Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2015 İnsignia 1.6 CDTI 136HP Otomatik Dizel Cosmo ile Deneyimlerim

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: 2015 İnsignia 1.6 CDTI 136HP Otomatik Dizel Cosmo ile Deneyimlerim

Maşallah

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Maşallah
      insignia 1.6 cdti sport AS + ÇG 2 paketi

Yorum

Temizlik Bakım Eklemesi:
        Araç iç bakımı için aşağıdaki ürünlerden aldım.

Torpido konsol ve iç aksam temizliği için bunu:
        http://urun.n11.com/ic-temizlik-ve-k...0ml-P100426475

Deri Koltuklar Ön Temizlik İçin Bunu:

Deri koltukların temizlik işleminin hemen ardından Bakım için de bunu:
        http://urun.n11.com/ic-temizlik-ve-k...50ml-P85603061

Ayda 1 kez deri bakımı yapmak ciddi yarar sağlıyor.

Yıkama için Kullandığım ürünler

Yıkama Sonrası Parlaklık İçin Sprey Cila.

Koruyucu ve Kılcal Çizik giderici wax için de bunu
        1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
        Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Konuşulmasını rica ettiğim merak ettiğim bir şey sormak istiyorum,

Eski aracımda belli bir süre sonra direksiyonda kasislerden geçerken veya direksiyonu sağa sola çevirirken zaman zaman elimde hissettiğim bir boşluk hissi sezmiştim. baya da artmıştı. sonra servis direksiyon milinin orda 14-15 numara olsa gerek somunlar vardı sıkarak boşluğu almıştı ve geçmişti. Oradan takıntı olarak mı kaldı bilmiyorum ama sanki zaman zaman çok nadir olmakla birlikte, sağa sola çevirirken yada yine çok nadir bir tümsekten geçerken çoook derinden elimde direksiyon bağlantılarının taaa derinlerinden gelen hafif bir tık hissediyorum sanki. Bunu hisseden varmı? Yoksa kayış destekli flexi araçlarda ki mekanizmadan mı kaynaklıdır. yoksa istanbul yollarına maruz kalan bir aracın gevşemekte olan direksiyon miline miişarettir acaba. yani bu hissettiğim şeyi sanmıyorumki ustalar kolay kolay bulsun
          1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
          Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Aracınız hakikaten çok güzel görünüyor.Maşallah.Allah kazasız belasız kullanmanızı nasip eder inşallah.
            2014 BMW 5.20I M +comfort+premium            
            2011 otomatik opel astra  1.4 cosmo sunroof
            2013 Chevrolet Captiva LTZ

Yorum

Maşallah

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer

Eski aracımda belli bir süre sonra direksiyonda kasislerden geçerken veya direksiyonu sağa sola çevirirken zaman zaman elimde hissettiğim bir boşluk hissi sezmiştim. baya da artmıştı. sonra servis direksiyon milinin orda 14-15 numara olsa gerek somunlar vardı sıkarak boşluğu almıştı ve geçmişti. Oradan takıntı olarak mı kaldı bilmiyorum ama sanki zaman zaman çok nadir olmakla birlikte, sağa sola çevirirken yada yine çok nadir bir tümsekten geçerken çoook derinden elimde direksiyon bağlantılarının taaa derinlerinden gelen hafif bir tık hissediyorum sanki. Bunu hisseden varmı? Yoksa kayış destekli flexi araçlarda ki mekanizmadan mı kaynaklıdır. yoksa istanbul yollarına maruz kalan bir aracın gevşemekte olan direksiyon miline miişarettir acaba. yani bu hissettiğim şeyi sanmıyorumki ustalar kolay kolay bulsun
                Benim makyajli iki insigniamda da bu his vardi. Direksiyonda agirlik vb. bir sorun olmadigindan umursamadim.
                .
                Daha önce başka konuda konuşulmuştu. Birkac kişi daha aynı durumdan bahsetmişti.
                İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: maxut

Benim makyajli iki insigniamda da bu his vardi. Direksiyonda agirlik vb. bir sorun olmadigindan umursamadim.
                  .
                  Daha önce başka konuda konuşulmuştu. Birkac kişi daha aynı durumdan bahsetmişti.
                  Vay arkadaş bir şeyide hissetmiyim o konuları bulmaya çalışayım. bakalım neymiş durum. çok önemsenecek bir şey değil sadece eski toyota racımda başıma geldiği için işkillendim. yoksa sanmıyorum herkes kolay kolay hissetsin. imkansız bir durum. zaten direksiyonda ağırlık olmuyor sadece direksiyon milinin uzandığı yer sanıorım bağlantı aparatlarıyla destekleniyor. oralarda boşluk oldumu o hissiyat artıyor. dişli sorunu falan gibi ciddi bir olay değil yani.

EDİT: tamam benzer bir konu buldum.
                  http://insigniateam.com/forum/index....4919#msg344919

burada normal denmiş, o halde normal yok ama benim eldeki titreşimde hissettiğim sinyal kolu gibi bir ses değil, zaten ses değil elde hissedilen derinlerden gelen anlık bi hissedim.

Yorum

Aracın çok güzel kardeşim güle güle kullan, maşallah.

