Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yeni Macera Insignia

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Yeni Macera Insignia

Ayrıca, LPG ayarı aşamasında olduğunuzu görüyorum. Benzinde hissedilmesi zor ve kısmen kendisini belli etmeyen sensörler, pislik / toz / yağ neticesinde görevini yapamazlar. Benzinde pratikte normal gibi görünen LPG de kendisini belli edebilir. ARacınızı yanlış kalibre yapmanıza ve bunun sonucunda yakıt / hava karışınını bu denli hassas bir araçta doğru ayarlayamamanıza neden olabilir. Pratikte bilinmiyor fakat, LPG den subap erimesinde bununda büyük bir rol üstlendiğini düşünüyorum.

MAF / MAP sensörlerinizi temizlemeyi ihmal etmeyiniz. Manifold' u sökmüşsünüz. Boğaz kelebeğini de ince fırça ve tiner ile temizleseydiniz keşke.
    Ayrıca, 220 TL ye bosch lambda sensörü almanızı öneririm. Aracın bence kalbi bu sensör. Bozulduğu anlaşılmıyor. Tamamen bozulduğunda uyarı veriyor. Fakat, bozulmaya yüz tuttuğunda hala veri göndermeye devam ettiğinden ecu, bozuldu olarak ta görmüyor. Ama hatalı veriler neticesinde araç ya fakir, ya zengin yakıyor.
    Buda zaten benzinde bile uzun vadede subap erimesi demek. Bunları yapmanızı öneririm.
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Hocam öyle bir yazmışsın ki inip 19.000km deki araca girişesim geldi, paylaşımlar çok faydalı.
      2014 Insignia 1.6 170Hp A.Select Cosmo + Sunroof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aton1981
        Ne servis ne ustalar bunun hakkında fikir sahibi değiller. Bu neden le de belirli bir km söz konusu değil fakat malum plastik km haricinde zamanla da bozulan bir unsur.
        Bizzat kendimin de dokunup tuttuğu an ufalandığına şahit oldum. Sitemizde de benzer durumu yaşayan arkadaşlarımız var.
        Turbo alt yağ borusu için de zaman söz konusu. İçinden çok sıcak yağ geçmekte. Zamanla yumusaklığını kaybedip kırılgan hale gelmekte. Bu, hava şartları, kullanım, vs vs çok etken var. Riske girmenize gerek yok. Bu parçalar toplam 300 TL civarı tutabilir. PArça kodlarını bilmiyorum.

Turbo yağ dönüş hortumu ( yağ çubuğunun altında çatallaşan boru )

TErmostat üst borusu ( yedek su deposuna gidiyor bir ucu ) Asıl kırılan bölüm T olan bölüm.
        Termostat borusunda sorun Plastik T ise; çözüm kolay
        Bunu söküp, Yerine prinç T takılabilir. Aynı ebatta bulunmazsa 40-50TL ye tornada
        çelikten yaptırılır, ömürlük kullanılır..
        Diğre parçayı araştıracağım. Hiçbir yerde yazmayan tecrübeye dayalı
        bilgiler içinÇok teşekkürler
        Beyaz 1.6 T Cosmo Flexride DVD800 Infinity

Yorum

Ayrıca, LPG ayarı aşamasında olduğunuzu görüyorum. Benzinde hissedilmesi zor ve kısmen kendisini belli etmeyen sensörler, pislik / toz / yağ neticesinde görevini yapamazlar. Benzinde pratikte normal gibi görünen LPG de kendisini belli edebilir. ARacınızı yanlış kalibre yapmanıza ve bunun sonucunda yakıt / hava karışınını bu denli hassas bir araçta doğru ayarlayamamanıza neden olabilir. Pratikte bilinmiyor fakat, LPG den subap erimesinde bununda büyük bir rol üstlendiğini düşünüyorum.

