Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İNSİGNİA 1.6 SIDI 170 HP SIVI SİSTEM LPG

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: İNSİGNİA 1.6 SIDI 170 HP SIVI SİSTEM LPG

Merhabalar, ben de 2014 makyajlı kasa 170 hp aracıma Ankarada Marjet sıvı sistem lpg taktırdım. Performans kaybı yok, tek sıkıntısı ilk marş bazen hemen benzin gibi alıyor bazen de 3-4 kerede almıyodu. Yarın yeni yazılımlı ecu takıcaklar ve ustam bu değişimle marş probleminin de gideceğini söyledi. Nazar değmesin şuan çok memnunum yarı yarıyadan daha tasarruflu gibi duruyor ama henüz tam ölçümü yapamadım

Yorum

Ocak ayından sonra yeni versiyon geliyor,sıkıntılar kalmaz.Bende ilk marş sıkıntısı yok ama aynı motor araç ile Ankara da arkadaşımın oluyor yeni versiyon ile çözülür sonuçta marka ve sıvı sistem sorunsuz rakiplerine göre.
      OPEL İNSİGNİA 2.0 TURBO 220HP 4X4 COSMO+AFL FAR+FLEX RIDE+20İNÇ OPC JANT+SANROOF+REACARO KOLTUK(ISITMA-SOĞUTMA)+NAVİMEX ANDROİD MULTİMEDYA + ÖN ARKA KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ (ANDROİD)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: seq
        Merhabalar, ben de 2014 makyajlı kasa 170 hp aracıma Ankarada Marjet sıvı sistem lpg taktırdım. Performans kaybı yok, tek sıkıntısı ilk marş bazen hemen benzin gibi alıyor bazen de 3-4 kerede almıyodu. Yarın yeni yazılımlı ecu takıcaklar ve ustam bu değişimle marş probleminin de gideceğini söyledi. Nazar değmesin şuan çok memnunum yarı yarıyadan daha tasarruflu gibi duruyor ama henüz tam ölçümü yapamadım
        merhaba, öncelikle sıvı sistem lpg hayırlı olsun, fiyat ve takıldığı yer hakkında bilgi verebilir misiniz, benim de 2014 model 170 hp cosmo var lpg taktırmak istiyorum.
        Insignia 2014 1.6 SIDI 170 hp AT Cosmo siyah

Yorum

Konuyu takipteyim, Ankara'da Fırat otogazdan Fırat Bey ile görüştüm, üç tane insigniaya 1.6 sıdı bir tane de 2.0 motora marjet taktığını, şuana kadar hiçbir sıkıntı olmadığını ilettiler. Taktıkları müşterilerle de görüştürebileceklerini ancak telefon numaralarını doğal olarak veremeyeceklerini ilettiler. Ben de 2. aydan sonra nasip olursa 1.4 insigniayı satıp, 1.6 sıdı otomatik mi alsam diye düşünüyorum. LPG siz binmek de istemiyorum, konu takibe devam

Yorum

Lpg takılalı 5 ay, 14000 km oldu. İlk 1 ay sıkıntılar oldu ama son 4 aydır sorunsuz kullanıyorum.
            .
            Sıvı lpg sistemi ile ilgili bir yazı var. Sistemi merak edenler için aydınlatıcı olabilir.

http://www.sekizsilindir.com/2016/12...siyon.html?m=1
            .
            Kış şartlarınin etkisiyle tüketim biraz arttı. Havalar soğuk ve kış lastiği takılı. Özellikle şehir içi kısa mesafede değerler yüksek çıkıyor.
            .
            Şu anda yol bilgisayarında 10.6lt tüketim gösterirken depo hesabına göre 13 lt/100km lpg tüketiyor. Benzinli kullanımda da depo hesabı, yol bilgisayarından %5-10 fazla gösteriyordu. Yani %25-30 gibi bir fark var ama bunun %10 u yol bilgisayarındaki sapmadan kaynaklanıyor. Kalan %20 lik kısmında havalar, kış lastiği ve lpg nin benzine oranla fazla tüketilmesi ile ilişkili olduğunu düşünüyorum.
            .
            Sıralı sistemlerde lpg tüketimi = benzin tüketimi X 1.2 olarak hesaplanıyor. Sıvı sistemlerde bu oranın 1.1 olduğu söyleniyor.
            .
            Bu durumda %30 luk fark yaklaşık şöyle ortaya çıkıyor.
            Yol bilgisayarında sapma %10
            Lpg benzin tüketim farkı %10
            Kış lastiği ve soğuk havalar %10

İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: maxut
              Lpg takılalı 5 ay, 14000 km oldu. İlk 1 ay sıkıntılar oldu ama son 4 aydır sorunsuz kullanıyorum.
              .
              Sıvı lpg sistemi ile ilgili bir yazı var. Sistemi merak edenler için aydınlatıcı olabilir.

.
              Kış şartlarınin etkisiyle tüketim biraz arttı. Havalar soğuk ve kış lastiği takılı. Özellikle şehir içi kısa mesafede değerler yüksek çıkıyor.
              .
              Şu anda yol bilgisayarında 10.6lt tüketim gösterirken depo hesabına göre 13 lt/100km lpg tüketiyor. Benzinli kullanımda da depo hesabı, yol bilgisayarından %5-10 fazla gösteriyordu. Yani %25-30 gibi bir fark var ama bunun %10 u yol bilgisayarındaki sapmadan kaynaklanıyor. Kalan %20 lik kısmında havalar, kış lastiği ve lpg nin benzine oranla fazla tüketilmesi ile ilişkili olduğunu düşünüyorum.
              .
              Sıralı sistemlerde lpg tüketimi = benzin tüketimi X 1.2 olarak hesaplanıyor. Sıvı sistemlerde bu oranın 1.1 olduğu söyleniyor.
              .

Mrb.bende yeni aldım insignia 1.6t 170 cosmo.lpg düşünüyorum. Nerde taktirdiniz acaba.memnunsunuz galiba .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bysmail
                Orjinal yazı sahibi: maxut
                .

.
                .
                .
                .

Mrb.bende yeni aldım insignia 1.6t 170 cosmo.lpg düşünüyorum. Nerde taktirdiniz acaba.memnunsunuz galiba .
                Merhaba. Ben Kahramanmaraş Esto otogazda taktirdim. İlk zamanlar sorunlar oldu ama şu anda memnunum. Sistem sorunsuz çalışıyor. Marjet sıvı sistem lpg.

İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

hocam marjet sıvı sistem lpg fiyat nedir acaba öğrenebilirmiyiz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hilmidereli
                    hocam marjet sıvı sistem lpg fiyat nedir acaba öğrenebilirmiyiz.
                    Firmayla konuşmanız daha doğru sonuç verir. Ben Ağustos 2016 da taktığımda 4100 TL 9 taksitti sanırım. Net hatırlamıyorum. Muhtemelen zam gelmiştir.
                    .
                    Siz olayın kaynağındasınız, kit taktırma niyetiniz varsa gidip yüz yüze konuşun bence.

Yorum

Güncelleme

İlk zamanlar ben de çeşitli sıkıntılar yaşadım ama şuan Alllaha şüker hepsini atlattık. Maksut beyin de dediği gibi ilk ay sıkıntılar oluyor, ilk ayı atlatınca güllük gülistanlık Düzene oturtana kadar biraz zahmet çektiriyor ama düzen aldıktan sonra da maşallahı var tü tü nazar değmesin

Yorum

Konuyu takipteyim, Ankara'da Fırat otogazdan Fırat Bey ile görüştüm, üç tane insigniaya 1.6 sıdı bir tane de 2.0 motora marjet taktığını, şuana kadar hiçbir sıkıntı olmadığını ilettiler. Taktıkları müşterilerle de görüştürebileceklerini ancak telefon numaralarını doğal olarak veremeyeceklerini ilettiler. Ben de 2. aydan sonra nasip olursa 1.4 insigniayı satıp, 1.6 sıdı otomatik mi alsam diye düşünüyorum. LPG siz binmek de istemiyorum, konu takibe devam
                        Ankara ilinde Fırat ust bu işlerde çok iyi tavsiye ederim.
                        OPEL İNSİGNİA 2.0 TURBO 220HP 4X4 COSMO+AFL FAR+FLEX RIDE+20İNÇ OPC JANT+SANROOF+REACARO KOLTUK(ISITMA-SOĞUTMA)+NAVİMEX ANDROİD MULTİMEDYA + ÖN ARKA KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ (ANDROİD)

