Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2013 İnsignia 1.6 T 170 HP için LPG

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post

Söylendiği gibi bir sonuç çıkarsa bu bizim ustaların ya montajda ya da ayarda hala yetersiz oldukları anlamına gelecek. Öte yandan inşallah dedikleri gibi yakıt değeriniz düşer.
    Aslında tam olarak öyle değil, prinsin vsi2-di kitinde ayarlar paket olarak yükleniyor, lpg'cinin ayar yapacağı bir alan yok. Liste üzerindeki güncel programı yükleyip gönderiyorlar. Bana ayarı yapan kişi, bu paket programları yapan kişi olduğundan "developer mode"da ayar yaptı. Anladığım kadarıyla yapmaya çalıştığı şey; aracın ltft ve stft değerlerini "0" a yaklaştırmaya çalıştı, aracın benzindeki çalışma haritasının aynısını LPG tarafına kopyaladı vs vs. Şimdilik gördüğüm tek fark aracın daha fazla LPG yakmaya başladığı. Uzun dönem sonuçlarını ayrıca paylaşacağım.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: KafamRahat View Post

5 ayda 9000km çok ciddi bir rakam sizin için LPG cidden şartmış. Ben aracımı şirket aracı olduğundan ( araç golf 1.6tdi dsg ) ve bagaj hacmi yetersiz olduğundan almıştım istanbul içi çok fazla kullanmadigimdan km az kaliyor ancak uzun vadeli düşünsem ve yıllık km çok oksa kesinlikle prins taktirirdim şu şartlarda
      Hocam ne yazıkki öyle , ben özel sipariş hatasız aracımı 3 ay önce 90 a verdim, yerine 1.6 cdti excellence astra aldım 108 bine. Ne yazıkki insignia çok yakıyor algısı piayasada halen devam ediyor ve ettikçe de değeri düşecek. Yakıtı dert etmiyorsanız binin keyfine bakın bu fiyata bundan daha iyi hatta 150 binin altına daha iyi araç yok.

Yorum

• Lpg prins vsi direk enjeksiyonlu takdirdim araçta performans dusuklugu yok bilginize tek sikinti oda küçük bir problem 40 45 km gelene kadar arac benzinlideki gibi istekli degil onuda afr ayari ile cozecegim sanirim .. depoları fulledim ne kadar yakiyor bildirecegim sizs. Tekrar soyluyoruim performansts gram farkrttirmiyor du an...

Yorum

• Hayırlı olsun

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Hunter View Post
            Lpg prins vsi direk enjeksiyonlu takdirdim araçta performans dusuklugu yok bilginize tek sikinti oda küçük bir problem 40 45 km gelene kadar arac benzinlideki gibi istekli degil onuda afr ayari ile cozecegim sanirim .. depoları fulledim ne kadar yakiyor bildirecegim sizs. Tekrar soyluyoruim performansts gram farkrttirmiyor du an...
            hocam maalesef aracındaki kit'e afr ayarı yapamıyorlar, müdahaleye kapalı çünkü. Ben afr yaptırmaya gittim fakat müdahale edilemedi.

Yorum

• O zaman 40 5 km hiza kadar sakin 50 drn sonrasıni ver mehteri Aslanıma

Yorum

• Prins VSI-DI LPG sistemi sonuçları

Şu ana kadar 300km si yoğun İstanbul trafiği olmak üzere 428km yol yaptım ve aşağıdaki değerleri elde ettim:

Yapılan yol: 428 km
                Benzin tüketimi: 2 lt /100km
                LPG tüketimi: 13,8 lt /100km
                Yakıt gideri: 62 TL /100km
                Tasarruf oranı: %26

Çok iç açıcı değerler değil gibi ama son 223km lik kısmı ayrıca değerlendirdiğimde tasarruf oranını %28 olarak hesapladım. Şimdilik kullanıma ve hava-trafik şartlarına bağlı olarak yüzde 30 civarı bir kazanç sağladığını söylemek yanlış olmaz. Bakalım 1000km sonuçları nasıl çıkacak

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: ceyas View Post
                  Prins VSI-DI LPG sistemi sonuçları

Şu ana kadar 300km si yoğun İstanbul trafiği olmak üzere 428km yol yaptım ve aşağıdaki değerleri elde ettim:

Çok iç açıcı değerler değil gibi ama son 223km lik kısmı ayrıca değerlendirdiğimde tasarruf oranını %28 olarak hesapladım. Şimdilik kullanıma ve hava-trafik şartlarına bağlı olarak yüzde 30 civarı bir kazanç sağladığını söylemek yanlış olmaz. Bakalım 1000km sonuçları nasıl çıkacak
                  Ekranda kaç gösteriyor hocam? %15 benzin tüketimi olmuş gibi eğer ekranda 12-13 arası bir değer varsa.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: semihpatara View Post

Ekranda kaç gösteriyor hocam? %15 benzin tüketimi olmuş gibi eğer ekranda 12-13 arası bir değer varsa.
                    428km için yakıt tüketimi ekranda 12,1 olarak görünüyordu.

Yorum

Prins VSI-DI LPG sistemi sonuçları

Prins için olması gereken rakamlar. Ortalamada %30 tasarruf var diyebiliriz. Candan mühendisliğin söyledikleri havada kalmış biraz.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: emrekaya88 View Post

Prins için olması gereken rakamlar. Ortalamada %30 tasarruf var diyebiliriz. Candan mühendisliğin söyledikleri havada kalmış biraz.
                        Öyle gözüküyor. Ama size söylendiği gibi benzin tüketimi 1 litrenin altına düşürülebilirse ortalama da %35 tasarruf yakalanabilir.

Yorum

Öyle gözüküyor. Ama size söylendiği gibi benzin tüketimi 1 litrenin altına düşürülebilirse ortalama da %35 tasarruf yakalanabilir.
                          Beklemedeyim, net olarak depo hesabı yapamıyorum şuan. Fakat 2 litre yakmadığını söyleyebilirim. 1 çeyrek depo benzin vardı araçta, 350 km yaptım ufak bir oynama oldu kadranda. 100tl ile max 600-700 km yapıyordum, şu şartlara göre en az 1200km götürecek gibi.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: semihpatara View Post

Bende ayni lpg kiti takdirdim ilk olcumlere gore 70 kurus yakti hem lphlg ve benzin olarak ..

firma ile gorustugumde 2 3 tup deposu kullanin dediler

Yorum

• Ben 2 depo tükettim. 2.depoda tasarruf oranı daha fazla çıktı. İlk depoda 100km de 64tl yakmıştım. İkinci depoda 60tl yaktım. Tasarruf ilk depoda %26 ikinci depoda %28 çıktı.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Hunter View Post

Bende ayni lpg kiti takdirdim ilk olcumlere gore 70 kurus yakti hem lphlg ve benzin olarak ..

firma ile gorustugumde 2 3 tup deposu kullanin dediler
                                Kesinlikle düşmesi lazım 70 kuruşu zaten benzinde yakıyoruz.
                                2014 Insignia Sports Tourer Cosmo 1.6 170hp AT + Flex Ride + Navi + Çevre Görüş + Park'n Go + Kış Paketi

Yorum

İşleniyor...
                                X