Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aracınızda gördüğünüz sorunlu parça ve bölgeler

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Aracınızda gördüğünüz sorunlu parça ve bölgeler

çook sağolun bilginiz için Flesius sizce nasıl bi yalıtım yapılabilir

Yorum

Merhaba arkadaşlar, geçen ay araca Focal tabanlı ses sistemi yaptırdım, Şuanda arka park sensörleri ve arka lambalardan geri vitese takıldığında yanan beyaz camlı olan lambalardan birisi de yanmıyor, acaba diyorum ses sistemi böyle bir arızaya sebep olabilir mi? yada lamba öldüyse arka park sensörleri devre dışı kalır mı? Araç cosmo orj park sensörlerinin arka grubu komple off, lamba neysede park sensörü hayati önem arz ediyor, arka görüş çok az takcaz bigün biryere Benim yapabileceğim birşey değilse Servise gitsek 5-10bin masraf çıkartmaz inş

Yorum

Tekrardan sorayım, belki biri cevap verir ümidiyle
        Merhaba arkadaşlar, geçen ay araca Focal tabanlı ses sistemi yaptırdım, Şuanda arka park sensörleri ve arka lambalardan geri vitese takıldığında yanan beyaz camlı olan lambalardan birisi de yanmıyor, acaba diyorum ses sistemi böyle bir arızaya sebep olabilir mi? yada lamba öldüyse arka park sensörleri devre dışı kalır mı? Araç cosmo orj park sensörlerinin arka grubu komple off, lamba neysede park sensörü hayati önem arz ediyor, arka görüş çok az takcaz bigün biryere Benim yapabileceğim birşey değilse Servise gitsek 5-10bin masraf çıkartmaz inş

Yorum

Aracınızda baskı balata değişimi oldu mu yada motor kısmında bir işlem yapıldı mı

Çünkü arka sistemleri aktif eden bir soket var geri vitese taktığınızda sistemi aktifleştiren elektronik bir kontrol mekanizması var eğer o soket çıkmışsa yada oksitlenmiş ise bu tür sorun olabilir.

Geçmiş olsun.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Aracımda ki sorunlu parça;''anahtar''dır.Bıktım artık yıllardır sustalı anahtardan
            https://www.youtube.com/watch?v=Jem11GNnbzg

''Fidan dikmek için en iyi zaman yirmi yıl önceydi.Sonraki en iyi zaman ise şimdi'' İhtiyar Balıkçı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
              Aracınızda baskı balata değişimi oldu mu yada motor kısmında bir işlem yapıldı mı

Çünkü arka sistemleri aktif eden bir soket var geri vitese taktığınızda sistemi aktifleştiren elektronik bir kontrol mekanizması var eğer o soket çıkmışsa yada oksitlenmiş ise bu tür sorun olabilir.

Geçmiş olsun.
              Akü den arabanın içine enerji kabloları çekildi, motor civarında dolanıldı yani, nerdedir nasıl birşeydir bu soket baksam görebilirmiyim?

Yorum

depo havalandırma valfi yada onun motorda monte edildiği yerde bir tasarım sorunu var. Takır tokur kabin içine ses geliyor rölantide
                2014 1.4T 140HP Edition Elegance (Beyaz) Yeni Insignia
                Niye geç kaldın desinler, geçmiş olsun demesinler... Emniyet kemerimizi takalım, kurallara uyalım dostlar..

Yorum

İç aydınlatma bölümün altındaki plastiğin ses yapması ve iç dikiz aynası maalesef

Yorum

Arkadaşlar merhaba ;
                    2010 insignia sport tourer 1.6 cosmo kullanıcısıyım. Aracımdan genel anlamda memnun bir haldeyken son yaşadığım bagaj problemi beni benden aldı . Bagaj otomatik açılıyor ancak anahtar üzerinden, sağ kapıdaki açma tuşundan açılmaz ise nasıl açacağız? Servise gittim bagaj içi sağ bölmedeki beyin bozulmuştur ancak tespit için 3 gün durması gerekli dediler . Araç durdu sorun oradan kaynaklı değil 2 gün kalmalı dediler ve sonunda yeni beyin siparişi verelim dediler. Fiyat 1000 tl işçilik hariç. 5 gün aracın serviste kalması benig gıcık etti. Ve öğrendim ki parça ellerinde yok 1.5 ay sonra gelecek . Benim sizlere sormak istediğim husus bu bagajı ben nasıl açarım ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Tahaa
                      İç aydınlatma bölümün altındaki plastiğin ses yapması ve iç dikiz aynası maalesef
                      welcome