MAF / MAP sensörlerinizi temizlemeyi ihmal etmeyiniz. Manifold' u sökmüşsünüz. Boğaz kelebeğini de ince fırça ve tiner ile temizleseydiniz keşke.
          Ayrıca, 220 TL ye bosch lambda sensörü almanızı öneririm. Aracın bence kalbi bu sensör. Bozulduğu anlaşılmıyor. Tamamen bozulduğunda uyarı veriyor. Fakat, bozulmaya yüz tuttuğunda hala veri göndermeye devam ettiğinden ecu, bozuldu olarak ta görmüyor. Ama hatalı veriler neticesinde araç ya fakir, ya zengin yakıyor.
          Buda zaten benzinde bile uzun vadede subap erimesi demek. Bunları yapmanızı öneririm.
          Boğaz kelebeği ve Sensörleri, sensör clean alıp temizlerim, onlar kolay

Lambda sensörü kronik değilse bu sürelerde bozulma ihtimali çok az diye düşünüyorum..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Tolga Karaca
            Hocam öyle bir yazmışsın ki inip 19.000km deki araca girişesim geldi, paylaşımlar çok faydalı.
            Takipte kalın, yakında sökersiniz

Yorum

Devam edelim...

Bahsetmem gereken en güzel özelliklerinden biri bence bluetooth telefon

bağlantısı ve başarısı, menüyü kullanması çok kolay olmasa da

ses kalitesi çok başarılı. Şimdiye kadar ne karşı tarafın ne de benim

ses kalitesiyle ilgili ufacık bir şikayeti olmadı.

DVD800 olarak adlandırılan navigasyonlu ünitenin ses kalitesi infinity ile birleşince

Gayet yeterli ve kaliteli müzik dinlenebiliyor. Antenin çekimi çok iyi değil.

Radyoda en ufak sinyal kaybında ses kalitesi düşüyor.

Ben CD/Aux bağlantısından USB ile müzik dinliyorum sorunsuz..

Arka yolcular için havalandırma ve altındaki 220v çıkışa en çok kızım

Sevindi. Arabaya binince sarj ihtiyacı olmasa da hemen tableti sarja takıyor.

Arka perdelere film nedeniyle çok ihtiyaç olmasa da yaz günlerinde kullanılabilir.

Ses yapar diye düşünenler varsa, hemen belirteyim ses yok..

Dikkatimi çeken başka bir husus, iç hava sirkülasyonunun mükemmel çalışması.

Sirkülasyon açıkken dışarıdan ne hava ne koku kesinlikle almıyor.

Göstergeleri rahatlıkla takip edebiliyorum, kadranın ucundan km yi

gösteren kırmızı küçük bir nokta şeklinde rakamlara yansıyan ışık çok

başarılı ve ince düşünülmüş bir ayrıntı olarak dikkat çekiyor.

Yol bilgisayarı ekranının çözünürlüğü düşük ve kullanım için sinyal

koluna yerleştirilmiş kontrol butonları alışma sürecinde zorlanmama

neden oldu. Daha kullanışlı olabilirdi.

Koltukları bana rahat geldi, uzun süreli yolculuklarda dahi sorun yaşamadım.

Elektronik el freni estetik ve dikkat çekici olmasına karşın,

benim tercihim her zaman klasik el freni..

Arabanın ağırlığı yakıt açısından büyük dezavantaj, şehiriçi kullanımda

ve rampa çıkışında gereğinden fazla yakıta biniyor. Benzinle kullanmayı

düşünen arkadaşlar varsa bu arabadan uzak durmalılar. Yakıt tüketimi

kesinlikle üzer..

