Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2015 İnsignia 1.6 CDTI 136HP Otomatik Dizel Cosmo ile Deneyimlerim

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: 2015 İnsignia 1.6 CDTI 136HP Otomatik Dizel Cosmo ile Deneyimlerim

Orjinal yazı sahibi: Insignia
    Elinize sağlık,kazasız belasız kullanın.
    Allah razı olsun Amin. hepimiz inşallah.
    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Sağ ayna da sorun yasayan varmı benimkisi geri vitese takınca ayna eğiliyor ama egilmesi durmayip kit kit kit kit zorlama sesi çıkarıyor sonra da vites normale dönünce eski konumunu bulamıyor,
      Ama manuel olarak bütün islevlerini yerine getirip hicbir sorun yaratmıyor. Servis değiştirelim dedi sizlere sormak istedim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer
        Orjinal yazı sahibi: mozarto
        Cam silecekleri ve cam suyu fıskiyesi konusunda aynı sorunları yaşıyoruz...
        boşa inceleme yapmıyoruz abi diymi aynen maalesef beni silecekler ve cam suyu şiddeti tatmin etmedi abi. servise girdiğimde belirteyim sonuca göre bir çare bulacağız inşallah. daha çok var servise.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: buraktsn95
          Sağ ayna da sorun yasayan varmı benimkisi geri vitese takınca ayna eğiliyor ama egilmesi durmayip kit kit kit kit zorlama sesi çıkarıyor sonra da vites normale dönünce eski konumunu bulamıyor,
          Ama manuel olarak bütün islevlerini yerine getirip hicbir sorun yaratmıyor. Servis değiştirelim dedi sizlere sormak istedim
          Aynı sorun 2010 model aracımızda da var, bu yüzden devre dışı bıraktım fonksiyonu. Çözüm bulan varmı?
          Insignia 1.6T 2010 Cosmo Teknik Gri
          +DVD 800 Navi
          +19" Jant
          +Prins Vsı 1.0

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yigitgasgil
            Orjinal yazı sahibi: buraktsn95
            Aynı sorun 2010 model aracımızda da var, bu yüzden devre dışı bıraktım fonksiyonu. Çözüm bulan varmı?
            Değişim gerek gibi...

Yorum

bence kalibrasyon da yaptırılabilir belki basit bir işlemi vardır. kontrol etmeden bilinmez, servis değişime gider gibi sanki.
              1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
              Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Güncelleme 09.06.2016

-Dün uzun süre sonra (4 ay) ilk kez kendi aracım dışında başka bir aracı kullandım. Fluence 2015. 2 saat kadar yol gittim geldim. araç bana çok garip geldi insigniadan sonra, çok yumuşak direksiyoni yumuşak frenler ve hızlanması güzel ama güvensiz bir gidiş karakteri... Neyse elim kolum alıştı 2 saatte araca ya, o araçtan inip kendi aracıma binince cidden farkı görüyorsunuz, yani taş gibi birşeye biniyorsunuz kaliteyi hissediyorsunuz. tabiki fluencle kıyaslanmaz ama farkettiğim noktaları dile getirmek için yazıyorum,

-araç bir kere cidden ben kaliteliyim sert bir makinayım diyor.
                -Kullanımı çok güven veriyor.
                -Direksiyon diğer araçlardan indiğimde bana çok fazla sert geliyor yani Flexi Tour modunda dahi o dğer araçlardaki yumuşaklık imkansız yani. 19" lastik ebat etkenide olabilir belli oranda. ve Tabiki Spor yapısı
                - Amortisör kaliteli bizim araçların ama tabi araç gibi o da çok sert, ama sağlamlık hissi veriyor, arabayıda iyi dengeliyor.
                -Fren sistemi ne kadar şiddet ve ani baskı görürse o şiddeti algılayarak fren gücünü ayarlıyor bence. oldukça güzel. Dokununca lak diye frenleyen sistem bana hoş gelmiyor. reflexi ölçen mantık en iyisi

- Gözlemlediğim bir diğer konu ise yağmur sensörü hassasiyetini ben yeterli bulmuyorum. özellikle geceleri akan trafikli yollarda cam artık damla damla oluyor ama halaa devreye girmiyor. bunu serviste test ettireceğim.

