Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İpuçları

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: İpuçları

Uzun far asistanını devreye alma ve devre dışı bırakma;

Sinyal kolunu 2 kez art arda ileri yöne ittirdiğimizde (aynı uzunları manuel yakıyormuşuz qibi bi işlem) qösterqelerin arasındaki kırmızı renkli bilqi ekranında 'uzun far asistanı aktif' uyarısı çıkıyor ve asistan etkinleşiyor + devir saatinin olduğu bölümde yeşil renkte üzerinde A harfi olan bildirim ışığı yanıyor..

Asistanı devre dışı bırakmak istersekte, yine devreye alırkenki aynı işlemi yapıp 2 kez sinyal kolunu ileri yönde ittiriyoruz ve bu kez asistan deaktif oluyor, ve ekranda 'uzun far asistanı kapalı' uyarısı yazıyor

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Far yıkama;

Farlar açıkken, silecek çalıştırma kolunu kesik kesik aralıklarla çektiğimizde ön cama su püskürtür.

Ama bi süre çekili tuttuğumuzda ise ön cama aralıksız su püskürtmeye devam eder, ve bununla beraber kısa bir süre içinde farlara da basınçlı sabunlu su fışkırtır ve farlar yıkanır

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ted79
        Orjinal yazı sahibi: mephisto68
        hatta daha iyisi. koltuktan rahat inmeyi koltuğa rahat oturma olarak ta kullanabileceğiz. Kapı kilidini bir kere aç, geriye çekili koltuğa otur. Sonra kilidi bir daha aç, sen koltuktayken koltuk düzeliyor.
        Bu arada kapıların otomatik kilitlenmesi var mı diye inceliyorum. Benden önce bulan olursa paylaşımları bekliyoruz.
        Bugün tesadüfen kapıların otomatik kilitlenmesi çalıştı. Özel birşey yapmadığım için çok şaşırdım. Yeni bir yazılım da yükletmedim. Araç bir yaşını doldurmak üzere belki trick buradadır. oleyy Araçla yola çıktıktan yaklaşık 1 dakika sonra kapılar otomatik kilitlendi. Uğradığım yerden 15 dakika sonra tekrar arabama dönüp yola çıktıktan 1 dakika sonra yine kilitlendi. 3. kere deneme şansım olmadı. Durum bilgisi vereyim: koltuktan rahat inme modununu uzun süredir kullanmıyordum, 1 hafta önce yeniden aktifleştirdim. Bu arada koltuk hafızasını (M1 ve M2) kapıları kilitledikten sonra hafızaya aldım. Belki trick buradadır. Başka deneyenler olursa bu ipucunu kesinleştiririz.
        Bunu confiq + araç ayarlarından yapabiliyoruz sanırım..
        Buqün menüde qezinirken fark ettim sanki, araç kapılarının kilitlenmesi qibi birşey yazıyordu ve bende hayır dı yani aktif değildi, oynamadım hiç denemedim..
        Bi menüye bakın, sanırım aklıma qeldiği kadarıyla, kilitleme/Açma/start qibi bi menüvardı araç ayarlarında, oradan aktifleşiyor..
        Ve araba hareket ettiğinde otomatikmen kapanıyor kapılar.. Oradan bi deneyin bakalım n'olacak, ben denemedim sadee qözüme çarptı o yazı..
        Deneyip qörüp paylaşabilirsiniz sonucu
        Sayqılar

Yorum

verdiğiniz bilgiler için çok saolun uzun far asistanını bilmiyodum

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Yorum

Merhaba, net bir formülünü bulamadım ama kapıların otomatik kilitlenmesi dediğim yöntemle genelde çalışıyor.

Kısaca tekrar edeyim: kapılar kilitliyken içerden koltuğu M+1 tuşuyla hafizaya alıyorsun. Rahat inme aktif olacak. Araca binerken uzaktan kapı açma tuşuna bir kere basıp, koltuklar gerideyken kapıları açıp oturduktan sonra (iki kere basıp koltuğu geri çağırmıyorsun) M1 hafıza tuşundan koltuğu yerine getiriyorsun. Bu şekilde yola çıktığın vakit %80 kapılar yaklaşık bir dakika sonra kilitleniyor.

Her zaman bu şekilde binmediğim için çok sıkı test edemiyorum, yani %100 teyit edilmiş bir durum değil. Herhalde başka deneyen olmadı ki bu konuda yorum yapılmadı.

2009 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + 19''Dunlop + FlexRide + Cd500 Navi + Sunroof + Isıtmalı Deri Döşeme / Teknik Gri

Yorum

Kapılar açılınca koltuğun kendiliğinden yerine qelmesi işlemi nasıl yapılır..

Kontağı açın ve bu işlemleri aynı anda uyquladıktan sonra anahtarı kontaktan çekin kapıyı açınca koltuk qeriye qider(uzaktan kayıtları çağırmanın açık olması lazım menüden)
              Kapıları kumandayla kilitleyin, tekrar açın ama 1 kez basın açma tuşuna
              Şoför kapısını açın ve 2. kez kumandadan kapıları açma tuşuna basın
              Koltuk ileri qitmeye başlayacaktır

Yorum

acena bu işlem edition elegance araçlarda da uygulanabilirimi örneğin aracı açarken ve kaparken aynaların açılıp kapanması ??
                [center][center]      

2010 Mercedes C 180K AMG blackline

Yorum

Edition larda kolay kapanır yan aynalar özelliği mevcut değil malesef..
                  Zaten o özellik olsa menüden de qörülür.. Bi menüyü kurcalayın derim ben sizin arabada
                  Amcamda da edition eleqance paket var ama onun araba da da yok kolay kapanan aynalar..
                  Kumandayla olmuyor, inerken düğmeden kapatmak lazım

Yorum

hımm teşekkürler
                    [center][center]      

2010 Mercedes C 180K AMG blackline

Yorum

Bilmezler :-P Eğitimleri yok..merakları hiç yok!

Yorum

guzel fikirler var tesekkurler

Yorum

Aracı stop ettikten sonra bir kez selektör yapınca kapıları kumanda ile kilitlediğimiz anda kısa farları otomatikman bir süre yakma olayını bugün denedim.
                          Gerçekten güzel bir uygulama imiş.
                          Ancak denemek nasip oldu
                          @Murat
                          2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

elektronik el frenini çekili tuttuğunuzda normal bi el freni gibi çalışıyor 20 km nin üzerinde denemeyin

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ŞEKEROĞLU
                              elektronik el frenini çekili tuttuğunuzda normal bi el freni gibi çalışıyor 20 km nin üzerinde denemeyin
                              deneye bilirsiniz yalnız arkanızdan araç gelirken yapmayın çünkü araç dört diske panik freni uyguluyor ve güvenli bir şekilde aracı durduruyor

100 km ile giderken denedim abs devreye giriyor ve aracı durduruyor .

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

bana sanki sadece arkaları tutuyormuş gibi geldi
                                fatih abi sendeki de iyi cesaretmiş ha 100 km de valla helal

Yorum

İşleniyor...
                                X