Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İpuçları

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: İpuçları

Orjinal yazı sahibi: FacomX

Park asistanının Yönünü değiştirme

İlk değer olarak Park asistanı Sağ tarafta aracın park edebileceği yeri arıyor Sol tarafta araması için Park asistan düğmesine 2 saniye basıyorsunuz Sol tarafı kontrol ediyor tekrar 2 saniye basıyorsunuz sağ tarafa geçiyor.
    bunu çok merak ediyordum, demekki düşünmüşler ihihi
    InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mephisto68
      hatta daha iyisi. koltuktan rahat inmeyi koltuğa rahat oturma olarak ta kullanabileceğiz. Kapı kilidini bir kere aç, geriye çekili koltuğa otur. Sonra kilidi bir daha aç, sen koltuktayken koltuk düzeliyor.
      Bu arada kapıların otomatik kilitlenmesi var mı diye inceliyorum. Benden önce bulan olursa paylaşımları bekliyoruz.
      Bugün tesadüfen kapıların otomatik kilitlenmesi çalıştı. Özel birşey yapmadığım için çok şaşırdım. Yeni bir yazılım da yükletmedim. Araç bir yaşını doldurmak üzere belki trick buradadır. oleyy Araçla yola çıktıktan yaklaşık 1 dakika sonra kapılar otomatik kilitlendi. Uğradığım yerden 15 dakika sonra tekrar arabama dönüp yola çıktıktan 1 dakika sonra yine kilitlendi. 3. kere deneme şansım olmadı. Durum bilgisi vereyim: koltuktan rahat inme modununu uzun süredir kullanmıyordum, 1 hafta önce yeniden aktifleştirdim. Bu arada koltuk hafızasını (M1 ve M2) kapıları kilitledikten sonra hafızaya aldım. Belki trick buradadır. Başka deneyenler olursa bu ipucunu kesinleştiririz.

2009 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + 19''Dunlop + FlexRide + Cd500 Navi + Sunroof + Isıtmalı Deri Döşeme / Teknik Gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ted79
        Bu arada koltuk hafızasını (M1 ve M2) kapıları kilitledikten sonra hafızaya aldım. Belki trick buradadır. Başka deneyenler olursa bu ipucunu kesinleştiririz.
        herşey mümkün hayırlı haberleri bekliyoruz
        InsigniaTEAM

Yorum

Yarın 1 haftalığına tatile çıkıyorum.Arabamla birlikte gitmiycem.Yanlış hatırlamıyorsam insignialarımızda aküyü koruma amaçlı bir mod vardı.Aktif edildiğinde akü daha uzun süre dayanabiliyordu.Yoksa ben mi uyduruyorum kendimden şüphe ettim.

1.6 Turbo COSMO Beyaz/Bej-Kibo

Yorum

Vardı fakat opele şikayet olmuş o yüzden serviteki yazılım yüklemelerinde Taşıma modu iptal edildi

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Tolga (mephisto68)
              hatta daha iyisi. koltuktan rahat inmeyi koltuğa rahat oturma olarak ta kullanabileceğiz. Kapı kilidini bir kere aç, geriye çekili koltuğa otur. Sonra kilidi bir daha aç, sen koltuktayken koltuk düzeliyor.

Bu arada kapıların otomatik kilitlenmesi var mı diye inceliyorum. Benden önce bulan olursa paylaşımları bekliyoruz.
              Ben az önce aracımın bu bahsedilen ip ucundan yola çıkarak qereken ayarlarını aktifleştirdim Fakat şunu merak ettim;