Özetle arabamı seviyorum her geçen gün daha çok Bugün isofixli çocuk koltuğu siparişi verdim. Yarın gelir. Araca montajını yapınca resmini çekerim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer
                  Güncelleme 09.06.2016

-Dün uzun süre sonra (4 ay) ilk kez kendi aracım dışında başka bir aracı kullandım. Fluence 2015. 2 saat kadar yol gittim geldim. araç bana çok garip geldi insigniadan sonra, çok yumuşak direksiyoni yumuşak frenler ve hızlanması güzel ama güvensiz bir gidiş karakteri... Neyse elim kolum alıştı 2 saatte araca ya, o araçtan inip kendi aracıma binince cidden farkı görüyorsunuz, yani taş gibi birşeye biniyorsunuz kaliteyi hissediyorsunuz. tabiki fluencle kıyaslanmaz ama farkettiğim noktaları dile getirmek için yazıyorum,

-araç bir kere cidden ben kaliteliyim sert bir makinayım diyor.
                  -Kullanımı çok güven veriyor.
                  -Direksiyon diğer araçlardan indiğimde bana çok fazla sert geliyor yani Flexi Tour modunda dahi o dğer araçlardaki yumuşaklık imkansız yani. 19" lastik ebat etkenide olabilir belli oranda. ve Tabiki Spor yapısı
                  - Amortisör kaliteli bizim araçların ama tabi araç gibi o da çok sert, ama sağlamlık hissi veriyor, arabayıda iyi dengeliyor.
                  -Fren sistemi ne kadar şiddet ve ani baskı görürse o şiddeti algılayarak fren gücünü ayarlıyor bence. oldukça güzel. Dokununca lak diye frenleyen sistem bana hoş gelmiyor. reflexi ölçen mantık en iyisi

- Gözlemlediğim bir diğer konu ise yağmur sensörü hassasiyetini ben yeterli bulmuyorum. özellikle geceleri akan trafikli yollarda cam artık damla damla oluyor ama halaa devreye girmiyor. bunu serviste test ettireceğim.

Özetle arabamı seviyorum her geçen gün daha çok Bugün isofixli çocuk koltuğu siparişi verdim. Yarın gelir. Araca montajını yapınca resmini çekerim.
                  Benim iş aracım fluence ve o farkı devamlı hissediyorum

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
                  Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Yağmur sensörünün hassasiyetini kolun üstünden siz ayarlayabilirsiniz..

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

Ben o yüzden Megane ile Insignia arasında çok indi bindi yapmıyorum. 2006 model Megane II ile aralarında 1 değil 2 gömlek fark var. Megane'ın üstün olduğu konular ise daha hafif daha çevik olması ve çok daha az yakması. Üstelik Insignia'da bile olmayan bir donanım var: CD çalar haha

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Silecekler ve fıskiyeler bende de aynı yaf, ben kullandığım bi cam suyumu bozdu silecekleri, yoksa imalat hatası felanmı diye düşünüyordum. 15000km de gacır gucur ses çıkarmaya başladı.
                        Insignia 2015 1.6 SIDI AT Cosmo (41GN584)

Yorum

Yeni bir resim ekleyeyim güncel olsun Kış modasına uyalım hiho

Yorum

GÜNCELLEME:

Bu ayları sevmiyorum. Yeni yılın MTV si, Zorunlu Trafik Sigortası ve Kasko :/
                            Ama bilgi vermesi açısından yazayım.

- Mtv ilk yarı: 517 TL
                            - Zorunlu Trafik Sigortası: 560TL
                            - Full kasko (Araç içinden gözlük çalınması dahil, Her bir birey için ayrı ayrı yüksek teminatlı vb): 1721 TL

İçim yandı ama mecbur :/

Yorum

Ben anlamadım bu zorunlu trafik sigortası işini geçen hafta beetle aldım 875 tl tuttu, dün aradılar citroenin bugün bitiyormuş, en düşük 901 tl imiş. ne hasar var ne başka bir şey. kafalarına göre giydiriyorlar.
                              ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

• Güncelleme:

- Dün ilk kez ciddi şekilde manevra gerektiren bir tehlike atlattım,çok şükür kazasız belasız bitti gitti.
                                İşten dönerken kayaşehir istikametine giden yan yoldan dahil olunan güzergahta yaklaşık 130 km süratle hızlanma eğilimi artıştayken, aniden karşı yoldan bulunduğum şeride fırlamakta olan bir köpek farkettim. 1 saniye daha geciksem koca köpeği altıma alıp hem bir can yakacaktım hemde o süratte ciddi zarar alacaktı aracım. Tamamen refleksel olarak gazı kökleyerek direksiyonu 90c ye yakın olarak sağa doğru keskince kırıp şeridime aynı sertlikte dahil oldum, bu manevraya rağmen köpek sadece arka tampona hafifçe dokundu ve geçti. ileride durup köpeği kontrol için yürüdüm. Köpek gayet sağlıklıydı. Aksi durumda yaralı olsaydı alıp götürecektim veteriner hekime. Tüm bunlar tamamen refleksel oldu sağ dikize bakıp sert direksiyon hamlem saniyelikti.
                                Şunu farkettimki yol tutuşundan taviz vermeyip savrulma inanılmaz derecede azdı, araç bir kez daha performansı açısından beni büyüledi, Flexride ın araçla muazzam işlemesini hissetmek harikaydı. Tepkime anında karşılık veren bu aracı hergeçen gün daha çok seviyorum... Allah kazadan beladan korusun herkesi.

Yorum

İşleniyor...
                                X