Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aracınızda gördüğünüz sorunlu parça ve bölgeler

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Aracınızda gördüğünüz sorunlu parça ve bölgeler

Orjinal yazı sahibi: cagri
    Orjinal yazı sahibi: halilibrahim
    Selamlar herkese. Butun mesajlari okumaya calistim ama gormedim. Tabiki 90km hiz sonrasi sol on camdan gelen ruzgar sesi. Ugrasiyorum ama birturlu sebebini bulamiyorum servislerde hepsinde var diyor ama cozum ureten maalesef yok. Nasıl cozulecegini bilen biri paylasirsa cok sevinirim.
    Hepsinde yok, D segmenti araçta 90km hızda rüzgar sesi olmaz.
    Bende inanmadim test aracini surdum ondada geliyordu, Arkadasimin aracnini surdum ondada var. yetmedi yurtdisi forumlara baktim oralardada sikayet konusu. oda yetmedi Opel almanyaya mail attim uzerinde calisiyoruz diye cevap verdiler.
    Ama haklisin D sekment arabadan bu sesin gelmesi normal degil

Yorum

[quote=tornado ]
      Orjinal yazı sahibi: halilibrahim
      Selamlar herkese. Butun mesajlari okumaya calistim ama gormedim. Tabiki 90km hiz sonrasi sol on camdan gelen ruzgar sesi. Ugrasiyorum ama birturlu sebebini bulamiyorum servislerde hepsinde var diyor ama cozum ureten maalesef yok. Nasıl cozulecegini bilen biri paylasirsa cok sevinirim.
      [/quote

Kapı ayarlarını yaptırın,fitili değiştirin.
      Kapi ayarni servisde yaptilar ama fitil konsunu hic gorusmedim zaten normal hepsinde var deyip baslarindan savdiklari icin. Tesekkurler birde fitili degistririn diye baski yapayim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aSya
        Arab sabunu ile ıslak mendil yardımıyla filitlleri temizleyin. Aralarına kadar girin.
        Ses azalacak.
        Cok tesekkurler bunu bu hafta sonu deneyecegim.

Yorum

Herkese tekrar tesekkur ederim.
          Haftasonu Araci Antotoya goturdum iki kisi ve ben bindik test surusu yaptik amcalar ses duymadiklarini soylediler, Nasil duymuyorsunuz geliyor iste fellan dedim normal ruzgar sesi anormal degil dediler. ben biraz ustlerine gidince biz kapi ayarlarina bidaha bakalim dediler.
          Baktilar ayar yaptilar , Fitilleri kontrol ettiler sorun yok dediler ama ses hala var

Yorum

Merhaba ben alanya dan aranıza yeni katıldım öncelikle iyi akşamlar ismim ali. Arkadaşlar abiler benim insignia 2.0 cdti 160 hp cosmo aracım dan turbo ıslık sesi geliyor sorun ne olabilir acaba

Yorum

Hoşgeldiniz. Turbonuzdan ıslık sesi geliyor ise turbonuzdan ıslık sesi geliyordur. Yani sorun belli. Motor ustasına gösterin. Turbo revize olabilir ya da bir müddet daha böyle devam edebilirsiniz.
              CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
              SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

welcome

Kendinize ait bir tanışma konusu açarak daha iyi cevaplar alabilirsiniz.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Bilemedim ilk defa kayıt olduğum forum da burası

Yorum

Ben şimdilik araçtan çok etkilendim. İlk kez D sınıf bir aracım oluyor ondan da olabilir elbette.

Henüz 1200 KM yaptım. Araç 2016 CDTI Cosmo.

İlk gözüme çarpanlar,
                    - Sağ ön Hoparlör çok derin bass ta cızırtı yapıyor.
                    - Park sensörü bazen çok hassas bazen de pek sallamıyor gibi.
                    - Düşük hızlarda vites hafif sesli çalışıyor ( Sabit dişli sesi şeklinde.). Tam uzun yol arabası, şehir içinde gezmekten hoşlanmıyor
                    - Öndeki arabam Leon, DSG olduğu için bunun vitesi açıkçası o kadar seri ve "vitessiz" hissiyatında değil. Ama bu torkta bir araç ile DSG kullansam herhalde 3 ayda elime alırdım şanzımanı o ayrı tabi ki...

Yorum

Herkese selamlar bende 2009 2.0 cdti 130hp insignia alarak aranıza katıldım araba 125bin kmdeydi aldığımda şu an 130bin oldu.

İnsigniayı tasarım olarak her zaman çok beğenmiş ve almak istemişimdir sonunda nasip oldu inşallah 1-2 seneye makyajlı kasasını veya yeni kasasını alabilirim.

Aracı aldığımdan beri yaşadığım sorunlar ve masraflar şöyle;

1) Araba soğutma sıvısı uyarısı veriyordu ve sürekli su eksiltiyordu. Arabayı tanıdık eskiden Opel de çalışan şimdi sanayide kendi yerini açan bir ustaya götürdüm Emme manifoldu çatlağı teşhisi koydu ve bunun kronik bir sorun olduğunu söyledi. Yeni emme manifoldu takıldı işçilikle birlikte 1350₺ ödedim.

