Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yeni Macera Insignia

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Yeni Macera Insignia

Orjinal yazı sahibi: aton1981
    Vaccum diye de geçebilir. Bende çok çok zor bulmuştum.

İntake manifold pressure
    Turbo boost&Vacuum

Yada raw data bölümünde olması lazım.
    Bulamadım
    Beyaz 1.6 T Cosmo Flexride DVD800 Infinity

Yorum

Bugün günlerden iç bakım

Kahramanımız Gtechniq C6 Matte Dash

Ayrıntılı bilgi
      http://gtechniqturkiye.com/index.php.../c6-matte-dash

Öncesinde 1/20 seyreltilmiş genel temizleyici ile 2 defa temizleyip,
      24 saat arayla 2 kat uygulanmıştır.

Finishi çok güzel, orijinal görüntüsünü koruyor/ parlaklık katmıyor.

UV koruması da çilek

6 ay sadece silip geçeceğim

Tam tembel işi

Yorum

Ona bi bende bakayım araca bağlayayım obd yi...

Temizlik güzel. Kullandığınız kimyasal, koruma amaçlı sanırım. Temizlik olarak Sabunlu sulu microfiber bez ve üstüne çok hafif nemli fiber bez uygularım. Üstüne tanımam.
        Sonrasında bu tür korumalar uygulanabilir. Fakat, Sabun ve bez kombinasyonunun verdiği temizliği hiç bir ürün veremedi. Meguiars dan tutunda turtlewax ın bir çok temizleyicisini kullandım. Hepsi 5 para etmez temizleme özellikleri var. Resmen katman katman oluyordu torpidom. Hele hele meguiars'ın torpido ürünü yokmu? Iyy irenç.
        CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
        SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Ona bi bende bakayım araca bağlayayım obd yi...

Temizlik güzel. Kullandığınız kimyasal, koruma amaçlı sanırım. Temizlik olarak Sabunlu sulu microfiber bez ve üstüne çok hafif nemli fiber bez uygularım. Üstüne tanımam.
          Sonrasında bu tür korumalar uygulanabilir. Fakat, Sabun ve bez kombinasyonunun verdiği temizliği hiç bir ürün veremedi. Meguiars dan tutunda turtlewax ın bir çok temizleyicisini kullandım. Hepsi 5 para etmez temizleme özellikleri var. Resmen katman katman oluyordu torpidom. Hele hele meguiars'ın torpido ürünü yokmu? Iyy irenç.
          Konu hakkında bilgilendirmenizi bekliyorum..

Öncesinde yüksek oranda su içeren seyreltilmiş genel temizleyici,
          sonrasında kalitesine inandığım bir koruma ürünü..
          Çoğu iyi marka olarak bize dayatılan ürünler malesef söylediğiniz şekilde..

Yorum

Genel temizleyiciden kastınız ?
            CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -

Yorum

Genel temizleyiciden kastınız ?
              Bu uygulamada tamamen kimyasal ama çok iyi bir temizleyici olan Atas Vinet kullandım. Evde doğal olduğun için Ersağ Genel Temizleyici kullanıyorum. Bu tür ürünler kullanılacak yer/kir durumuna göre seyrelterek kullanılabiliyor. 2 ürünü de tavsiye ederim, memnun kalırsınız..

Yorum

Deneyebilirim. Notlarıma alayım. Konu hakkında bilgilendirme ? Sabunlu su ve bez ile yumuşakça silmek. Orjinal gibi oluyor sonunda. Sonuçta oda bir kimyasal tabi.

Yorum

Aracı sıfır aldıysanız bana göre en ideali sıklıkla nemli bez ile yüzeyleri temizleyip mümkünse aracı, değilse konsolu vs "yakıcı" güneş altında bırakmamaktır.

Araç kullanılmış ise Gtechniq C6 Matte Dash piyasada bolca reklamı yapılan markalardan daha profesyonel sonuçlar vermektedir.
                  2014 Insignia 1.6 170Hp A.Select Cosmo + Sunroof

Yorum

1 günlük aranın ardından devam edelim

GÖRÜŞ: Arabanın A,B,C sütularının hepsi geniş, geniş olması haliyle görüşü engelliyor.
                    Özellikle yola çıkışlarda araç yola dik konumda değilse ve sağ koltukta
                    oturan varsa ve de size yardımcı olmuyorsa işiniz zor.
                    Yol kullanımında önden görüş ile ilgili sıkıntı olmamasına karşın yan aynaların görüşü biraz daha geniş olabilirdi.
                    Unutmadan ekleyeyim, çoğu C segmenti arabada standart olarak sunulan Park sensörünün görüntü desteğinin olmaması şaşırtıcı.