Yarın devam ederiz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: akif hoca1
                Bekarken sıkılınca hava almaya çıkardım, yayan ya da araba ile. Çocuklar varken bu her zaman mümkün olmuyor malumunuz, bende az önce "arabada bir şey unuttum!" diyip arabaya indim, geçenki iletimden beri aklımda olan sensör temizliğini yaptım. (hava filtresi girişindeki sensör)

Sensör 19.000km de olmasına rağmen tertemiz görünüyordu, yine de Würth genel temzlik spreyi ile temizledim, önceki aracım Astra 1.4T de bu sensör sık aralıklarla kontrol etmeme - temizlememe rağmen bariz biçimde tozlanırdı.
                2014 Insignia 1.6 170Hp A.Select Cosmo + Sunroof

Yorum

Hayırlı olsun aracınız,elinize sağlık,güle güle binin...
                  2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Tolga Karaca
                    Orjinal yazı sahibi: akif hoca1
                    Bekarken sıkılınca hava almaya çıkardım, yayan ya da araba ile. Çocuklar varken bu her zaman mümkün olmuyor malumunuz, bende az önce "arabada bir şey unuttum!" diyip arabaya indim, geçenki iletimden beri aklımda olan sensör temizliğini yaptım. (hava filtresi girişindeki sensör)

Sensör 19.000km de olmasına rağmen tertemiz görünüyordu, yine de Würth genel temzlik spreyi ile temizledim, önceki aracım Astra 1.4T de bu sensör sık aralıklarla kontrol etmeme - temizlememe rağmen bariz biçimde tozlanırdı.
                    Teşekkür ederim, bu tür sensörler için ısrarla sensör cleaner kullanılması öneriliyor, araştırmakta fayda var..

Orjinal yazı sahibi: tornado
                    Hayırlı olsun aracınız,elinize sağlık,güle güle binin...
                    Çok teşekkür ederim..

Yorum

Forumda başka bir başlıkta yazdığınız önerilere göre;
                      bugün elm+dashcommand marifetiyle oksijen sensörü verilerini kaydettim (Umarım doğrudur.)

Nasıl yorumlarsınız?
                      LPG li araçlarda oksijen sensörü hatırladığım kadarıyla çok önemli değildi..

Yorum

İsterseniz O2 sensörünün kablosunu söküp bir deneyin bakalım lPG de

Kullandığınız program malum Grafik tablosu. Bendeki anlık değer değişimlerini gösteriyordu. Anlık olarak farklı değerler veriyor. Düzensiz aralıklara sahip sinyal akışı,
                        Düzensiz çalışmaya sebep veriyor. 2 sn de bir sinyal, sonra durup saniyede 2 kez sinyal, sonra 3 sn bekleyip bir sinyal gibi.

Grafiğe bakarsam, hangisinin O2 hangisinin voltaj olduğunu anlayamadım çok ufak.
                        Muhtemelen yukarı ok voltaj olsa gerek. Mor olan anlık ama turuncu çizgi neyi temsil ediyor programınızda çözemedim. Mor' a bakacak olursam düzenli aralıklar la sinyal gönderiyor. Turuncu da keza öyle sayılır. Yapabileceğim en verimli yorum bu olsa gerek.
                        CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -

Yorum

Heh, hatırladım. Turuncu olan O2 Bank 2 sensörü olabilir. Çıkış sensörü daha sabit veri gönderir. O nedenle sık görünüyor olmalı.

Yorum

Manifold'u söküp taktınız. Programınızda vaccum basıncını gösteren bölüm varmı ?
                            Yoksa, torque programı ile bakabiliriz. 36-41 arasında geziniyor bizim araçlar.

Yorum

Manifold'u söküp taktınız. Programınızda vaccum basıncını gösteren bölüm varmı ?
                              Yoksa, torque programı ile bakabiliriz. 36-41 arasında geziniyor bizim araçlar.
                              Ben de torque pro da var..
                              Torque pro da hangi ekranı eklemem gerektiğine baktım şimdi, bulamadım.
                              O2S1Eq ekranı değil sanırım..

Yorum

Vaccum diye de geçebilir. Bende çok çok zor bulmuştum.

İntake manifold pressure
                                Turbo boost&Vacuum

Yada raw data bölümünde olması lazım.

Yorum

İşleniyor...
                                X