Önce aracı çalıştırdım
              Sonra config'den uzaktan kayıtları çağırı açtım
              Koltuk ayarlarımı benim kullandığım hafızaya, 2ye ayarladım ve MEM+'+KİLİT TUŞU yaptım
              Kontağı kapattım ve koltuk rahat inme pozisyonuna döndü qeriye qitti, aşağı indim ve kapıları kilitledim
              Kapıları kumandadan açtım, ve kapıyı açtığımda koltuk kendiliğinden eski yerine qitmeye başladığını qördüm
              Ama koltuğun eski yerine dönmesi için kumandaya 2 kez değil sadece 1 kez bastım ve bu oldu, ben qerideki koltuğa binip daha sonra açma tuşuna basınca olmasını bekliyordum istiyordum ama o olmadı bende.. huh 1 kez bastım ve kapıyı açtığımda koltuk yerine qitti..
              bindikten snra 2. kez basınca açma tuşuna olmuyor muydu o?
              Buluş çok qüzel, ama rahat iniyorsunuz, rahat binemiyorsunuz anlamadım ben bu işi.. ihihi

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

yeni birşey keşfetmiş olabilirsin ihihi
                InsigniaTEAM

Yorum

keşke öyle olsam Çağrıcım.. Ama ben hani yazılanlar qibi olacağını düşünüp bi hevesle indim sabah sabah arabaya
                  menüden ayarları aktifleştirdim ve koltuğun hafızasını kilit tuşuyla birlikte ayarladım
                  inip kilitledim aracı ve sadece 1 kez bastım kumandadan açma tuşuna
                  bahsedildiği qibi 2 kez basmadım, 1 kez bastım kapıyı açtım baktım ki koltuk almış başını qidiyo yerine ihihi
                  ben de bekliyordum ki, yazılan qibi, önce qeriye qelmiş koltuğa oturup içerden kumandaya tekrardan 2. kez basıp yerine qitsin
                  e koltuk zaten anahtarı çıkarınca qeriye qidiyor sonuçta rahat inmek için araçtan bu sistem, ama neden koltuk tekrardan beklemeden, 2. kez kumandaya basmadan istem dışı yerine qidiyor kapıyı açınca onu çözemedim..
                  hani paylaşımda deniliyor, daha iyisi diye, kapıları açma tuşuna 2 kez basmadan da, 1 kez basıp sonra araca qirip oturduktan sonra 2. kez basarak yerine qetirebilirsiniz diye.. öyle olsaydı daha iyiydi.. hani qerideki rahat koltuğa oturup sonra ileri qitmesini sağlayabilirdik.. :/
                  kısacası, kumandadan açma tuşuna 2 kez basılmıyor, qereken ayarlamaları yapıp sadece 1 kez basmakta yeterli koltuğun eski yerine qitmesi için..
                  rahat iniyoruz ama rahat binemiyoruz

Yorum

aracın içindeyken 2. kez kumandadan açma tuşuna basarak koltuğun ileri qitmesi olmuyor bende.. Dışardan 1 kez basıp kilit açıldıktan sonra şoför kapısını açınca koltuk ileri qidiyor binmemi beklemeden haha
                    şşt. heeey! duuur! hoop! dinlemeksizin binilecek alanı daraltıyor tekrardan
                    ne anlamı kaldı o zaman rahat binmenin onu manuel olarak eskisi qibi bindikten sonra da 1 veya 2 tuşuna basarak eski yerine alabiliyorduk.. en azından qeniş qeniş biniyorduk.. şimdi kapı açılır açılmaz 2. kez kumandaya basmamı beklemeyip ileri doğru qidiyor 2. kez basmam qerekmiyor mu bu işlemin qerçekleşmesi içün??
                    qeniş qeniş bineceksin koltuk qerideyken, sonra basacaksın kilit açma tuşuna 2. kez babalar qibi yerine qidecek koltuk ihihi ama 1 kere bastığımda tuşa oluyor bu.. sizde işlem nasıl qerçekleşiyor ?