Yorum

Aracım lpg ile 15000 km yol yaptı.
                          .
                          Şu anda herhangi bir sorun yok. Daha öncede belirttiğim gibi yakıt sarfiyatinda yaz aylarına göre lt bazında biraz artış var. 30.000 km tüketimi yol bilgisayarında 9.0 lt/100km iken kış ayları ile birlikte bu değer 9.2 ye yükseldi.
                          .
                          Son 3500 km dır aldığım lpg fişlerini biriktiriyorum. 1150 TL yakıt harcamışım. Yani km de 33 kuruş harcamışım. Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar göz önüne alınırsa benzinli kullanımda bu değer 55 kuruştan aşağı olmazdı.
                          .
                          Tüketim artınca yetkili serviste map maf sensörleri ve gaz kelelebegini temizlettim. Gaz kelebeği oldukça kirliydi. Tüketimde belirgin bir düşüş görmedim henüz. Ancak motor daha pürüzsüz çalışmaya başladı.
                          .
                          Kendi aracımı satıp turbo civic yada yeni insignia almayı düşünüyorum. Ancak bu akaryakıt fiyatları lpg kullanımını fazlasıyla cazip hale getiriyor.

Yorum

Marjet uygun bence, motor ile uyumlu, benzin tüketimi yok, araçta delme biçme yok(manifolt), 2.0 tam uyumlu motor. hiho

Yorum

Aracım lpg ile 18.000 km yol yaptı. Şu anda 67.000 km de.
                              .
                              Performans, araç, lpg konusunda herhangi bir sorun yok.
                              .
                              İlkbaharda araca yazılım yaptırmayı düşünüyorum. Daha önceden yazılım vardı ancak lpg uygulanacağı için yazılımı iptal etmiştim. Bakımlarını 10.000 km aralarla yaptırıyorum. Şu ana kadarda herhangi bir sorun görmediğimden tekrar yazılım yaptırmaya karar verdim. Sonuçları yine buradan paylaşırım.
                              .
                              Kış ayları itibari ile karma tüketimim 11lt/100km lpg şeklinde. Lpg yi 3 tl den alıyorum şu anda. Yani km de 33 kuruş.
                              .
                              Kullanımda da sakınarak kullanmıyorum. Örneğin 90km sabit hızla gittiğimde 7lt/100km değerler gösterirken. 110-120 km hızlarda bu değer 8-9lt değerlere çıkıyor. Bende genelde 110 -120 km hızlarla gidiyorum.
                              .
                              Havaların soğuk gittiği ve araçta kış lastiği bulunduğu dikkate alınırsa tüketim oldukça iyi. Benzinde olsaydı kış şartlarında 10 lt/100km tüketiyordu. Benzinin 5.5 tl olduğu düşünülürse %40 tasarruf oranı var.

Yorum

Aracım 72.000 km oldu. Lpg ile 23.000 km yol yaptim. Sorunsuz devam ediyorum.
                                .
                                1 hafta önce ankarada yazılım için bir firma ile görüştüm. Yeni yazılımı araca yükleyemedik. Sıvı lpg kaynaklı olabileceği söylendi. Bende ısrarcı olmadim. Birkaç kez denedik olmayınca vazgeçtim.
                                .
                                Tüketim karma kullanımda 10-11lt/100km lpg şeklinde. Lpg yi 3.0 tl den hesaplayinca km de 30-33 kuruş.
                                .
                                Pazartesi, kışlıkları çıkarıp, goodyear in son gözdesi asymmetric 3 lastikleri takacağım. Bakalım tüketim farkedecek mı.

Yorum

İşleniyor...
                                X