Dediğin miniminnacık boşluk hissi bende de var, yürüyen aksam oldukça sıkı ve sessiz ancak direksiyon sağa ya da sola kırıkken ön tekerler bir oluktan vb geçerken direksiyona sanki biri parmağıyla tıklıyormuş kadar bir titreme geliyor.
                    2014 Insignia 1.6 170Hp A.Select Cosmo + Sunroof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Tolga Karaca

Dediğin miniminnacık boşluk hissi bende de var, yürüyen aksam oldukça sıkı ve sessiz ancak direksiyon sağa ya da sola kırıkken ön tekerler bir oluktan vb geçerken direksiyona sanki biri parmağıyla tıklıyormuş kadar bir titreme geliyor.
                      İşte tarif bu evet bravo. rahatsız edici değil zaten kannımca bir sorunda değil. bu hareketli parçaların yüke bindiğinde esneme yamulma riskine karşı bir boşluk önlemide olabilir tabi. sıkıntı yok.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Tolga Karaca

İşte tarif bu evet bravo. rahatsız edici değil zaten kannımca bir sorunda değil. bu hareketli parçaların yüke bindiğinde esneme yamulma riskine karşı bir boşluk önlemide olabilir tabi. sıkıntı yok.
                        Ön lastiklerin havasını biraz artırın. Belki düzelir.
                        İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Genel Güncelleme 23.05.2016

Arkadaşlar bu güncellemeleri paylaşıyorum ki aracı aldığım süre içerisinde nelerle karşılaştım gidişat nasıl bir izlenim oluştursun diyedir.

Aracı Ocak sonuna doğru aldım. Yaklaşık 6500 KM de aldığım aracım şu an 12700KM de. İlk bakımım yaklaştı. Hergün aşırı yoğun trafikte 55 km gidiyorum. Yakıt ortalamam 7.9 ve agresife yakın bir sürüş tarzım var.

Şimdiye kadar bir sorun ile karşılaşmadım. Trim sesimiz yok. (hayalet ekran çerçevesi hariç) Önümüzdeki ay sonu ilk bakım için servise bismillah demeye gideceğim inşallah.

-frenler iyi durumda. bir sıkıntı yaşamadım. sürüş moduna göre fren tepkileride değişiyor.

Şuan ufak tefek ve aracı aldığımdan beri olan bir kaç şey var.
                          -Sol ön taraftaki cam tam açıldığında kapanırken cızlıyor. cız diye ses çıkıyor. Halledilir.
                          - Cam sileceklerimin durumu iyi değildi zaten ama artık tabi biraz da eskidi. değişmesi gerek.
                          - Cam suyu fiskiye ağızları kireçlenmiş olabilir ama sanki spreylemesi az gibi hissediyorum ya da bana öyle geliyor.
                          -Direksiyon hareketlerinde zaman zaman hissettiğim daha öncede bahsettiğim derinden gelen hafif bir boşluk hissi seziyorum. ama başkaları hissetmiyor. Kontrol ettireceğim.

Geri kalan herşeyinden memnunum sorun yok çok şükür. Bu aracın sert amortisör karakteristiğine alışmak zaman alıyor ama yol tutuş ve direksiyon tepkisi insanı çok etkiliyor. araç anında cevap veriyor.

Dün oto yıkamacıdan çıktıktan sonra aracımın konsoluna ve kapı kenarları derisine + konsola uv korumalı temizleme işlemi uyguladım kendim. Kesinlikle toz tutmayan parlaklık yağlama vermeyen bir uygulama oldu ve çok hoşuma gitti.

c6 Matte kullandım bu işlem için.
                          Küçük bir ürün ama kesinlikle az miktar kullanım yetiyor zaten temiz olan konsol için. Plastik koruyucu olarak geçsede aynı zamanda ürün açıklamasında deri döşemesi bulunan kapılar içinde koruma sağladığı belirtiliyor.

Diğer bir uygulamam ise Deri koltuk ve kafalıklara yaptığım uygulama oldu. Toplamda uygulamam 15 dakikamı aldı ama yarım saat bekleme arası var.

Önce deri besleyici ve temizleme sütü olarak bunu kullandım. Auto Finesse Hide Leather Conditioner Deri Bakım Ürünü - 250ml
                          http://urun.n11.com/ic-temizlik-ve-k...50ml-P85603061
                          Bu ürünü micro fiber bezle yumuşak hareketlerle deriye yedirerek masaj yapar gibi uyguladım. Deri anbında kabul ediyor bu sütü. Önce parlak görünüyor ve kurumaya bırakınca eski temiz haline matlaşarak kavuşuyor.

Bu uygulamadan yarım saat sonrada Bu ürünü kullandım. Auto Finesse Hide Leather Cleaner Deri Temizleyici - 500ml
                          http://urun.n11.com/ic-temizlik-ve-k...00ml-P85603060

Bu üründe açıklamasına göre hemen hemen besleyici sütün işini görüyor ama sütün ardından bu ürünün kullanılmasını tavsiye etmişler.
                          Bende diğer ürün kuruyup deri matlaştıktan sonra bu spreyi döşemeye parfüm gibi sıktım ve ince koruyucu tabakayı başka bir micro fiber bez ile uyguladım. Sonuç harika tertemiz döşemeler. Sanki bayiden çıkmış gibi. zaten aracım eski değil ama yineden sıfır görünüm devam ediyor. zaten bu uygulamaları temizlemekten çok deri ömrünü arttırmak için en geç 6 ayda bir uygulanması gerek. sık kullanılıyorsa daha erken aralıklarla yapılmasın da fayda var.

Son raporum böyledir. Şimdilik teknik sıkıntılarım yok. zamanla raporlamaya devam edeceğim.

Yorum

Elinize sağlık,kazasız belasız kullanın.
                            http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                            2.0 CDTI
                            Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Cam silecekleri ve cam suyu fıskiyesi konusunda aynı sorunları yaşıyoruz...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mozarto
                                Cam silecekleri ve cam suyu fıskiyesi konusunda aynı sorunları yaşıyoruz...
                                boşa inceleme yapmıyoruz abi diymi aynen maalesef beni silecekler ve cam suyu şiddeti tatmin etmedi abi. servise girdiğimde belirteyim sonuca göre bir çare bulacağız inşallah. daha çok var servise.

Yorum

İşleniyor...
                                X