FAR: AFL farı ben çok beğendim, hiç farları kumanda etmek için uğraştırmıyor.
                    Her koşulda neye ihtiyacınız varsa kendisi ayarlıyor.
                    Uzun kısa geçişlerini dahi neredeyse mükemmele yakın yapıyor.
                    2 gece yolculuğu sırasında henüz müdahele etme gereği duymadım.
                    Aldığımda Arabanın tüm camlarında (ön cam dahil) film vardı, ön cam filmi
                    görüşü biraz azaltsa da güvenli görüş için aydınlatma yeterli..

Aracın ilk sahibi arabaya çok iyi bakmış, neredeyse fabrikadan çıktığı haliyle
                    bana teslim etti.. Buna rağmen ufak tefek trim sesleri var.
                    Özellikle tavan aydınlatmanın çevresinden gelen ses rahatsız edici boyutta,
                    Tabi hemen ufak bir operasyon yaptım

Trimleri sökmek için aliexpress ten aldığım 5 USD lik aparatlar çok işe yarıyor..

Çift taraflı bandımız iş başında..

Toplamaya başlıyoruz..

Artık içeride trim sesimiz yok

İlk sahibinde araba kokusununun dökülmesi nedeniyle
                    Küllük kapağının piano black boyası deforme olmuş. Kapağı trim
                    aparatıyla söktüm..

Sırasıyla 400-800 zımparayla yüzeyi temizledim..
                    Tam temizlendiğindeki resmi çekmemişim

Deep black boya ve parlak vernik

Boyama sonrası;

Renk tutmasa da ilk halinden daha iyi oldu.
                    Kıssadan hisse sıvı araç kokularından uzak duruyoruz..

LPG montajı sonrası, soğutma suyumuz regülatöre alınan su nedeniyle azalmıştı, GM onaylı kırmızı antifiriz iş başında..

600 ml kadar ekledim, kalanı bagajda..

Bugünlük bu kadar, vakit ayırdığınız için teşekkür ederim..

Yorum

Akif hocam paylaşımlar mükemmel, yalnız tavan aydınlatma grubundan ses (cızırtı benzeri bir ton) gelirse bilinki kaynağı desteklediğiniz çerçeve değil tuş takımı.

Bunun için de lambaları yöneten ince dikdörtgen düğmeyi söküp çalıştığı aralığa gres yedirmeniz gerekiyor, düğme ile içinde bulunduğu tırnakların arasının boş olması dişli asfaltta zırıltı - cızırtı benzeri sese neden oluyor.

Yorum

Benimde dişli asfaltta bir yerlerden zırıltı geliyor ama çözemedim. Aydınlatma diye düşündüm ama arkadan geliyor gibi.
                        2011 1.6 T Cosmo Sports Tourer

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Tolga Karaca
                          Akif hocam paylaşımlar mükemmel, yalnız tavan aydınlatma grubundan ses (cızırtı benzeri bir ton) gelirse bilinki kaynağı desteklediğiniz çerçeve değil tuş takımı.

Bunun için de lambaları yöneten ince dikdörtgen düğmeyi söküp çalıştığı aralığa gres yedirmeniz gerekiyor, düğme ile içinde bulunduğu tırnakların arasının boş olması dişli asfaltta zırıltı - cızırtı benzeri sese neden oluyor.
                          Teşekkürler, oraya da gereken ilgiyi gösteririm.
                          Benim sorun çerçevedeydi, bariz elimle dokununca geçiyordu.
                          Baskı yapınca geçen bölgedeki boşluğu doldurunca düzeldi..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: denz
                            Benimde dişli asfaltta bir yerlerden zırıltı geliyor ama çözemedim. Aydınlatma diye düşündüm ama arkadan geliyor gibi.
                            Eskiden bu konuya takıntılıydım, zamanla tıkırtılar takıntıları yendi sanırım

Sese kafayı takarsanız araca 3 kişi daha alın, geniş cam yüzeyler yüzünden sizin yakınınızda sandığınız bir ses aslında alakasız bir yerden geliyor da olabiliyor.

Yorum

Sekansiyel sesler baş belasıdır. Boğuşuyorum şu an.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Tolga Karaca
                                Orjinal yazı sahibi: denz
                                Eskiden bu konuya takıntılıydım, zamanla tıkırtılar takıntıları yendi sanırım

Sese kafayı takarsanız araca 3 kişi daha alın, geniş cam yüzeyler yüzünden sizin yakınınızda sandığınız bir ses aslında alakasız bir yerden geliyor da olabiliyor.
                                Yok benim öyle pek bir takıntım yokta bazan rahatsız ediyor. Dediğiniz gibi arkadan diyorsun meğer önden geliyor ses
                                2011 1.6 T Cosmo Sports Tourer

Yorum

İşleniyor...
                                X