Duyuru

Collapse
No announcement yet.

LPG'de subap erimesi ve karışım bozukluğuna kesin çözüm - Wideband AFR ayarı

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: OrhanOrhan View Post
    Arkadaşlar Merhaba
    LPG kitimin Malatya da Yetkili Bayisi olamadığından muayeneden geçemedim. Çünkü sorunun giderilmesine yönelik Ankara'dan Regülatör getittirip burada bir ustaya taktırdım. Ama Yetkili bayii tarafından verilmesi gereken Tadilat Raporu gerekiyormuş. Bayi de olmadığı için raporu kimse veremiyor. Beni ve arabamı Ankara'ya çağırıyorlar.
    Bu nedenle zaten tam olarak performans alamadığım ve sbahları çalışırken sorun yaşadığım DYMCO marka kiti komple değiştiriyorum. Atiker Granada (En yeni, Gold'un bir üst modeliymiş) taktırıyorum. Sizden ricam bu kit için değerler tablosunun gönderilmesi olacak. Arabam 2009 Edition Elegance 180T. Şimdiden teşekkürler.
    Merhabalar. Atiker Grand dediğiniz gibi Gold'un yerine gelen yeni bir ürün. Atiker Grand beyin olarak Atikfast, enjektör olarak ta Romano kullanmakta. Gold ise Microfast OBD2 (AEB MP48'in OBD2 olan beyni) enjektör olarak ta Atiker AHCF isimli enjektörleri kullanmakta. Bu yüzden bizim çıkardığımız tablolar sizin sistemiz için geçerli olmaz. Oksijen sensörünü aracınıza bağlayıp ayarlamamız gerekiyor.

Yorum

Merhaba, aracımı 3 gün önce aldım. 2011 model A16LET kodlu 1.6 180hp aracım. lpg olarak landirenzo var araçta. Ayar yapılırmı? Yapılabiliyorsa nerede ve kime yaptırabilirim.

Yorum

Merhaba hocam, öncelikle yaptığiniz çalismalar ve paylasimlariniz icin ne kadar tesekkur etsek az,sayrnizde lpg konusunda bilincleniyoruz.Benim sormak istedigim aracumda vialle sivi sistem lpg mevcut.Bu ayarlamalari bu lpg sistemi icin de yapabiliyor muyuz?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Efalli View Post
          Merhaba hocam, öncelikle yaptığiniz çalismalar ve paylasimlariniz icin ne kadar tesekkur etsek az,sayrnizde lpg konusunda bilincleniyoruz.Benim sormak istedigim aracumda vialle sivi sistem lpg mevcut.Bu ayarlamalari bu lpg sistemi icin de yapabiliyor muyuz?
          Sıvı sistemlerde de ayar yapılabiliyor tabii. Ancak bu sistemlerde tek çarpan olduğu için genelde sıkıntısız open-loop ayarı tutmuş oluyor. Güzel bir sistem.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: qerdinc View Post
            Merhaba, aracımı 3 gün önce aldım. 2011 model A16LET kodlu 1.6 180hp aracım. lpg olarak landirenzo var araçta. Ayar yapılırmı? Yapılabiliyorsa nerede ve kime yaptırabilirim.
            Hangi şehirdesiniz? Şu an Bursa, Ankara ve Antalya'da arkadaşlarımız var ayar yapabiliyorlar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: nalbantoglu View Post

Hangi şehirdesiniz? Şu an Bursa, Ankara ve Antalya'da arkadaşlarımız var ayar yapabiliyorlar.

İstanbuldayım. bursa ve ankara iletişim bilgileri alabilirim. Yolum düşerse ararım.
              cevap için teşekkürler

Yorum

Sıvı sistemlerde de ayar yapılabiliyor tabii. Ancak bu sistemlerde tek çarpan olduğu için genelde sıkıntısız open-loop ayarı tutmuş oluyor. Güzel bir sistem.
                Bu ayari kendi yapma sansim var mi peki hocam yada herhangii bir vialle bayisinde ustaya sizin ayari soylesem yapabilir mi ? Olmazsa iletisim bilgilerini verebilirseniz ankaradaki arkadasla iletisime gecebilirim eskisehirde oturuyorum. Ilginiz icin tesekkur ederim simdiden

Yorum

"Mr.Big" üyemiz Ankara'da, kendisine özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Ustalar böyle birşey yapsaydı subaplar erimez, arabalar lpgde güç düşüklüğü yaşamaz, bizim de bunlarla uğraşmamıza ve sensör alıp ayar yapmamıza gerek kalmazdı.

Yorum

"Mr.Big" üyemiz Ankara'da, kendisine özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Ustalar böyle birşey yapsaydı subaplar erimez, arabalar lpgde güç düşüklüğü yaşamaz, bizim de bunlarla uğraşmamıza ve sensör alıp ayar yapmamıza gerek kalmazdı.
                    gerçekten...

böyle bir konu açılmazdı, sayfalar dolusu yazı da yazılmazdı.

LPG nin adını ilk lekeleyenler karbüratörlü araca kasap gibi montaj yapan yerler idi. o montakı yapanlar sıralı sisteme de çok el attı. onların çıraklarından da günümüz bayileri türedi işte...

Fikrin kadar varsın!

Yorum

Şu an hangi marka lpg taktirmamizi tavsiye edersiniz kaliteli kıt bakımından birde yağmur otogaz landirenzo için 100.000 km 2 yil garanti veriyor fiyat Heralde 3500 tlydi

Yorum

Ayarı yapılmış, iyi enjektörleri olan her kit iyidir. O yüzden ayarı ve montajı iyi olması şartıyla her kiti gayet tavsiye ediyoruz. Sadece daha iyi yardımcı olabilmemiz açısından forumda bu işe eğilen üyelerin kullandığı kitlerden birini tercih etmenizde fayda var.

Yorum

Ayarı yapılmış, iyi enjektörleri olan her kit iyidir. O yüzden ayarı ve montajı iyi olması şartıyla her kiti gayet tavsiye ediyoruz. Sadece daha iyi yardımcı olabilmemiz açısından forumda bu işe eğilen üyelerin kullandığı kitlerden birini tercih etmenizde fayda var.
                          Marka verebilir misin bana direk bir iki tavsiyene daha sonra da ayar işine gireceğim özel mesajlada olabilir

Yorum

slm arkadaşlar
                            1.6 sidi 170 bg insigniam var opel ile anlaşmalı landirenzo kit taktırdım prins hariç atiker ve diğer firmalar uyumlu kit olmadığını söylediler
                            bu ayarlar bu kit içinde geçerlimidir ve bu ayarlar yapıldığında arada enjektörlere yapılan benzin püskürtme olayına gerek kalıyormu
                            bilgi verirseniz sevinirim ona göre lpg cime gidip ayar yaptırcam yerim konya - ankara yada tavsiye edeceğniz yer varmı

Yorum

Hocam Antalyada ayar yapan arkadaşımız kim ben marka konusunda karar versem hemen taktıracağım atıkeri dediğiniz sistemle taktırmayı düşünüyorum açıkcası mart 15 de Antalyaya gideceğim gitmişken ayar işinide hallederim.Ancak burada taktıracağım adama uçları dediğiniz gibi 2,8 nasıl yapacağız ben bunu ustaya anlatacağım adamda bana yaaa yok öyle bir şey hemşerim ağzıyla konuşacak kesin

Yorum

abi selamınaleyküm lütfen numaranı verebilirmisin ?

Yorum

İşleniyor...
                                X