Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İNSİGNİA 1.6 SIDI 170 HP SIVI SİSTEM LPG

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: İNSİGNİA 1.6 SIDI 170 HP SIVI SİSTEM LPG

Merhabalar.
    .
    Son mesajı attıktan sonra aksilikler üst üste geldi.
    .
    Şu anda sistemle ilgili bir sorun yok. Ama ben 22 ağustos tan sonra hep sorunlarla uğraştım.
    .
    En iyi tarafı ise hem uygulayan firma hemde üretici firma iyi niyetli. Arka pompanın bozulduğu saptaninca, yeni pompa bir gün sonra elime geçti ve monte edildi. Onda da sıkıntı çıkınca 1 hafta sonra kendileri gelip incelediler. Pompayı yine değiştiler. 1 gün sonra yine Lpg de çalışmadı. Bu defa ben Maraş a gittim. Oldu oldu, olmadı sökelim sistemi dedim. Bu kez kesici denen benzin gaz geçişini sağlayan parça değişti. O zamandan beri sorunsuz kullanıyorum.
    .
    Şu anda tespit edebildiğim kadarıyla bayi sıkıntısı var. Servis ağı yaygınlaşırsa daha iyi olacaktır. Bulunduğunuz yere yakın bir bayi yoksa sıkıntı yaşayabilirsiniz. Birde üretilen parçaların kontrolleri daha iyi yapılmalı. Ben 2 kez pompa, 2 kez kesici(benzin gaz geçişlerini sağlayan parça) değiştim. Bu 4 parça 1 ay gibi bir sürede değişti.
    .
    Taktırmak isteyenlere önerebilirim. Sıfır araç alıp servisten çıkamayanlar olduğu düşünülürse, sonradan takılan Lpg ninde sorunları tabiki olacaktır. Bunlarla uğraşacak zamanınız varsa düşünmeden taktırın. Ama ben haftada 6 gün, gündüz çalışıyorum, zamanım olmuyor diyorsanız tekrar düşünün. Benim 1 ayda gördüğüm kadarıyla Lpg benzine göre daha hassas ve uyum sorunu olabilen bir sistem. Bu sistem oturuncaya kadarda uğraşmanız gerekebilir.
    .
    Belki de hiçbir sorun yaşamazsınız. Ben kendi tecrübelerimi aktarıyorum. Etrafımda Lpg ile arac kullanıp hiç sorun yaşamayan çok arkadaşım var. Bende onlardan cesaret alıp taktırdım zaten.
    .
    Sistemin tasarruf oranı ve maliyetini karşılaştırınca taktırmak cazip geliyor. Öylede yaptım.
    .
    Kahramanmaraş tan dönerken, iniş çıkışların bol olduğu bir yolda, genelde 110-120 km-h hızlarda kullandım. Yerleşim birimlerinden 50-70km-h hızlarla geçtim. Ortalama hızım 90, yol bilgisayarı nda 8.4 lt tüketim varken 23 kuruş harcadı.
    .
    Son 5 gündür sistemden memnunum. Sorunsuz kullanıyorum. pray
    .
    Arada yakıt ve durum güncellemesi yaparım. Görüşmek üzere.
    İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Yeni zamlardan sonra LPG hernekadar cazip gelsede, açtığı sıkıntılar yüzünden mesafeliyim. İnşallah sıkıntınız son olur.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Davudx
        Yeni zamlardan sonra LPG hernekadar cazip gelsede, açtığı sıkıntılar yüzünden mesafeliyim. İnşallah sıkıntınız son olur.
        Teşekkürler.
        .
        Lpg sorunsuz araç isteyen insanlara göre değil. Az veya çok benzine göre sorunları oluyor. Ama bunlarda çözümsüz değil. Benim bahsettiğim bu sorunların hepsi aynı gün içinde halledildi. Sadece bu işe ayiracak vaktiniz olmalı. Birazda yüreğiniz geniş olmalı. Her sıkıntıda stres oluyorsanız Lpg motorun değil sizin ömrünüzden yer.
        .
        Herşeye rağmen 100 tlye depo doldurup 400-500km yol gitmek çok keyifli. urock
        Zam üstüne zam haberi aldığımız şu günlerde.

İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Güncelleme yapayım.
          .
          Nazar değmesin yaklaşık 2 haftadır sorunsuz kullanıyorum.
          .
          Lpg ye gelen zam ile giderim artsada bir depo ile (45-50lt arası) 400 km yol yapıyorum. Belki daha da gider ama depo bitmeden dolduruyorum. Üstelik eskiye nazaran daha fazla basıyorum gaza. Bahsettiğim sürekli dip gaz değil ama yakacak diye cekinmiyorum. Eskiden yol bilgisayarı şehir içinde 10lt/100km geçmezdi, şimdi 11-12 lt leri görüyor. Şehir içi tüketim 25-30 kuruş arası bu haliyle.
          .
          Gaza eskisi gibi daha ölçülü basarsam 20-25 kuruş arası olur diye tahmin ediyorum. Ancak az yakınca insanın gaza basası geliyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: maxut
            Güncelleme yapayım.
            .
            .
            Lpg ye gelen zam ile giderim artsada bir depo ile (45-50lt arası) 400 km yol yapıyorum. Belki daha da gider ama depo bitmeden dolduruyorum. Üstelik eskiye nazaran daha fazla basıyorum gaza. Bahsettiğim sürekli dip gaz değil ama yakacak diye cekinmiyorum. Eskiden yol bilgisayarı şehir içinde 10lt/100km geçmezdi, şimdi 11-12 lt leri görüyor. Şehir içi tüketim 25-30 kuruş arası bu haliyle.
            .
            Gaza eskisi gibi daha ölçülü basarsam 20-25 kuruş arası olur diye tahmin ediyorum. Ancak az yakınca insanın gaza basası geliyor.
            Masallahhh

- INSIGNIA 1.6T 180HP SEDAN COSMO + FLEXİ
            - ASTRA 1.4T 170HP HATCHBACK SPORT
            - AUDI Q5 2.0TDI 190HP QUATTRO SLINE

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fatihdemircelik
              Güncelleme yapayım.
              .
              .
              .
              Masallahhh
              Teşekkürler. Tasarruf a devam.
              .
              Takılalı 6000km oldu. 1500tl civarı tasarruf ettim. Kitin 1/3 i çıktı.
              .
              Bu vergi sistemi ile yakında Lpg benzine ulaşır. O zamana kadar Lpg ye devam.

Yorum

Güncelleme yapayım.
                .
                Yaklaşık 1.5 aydır sorunsuz kullanıyorum. Şehir içinde 25 30 kuruş arası harcıyor.
                .
                Bazen ilk marşlarda 4-5sn uzama oluyor. Onun dışında bir sorun yok.

Yorum

Güncelleme yapayım.
                  .
                  Yaklaşık 1.5 aydır sorunsuz kullanıyorum. Şehir içinde 25 30 kuruş arası harcıyor.
                  .
                  Tüm sıvı sistem kitlerde ilk marşta ara sıra uzamalar mevcut. Bu kitten veya başka bir problemden kaynaklı bir sorun değil, tamamen gazın yanma karakteristiği ile alakalı bir durum. İyi günlerde kullanın.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: nalbantoglu
                    Güncelleme yapayım.
                    .
                    .
                    Tüm sıvı sistem kitlerde ilk marşta ara sıra uzamalar mevcut. Bu kitten veya başka bir problemden kaynaklı bir sorun değil, tamamen gazın yanma karakteristiği ile alakalı bir durum. İyi günlerde kullanın.
                    Bilgilendirme için teşekkür ederim.
                    .
                    Geç çalışma olayıda her zaman olmuyor. Arada bir oluyor.
                    .
                    Açtığınız konuları takip ediyorum. Yakında bende bir kablo alıp ayarlara bakmayı düşünüyorum.

