Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2013 İnsignia 1.6 T 170 HP için LPG

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Bende takdirdim tamamlanmasını bekliyorim vsi 2 direk enjeksiyonlu modeli araci kullaninca yazacagim size düşüncelerimi 8500 liraya takdirdim 250 de sigorta yapdirdim her ihtimale karsi

Yorum

Candan mühendislik montaj videosunu yayınlamış.
      Link: https://m.youtube.com/watch?v=_gmiQf6ENR0#

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ceyas View Post
        Candan mühendislik montaj videosunu yayınlamış.
        Link: https://m.youtube.com/watch?v=_gmiQf6ENR0#
        Candan Mühendisliği her ne kadar sevmesem de, 170lik lere lpg takılmıyor algısını yenmesi açısından çok iyi oldu. Benzin yakma değerlerini bekliyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emrekaya88 View Post

Candan Mühendisliği her ne kadar sevmesem de, 170lik lere lpg takılmıyor algısını yenmesi açısından çok iyi oldu. Benzin yakma değerlerini bekliyorum.

Tasarruf oranını biraz abartmış. %40 ve üzeri şehir içinde biraz zor gibi. 3tl den lpg almak lazım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: semihpatara View Post

Tasarruf oranını biraz abartmış. %40 ve üzeri şehir içinde biraz zor gibi. 3tl den lpg almak lazım.
            ben %40'ı - prins için konuşuyorum - ne şehir içi ne de şehir dışı görmedim. O sebeple özellikle arkadaşın gerçek değerlerini bekliyorum. 1000km de 18-20 lt. arası benzin yakması gerekiyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emrekaya88 View Post

ben %40'ı - prins için konuşuyorum - ne şehir içi ne de şehir dışı görmedim. O sebeple özellikle arkadaşın gerçek değerlerini bekliyorum. 1000km de 18-20 lt. arası benzin yakması gerekiyor.
              Katılıyorum hocam. Uzun yolda gördüğüm en yüksek tasarruf %37ydi ama o zaman benzin 6.34 lpg 2.7 civarıydı. Şu anda 7tl benzin 3.68 lpg ile %29 şehir içi %33-35 civarı uzun yol.

Yorum

O zaman bu tüketim değerlerine bakarsak senede maksimum 10bin km yapıyorsak LPG taktırmak mantıksız mı oluyor o zaman. Bu hafta Antalyaya geldim akşam ist.dan yola çıktım otele geldigimde ortalama tüketim 6.3lt/100km idi, benzin aldığımda yola çıkarken sıfırlamıştım toplamda 810km yol ortalaması tabiki bu, ikici ortalama ise 7 bin km de 7.4lt/100km.
                2014 Insignia Sports Tourer Cosmo 1.6 170hp AT + Flex Ride + Navi + Çevre Görüş + Park'n Go + Kış Paketi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: KafamRahat View Post
                  O zaman bu tüketim değerlerine bakarsak senede maksimum 10bin km yapıyorsak LPG taktırmak mantıksız mı oluyor o zaman. Bu hafta Antalyaya geldim akşam ist.dan yola çıktım otele geldigimde ortalama tüketim 6.3lt/100km idi, benzin aldığımda yola çıkarken sıfırlamıştım toplamda 810km yol ortalaması tabiki bu, ikici ortalama ise 7 bin km de 7.4lt/100km.
                  şu anki fiyatları baz alırsak kitin amortisman süresi yaklaşık 50bn km. aracı kaç yıl kullanacağınıza ve yıllık ne kadar km yaptığınıza bağlı bence. örneğin ben landirenzo karma kiti 1 yıl önce 5800 tl ye taktırdım ve 1 yılda 30bin km yol yaptığım için kiti amorti ettim ve tasarrufa geçtim. ancak şu anda siz yıllık 20 bn km yapıp 2 yıl sonra satmayı planlıyorsanız bile lpg montajı bence saçma.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: KafamRahat View Post
                    Verdiğiniz değerler gayet sakin kullanım sonuçları. Hep sakin kullanmıyorsanız karmada 10lt nin altına düşmek çok zor. Ben araç ile 5 ayda 9000km yaptım ve ortalama yakıtı 10,1lt gösteriyor. Bu günün şartlarıyla yakıt gideri 6300TL eder. Karmada LPG %30 tasarruf sağlarsa TL bazında bu 1900TL eder. Fena bir para değil. Yılda 15-20bin km arası yapan biri 2 yılda LPG parasını çıkarır. Yılda 10bin km yapan birinin prins maliyetini çıkarması çok zaman alacağından sakin kullanımda kalması daha mantıklı))

