Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia Yakıt Tüketim Değerleri Listesi

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Insignia Tüketim Değerleri Listesi

Matematik içinde kaybolduk =D

Aklıma Feridun Düzağaç'ın sarkısından bir kısım geldi

"Bu matematik bizi kandırıyor hocam".

Dizel avantajı şu:

Bastırdım parayı aldım, Ben benzin kullanıcıları gibi fakir değilim

Yorum

hesap ortada,cok acıklayıcı olmus sagol hasan abi
      Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

basınca 35 yakiyorum sehir ici dikkatli kullanimda 28, uzun yolda 23-22 kurusa kadar dusuyorum tork keyif veriyor, klimam hep acik, otomatik vitesin rahatligindan faydalaniyorum bakimmis vergiymis kafama takmiyorum. ben bu arabayi doyasiya binmek icin aldim zaten ticaret gibi bir amacim olsaydi broadway sahin hyundai gibi aldigim fiyata satabilecegim bir araba alirdim. azure arkadasimin dedigi gibi bastirdim parayi aldim ve de arabamdan cok memnunum. allah hepimizi kazadan beladan saklasin. araclarimiza ariza yuzu gostermesin.
        bu arada benzinli almadigima ara sira performans videolarinizi gorunce pisman olmuyor degilim. ama dedigim gibi ara sira...
        2010 insignia 2.0 CDTI 160 Hp COSMO AT DVD800 navi

Yorum

Bence bu karşılaştırmalar biraz gereksiz olmuş. İkisinde de kulanıcı odaklı karda edebilirsin zararda... Burada önemli olan kaç km yaptığın. Tabiki yakıt anlamında dizel daha avantajlı ama ben şunu söyleyim durağan trafiğe girmeden sakin kullanılan bir benzinli insignia çok ekonomik... Benin aracın yakıt tüketimi 9,5-9,7 aralığında kalıyor hep ve ayda enfazla 1000-1200 km yol yapıyorum. Mesafelerim çok kısa dolayısıyla dizel benim gibi bir kullanıcı için anlamsız. Ama bir arkadaşım benden 1 ay sonra dizel bravo aldı 40000 TL. ye ben 4 ayda 4000 km yaptım o uc arda 12000 km yaptı. Şimdi o ne dizel aldı diye zarar etti nede ben benzinli aldım diye... Bu iş kullanıcının ihtiyaçlarına ve yaptığı km ye göre değişir..
          2011 1.6 T 180 hp Insignia Edition Elegance P. / Teknik Gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sufy
            geldim bile )
            1.cisi korkmadan gaza basıyorum hemde acaip zevk alıyorum torkum güçlü....

2.cisi kullanım durumuna göre ortalama 8 lt yakıyorum uzun yolda kullanıma göre 5.5 lt kadar düşürebiliyorum...
            3. cüsü ödediğim 22.000 tl satışta benzinli ile aynı fiata satmadğım için araçlardaki değer kayıplarını hesaba katmanızın daha doğru hesaplama olacağı kanısındayım..hele 22.000 tl vade farkını hesaplama çok komik o zaman bisiklet alın 60.000 tl ödemeyin vade farkıda parada cebinizde 58.500 kalır(1.500 tl bisiklet ücreti )
            4.ben aracımı alalı 10 ay oldu 23.000 km yol yaptım ortalama 25-30 kuruş yakıyorum km de aracımı sattığımda aracın motoru açılmış(benzinli 44 kuruş yakıyordu benim kullanınım) yaklaşık 20 kuruş km de [Hasanın matematik kuvvetli bana göre bir hesap yapar umarım..]
            5.benzinliğe gittiğimde pompayay yanaşınca daha uzun sürede yakıt alıyorum daha az ödüyorum zoruma gitmiyor en güzeli bu üstelik gaza basınca en fazla 33 kuruş yakıyor. geçen gün Mert basınca 1 tl yaktım diye foruma yazarak yaktığını sitem etmişti..
            Yorum sizlerin ))

urock urock urock urock urock urock urock urock urock urock urock urock urock urock urock

Yorum

belki bu konu hakkında burda yazmam tuhaf olacak ama, benzin az kaldığında gösterdiği uyarıyı ekrandan nasıl kaldıracağız ben bi türlü kaldıramıyorum...
              insignia 2009 Model Cosmo 17" 1.6 Turbo 180 HP

Yorum

benim 2011 insignia sport tourer
                2000 km de ort.:50,4 km/saat hızla

aracı devirli kullanmıyorum. uzun yolda mutlaka hız sabitleyiciyi kullanıyorum ama nafile....
                2011InsigniaSportsTourerCosmoFlexrideOPC20"

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hamann
                  belki bu konu hakkında burda yazmam tuhaf olacak ama, benzin az kaldığında gösterdiği uyarıyı ekrandan nasıl kaldıracağız ben bi türlü kaldıramıyorum...

ben bu durumu çok sık yaşadığım için hemen anlatayım, ekrana ilk uyarı geldiğinde soldaki sellektör kolunun başında yuvarlak sıfırlama düğmesi var ona basıp uyarıyı sılebilirsin, ardından kullanıma göre 20-25 km sonra ikici bi uyarı ekrana gelir, ilk uyarının aynısıdır ve bunu ekrandan kaldırmanın tek yolu ise yakıt deposunu doldurmaktır.....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sabah
                    benim 2011 insignia sport tourer
                    2000 km de ort.:50,4 km/saat hızla

aracı devirli kullanmıyorum. uzun yolda mutlaka hız sabitleyiciyi kullanıyorum ama nafile....
                    aracın daha çok yeni 3000km den sora değerler düşer kanısındayım..

Yorum

şimdi kıyaslama yapalım.....

1.6 180 hp cosmo standart fiyat 60000
                      2.0 160 hp cosmo standart fiyat 82000

aradaki fark 22000 lira
                      Bende şöyle bir soru sorayım.
                      66 bine dizel otomatik mi? 60 bine benzinli mi? Aradaki fark 6 bin.

Yorum

biri cosmo biri edition galiba

Yorum

Orjinal yazı sahibi: uzman

aradaki fark 22000 lira

60000 liraya cosmo benzinli 180 bg....

Yorum

zaten yakında mazotta 4 lira olup, benzinle kafa kafaya olcakmiş, dizelinde bi esprisi kalmayacak....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: uzman

aradaki fark 22000 lira
                              Fiyatları donanım seviyeleri aynı olan araçlar için kıyaslamakta fayda var.Ben cosmo donanımlı bir aracı her zaman tercih ederim,üstelik 6 milyar daha ucuzsa :P
                              2011 1.6 T Cosmo, siyah, sunroof+flyaudio + arka koltuk monitörler

Yorum

Şimdi bayiye gitsek 2011 model 1.6t cosmo yu 60 bine alabiliyomuyuz.Biraz inandırıcı gelmiyoda bana.Gidip bayiden bire bir bu fiyatı alan pazarlık eden varmı.Duyum yada arkadaş dedi olmasın lütfen.

Yorum

İşleniyor...
                                X