerecek.Motorsa motor,led se led,navi se navi,daha sorunsuz bir versiyon bence bunlar yakında olacak

İLK AŞKIM 2009 Opel Insignia EDITION ELEGANCE 1.6
            17'' Michelin Primacy HP Safir Siyah(Satıldı) / SEAT LEON 1.4 125 HP TSİ STYLE+COPA  KIRMIZI
            35GB5825  A Rh+

Yorum

kimse bahsetmemis ama bence ön cam rezistansının olmaması da büyük eksiklik. ayrica d sinifi bir arac icin anahtarsiz calistirma ve giris sistemi olmamasi gercekten kötü. sinyalsiz yan aynalardan bahsetmiyorum bile. benim eski c-max imde bile vardi. 2005 modeldi. ama herseye ragmen insignia güzel bir araç.

Yorum

Yazılım konusunda çok sorun var bence. Radyo da, usb çalarken bir klasör seçip içindekileri çalmaya başlıyorsunuz. Kontağı kapatıp açınca tüm parçaları çalmaya başlıyor. Klima Auto modunda iken kompresör sürekli açık (ısıtma yaparken bile) o yüzden auto modunu hiç kullanmıyorum nerdeyse. Koltuk geri kaydırmalı iniş modunda hatalar var.... vs vs. Yazılımcı oluduğum için bu tip yazılım hataları çok gözüme batıyor. Yakıt konusuna gelince, şehirler arası 9, şehir içi 12 nin altını bugüne kadar hiç görmedim. Çok bastığımda söylenemez. Son olarak geçenlerde yeni 316i test ettim 136 BG 250 Nm tork var. Yakıt 9 dan yukarı çıkmıyo, 120 deyim, üstüne çıkmim yeni arabadır dedim, kadran 170 deydi. İnanamadım hiç hissettirmiyo sürati. Gidişi inanın benim arabadan daha iyiydi. Neticede İnsignia iyi evet parasına göre. Ama daha iyileri var (biraz daha fazla vermek koşulu ile)

Yorum

Anahtarsız çalıştırma,benzinliler için otomatik vites , geri vites kamerası v.s olmaması çok büyük bir eksiklik değil benim için..Otomatik vitesten, arabayı şöyle kontağını çatır çatır çevirerek değilde çamaşır makinesi çalıştırır gibi düğmeye basmaktan nefret ederim. Navigasyon sorununu da servislerde en pahalı 2.750 ye geri vites kamerası artı arka koltuk monitörleri ile beraber hallediyorsunuz. ikinci el meselesinin ana kaynağının ise aracın somut yapısından çok firmanın pazarlama politikası ile alakalı olduğunu düşündüğümden, bu konuyu insignia ile ilişkilendirmiyorum. Lpg sorunu ise, turbo beslemeli benzinlilerin genelinde görülen bir sorun insigniaya özgü değil. Araçta gördüğüm, kabaca önem sırasına göre yazmaya çalıştığım somut eksiklikler ise:

1: 2000 devir ve altında yetersiz tork. Şehir içinde aracı ekonomik kullanmayı oldukça zorlaştırıyor, rampalarda düşük hızlarda gitmek için bir vites daha düşürmek zorunda kalınıyor.ancak araçta tek kişi iseniz vites değiştirmeden deviri çok düşürebilmeniz bir nebze mümkün olabiliyor + hızlanma ve balata sağlığı açısından olumsuz etken.

2.Kavrama-vites seti: Düşük torkunda etkisiyle kalkışlarda çok kolay titreme yapması, geri vites kalkışlarını çok zorlaştırması..vites değişimlerinin aşırı kemikli olması, özellikle düşük vites geçişlerinde bazı devir bantlarında gözlenen gereğinden fazla zorluk, birinci vitesten 2 ye geçişte debriyajı basarken veya bırakırken oluşan şanzımanın düşmesi hissi, ve bir takım şangır şungur sesleri.sürüş konforu ve yine hızlanma açısından olumsuz etki.

3.Servo direksiyonu yalnızca flexride paketiyle sunuyor olması.

4.Mevcut hali çok ta yetersiz olmamakla beraber, En azından cosmoların standart halinde biraz daha akıllı bir algoritmaya sahip olmasını beklediğim gaz tepkimesi..Belki bu yalnızca benim ayak alışkanlığımla ilgili olabilir.bilemiyorum.

