Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hangi Boyutlarda Hangi Marka Kış Lastiği Kullanıyorsunuz?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Hangi Boyutlarda Hangi Marka Kış Lastiği Kullanıyorsunuz?

petlas kullananlar sizde de araç hızı 110u geçince araç sanki ölecekmiş gibi titreme yapıyor mu?

Yorum

3. sezona başladım. Maşallah diyeyim yüksek hızlarda bile titreme yapmıyor. Gene de yazlıklar kadar yükseklere çıkmıyorum.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

245 45 18 Kumho

Yorum

Ben de petlas kullanıyorum. Ölçülerim 245/45/r18. Yüksek hızlarda herhangi bir titreme yaşamadım.
          Insignia 1.4T Edition Elegance + Stil + 18" + AFL

Yorum

245 45 r18 marshal taktırdım 130 da bir titreme oluyor hız biraz daha artınca kesiliyor. 200ü gördüm sorun yok.
            insignia 1.6 dizel otomatik cosmo

Yorum

Ben de petlas kullanıyorum 245/45/18
              Herhangi bir titreme yok hiç bir hızda
              2011 Teknik Gri Opel Insignia 1.6 T Cosmo+DVD800+Sunroof+Flexride

Yorum

klavuz da 225 45 18 yada 235 45 18 takılmalı yazıyor kışlık olarak. Tabanın daha dar olması kış performansını arttırıyo diye biliyorum. araştırmalarım sonucu sanırım kumho alıcam. petlas abartı şekilde pahalanmış. falken de diğer bir seçenek. bir de kormoran var michelin in yan ürünü, ıslak daki performansı çok kötüymüş bu yüzden eledim, fiyatı çok uygun du ama 250 tl 225 45 18 olanı
                İnsignia 1.6t 180hp cosmo

Yorum

peki sizce titremenin sebebi ne olabilir? Yani petlas kullanan çevremdeki kişilerde titreme olduğunu ifade ettiler. Belki çok yağmur yağdığı için böyle bir şey olmuş olabilir mi? Kuru zeminde deneme şansım olmadı yüksek hızları. Şehir içinde hız yapabileceğim bir yer olmadığı için. Çevreyola da gitmiyorum.

Yorum

Petlas aldım 245 45 18 uzun araştırmalarım sonucu uygun fiyata bulunca. Bende titreme falan yok. Hatta yazlık lastiklerimden dha sessiz geldi. Yazlıklar bridgestone potenza.

Yorum

245*45*18 kumho kullanıyorum 1200 tl ye taktırdım aşırı memnunum

Yorum

Kış lastiği kullanmıyorum bu sene. inanılmaz memnunum. Yağışlı havalarda performans gayet iyi. Karlı zeminde ve sıfır altı derecelerde kar lastiği gerekli olabilir ama İstanbul için bence hiç gerek yok. Karlı havalarda aracımı çıkartmayacağım. Paramda cebimde kalacak.
                        https://www.youtube.com/watch?v=Jem11GNnbzg

''Fidan dikmek için en iyi zaman yirmi yıl önceydi.Sonraki en iyi zaman ise şimdi'' İhtiyar Balıkçı

Yorum

arkadaşlar merhaba,

ben 245 45 r18 nokian wrd4 kullanıyorum. Henüz karda kullanma şansım olmadı ama, yazlık lastiğimin sesinden daha az sesi var. Konforlu lastik. Eski astramda da 205 55 r16 wrd3 kullanıyordum. çok memnundum.

wrd4 ün EU Etiketindeki B sınıfı yuvarlanma direnci yada yakıt ekonomisi, A sınıfı yol tutuşu (ıslak zemin) ve 69db lik ses performansı beni bu lastiğe itti. Bu etiket göstergelerinden başka, finlandiya markası olduğundan (kar kış kıyamet ikliminde bu işlere çok kafa yorduğunu biliyorum) psikolojik olarak da rahatım.

lastikle ilgili detaylı bilgiyi aşağıda verdiğim linkte bulabilirsiniz.

http://www.rezulteo-lastik.com.tr/no...-100V-25557495

bu lastikten çok daha pahalı olan michelin, goodyear ya da brigestone lastiklerden yukarıda bahsettiğim özelliklerden dolayı tercihlerimin dışında kaldı.

hem fiziki hem de psikolojik olarak kafam rahat. tavsiye ederim.

iyi forumlar.

Saygılar.

2010 Astra Classic III 1.6lt 115hp Esentia
                          2014 İnsignia 1.4 140hp Edition Elegance Still Paket

Yorum

bayide plaka ruhsat islemlerini bekleyen aracima kislik lastik bakiyorum. 245-40--9 lastik bulmam cok zor neredeyse yok. michelin var oda cok pahali. ebatları 235/40/19 yapmaya karar verdim bu ebatlarda kullanan var mi ? kumho wp71 alicam sanirim 400 tl ye tanıdık lastikçiden. önerilere açığım.
                            2016 Opel İnsignia 1.6 Cdti Sport A/T Black

Yorum

Kumho tavsiye etmem , ben araştırırken kumho nun etiketine bakmıştım ıslak zemin ve ses performansı kötüydü. f/p açısından petlas aldım. uygun fiyatlı bulabilirseniz nokian alın derim michelin den de ucuz ve daha iyi.

Yorum

245 45 18 Petlas
                                2013 İnsignia Cosmo 1.6T

Yorum

İşleniyor...
                                X