2) Bir hafta önce gece 12'de çıkıp benzinciye gittim 300₺ ödeyip depoyu fulledim. Sonra yola çıkıp biraz süreyim dedim tam E5'e çıkarken kenarda durdum son dakika iddaa kuponu yapmak için netten birden araba stop etti sonra denedim denedim çalışmadı biraz bekledim yok arabayı saldım az ileride bi parka çektim biraz daha bekledim sonra gözüme çarptı yakıt göstergesi düşmüştü. Arabadan bi indim arabanın altı göl! Mazot akıtıyor araba alttan deponun ordan elektriği kestim akıntı durdu demek ki depo delik değil diye rahatladım. Sabah arabayı Opel yetkili servise çektirttim baktılar hortum çıkmış ama çok deforme olmuş yeniden yapar dediler söktüler filtre muhafazası da mazot kaçırıyo dediler velhasıl 800₺ ye hortumlar ve filtre muhafazası değişti.

3)vites bölümü oynayınca felaket gıcırdıyor ayar oluyorum ayrıca sağ kapı kilit çubuğundan da ses geliyor yolda ama kapıları kilitleyince kesiliyor

4)sağ ayna sol aynadan daha yavaş kapanıyor

5)Klima hava şiddetini ayarlayan 2 tuş silinmiş. Bunları nereden ve ne karara temin ederim bilgisi olan arkadaşlar varsa memnun olurum

6)Otomatik vites Topuz'u derisi kötü durumda aliexpressten 4$'a bulup sipariş verdim

7)vites çerçevesi metal görünümlü yer ve onun çevresindeki gri boyamalı parça çizik içinde sadece onları nereden temin ederim? Servis körük ve topuzla birlikte satıyormuş 950₺ dediler
                      8) Frenler zayıf geliyor biraz geçen e5'te trafikte kalktım 70oldu telefona hakiyim derken bi baktım trafik durmuş frene abandım baktım duramicam allahtan sağ boştu attım kendimi sağa
                      9)Sakin giderken araba 6.cı viteste 80km civarı hızda giderken inanılmaz titriyor ve silkeliyor hemen Manuel'e alıp vitesi 5'e düşürüyorum Egr valfi dediler iptal edelim dedi usta siz ne düşünüyorsunuz.

10) Performansı yetersiz geldi biraz CHİp uygulaması yaptırmayı düşünüyorum beylikdüzündeki autophia içerisindeki chip merkezine gittim arkadaş abi bu biraz sorunlu motor yaparız ama problem çıkartırsa sorumluluk kabul etmeyiz derdi Aslı astarı varmıdır?

Şimdilik problemlerim bunlar ve olur diye düşünüyorum sonuçta 2.el aldım arabayı umarım başka sorun çıkartmaz iyi forumlar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ihsanks
                        Herkese selamlar bende 2009 2.0 cdti 130hp insignia alarak aranıza katıldım araba 125bin kmdeydi aldığımda şu an 130bin oldu.

İnsigniayı tasarım olarak her zaman çok beğenmiş ve almak istemişimdir sonunda nasip oldu inşallah 1-2 seneye makyajlı kasasını veya yeni kasasını alabilirim.

1) Araba soğutma sıvısı uyarısı veriyordu ve sürekli su eksiltiyordu. Arabayı tanıdık eskiden Opel de çalışan şimdi sanayide kendi yerini açan bir ustaya götürdüm Emme manifoldu çatlağı teşhisi koydu ve bunun kronik bir sorun olduğunu söyledi. Yeni emme manifoldu takıldı işçilikle birlikte 1350₺ ödedim.

2) Bir hafta önce gece 12'de çıkıp benzinciye gittim 300₺ ödeyip depoyu fulledim. Sonra yola çıkıp biraz süreyim dedim tam E5'e çıkarken kenarda durdum son dakika iddaa kuponu yapmak için netten birden araba stop etti sonra denedim denedim çalışmadı biraz bekledim yok arabayı saldım az ileride bi parka çektim biraz daha bekledim sonra gözüme çarptı yakıt göstergesi düşmüştü. Arabadan bi indim arabanın altı göl! Mazot akıtıyor araba alttan deponun ordan elektriği kestim akıntı durdu demek ki depo delik değil diye rahatladım. Sabah arabayı Opel yetkili servise çektirttim baktılar hortum çıkmış ama çok deforme olmuş yeniden yapar dediler söktüler filtre muhafazası da mazot kaçırıyo dediler velhasıl 800₺ ye hortumlar ve filtre muhafazası değişti.