5. Plastik aksamın, parke tipi hafif tırtıklı yollarda çok çabuk titreme ve ses yapması. bunda flex-ride'lı olmayan araçlarda süspansiyonun biraz sert olmasının(daha doğrusu yumuşatılamamasının) da etkisi olabilir belki, ama ben sert süspansiyonu severim o ayrı..yalnızca plastik aksamının fabrika çıkışı biraz daha boşluksuz ve tok olması . bu işi sonradan trim ustalarına bırakmak zorunda kalmamak daha güzel olurdu.

6. şöför koltuğundaki elektrikle yapılabilen ayarlardan bazılarının yolcu koltuğunda ancak manuel olarak yapılabiliyor olması.

Yazdıklarım kendi kişisel deneyimlerim ve tercihlerimden ibarettir, herkes için geçerliliği olduğunu asla iddia etmemekteyim.

Ayrıca, tüm bu eksikliklere rağmen, bu fiyat bandında insignianın yerine koyabileceğim bir araç bulamıyorum, bu eksiklikler olmasa alır arabayı anıt diye dikerdim herhalde

2011 1.6 T Cosmo, siyah, sunroof+flyaudio + arka koltuk monitörler

Yorum

insigniada tek kötü şey usb giriş yeri.berbat bir yerde takmak için 10 dk uğraşmak gerekiyor(

Yorum

Orjinal yazı sahibi: özlem
                      insigniada tek kötü şey usb giriş yeri.berbat bir yerde takmak için 10 dk uğraşmak gerekiyor(
                      aslında bi kaçkere söküp taktıktan sonra yerini bulmak kolaylaşıyo.
                      Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

takmaktan ziyade bulunduğu yer kötü trafikte takamıyorsunuz mesela

Yorum

Anlarada iyi bir trim ustasi var mi? Hic bu konuyla ilgili bilgim yok tam olarak ne yapiyorlar?
                          1.6 Turbo 180 hp Cosmo - Flexride - DVD 800 (2012)
                          -
                          1.4 TSI 160 hp DSG VW CC - Exclusive (2015)
                          -
                          2.4 D5 185 hp Volvo XC90 (2006)

Yorum

Düşük vites kavramlarını kesinlikle sprintbooster ile haledebilen mesele odakgarage bu ürünü temin etti m arabamın diğer kusurlarını unuttum harika bir şey

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                              Merhaba Sizin bahsetmiş olduğunuz maddeler yoruma biraz açık

- arka koltuklarda diz mesafesi
                              Şöförün Boyuna Göre Değişiyor

- radyo gösterge ekranın küçüklüğü
                              Cd500-Dvd800 alırsanız 5" oluyor
                              - bagajın hacmi
                              Sedan bir araç için gayet normal

- plastik aksamdan gelen tıkırtılar
                              Evet bu tür sesler duyulabiliyor iyi bir trim ustası tarafından sorun gideriliyor

- marka imajının düşük olması
                              Ülkelere göre değişiyor

Sonuç olarak genel kanı Verdiğiniz Para KArşılığı Alınabilecek en iyi araç bence
                              iyi trim ustası önerilerinizi alabilir miyim acaba benimkiler gıcırtıyı geçti gürültü oldu artık simdiden tesekkürler
                              İNSİGNİA 2.0 CDTI COSMO OPC

Yorum

Bu basligi ben acmistim tam uc yil once. Muhtesem bir baslik olmus. Suraya bakin ne kadar cok kullanici fikir paylasmis. Asil en degerli kisimsa su: bu fikirler bu aracin gercek kullanicilarindan geliyor. GM'in CEO'sunda bu bilgiler yok ve olamaz arkadaslar. Farkli dusunenleriyle de cok degerli bi konu basligi. Bakin ben o zaman da bu arabayi almak istemistim burada yazilanlara gore. Ama bu yazilanlari sindirmistim. Baskasinin begendigi o donemki passat gibi surus zevki olmayan kutulara binmektense bu mermiyi istemistim ma bana satmamislardi. Git demisti satis muduru olan arkadasim. Bu araba senin su an ihtiyacini karsilamaz. Bildiginiz atmisti adam beni acenteden disari. Odasinin az ilerisindeki opc paket beyaz 180'ligi vermemisti. Gidip F30 316i almistim. Neden satmadigini da ayrica anlatirim bir gun, o da dogrusuymus yapilmasi gereken anlaminda.
                                Yazdiklarinizla ya da yazdiklarimizla insanlarin hayatlari degisiyor arkadaslar. Elinize saglik bu yuzden. Helal olsun.

Yorum

İşleniyor...
                                X