Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sorunsuz Lpg Kullanıcıları Aranıyor.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Sorunsuz Lpg Kullanıcıları Aranıyor.

Sorun ya enjektörlerden ya da regülatörden zaten ama büyük ihtimal ile regülatördür...
    Regülatördendir muhtemelen. Kaç mb regülataör takılı sizde?Ben BRC kitimi değiştirip KitMTM taktırdım geçen hafta.Keihin enjektör,32 bitlik beyin,Genius Max 1800 mb regülatör taktırdım. Çok memnunum diğer kitle arasında çok fark var,benzinli gibi çalışıyor aracım,kullanırken de fark belli oldu. BRC kitimde de 1500 mb regülatör vardı ama bu Genius Max daha farklı bir şey.240 kw araçlar için kullanılıyor. Keihin enjektör de çok etkili tabi ki yetiştirme işinde,belki de enjektörler de yetiştirmiyor olabilir eğer regülatörünüz büyükse...
    cevaplarınız için teşekkür ederim. ustam enjektördendir dedi regülatör büyük takıldı. sorun hallolunca buradan paylaşırım sizinle.
    1.6T COSMO karbon siyah
    17 FT 925'idi

Yorum

ben de lpg taktırmayı düşünüyorum ama kararsızım aracım 1.6 turbo hesap yapınca çok gerekli değilmiş gibi geliyor ben aracı 80.000 km daha kullanıcam hesabıma göre tüpte 30 kuruş normalde 50 kuruş yakıyor ben aracı 80.000 km kullanınca 16.000 tl gibi bir karım oluyor ama masraflara gelince lpg 2500 tl ye takılıyor prins yağlamalı sistem bir süre sonra çelik subap takılıyor 1500 tl 60.000 km sonra yaklaşık 2000-3000 tl kadarlık bir hasar oluşuyor ve lpgli araçlar 2.el de daha ucuza gidiyor 2000 tl de öyle desem toplam 7.000 tl karım 48 ayda buda ayda 150 tl yapıyor acaba buna değermi diye endişeleniyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ati başkan
        ben de lpg taktırmayı düşünüyorum ama kararsızım aracım 1.6 turbo hesap yapınca çok gerekli değilmiş gibi geliyor ben aracı 80.000 km daha kullanıcam hesabıma göre tüpte 30 kuruş normalde 50 kuruş yakıyor ben aracı 80.000 km kullanınca 16.000 tl gibi bir karım oluyor ama masraflara gelince lpg 2500 tl ye takılıyor prins yağlamalı sistem bir süre sonra çelik subap takılıyor 1500 tl 60.000 km sonra yaklaşık 2000-3000 tl kadarlık bir hasar oluşuyor ve lpgli araçlar 2.el de daha ucuza gidiyor 2000 tl de öyle desem toplam 7.000 tl karım 48 ayda buda ayda 150 tl yapıyor acaba buna değermi diye endişeleniyorum
        ati başkan, prins LPG sistemi 3.500 tl... süpab değişimi ise 1.500 tl... bundan sonra her hangi bir masraf oluşmuyor. 60 bin km sonra ne hasardan bahsediyorsun anlamadım...
        1.6T Cosmo (2011) / Teknik Gri / Necvox Infotainment + kamera / Prins VSI–2 Keihn Enjektör – Turbo Map – Valve Care...

Yorum

Diğer konuda bir arkadaş 65.000 km sonra motora 3000 tl masraf yapmıştı ordan kaldı aklımda

Yorum

Öyle bir sorun yok...
            1.6T Cosmo (2011) / Teknik Gri / Necvox Infotainment + kamera / Prins VSI–2 Keihn Enjektör – Turbo Map – Valve Care...

Yorum

Ben aracımı ikinci el aldım ve LPG daha sıfır km. iken bayi tarafından takılmış. Her şeyiyle memnunum. Genelde aracımı sakin sürüyorum, özellikle şehir içinde sıkıştırmıyorum. Şu an litresi 2.69 TL'den LPG alıyorum ve şehir içi 125 TL ile 430 km. gittim. yaklaşık 30 kuruş. Şehir dışı sabit hızda da (110 km/h) 23 kuruş civarı yaktı 1100 km yol yaptım. Tabii ki performans ve konfor benzindeki gibi değil ama aradaki farka bence değer. Isınana kadar 3-5 dk. rahatsızlık verdiği noktalar var ama, şu gün olsa yine LPG taktırırdım. Usta, montaj, sürüş şekli, iklim koşulları vb. etkenlerden dolayı arıza yaşanması bence normal. Ekonomik bir araç olmadığından ya aracı almayacaksın, ya da iyi bakıp LPG kitleriyle şansını deneyeceksin. Şahsi fikrimdir, kendi test koşullarımdır, umarım en az benim kadar memnun olan kullanıcı arkadaşlar da vardır. Saygılar.

Yorum

Merhabalar..
                Daha önce forum'da yazmıştım ..Benim aracımda da Landirezzo Omegas yağlamali sistem montajı yapıldı.Aracımın hiç LPG li olduğunu ne konfor ne performans anlamında anlamanız mümkün değil... O yüzden eğer bu konularda problem yaşiyorsaniz Montajın yapıldıği yer yada iyi bir LPG ustasına götürüp ayarlamalarınızı yaptırın..Ve LPG nin keyfini yaşayın.. hiho
                2010 Model 1.6 Insignia Sport Tourer

Yorum

romano marka lpg li insignia aldım...1,6T 180hb aracımın performansı çok iyi 20.000 km dir lpg li..çok şükür sorunsuz..aldığım arkadaş lpg takarken çelik sübaplarla değişim yapmış....umarım sorunsuz binmeye devam ederim..şu an araç 70000km de...ilerleyen zamanlarda bilgi paylaşımı yapmaya devam ederim...romano lpg sisteminide almadan önce araştırmıştım...

Yorum

Sorun "ÇELIK SUBAP" olayıdır. Bende de değişim yapilmış.. Yazılımda keza araç beyni ile paralel çalışan iyi bir yazılım ise olay bitmiştir..Bu arada lpg enjektörleri de çok önemli.
                    2010 Model 1.6 Insignia Sport Tourer

Yorum

İşleniyor...
                    X