Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Vites park konumu uyarısı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Merhabalar, aynı sorunu benim araçta da ortaya çıktı bugün. Aracım 2015 SIDI 1.6T Cosmo.

Servis vites kutusunu mu değiştiriyor, vites kolunu mu, vites topuzunu mu, vites çubuğunu mu? Yoksa bunların hepsi aynı şey mi?

Switch değişimi veya sprey ile müdahale yapan arkadaşlar sorunun tekrarlama durumunda güncel bileği paylaşabilirler mi?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: muratb View Post
      Merhabalar, aynı sorunu benim araçta da ortaya çıktı bugün. Aracım 2015 SIDI 1.6T Cosmo.

Servis vites kutusunu mu değiştiriyor, vites kolunu mu, vites topuzunu mu, vites çubuğunu mu? Yoksa bunların hepsi aynı şey mi?

Switch değişimi veya sprey ile müdahale yapan arkadaşlar sorunun tekrarlama durumu ile ilgili güncel bilgi paylaşabilirler mi?
      Edit butonu olmadığı için yazım hatalarını burada düzelttim.

Yorum

ben aracı teslim aldım, garantiden değişim oldu dedi opel odaktan Tarık bey, hatta 1350tl+kdv görünüyordu. Ama gördümki vites kolu falan değişmemiş. Ne olduysa içeride alt tarafta olmuş. vites kolu geçişleri yumuşamış, geçiş sesi azalmış. ne yapıldığını bilmiyorum. bu konuda önceden vites kolu körüğü değişiyor denmişti, ama değişen parça o değil. altta içeride biryer değişmiş.
        1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
        Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Selçuk Bey, ben de pazartesi götüreceğim aracı servise ama benim garantim yok tabi 2015 model olunca. Acaba tam olarak hangi parçanın değiştiğini öğrenmeniz mümkün mü?

Yorum

üst tarafta görünür bir yerde herhangi bir şeyin değişmediğine eminim. ama vites kolu rahatlamış geçişler kolaylaşmış sessizleşmiş. aşağıda alt tarafta değişim olmuş bence, onarım olsa 1350+kdv neden çıkarmışlar sigorta şirketine. öğrenmeye çalışırım. bunu sormak için aradım ama müşterisi vardı dönmedilerde bana. öğrenirsem tabiiki paylaşırım buradan.
            1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
            Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Teşekkürler, hangi parça olduğunu bilirsem belli başka yerden de daha uyguna araştırabilirim.

Yorum

Bende de buna benzer sorun var. Benim araç 2016 1.6 CDTI vites kolu geçişleri biraz sert
                .bir abimde 2015 1.6 t var ona bindim vites kolu farkedilecek kadar rahat geçiyor. Sebebibini veya çözümünü anlamadım.bilen varsa yardımcı olursa sevinirim

Yorum

Bende vites topuzunda çatlamalar da vardı...Vites kendisi ve alt kutunun içersi tamamen değişti...

Yorum

Bu arada uzatılmış garanti olduğu için tümü garantiden değişti...

Yorum

demekki alttaki mekanik sistem değişiyor. anladığım bu. ondan vites geçişleri çok yumuşadı

Yorum

Demekki kronik bendede oluyor arada garanti olmayınca iyi niyet garantisi ve servis indirimi ile 1000 TL daha duyarlı olmaları gerekirdi opelin
                        1.6 SIDI

Yorum

bu kesinlikle kronik kabul etmek gerek. büyük bir arıza değil ama önemli. sonuçta vites mekaniği. ve çook önceden söylediğimiz gibi opel müşteri memnuniyetini bu hamleler ile üstlenerek aşabilir ve bizde burada bol bol överiz. uzatma sigortam bitti kaskom ocak sonunda bitiyor 2020 nin.artık yavaş yavaş doğabilecek sorunlarla manuel mücadele etme zamanı geliyor

Yorum

Merhaba,

Ankara Opal’a gösterdim. Mekanizma komple değişecek dediler, parça fiyatı 2130 Lira çıktı. Araç full servis bakımlı ve son iki bakımı (ağır bakım dahil) Opal’da yapıldığı için iyi niyet garantisinden yarı fiyatından az bir ücrete yaptılar. Parça Opel’de yoktu, Münih’ten 2 haftada geldi ve takıldı. Sorun çözüldü.

Yorum

Bende aynı dertten muzdarip olarak, Ankara opal servise geldim. Teşhis hemen kondu vites alt kutusu, iyi niyet istenecek bakalım Opel ne kadar yardımcı olur hafta içi netlik kazanır. Ama bu parça otomatik vitesli araçlarda kronik sorun oluyor artık.

Yorum

Evet biraz öyle ama buna da şükür diyelim artık yapacak bir şey yok. Özel servise de gösterdim ben onlar da aynen değişecek dedi, parçanın çıkmasına bile 600 istiyorlar.

Yorum

İşleniyor...
                                X