Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2015 İnsignia 1.6 CDTI 136HP Otomatik Dizel Cosmo ile Deneyimlerim

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Orjinal yazı sahibi: BlackMehmet View Post
    Bu arada yaşım 23 ama uzun yola gitmeyi ve çocukluktan beri araç kullanmayı sevdiğim için büyük araçları seviyorum, yarım saat boyunca 210-220 gittiğim başka araç tanımıyorum , babamda makyajlı kasa 1.6 cdti opc line vardı bende de 1.6 sidi suroof artı flexride vardı, benzinliyi yakıtından dolayı satmak zorunda kaldım malum öğrenciyim hala 3 ay sonra inşallah mezun oluyorum tıp okuyorum ve ankara da uzmanlık düşünüyorum bundan dolayı da samsun ankara arası baya yapıyor olacağım insignia tam da bu yolların arabası
    Kardeşim 5.20 yakışır, ya da gsi. Yaş çok genç daha ve tıp okuyorsunuz Allah neler nasip eder daha hayırlısıyla.
    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post

Teşekkürler aynen ben de renkten çok memnunum asil gösteriyor.
      cihaz SMOK evet üzerindeki ato DL RDTA.
      Ama genellikle MTL ato kullanıyorum. Fumytech Rose Special Gold Edition. Çok memnunum

Likit maxblend tarzı aromlar evyap kullanıyorum. Premium olarak dinner lady serisi ve naked ara sıra tükettiğim markalardır.
      Paylaşımınız güzel olmuş. Araç sıfır ayarında güzel görünüyor. Zaten albenisi yüksek bir duruşu var.
      Siyah da bunu gayet pekiştirmiş.
      Renk takıntısı olan biriyim sanırım. Araç seçerken siyah renge olan takıntı yüzünden nitelikli nice aracı es geçerim.
      Vel hasıl konuya aykırı olsa da uyumu güzel geldi bana.. Insigina ya biniyorsunuz hem de siyahına. Üstelik e-cig ile.
      Geriye keyif kaldı mı
      Bende kısmen evyap kısmen premium alıyorum ki mecburen evyap hatta kamarayap oluyor benimkiler.
      Bazen aylarca erişmek zor olabiliyor.
      Bombo'lar İspanya ürünü geçen gün denk geldi Barselona da aldım. 3-4 yıldır bildiğim bir marka severek alıyorum.

ec.jpg

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

• BirFani Hocam aroma likit işi en sinir bozucu nokta zaten, yoruma göre alınan nice premium likitlere paralar gitti. Bence en iyisi, en çok tavsiye edilenlerden azar miktar aroma alıp küçük küçük demlemek ve denemek. damak tadına uyanları not alıp o şekilde yürümek.

Ayrıca Mtl olarak ne önerirsiniz, fiyat olarak abartı olmayan ama cidden performansı budur dedirtecek. yedek cihaz içinde arayıştayım.
        1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
        Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
          BirFani Hocam aroma likit işi en sinir bozucu nokta zaten, yoruma göre alınan nice premium likitlere paralar gitti. Bence en iyisi, en çok tavsiye edilenlerden azar miktar aroma alıp küçük küçük demlemek ve denemek. damak tadına uyanları not alıp o şekilde yürümek.

Ayrıca Mtl olarak ne önerirsiniz, fiyat olarak abartı olmayan ama cidden performansı budur dedirtecek. yedek cihaz içinde arayıştayım.
          selcuktuncer hocam merhaba.
          Performans bakımında Gus phenomenon v2 lite ve zest modelleri şu ana kadar gördüğüm en iyileridir. Ancak 120-150 euro üstü fiyatları ile cep yakıyorlar.
          Onlarında üst modelleri çıktı ama takipten vazgeçtim.
          Öncelikle belirteyim bendekiler hepsi RTA =Rebuild tank atomizer. Hazır coil bana uymuyor.
          Geçen yaz Türkiye'de üretilenlerde penodat aldım. Ve garip bir şekilde günlük tüketimlerimde ön sıraya geçti
          Hem kapasite, hem kolay kurulum ve ortalama bir performansı var. 200 TL civarında fiyatı ile mtl kategorisinde bence alınır. Ben memnunum
          Penodat Rta atoya talep çoğalınca fiyatı yükselmiş olabilir. Ama ikici elde 150 TL civarında rahatlıkla alınır sanırım.
          Yedeklerim arasında Expromizer v2.1, Doggy 2k16, Tilemahos, Siren v2 ve İda rda (Türk üretim) var.
          Taifun ve Kaifun modelleri de elime geçti ancak zamanla takaslarda kullandım.
          Sürekli kullanımda penodat diğerleri ise dönüşümlü kullanıyorum.( kendi adıyla web sayfası var)
          Yine yerlilerden spica pro, Troy serileri, İonia gibi modeler var.