Kendinize özel tanışma bölümünde konu açarmısınız.

cift taraflı 3m bandları ile iyi bir trim ustası sorunu çözer.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: zakachalka
                        Arkadaşlar merhaba ;
                        2010 insignia sport tourer 1.6 cosmo kullanıcısıyım. Aracımdan genel anlamda memnun bir haldeyken son yaşadığım bagaj problemi beni benden aldı . Bagaj otomatik açılıyor ancak anahtar üzerinden, sağ kapıdaki açma tuşundan açılmaz ise nasıl açacağız? Servise gittim bagaj içi sağ bölmedeki beyin bozulmuştur ancak tespit için 3 gün durması gerekli dediler . Araç durdu sorun oradan kaynaklı değil 2 gün kalmalı dediler ve sonunda yeni beyin siparişi verelim dediler. Fiyat 1000 tl işçilik hariç. 5 gün aracın serviste kalması benig gıcık etti. Ve öğrendim ki parça ellerinde yok 1.5 ay sonra gelecek . Benim sizlere sormak istediğim husus bu bagajı ben nasıl açarım ?
                        welcome

Kendinize özel tanışma bölümünde konu açarmısınız.

Bagaj mekanik olarak açılıyor kumandadan açılmıyor ise bunun bir kaç sebebi olabilir
                        Anahtar ile araç arasındaki senkron problemi (Bende cosmo sedan var normalde bagaj açma tusuna biraz basılı tutunca bagaj açılırdı şimdi ise tek dokunuşta açıyor servise gittim bir çok test yaptırdım sorun düzelmedi vaktim olmadığı için detaylı bakamadık)
                        ya araçta bir yerde elektronik olarak bir şase var yada anahtarın tuş takımları bozuldu yedek anahtarınız var sa birde onla denermisiniz

en son çare bence Anahtar setini değiştirmek yada beyin değişimi

Yorum

Amcamda 2009 2.0 motor 130 bg otomatik cosmo insignia vardi full paket. Araba resmen belaydi ilk aldigimizda bagaj dügmesi ve park sensörleri bozuldu. Garanti halletti. Ondan sonra acayip derecede Kayış sesi gelmeye başladı. Kayış degisti gene ses yapmaya başladı ondan sonra araç 100-110 arası titreme yapıyodu ve vites topu az bişey titreme yapıyodu. Sonra arabayı sattı amcam.

Sonra 1-2 ay önce gittik babamla amcamın arabasını bildiğimiz halde gittik 2010 model 2.0 CDTİ 160 bg otomatik cosmo aldık ve bu araç saat gibi araba. Yanı 2009 insignia lardan uzak durun!

Yorum

@Akin99

Öncelikle hoşgeldiniz,
                            kendinizi tanışma bölümünde tanıtın

2009 yılında 130Hb lik diezeller yoktu tam bilmediğiniz konularda kesin ifadeler kullanarak yorum yapmamaya gayret gösterelim okuyucuları yanlış bilgilendirmeyelim 2009 Insignalardan uzak durun çok ama çok iddialı bir yorum ben hala 2009 kullanıyorum ve maşallahı var.

Keyifli sohbetler.

Yorum

biz eskiden yurt dışındaydık orda vardı

Yorum

Sorunlu bölgeler..

-Astra J den sonra Insignia da da gösterge camı dekor çerçevesi, emniyet kemeri ve tavan aydınlatma grubu ses yapabiliyor.

-Muhtemelen otm. vits topuzu üst derisi orta vadede çirkin bir hale gelecek.

Şuan aklıma başka sorrun gelmiyor.

2014 Insignia 1.6 170Hp A.Select Cosmo + Sunroof

Yorum

İşleniyor...
                                X