Yorum

aslında işin doğrusu kumandadan düğmeye basmayla değil, kontağı takınca yada arabayı çalıştırınca koltuğun hareket etmesi lazım, aynı kontağı kapatınca geri gittiği gibi. ama demekki bir bildikleri varki(?) bu görevi kumandaya vermişler. belki güncellemeyle ilgili bir durumdur.
                      InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: efemuratt
                        aracın içindeyken 2. kez kumandadan açma tuşuna basarak koltuğun ileri qitmesi olmuyor bende.. Dışardan 1 kez basıp kilit açıldıktan sonra şoför kapısını açınca koltuk ileri qidiyor binmemi beklemeden haha
                        şşt. heeey! duuur! hoop! dinlemeksizin binilecek alanı daraltıyor tekrardan
                        ne anlamı kaldı o zaman rahat binmenin onu manuel olarak eskisi qibi bindikten sonra da 1 veya 2 tuşuna basarak eski yerine alabiliyorduk.. en azından qeniş qeniş biniyorduk.. şimdi kapı açılır açılmaz 2. kez kumandaya basmamı beklemeyip ileri doğru qidiyor 2. kez basmam qerekmiyor mu bu işlemin qerçekleşmesi içün??
                        qeniş qeniş bineceksin koltuk qerideyken, sonra basacaksın kilit açma tuşuna 2. kez babalar qibi yerine qidecek koltuk ihihi ama 1 kere bastığımda tuşa oluyor bu.. sizde işlem nasıl qerçekleşiyor ?
                        Benim aracımda yazdığım şeyler aynen oluyor. Tecrübe ile sabittir. Yani kilidi bir kere aç, koltuğa otur, bir daha aç koltuk yerine gelsin şeklinde. Sizde neden olmuyor anlayamadım.
                        1,6 Turbo cosmo+nav+ergo deri

Yorum

Sizin bu mesajınızdan sonra yeniden denedim. değişik sonuçlar aldım. yani hem sizinki gibi hem benimki gibi. Sizinki gibi olanla araç içinde kilidi açıp kapayarak denerken karşılaştım. Daha sonra normal bir sürüşten sonra kontağı kapattım kapıyı açtım, kilitleyip işim bitince geldim kilidi açtım koltuğa oturdum KAPI AÇIKKEN ikinci kez kilidi açtım. koltuk yerine geldi.
                          1,6 Turbo cosmo+nav+ergo deri

Yorum

Anlaşılmayan bütün elektronik problemlerin çözümü

Akünün kutup başını söküp 2 dk bekleyip tekrar takmaktır bu işlem sonucunda sizden sadece camları açıp kapatmanızı istiyor bunun dışında bir şey sormuyor şifre mifre yok sonuçta probleminiz %98 çözülüyor bu bilginin doğruluğunu servisler onaylamıyor ama tecrübeyle sabittir sorunlar çözülüyor. haha haha

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Akşam arabadan inmek istediğimizde, arabanın farları açıkken kontağı kapattığımız an farlar kapanıyor..
                              İnmek üzere kapıyı açtıktan sonra selektör kolunu bir kez çekip bıraktığımızda farlar yanıyor (Beni eve kadar izle fonksiyonu) ve kumandadan kapıları kilitledikten sonra bir süre hala yanmaya devam ediyor
                              (Bu süre araç ayarlarından kaç saniye veya dakikayı seçtiysek o kadardır, 30 sn. 1 dk vs.)
                              Ve bu süre sonunda farlar otomatikmen sönüyor..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Av.OCAL
                                bir şeyi merak ediyorum. yardım ederseniz sevinirim.
                                araba ilk geldiğinde nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde sadece yan aynayı kapatmıştım.
                                daha sonra ne kadar denediysem olmadı. tek ayna kapatmanın nasıl olduğunu bilen var mı?
                                Tek ayna kapanmaz zaten. O sadece sıkışmıştır veya takılı kalmıştır.. Kapanmasını sağlayan qüç, aynayı kapatamıyordur
                                Serviste uğradığınızda ustaya söyleyin, kapanmayan aynaya biraz yağ damlatıyorlar ve elle, manuel olarak 1-2 kez açıp kapatıyorlar aynayı
                                Sonra alışıyor, yağlanıyor ve normal olanı yapıyor, yani 2 sini birden kapatıyor

Yorum

İşleniyor...
                                X