Sizin cihaz da güzel görünüyor. Çift deckli sanırım ama tek olarak da sarılabiliyor. Yedek için bir penodat sizi tamin edecektir.

Sonuç olarak hem fiyat hem performans Penodat.
          Yüksek performans uçuk fiyat Gus phenomenon zest v ur 150 Euro (Yunan üretim)
          Diğer ürünler ise bir tık yukarı, bir tık aşağı özellikleri ile bizi tüketime itmekten başka bişey değil

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: BirFani View Post

selcuktuncer hocam merhaba.
            Performans bakımında Gus phenomenon v2 lite ve zest modelleri şu ana kadar gördüğüm en iyileridir. Ancak 120-150 euro üstü fiyatları ile cep yakıyorlar.
            Onlarında üst modelleri çıktı ama takipten vazgeçtim.
            Öncelikle belirteyim bendekiler hepsi RTA =Rebuild tank atomizer. Hazır coil bana uymuyor.
            Geçen yaz Türkiye'de üretilenlerde penodat aldım. Ve garip bir şekilde günlük tüketimlerimde ön sıraya geçti
            Hem kapasite, hem kolay kurulum ve ortalama bir performansı var. 200 TL civarında fiyatı ile mtl kategorisinde bence alınır. Ben memnunum
            Penodat Rta atoya talep çoğalınca fiyatı yükselmiş olabilir. Ama ikici elde 150 TL civarında rahatlıkla alınır sanırım.
            Yedeklerim arasında Expromizer v2.1, Doggy 2k16, Tilemahos, Siren v2 ve İda rda (Türk üretim) var.
            Taifun ve Kaifun modelleri de elime geçti ancak zamanla takaslarda kullandım.
            Sürekli kullanımda penodat diğerleri ise dönüşümlü kullanıyorum.( kendi adıyla web sayfası var)
            Yine yerlilerden spica pro, Troy serileri, İonia gibi modeler var.

Sizin cihaz da güzel görünüyor. Çift deckli sanırım ama tek olarak da sarılabiliyor. Yedek için bir penodat sizi tamin edecektir.

Sonuç olarak hem fiyat hem performans Penodat.
            Yüksek performans uçuk fiyat Gus phenomenon zest v ur 150 Euro (Yunan üretim)
            Diğer ürünler ise bir tık yukarı, bir tık aşağı özellikleri ile bizi tüketime itmekten başka bişey değil
            hocam ayrıntılı yazınız için teşekkürler. evet bende rebuild kullanıyorum. tellerimi kendim sararım. DL için 3 adet atom var. mtl ye yeni geçtim. penodat maalesef yok sanırım piyasada. üretmiyorlar.

bakalım araştırmaya devam edeceğim bulursam penodat alırım, yoksa diğerlerine kayacak gözümüz.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: BlackMehmet View Post

Hocam satarsanız araca talibim , insignia mı sattım ama astradan o tadı alamadım, özellikle makyajlı kasa insigniada full donanımlı bir araç bakıyorum aracınızın da kondisyonu da gayet iyi , her türlü talibim
              merhaba,

dm bakar misiniz....

2015 1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo
              Beyaz / Flexride / Çevre görüş 2 / Opel Eye / Stil Paket (19") / Deri Döşeme / Isıtmalı Koltuklar / BOSE Ses Sistemi / Sunroof / Adaptive Cruise Control

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: ReEmKant View Post

merhaba,

dm bakar misiniz....
                Merhaba. Aracınız satılık mı yoksa

Yorum

• Merhabalar, Güncellemelere Devam Edelim Geçen Hafta yağışlı olmasına rağmen yine de pasta cilaya girdik. Yağıştan dolayı yıkamacım müsaitti ve rahat rahat çalıştı araçta, Önce kil temizliği ile başladı ve totalde 7 saat dinlene dinlene işini yaptı.
                  Zaten yağışlı olduğu için hemen kirlendi Dış mekan resmi olmasada finallerken bir kaç kare aldım. ekleyelim forumdaki araç hikayemize

