Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia aracınıza LPG taktırmadan önce mutlaka okuyun

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ben 2018 Eylül ayında Prince taktırdım. Şu anda 27 bin km deyim. Şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadım. Uzun araştırmalar sonunda 1.6T için en iyi seçeneğin Prince olduğuna karar vermiştim. Ama fiyatı biraz dudak uçuklatan cinsten

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Scofield View Post
      Merhaba,
      1.6T 170 Hp aracına başka lpg taktıran kimse yok mu? Ben de çok tereddütteyim...
      Üç gün önce 2014 model Opel Insignia 1.6T 170 HP aracıma Prins VSI 2 DI LPG kitini İstanbul ilinde taktırdım. Performans süper benzinden hiçbir farkı yok, otobanda 100-140 Km arası hız yaptım yaklaşık 240 km yol yaptım ortalama 7.1 yakıt tüketimi LPG'de, tabiki kit fiyatı diğer markalara göre fazla ama değer diye düşünüyorum. Benzine göre net %40-47 arası tasarruf olacağını beyan etti yetkili servis ustası deneyip göreceğiz sonucu. Yetkili servisin beyanına göre bizim araç için en uygun uyumlu lpg kitinin yukarıda belirtilen kitin olduğunu ve daha öncesi değişik marka lpg kiti taktıran araç sahiplerinin kitini söktürüp bu kiti taktırdıklarını beyan ettiler tabii karar sizin, bu şartlarda benzinle gitmek zorluyor.
      Insignia 2014 1.6 SIDI 170 hp AT Cosmo siyah

Yorum

• LPG problemleri hemen çıkmaz 3-5 bin km yol yapım

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post
          LPG problemleri hemen çıkmaz 3-5 bin km yol yapım
          Çok doğru bir tespit Fatih bey.
          Yıldıran bey, lpg niz hayırlı olsun, güle güle kullanın bu arada.
          Aracımın önceki sahibi lpg taktırıp 25 bin km boyunca ciddi anlamda sorun yaşamamış. Ben aracı aldıktan 4-5 bin km sonra sorunlar başladı. Öyleki 1 yıl mücadele verdim. O arada çektiğim sıkıntıları başkası yaşasa belki aracı da satardı. Ancak ben bu sorunların lpg kaynaklı olduğunu çok iyi biliyordum. Başa çıkamayınca ve servis sorunu dağ gibi büyüdükçe nihayetinde lpg yi söktürdüm. O günden beri araçtaki lpg kaynaklı yaşadığım tüm sorunlar yok oldu.
          Fabrikasyon benzine göre tasarlanmış araçlarımızın lpg montajıyla birlikte lpg nin kullandığı parçaları aslında daha ilk günden zarar görmeye başlıyor. Bunun bize yansıması zaman alıyor. O arada lpg de edilen kâr, parça bozulup tamir/değişim olunca uçup gidiyor.
          Az önce bir konu daha okudum bi arkadaş aracının subaplarını değiştirtecek lpg yüzünden. Kaç bin lira tutar Allah bilir..
          Kimse kusura bakmasın ama bizim araçlarımızda lpg tamamen kumar..benim dilim yandı, yoğurt hâlâ sıcak..
          @Murat
          2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post

Çok doğru bir tespit Fatih bey.
            Yıldıran bey, lpg niz hayırlı olsun, güle güle kullanın bu arada.
            Aracımın önceki sahibi lpg taktırıp 25 bin km boyunca ciddi anlamda sorun yaşamamış. Ben aracı aldıktan 4-5 bin km sonra sorunlar başladı. Öyleki 1 yıl mücadele verdim. O arada çektiğim sıkıntıları başkası yaşasa belki aracı da satardı. Ancak ben bu sorunların lpg kaynaklı olduğunu çok iyi biliyordum. Başa çıkamayınca ve servis sorunu dağ gibi büyüdükçe nihayetinde lpg yi söktürdüm. O günden beri araçtaki lpg kaynaklı yaşadığım tüm sorunlar yok oldu.
            Fabrikasyon benzine göre tasarlanmış araçlarımızın lpg montajıyla birlikte lpg nin kullandığı parçaları aslında daha ilk günden zarar görmeye başlıyor. Bunun bize yansıması zaman alıyor. O arada lpg de edilen kâr, parça bozulup tamir/değişim olunca uçup gidiyor.
            Az önce bir konu daha okudum bi arkadaş aracının subaplarını değiştirtecek lpg yüzünden. Kaç bin lira tutar Allah bilir..
            Kimse kusura bakmasın ama bizim araçlarımızda lpg tamamen kumar..benim dilim yandı, yoğurt hâlâ sıcak..
            Teşekkür ediyorum inşallah hayırlısı olur. Sizin araçtaki lpg kiti hangi marka model idi bir sakınca yoksa bilgi verebilir misiniz? Benim araca takılan cihaza 2 yıl 100.000 Km garanti verildi.

Yorum

• Benim araca takılan yerli marjet sıvı lpg sistemi idi. Araç ilk çalışmadan itibaren hiç benzin harcamıyordu sadece lpg kullanıyordu. Başlarda her şey yolundaydı, %45 tasarruf vardı benzine göre, ancak lpgnin yüksek basıncına göre tasarlanmamış araç zamanla beni bundan azad et diye dile geldi
              @Murat
              2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post
                Benim araca takılan yerli marjet sıvı lpg sistemi idi. Araç ilk çalışmadan itibaren hiç benzin harcamıyordu sadece lpg kullanıyordu. Başlarda her şey yolundaydı, %45 tasarruf vardı benzine göre, ancak lpgnin yüksek basıncına göre tasarlanmamış araç zamanla beni bundan azad et diye dile geldi
                Bende yerli marjet sıvı lpg sistemini uzun bir süre takip ettim bizzat firma yetkilisi ile görüştüm bu yerli kitin Opel Insignia 170 HP araçlarına uyum sağlamadığını bazı takılan araçta sıkıntı olmadığını zaman sonra sıkıntılar çıktığını beyan etmeleri üzerine taktırmaktan vazgeçmiştim şimdi taktırmış olduğum kiti ise uzun araştırmalar sonucunda karar verip taktırdım bu biraz şans işi birde işin ehli uzman usta işi diye düşünüyorum. Benim araca takılan kit ilk etapta benzinle çalışıyor 30 derece sıcaklığı geçince lpg ye geçiyor araç çalışırken de çok az ara ara benzin ile çalışıyor kit tamamen elektronik herhangi bir ayar gerekmediğini beyan etti yetkili servis ustası 20 bin km ve kartlarında bakım için gideceğim servise inşallah bir sorun çıkmaz diye temenni ederim duruma göre izlenimlerimi burada paylaşırım tüm form üyesi arkadaşlara kazasız belasız sürüşler temenni ediyorum.

Yorum

İşleniyor...
                X