3)vites bölümü oynayınca felaket gıcırdıyor ayar oluyorum ayrıca sağ kapı kilit çubuğundan da ses geliyor yolda ama kapıları kilitleyince kesiliyor

5)Klima hava şiddetini ayarlayan 2 tuş silinmiş. Bunları nereden ve ne karara temin ederim bilgisi olan arkadaşlar varsa memnun olurum

6)Otomatik vites Topuz'u derisi kötü durumda aliexpressten 4$'a bulup sipariş verdim

7)vites çerçevesi metal görünümlü yer ve onun çevresindeki gri boyamalı parça çizik içinde sadece onları nereden temin ederim? Servis körük ve topuzla birlikte satıyormuş 950₺ dediler
                        8) Frenler zayıf geliyor biraz geçen e5'te trafikte kalktım 70oldu telefona hakiyim derken bi baktım trafik durmuş frene abandım baktım duramicam allahtan sağ boştu attım kendimi sağa
                        9)Sakin giderken araba 6.cı viteste 80km civarı hızda giderken inanılmaz titriyor ve silkeliyor hemen Manuel'e alıp vitesi 5'e düşürüyorum Egr valfi dediler iptal edelim dedi usta siz ne düşünüyorsunuz.

10) Performansı yetersiz geldi biraz CHİp uygulaması yaptırmayı düşünüyorum beylikdüzündeki autophia içerisindeki chip merkezine gittim arkadaş abi bu biraz sorunlu motor yaparız ama problem çıkartırsa sorumluluk kabul etmeyiz derdi Aslı astarı varmıdır?

Şimdilik problemlerim bunlar ve olur diye düşünüyorum sonuçta 2.el aldım arabayı umarım başka sorun çıkartmaz iyi forumlar
                        Vay arkadaş ne sorunlu araba yapmışlar dknow öncelikle geçmiş olsun. Ben olsam yakardım o arabayı bu kadar sorundan sonra iyi sabretmişsiniz tebrik ederim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ihsanks

Sizin araç biraz hor kullanılmış gibi.
                          .
                          3 numara için ilgili bölgeleri yağlamak sorunları çözer diye düşünüyorum.
                          .
                          4 numara normal olabilir.
                          .
                          8 numara için lastik, disk ve balata kontrolü öneririm. Onlar normalse fren hidroligini değiştirin.
                          .
                          9 numara 10 numara ile ilişkili sanırım. Bence soft bir yazılım işi çözer. 150-155 bg yapılsa hem çok zararı olmaz hemde kullanımı daha zevkli olur.
                          .
                          Geri kalanlar genel olarak kötü kullanımla ilişkili bence. Değişecek parçalar internette yoksa sanayide Pert bir insignia bulunup çıkmacıdan halledilir sanırım.
                          İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Aslında emme manifoldu kacaginin kronik olduğunu servis de kabul etti ve orta konsol gicirdamasi tüm insignialarda var. Yakit Hortumu ve filtresi de kullanım kaynaklı arıza vereceğini sanmıyorum dolayısıyla arabanın hor kullanılmasıyla ilintili olmayan arızalar daha çok kalite ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

Araba çok hor kullanılmamış aslında kondisyonu gayet iyi lastik konusunda haklısınız lastikler 2013veya14 üretimi ve dişleri az.

Chip fikri dd çok mantıklı daha az beygir gücüne göre programlama daha mantikli sanirim

Yorum

Hor kullanılmasıni tuşların silinmesi, cizikler ve deri çatlakları için söyledim aslında. Yoksa aractir bozulan parçası olur illaki.
                              .
                              Tuşları ve vites çevresini tek tek bulmak zor olabilir. O yüzden çıkmacıdan bakmakta fayda var. Hepsini alırsanız uygun bir fiyat çıkar sanırım.
                              İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: berkay55
                                Yaz aylarında eriyen far düğmesi. Acaba sizler de aynı sorunla karşılaşıyor musunuz ? Sürücü tarafında farı ayarlayabilmemize yarayan panel üzearinde bulunan halka şeklindeki tırtıklı, elin temas ettiği çevirerek ayar yaptığımız alan. Hemen hemen yer yıl o paneli değiştirmek zorunda kalıyorum eridiği için. Değiştirilmediği taktirde elinize yapışıyor sakız gibi.

Bunun dışında diğer bir sorunda tavan kenarlarındaki su tahliye kanallarının zamanla boyasının soyulması ve neticesinde pas yapması. Normalde birçok araçta siyah lastik veya plastik şeklinde koruma çıtası olur ancak bizim araçlarda mevcut değil. Bu şekilde daha güzel görünüyor ancak zamanla oraya biriken toz, pislik ile birlikte boyası soyuluyor. Çevremdeki diğer Insignia'larada baktım hepsinde aynı sorun mevcut. Şu anki güncel kasalarda da o bölgede herhangi bir koruma çıtası bulunmuyor.
                                Aynı sorun bende de var. Aliexpresten metal çerçeve aldım. Far kumandasının halkasına oturacak şekilde.
                                İnsignia 1.6t 180hp cosmo

Yorum

İşleniyor...
                                X