Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia'da beğenmediğiniz yönler nedir?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Insignia'da beğenmediğiniz yönler nedir?

İnsignia nın beğenmediğim yanı basta GM olmak üzere Opel Türkiye ve bayileridir. Şaka bir yana otomobil sektöründe dünyanın 1 numarasına oturabilecek bir şirket yerlerde sürünüyor. Kendi markasını ezen, fiyat konusunda ne yapacağı belli olmayan ancak zarar etsede kaliteden taviz vermeyen ilginç bir şirkettir. Tüm bu olumsuz yanlarına rağmen İnsignia ile orta ve orta alt sınıf ahaliyi (benim gibi) kaliteden taviz vermeden üst sınıf arabaya bindirir.
    Daha önce 7 yıl Astra ve 7 yıl Civic kullandım, 2 aydir insignia kullaniyorum, astra ve civic icin epey beğenisizlik yazabilirim ancak İnsignia nın şu ana kadar sola dönüşlerde ve geri manevrada kör noktalarının fazla olmasından, android kullanılamaması ve dosemesinde ki deri kullanım azlığından başka bir beğenmediğim yanı yok
    Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo AT + Kış Paketi
    Who needs an SUV when I've got the Insignia sedan

Yorum

Koltuğun bu kadar şikayet alması garip, bende aksine çok beğeniyorum ki Insignia'nın koltukları AGR onaylıdır.
      Corsa D ve Astra H'ın koltukları gerçekten kötü, Corsa'da minder o kadar inceki koltuğun en arkasında kasanın demiri değiyor, Astra H da yarım saatlik kullanımda bel ağrısı yapıyor. Benim Insignia'dan hiç şikayetim olmadı.
      InsigniaTEAM

Yorum

Koltuklardan bir sıkıntım yok ama döşemeler berbat. Çok ince ve kalitesiz bir kumaş var, leke tutma konusunda da oldukça başarılı.

Yorum

Koltukların sağındaki ve solundaki plastikler çok dandik, herkeste o plastik zamanla çatlıyor. Özellikle sürücü koltuğu

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Davudx
            Koltukların sağındaki ve solundaki plastikler çok dandik, herkeste o plastik zamanla çatlıyor. Özellikle sürücü koltuğu
            O kısım çatlamasın diye yamula yamula oturuyorum
            CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
            SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Genis ekran navi sistemi olan araclarde gece suruste on cama yansimasi rahatsiz edici boyuttamidir

Yorum

Orjinal yazı sahibi: boksbody
                Genis ekran navi sistemi olan araclarde gece suruste on cama yansimasi rahatsiz edici boyuttamidir
                Nedendir bilmiyorum ama bazı DVD800'lerde ekran gerçekten anormal derecede parlak
                InsigniaTEAM

Yorum

Suruste goruntuyu kisitliyormu. Bazilarinda derken dvd 800 lerdi mi var bu sadece

Yorum

Tema değiştirdim , siyah yaptım , gece rahatsız etmiyor...
                    1.6 T - COSMO - DVD 800

Yorum

Suruste goruntuyu kisitliyormu. Bazilarinda derken dvd 800 lerdi mi var bu sadece
                      Görüş kısıtlama değilde arkada oturanı çok rahatsız ediyor ihihi
                      InsigniaTEAM

Yorum

Hiç şehir içi arabası hiç. Debriyaj pedal kuvveti fazla yüksek ve orijinaline de müdahale ettirmem. Bazen bel fıtığı yapacak diye sırf gidip otomatik dizelini alasım geliyor ki bu sene, 2017'de Allah izin verise makyajlısından bu şekilde almayı düşünüyorum. Hatta şehir içinde fazla kullanmama rağmen bunu söylüyorum. Makyajlı olmayan ve makyajlı kasada kör noktalar fazla. Çünkü sportiflik fazla hakim arabaya. Bu yüzden de kayda değer sayıda marşpiyel ezmiş çok Insignia görüyorum bazen. O yüzden şehir içinde yüksek kaldırımların olduğu yerlerde, köşe dönüşlerinde fazla titiz davranabiliyorum doğal olarak.

Ancak, Insignia = Araba olduğundan ve aşkı tanımlamak çok güç olduğundan Insignia hayatın vazgeçilmelerindendir.
                        Johnson_35_F35

Yorum

Hiç şehir içi arabası değil hiç. Debriyaj pedal kuvveti fazla yüksek ve orijinaline de müdahale ettirmem. Bazen bel fıtığı yapacak diye sırf gidip otomatik dizelini alasım geliyor ki bu sene, 2017'de, Allah izin verirse makyajlısından bu şekilde almayı düşünüyorum. Hatta şehir içinde fazla kullanmamama rağmen bunu söylüyorum. Ayrıca, makyajlı olmayan ve makyajlı kasada kör noktalar fazla. Çünkü sportiflik fazla hakim arabaya. Bu yüzden de kayda değer sayıda marşpiyel ezmiş Insignia görüyorum bazen. O yüzden şehir içinde yüksek kaldırımların olduğu yerlerde, köşe dönüşlerinde fazla titiz davranabiliyorum doğal olarak.

Ancak, Insignia = Araba olduğundan ve aşkı tanımlamak çok güç olduğundan Insignia hayatın vazgeçilmelerindendir yine de.
                          Johnson_35_F35

Yorum

Yaz aylarından bu yana 6-7000km uzun yol yaptım, daha önce de yazmışımdır; en çok küçük yan aynalar zor durumda bıraktı, peşine gözümü yoldan ayırmamı gerektiren dijital sıcaklık ayar dokunmatiği, ş.içinde ağır kalan korna ve park manevralarında ağır direksiyon aklıma ilk gelenler.

Bunun dışında otoyol sürüşlerinde >150km hızlarda araç çok stabil ve hem direksiyon hem gaz pedalı tepkileri bu hızlarda eğlenceli bir hale geliyor, ama bu esnada rüzgar sesinin biraz daha az olması çok iyi olurdu.
                            2014 Insignia 1.6 170Hp A.Select Cosmo + Sunroof

Yorum

• Dokunmatik ekranın altındaki TUNE tuşunun alt kısmındaki geniş plastik kısmından, havanın sıcak olduğu zamanlarda her türlü darbede çıtırtı sesi geliyor. Belli zaman sonra sinir bozucu olmaya başladı. El ile dokununcada aynı ses geliyor. Bunu serviste duzeltebılırler mi? Biraz zor gibi, komple oradaki üniteyi sokmelerı gerekir heralde.

Yorum

• Eski kasa ile ilgili oldukça fazla memnuniyetsizlik yazmıştım, 1 ay önce makyajlı kasa Cosmo aldım. Şikayetlerin önemli bir kısmını çözmüşler ancak iç mekanda bazı yerlerde kalitesiz malzeme kullanımı gibi bir kaç sorun devam ediyor. Tabii D segmenti standartlarında kısa aks mesafesi nedeniyle dar iç mekan konusunda da hiç bir değişiklik yok.

Makyajlı kasada eleştireceğim bir diğer nokta da iç mekanın biraz fazla sade tasarlanması, ön konsol D segmenti üst donanım bir araçtan ziyade C segmenti üst donanım veya en fazla D segmenti baz donanım bir araç ayarında. Biraz daha "atraksiyon" gerekiyor...

Yorum

İşleniyor...
                                X