Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Vites park konumu uyarısı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

tetiğin iktirdiği çubuğun oradamı acaba sıkıntı
    1.6 SIDI

Yorum

evet tetiğin aşağı ittirdiği çubuk, hem tetik mekanizmasını hafifçe içeriden yağlayıp hemde çubuğu aslında vazelin gibi hareketi kolaylaştıracak bir maddeyle (ince gres te olur) çözebilirsiniz. eğer tetikte bir kırılma vesaire yoksa. evet bu durum kronik bir durumdur benim içinde, ama çözümü basittir.
      1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
      Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Arkadaşlar çok enteresan neredeyse 2 ay oldu bir kere bile uyarı vermedi. 1 ay öncede yıpranan vites topuzunu değiştirdim. Ama değiştirmeden 1 ay öncede uyarı vermemeye başlamıştı kendi kendine düzeldi

Yorum

Maalesef 1haftadir bendede ayni sorun cozumu svich mi degismek

Yorum

"vitesi park konumuna getirin" uyarısı için kesin arıza nedenini keşfeden arkadaş var mı ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mtabur View Post
              "vitesi park konumuna getirin" uyarısı için kesin arıza nedenini keşfeden arkadaş var mı ?
              Vitesin tamamen park konumuna oturmamasından kaynaklı. Antara varken sorunun aynısını yaşamıştım vitesi değiştirmek zorunda kaldım.
              • Insignia 1.6 T 170Hp Cosmo+Still Paket
              • Antara 2.0 CDTI 150Hp Cosmo

Yorum

Vites kolu değişmek zorunda. Garantiniz var ise garantiden değişiyor. Benimde değişim emri var en kısa zamanda gidicem
                1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Bu sıkıntıyı bende bugün yaşadım. İlginçtir 1 hafta önce sadece 1 kere uyarı vermişti. Pek önemsemedim. Bugün stop ettikten sonra ne yapdıysam uyarı gitmedi. Aksilik yarında yola çıkıcam. Servise götürdüm hemen. Elektrikçileri topuzu söktü, ileri geri biraz kurcaladı, düzeldi. Klasik servis mantığı komple değişim gerekir diyor ve ellerinde parçada yok. Benim tahminimce vites topuzundaki mandalla alakalı bir temassızlık oluyor. Oraya dokununca uyarı gidiyordu. Servisten çıktım bir kaç kere P ye alıp stop edip çalıştırdım, şuanda bir sıkıntı yok herşey normal. Tekrar yaparsa vites topunuzu değiştirmeyi düşünüyorum.
                  2014 Insignia Cosmo 1.6 SIDI AT 170hp. Başkent

Yorum

Zaten vites kolunu değiştiriyorlar serviste. P'ye tam oturmadığı için.
                    • Insignia 1.6 T 170Hp Cosmo+Still Paket
                    • Antara 2.0 CDTI 150Hp Cosmo

Yorum

Merhaba arkadaşlar aynı sorunu bende yaşıyorum, kesin çözüm vites topuzu degisimimi, yoksa yaglamayımı denemeliyiz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: escem26 View Post
                        Merhaba arkadaşlar aynı sorunu bende yaşıyorum, kesin çözüm vites topuzu degisimimi, yoksa yaglamayımı denemeliyiz
                        Bu sorun bende de vardı, bu başlık sayesinde wurth silikon spreyle sorunu çözdüm. 1 aydır hiç uyarı çıkmadı. Ayrıca mandal da zaten biraz sürtünerek basiliyordu o da düzeldi. Bence değişimden önce silikon sprey denenmeli.

Yorum

Hazirandaki son mesajımdan sonra ara ara yine uyarı verdi. 1 ay kadar önce mandal çok sertleşmişti, basarken elimde kaldı yerinden çıktı. Parçacıdan 80 liraya topuz alıp ustaya değiştirdim. Şimdilik bir sıkıntı yok.
                          2014 Insignia Cosmo 1.6 SIDI AT 170hp. Başkent

Yorum

Geçen hafta vites kutusu garantiden değişti...Şimdilik sıkıntı yok....

Yorum

evet kesinlikle vites çubuğu değişiyor böyle bir arızada servis garanti kapsamında değiştiriyor

Yorum

garantimin bitmesine 1 hafta kala, garantiden vites kolu komple değiştirildi bugün. lakin anlayamadığım sigorta poliçesinde total rakam 1350tl+kdv yazıyordu. bu kadar yüksekmi fiyatı pu parçanın merak ettim.

Yorum

İşleniyor...
                                X