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: ceyas View Post

Verdiğiniz değerler gayet sakin kullanım sonuçları. Hep sakin kullanmıyorsanız karmada 10lt nin altına düşmek çok zor. Ben araç ile 5 ayda 9000km yaptım ve ortalama yakıtı 10,1lt gösteriyor. Bu günün şartlarıyla yakıt gideri 6300TL eder. Karmada LPG %30 tasarruf sağlarsa TL bazında bu 1900TL eder. Fena bir para değil. Yılda 15-20bin km arası yapan biri 2 yılda LPG parasını çıkarır. Yılda 10bin km yapan birinin prins maliyetini çıkarması çok zaman alacağından sakin kullanımda kalması daha mantıklı))
                      5 ayda 9000km çok ciddi bir rakam sizin için LPG cidden şartmış. Ben aracımı şirket aracı olduğundan ( araç golf 1.6tdi dsg ) ve bagaj hacmi yetersiz olduğundan almıştım istanbul içi çok fazla kullanmadigimdan km az kaliyor ancak uzun vadeli düşünsem ve yıllık km çok oksa kesinlikle prins taktirirdim şu şartlarda
                      2014 Insignia Sports Tourer Cosmo 1.6 170hp AT + Flex Ride + Navi + Çevre Görüş + Park'n Go + Kış Paketi

Yorum

• Bugün LPG'yi taktırdığım yer aracı çağırdı. Prins'in Hollanda'daki genel merkezinden bizim araçların programını yapan mühendis gelmiş. Ona aracı gösterdik. Benim 2lt/100km. benzin yakmamın çok fazla olduğunu söyledi. Yaklaşık yarım saat araca ayar yaptı, bundan sonra aracınızın bu kadar benzin yakmaması lazım, normal değerleri 0,5lt / 100km. olması gerekiyor dedi. Bir süre test edeceğim, eğer ki dediği gibi olursa muhteşem olacak. Şuanda 100tl lik benzinle 700km kadar gidiyorum. Hesap doğru tutarsa 100tl ile 2800km gitmem gerekir.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: emrekaya88 View Post
                          Bugün LPG'yi taktırdığım yer aracı çağırdı. Prins'in Hollanda'daki genel merkezinden bizim araçların programını yapan mühendis gelmiş. Ona aracı gösterdik. Benim 2lt/100km. benzin yakmamın çok fazla olduğunu söyledi. Yaklaşık yarım saat araca ayar yaptı, bundan sonra aracınızın bu kadar benzin yakmaması lazım, normal değerleri 0,5lt / 100km. olması gerekiyor dedi. Bir süre test edeceğim, eğer ki dediği gibi olursa muhteşem olacak. Şuanda 100tl lik benzinle 700km kadar gidiyorum. Hesap doğru tutarsa 100tl ile 2800km gitmem gerekir.
                          Söylendiği gibi bir sonuç çıkarsa bu bizim ustaların ya montajda ya da ayarda hala yetersiz oldukları anlamına gelecek. Öte yandan inşallah dedikleri gibi yakıt değeriniz düşer.
                          @Murat
                          2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Bugün LPG'yi taktırdığım yer aracı çağırdı. Prins'in Hollanda'daki genel merkezinden bizim araçların programını yapan mühendis gelmiş. Ona aracı gösterdik. Benim 2lt/100km. benzin yakmamın çok fazla olduğunu söyledi. Yaklaşık yarım saat araca ayar yaptı, bundan sonra aracınızın bu kadar benzin yakmaması lazım, normal değerleri 0,5lt / 100km. olması gerekiyor dedi. Bir süre test edeceğim, eğer ki dediği gibi olursa muhteşem olacak. Şuanda 100tl lik benzinle 700km kadar gidiyorum. Hesap doğru tutarsa 100tl ile 2800km gitmem gerekir.
                            Sonuçlarınızı bende merakla bekliyoruz, dediginiz gibi bir değer çıkar ise prins sistem ile insignialar güzel prim yapacaktır, zaten anlamadigin her aracın değeri artaeken bizim insignialar aksine değer kaybediyor benzinli olanlar, audi vw bmw grubunun fiyatları acayip prim yaptı mesela, polo bile 100bin bandını geçti sıfır kmde, ben bu fiyatları hak etmediğini düşünüyorum araçlarımızın, öyleki bugün satmaya kalksam 130bin TL'den aşağı istemem aracıma, satilmazsa da çok takılmam ihtiyacım yok ama 80-90bin TL değil bu araçların hakkı.

Yorum

Teşekkürler. Çok önemli bir bilgi paylaştınız bizimle. Ben de 200km lik yol sonucunda benzin tüketimini 1,8 litre/100km, LPG tüketimini 14,7 litre/100km olarak ölçtüm. Bana da değerler biraz yüksek geldi ama 200km sonucuna göre karar vermek doğru olmaz sanırım. Çünkü yolun %90 ı sıkışık trafikte yapıldı. Ortalama hız 23,7 olarak gözüküyor. 500km yi tamamlayınca detaylı bilgi paylaşımı yapacağım. Ayrıca sizin bundan sonraki paylaşımlarınız da bizim için yol yol gösterici olacaktır.

Yorum

• konum değil ama youtube da gezinirken gördüğüm bir video yu paylaşmak isterim. binlerce liralar verip araçlarınızı teslim ettiğiniz kişilere neden çok dikkat etmek gerektiğini anlatan tarzda bir video.

https://www.youtube.com/watch?v=uYWaH43ANZA

1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                                Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

İşleniyor...
                                X