Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Vites park konumu uyarısı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Güncelleme yapayım konu ile ilgilenenler için. 1 haftadır arıza hiç tekrarlanmadı. Muhtemelen daha önce söylendiği gibi kurcalanınca yerine oturdu. Tekrar ederse arkadaşların önerdiği şekilde, elektrikçi ile basit şekilde halletmeyi denemek kararı ile şimdilik rafa kaldırdım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gknklc View Post
      Güncelleme yapayım konu ile ilgilenenler için. 1 haftadır arıza hiç tekrarlanmadı. Muhtemelen daha önce söylendiği gibi kurcalanınca yerine oturdu. Tekrar ederse arkadaşların önerdiği şekilde, elektrikçi ile basit şekilde halletmeyi denemek kararı ile şimdilik rafa kaldırdım.
      aynı sorun bendede var yaklasık bır aydır devam ediyor

Yorum

Malesef bende de zaman zaman olmaya başladı daha önce hiç yoktu umarım ilerlemez

Yorum

Merhaba geçmiş,

Bahsettiğiniz sorun benim aracımda da olmaktadır.Fakat servisler bu konuya hakim olmayıp çözüm amaçlı olarak orayı burayı değiştirmek istemektedir.Bu sorun tamamen arabanın anahtarıyla alakalı bir durumdur yani radyo kontrollü kumandanın aşırı yoğun frekansta bulunması örneğin cep telefonuyla yan yana konması yada vericilerin bol olduğu yerler olmak,anahtarı düşürmek veya anahtar araç bilgi ekranının önüne konması gibi durumlarda aracı stop ettiğinizde anahtara gerekli bilgi gönderilemediğinden gerçekleşir tamamen elektronik bir sorundur.Stop öncesi son bilgiler anahtara kayıt edilir klima durumu ,teyp vss bilgileri bu durumda araç durduğunu yani p konumda olduğunu algılamaz bir çok sensör den mevcuttur hatta kapı açıldığında bile bu uyarıyı vermeyi keser bu durumda yapmanız gereken iki şey vardır.
          1 - Anahtarı kol dayama bölgesinde yolcu koltuğu tarafından kol dayama bölgesine yaklaştırmak.
          2- Acil durum çalışma bölgesi yani;kol dayamanın içinde anahtarın gireceği bir yuva vardır bu bölgeye anahtar yaklaştırıldığında da sorun çözülür.Anahtarla ilgili sensörler kol doyamanın içindedir.Herhangi bir yerin değişmesine gerek yoktur tamamen frekans sorunudur.Anahtarı düşürmemeye özen gösterin ve cep telefonlarından uzak tutun ayrı ceplere koyma gibi.

Geçmiş olsun.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Horizon star View Post
            Merhaba geçmiş,

Bahsettiğiniz sorun benim aracımda da olmaktadır.Fakat servisler bu konuya hakim olmayıp çözüm amaçlı olarak orayı burayı değiştirmek istemektedir.Bu sorun tamamen arabanın anahtarıyla alakalı bir durumdur yani radyo kontrollü kumandanın aşırı yoğun frekansta bulunması örneğin cep telefonuyla yan yana konması yada vericilerin bol olduğu yerler olmak,anahtarı düşürmek veya anahtar araç bilgi ekranının önüne konması gibi durumlarda aracı stop ettiğinizde anahtara gerekli bilgi gönderilemediğinden gerçekleşir tamamen elektronik bir sorundur.Stop öncesi son bilgiler anahtara kayıt edilir klima durumu ,teyp vss bilgileri bu durumda araç durduğunu yani p konumda olduğunu algılamaz bir çok sensör den mevcuttur hatta kapı açıldığında bile bu uyarıyı vermeyi keser bu durumda yapmanız gereken iki şey vardır.
            1 - Anahtarı kol dayama bölgesinde yolcu koltuğu tarafından kol dayama bölgesine yaklaştırmak.
            2- Acil durum çalışma bölgesi yani;kol dayamanın içinde anahtarın gireceği bir yuva vardır bu bölgeye anahtar yaklaştırıldığında da sorun çözülür.Anahtarla ilgili sensörler kol doyamanın içindedir.Herhangi bir yerin değişmesine gerek yoktur tamamen frekans sorunudur.Anahtarı düşürmemeye özen gösterin ve cep telefonlarından uzak tutun ayrı ceplere koyma gibi.

Geçmiş olsun.
            Çok teşekkürler öneri için. Yabancı bir sitede de söylediğinize benzer bir öneri okumuştum ama önemsememiştim. Aracım sorunu yeniden yapmaya başladı 3 gündür. Deneyeceğim söylediğiniz şekilde. Hatta daha önce hiç kullanmadığım yedek anahtarla denemek de belki sorunu çözebilir. Deneyip sonucu yazacağım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Horizon star View Post
              Merhaba geçmiş,

Geçmiş olsun.
              Ben kol dayamaya anahtarı koyarak kullanıyorum şimdiki ise yaradı sanki umarım yenilemez teşekkür ederim tavsiyeniz için canım çok sıkılmıştı..

Yorum

Konu bence tamamen switch arızası çünkü vites kolundaki düğmeyi birkaç defa yokladıktan sonra düzeliyor ama tabi geçici çözüm zamanla o da çalışmayacak duruma gelecektir.

Yorum

Malesef yeniden yapti

Yorum

Yaklaşık 10 gündür anahtarı kol dayama içerisindeki yerine koyarak kullanıyorum. 1 defa tekrarladı. 1 defa bile midemi bulandırmaya yetti gerçi ama eski haline göre daha iyi. Bir süre de yedek anahtarla denemeyi düşünüyorum.

Yorum

Aynı sorun bende de var. Son 1 aydır haftada 1 kere filan oluyordu. Son 1 haftadır her gün olmaya başladı fakat vites koluna çok hafif bastırınca düzeliyordu. Biraz önce yaklaşık 10 kez start ve stop yaptıktan sonra ancak düzeldi. Sanırım sorun artarak devam edecek.

Yorum

Switch i cikartmak cok basit vites topuzunun yanlarindan kastirip cekip alin direk elinize geliyor komple topuz ben daha once 4-5 kez sokup taktim
                        Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Bende bir kanı oluştu umarım gerçek değildir mart nisan gibi start stop güncellemesi yaptı güya servis ondan önce böyle bir sorun asla olmamıştı umarım ilgisi yoktur......

Yorum

Dün farklı zamanlarda 4 kez kullandım aracı. Hepsinde de yaklaşık 10 dakika uğraştıktan sonra düzeldi. Yukarıdaki açıklamayı dikkate alarak bu sabah kol dayamanın içerisinde anahtarın konulacağı bir bölme var. Oraya koydum, sorun olmadı. Tesadüf değildir inşallah.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan38 View Post
                              Bende bir kanı oluştu umarım gerçek değildir mart nisan gibi start stop güncellemesi yaptı güya servis ondan önce böyle bir sorun asla olmamıştı umarım ilgisi yoktur......
                              Konuyu dikkatle takip ediyorum. Arada bir bende de oluyor bu problem. İnşallah Gökhan hocamın aldığı pis kokular bu işin aslı olmaz.

Yorum

Arkadaşlar bende enteresan bir şey oldu. Her stop etmemde en az 5,6 kez start&stop yaptıktan sonra düzelen araç hiçbir şey yapmadan kendi kendine düzeldi. 3 gündür yaklaşık 10 kez stop ettim, hiç hata vermedi. Sizdeki durum nedir?

Yorum

İşleniyor...
                                X