Yorum

Lpg takılalı 10.000 km oldu.
                      .
                      Sorunsuz kullanıyorum. Şehir içinde 12-14 lt lpg harcıyor. Güzergahım zorlu biraz: Soğuk motorla yokuş inip çıkıyorum.
                      .
                      Bugün filtre değişimi için 600km yol yaptım. Hızım 110-120 arasiydi genelde. Yol bilgisayarında 7.7 lt /100km tüketim gösterirken depo hesabına göre 9.3lt /100km lpg harcamışım.
                      .
                      Şehir içi 25-30 krs, şehir dışı 20-25 kuruş harcıyor. Kit ilk takıldığında lpg 2.30tl idi şu anda 2.68 TL. Böyle giderse dizelden sonra lpg de benzine kavuşacak. O zamana kadar lpg ye devam.
                      .
                      Şu ana kadar yaklaşık 2500 TL tasarruf ettim.

Yorum

Hayırlı olsun öncelikle sizinle lpg konusunda görüştükten sonra, bende taktırmaya karar verdim.06.11.2016 tarihinde Marjet sıvı lpg montajını İzmir Faruk ustaya yaptırdım.Kararımda sizinle görüşmek ve benim araç ile aynı motor olan insignia araca aynı marka lpg uygulaması yapan. Ankara da bulunan Gökhan beyin tavsiyesi ile taktırdım ilk zaman ufak sıkıntı oldu ama ikinci depodan itibaren sorun kalmadı, geç çalışma vs. yok. Otabanda 240km hız gi,derken dahil lpg den çıkmıyor. Şehiriçi ortalama lpg tüketimi 13lt gösteriyor yol bilgisayarı benim araçta 20jant 2.0 Turbo 4x4 olduğunu düşünürseniz süper değerler. Lpg 2,69TL =34,97KRŞ tüketim. Tavsiyeniz için teşekkürler. hiho
                        OPEL İNSİGNİA 2.0 TURBO 220HP 4X4 COSMO+AFL FAR+FLEX RIDE+20İNÇ OPC JANT+SANROOF+REACARO KOLTUK(ISITMA-SOĞUTMA)+NAVİMEX ANDROİD MULTİMEDYA + ÖN ARKA KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ (ANDROİD)

Yorum

Yardımcı olabildiysem sevindim.
                          .
                          Umarım uzun süre sorunsuz kullanırsınız.

Yorum

12.000 km oldu lpg ile. Hava sicakligi eksilere düştü kar yağdı. İlk marşlarda dahil tamamen lpg ile çalışmaya devam.
                            .
                            Şu anda hiçbir sorun yok. Performans aynı. Hatta önde bir pompa vardı. Onu filtre değişiminde söktüler. Ondan sonra ilk gaz tepkileri inanılmaz canlandı. Pedal commander vardi kapattım. Araba fazla atılmaya başladı. Hem tüketim artar diye hemde şehir içi manevralar zor oluyordu. Araba şahlanıyor birden.
                            .
                            Tamamen şehir içi performanslı kullanımda: 14lt/100km lpg. Lpg 2.70 tl den Km de 37 kuruş.
                            .
                            Aynı kullanımı benzinde yapsam 60 kuruştan az olmazdı.

Yorum

Değerler güzel.Benim size göre daha az yakıyor, pedal commander bende takılı 4x4 olduğu için sıkıntı yok.İlk çalıştırmada geç alma sorunu olmadı.Güle güle kullanın.
                              OPEL İNSİGNİA 2.0 TURBO 220HP 4X4 COSMO+AFL FAR+FLEX RIDE+20İNÇ OPC JANT+SANROOF+REACARO KOLTUK(ISITMA-SOĞUTMA)+NAVİMEX ANDROİD MULTİMEDYA + ÖN ARKA KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ (ANDROİD)

Yorum

Benim güzergahım zorlu biraz. Yakıt tüketimi o yüzden fazla.

Yorum

İşleniyor...
                                X