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Limonata View Post

Merhaba. Aracınız satılık mı yoksa
                    Merhaba,

dm attim, arkadasin konusunu kirletmeyelim
                    2015 1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo
                    Beyaz / Flexride / Çevre görüş 2 / Opel Eye / Stil Paket (19") / Deri Döşeme / Isıtmalı Koltuklar / BOSE Ses Sistemi / Sunroof / Adaptive Cruise Control

Yorum

• Güncelleme: 08.09.2019

Aracımla 2500 KM lik yol yaptığım 1 haftalık seyahat sonrası notlar.

- öncelikle 4.5 yıldır üzerinde duran lastiklerim artık iyice harab olmuştu ve bu şekilde yola çıkmak istemiyordum. aracımda bitmek bilmeyen bir 120-130 km aralığında bir direksiyonda titreme vardı sağa çekme vardı, olmayacağını bile bile rot balansa soktum. hemen lastik değişirmek bu ebatlarda çok masraflı ama lastikte çok önemli konu. abi bu lastikler balans tutmuyor tutmaz düzelmez lastikler gidik dedi. Şirketin çalıştığı oto tamircisi bir firmanın elinde bridgestone potenza 245/40/r19 98y lastikler 3500 tl hazır bulunuyordu, hiç araştırmadım. lastikler sağlam taş gibi yorumlar vardı. memnun olmayanlarda vardı. ödeme kolaylığıda sağlayacağından( elden faizsiz 7 taksit gibi)takın dedim. özetle yorumum. ben çok memnun kaldım. araç ip gibi dümdüz sıfır sarsıntı 2500km yol yaptım.

- uzun yol yakıtına gelince, bu araç tam bir seyahat aracı zaten biliyordum, ama 2 yetişkin 2 çocuk klima açık full bagaj, zaman zaman 130-140km lerde 1050km yol yaptım bir depoda. km sayaç falan sıfırlamadım, üzerine ekledim. uzun yolda çok ekonomik.

- hiç yorulmadım seyahat esnasında. zaman zaman seri kullanımda keyif verdi. yol tutuşu kabiliyeti virajlarda diğer emsal araçların arasında çok öne çıktı.

- carplay ve jb li tel sayesinde trafik olan yerlerde ve gece çocuklar için çizgi filmler izlediler ekranda. lakin benim derdim o ekranın görüntsünü kafalık monitörüne aktarmak. bunu nasıl yapacağım bilmiyorum, sadece teknik olarak mevcut cihazı söküp incelemem lazım. ama kesinlikle şart. kafalık monitörü ve görüntü aktarma yapmam lazım. fikirlerinize açığım.

-bagaj hacmi bana çok fazlasıyla yetti, iki çocuk ve hanımın eşyalarını aile olanlar tahmi n edebilir. bebek arabası bebek puseti falan bavul valiz :S ama yetti.

Özetle keyifli bir seyahatti. Teşekkürler Opel. Teşekkürler Insignia.

Güncellemenin dip notu ise: Eğer araçta geçmeyen bir titreme sağa sola çekme varsa, lastikler çöp olmuştur. para almak için tamamdır oldu abi diyenlere inanmayın.

- Aracımda yapmak istediğim 3 şey var,
                      1- bende kendi yaptığım wi-fi kontrollü vites körük çevresi ambiyans aydınlatma zaten var ama onu konsol içi dahili şekilde ambiyans aydınlatma yapmak
                      2-kafalık monitörü almak kolay ama ben araç ekranını oraya vermek istiyorum. bu konuda kablosuz dahi yapabilirim ama bağlantı şeması çıkışlar falan maalesef elimde yok. cihazı söküp detaylıca bakmam gerek.
                      3- bagaja mini buzdolabı ama oldukça minisinden.

keyfe keder zamanla deneyip daha da fullemeye çalışacağım. zaten bu zamanda araç değiştirilmez. elimizdekinin kıymetini bilelim.

Son düzenleme: selcuktuncer; 08.09.2019, 17:04.

Yorum

• Maasallah araciniza.Ambiyans calismanizi merakla bekliyorum

Yorum

İşleniyor...
                        X