Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 sidi yazılım+downpipe+komple krom egzoz kiti ve duble varex

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: Tamercihan View Post

60km bi kullanım fırsatım oldu henüz. Performans yerine ekonomi denedim öncelikle şehir içinde pek fark edeceğini sanmıyorum ama uzun yolda 1 lt falan tasaarruf eder sadece. Yarın lifte çıkartıcam aracı bakalım kağıt üzerinde ne olmuş görelim
    Benim aracım manuel yakıt ve çekiş açısından otomatiğe göre daha mı iyi daha mı kötü olur acaba
    2014 COSMO 1.6 TURBO 170 HP - CARBON FLASH BLACK - 19 İNÇ JANT - ÇİFT ÇIKIŞ EGZOZ/DİFÜZÖR

Yorum

Orjinal yazı sahibi: alipamukkk View Post

Benim aracım manuel yakıt ve çekiş açısından otomatiğe göre daha mı iyi daha mı kötü olur acaba
      Manuel araç otomatik vitese göre zaten bence hem daha seri hem daha otomatik. Daha iyi olur kanaatindeyim.
      • Insignia 1.6 T 170Hp Cosmo+Still Paket
      • Antara 2.0 CDTI 150Hp Cosmo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: alipamukkk View Post

Manuel SIDI candır

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Tamercihan View Post

Manuel araç otomatik vitese göre zaten bence hem daha seri hem daha otomatik. Daha iyi olur kanaatindeyim.
          Oruç başa vurmuş yazarken saçmalamışım . Hem seri hem daha ekonomik olacak ordaki yazım hatası

Yorum

bence yazılım şehir içi normal sürüşte de ekonomi olarak fark ettirmesi gerekir. vites geçişlerinde bir farklılık olduysa bu yakıta da yansır kesinlikle. bakalım ölçüm sonucu ne çıkacak.
            "insanlar arasında, insanlardan bir insan olmak"

Yorum

Alt devirler çok cansız gibi geliyor bana yazılım onu bile düzeltse yetecek
              2014 COSMO 1.6 TURBO 170 HP - CARBON FLASH BLACK - 19 İNÇ JANT - ÇİFT ÇIKIŞ EGZOZ/DİFÜZÖR

Yorum

Halbuki alt devirlerden çok üst devirler cansızdır.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
                  Halbuki alt devirlerden çok üst devirler cansızdır.
                  Bana çok cansız geliyor alt devirler 3500 devrin üzeri daha canlı bana göre

Yorum

https://www.youtube.com/watch?v=g_fjEG6Ytyk

Araçta yaptığımız bütün işlemler için yapan arkadaş detaylı videosunu çekip youtube'a atmış linki paylaşayım dedim. Sonunda kardeşiniz de bi kaç bişey saçmalamış diyelim . İyi seyirler

Yorum

Aracı 250 km kadar kullandım. Şehir içi oldu bu tabi genelde en uzun mesafe işte 20 km lik bir mesafe oldu. Gaza yüklendiğinizde egzozun verdiği sestenmidir nedir bilmiyorum ama aracın ivmelenmesi bana daha iyi geldi. Downpipe ve yazılımın son hızda etki yaptığını yada 0-100ü ne kadar etkilediğini ve yakıt tasarruf noktasını temmuz ayında bir uzun yol yapacağım. Orda tam anlamıyla verileri alırım diye düşünüyorum. 250km yolda şehir içindede (tek kullanıcılı bi araç zaten benden başka kullananı yok) 100km'de 0,7 Lt ortalaması az gösterdi. Normalde 10,4 lt tüketiyorum bu kez 9,7 lt olarak belirdi. Şunuda eklemek istiyorum şanzıman daha rahat etkileşim veriyor. Vites büyütmede yada küçültmede gaz tepkinize göre anında etkyi alıyorsunuz.. Şimdilik aktaracaklarım bu kadar. Uzun yoldan sonra da diğer cevaplayamadığımız sorularıda cevaplarız inşallah.

Yorum

Emeğine sağlık kazasız belasız kullanın.
                        1.6 SIDI

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ersinnisre View Post
                          Emeğine sağlık kazasız belasız kullanın.
                          Teşekkür ederim.
                          ​​​​​​

Yorum

emeğinize sağlık. Allah kaza bela vermesin.
                            insignia 1.6 Turbo Cosmo+flexride+teknik gri+sunroof+deri+cd 500 navi+19" Jant
                            honda accord 2.4 Executive...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: xsalty_06 View Post
                              emeğinize sağlık. Allah kaza bela vermesin.
                              Amin. Teşekkür ederim.

Yorum

İlk aracım olan 2001 hyundai accent te silencer takılabilen spor egzoz uygulaması yaptırmıştım. Silencer takılıyken hafif gelen ses bile beni memnun ediyordu. Çıkartınca egzozdan gelen ses harikaydı. Ancak bir süre sonra kafa ağrıtmaya başlamakla birlikte etrafta polis var mı diye sürekli paronaya modunda araç kullanmaya başladığımı fark ettim. Nihayetinde de bir gün silencer takılıyken polis çevirmesinde polis aracı sağa çek dedi. O gün ceza almadan kurtuldum çünkü silencer takılıydı. Polis memurunun gaz verir misiniz sorusundan sonra red line da öten egzoza rağmen sorun yaşamadan o günü atlattım ancak silencer ı da o günden sonra hiç çıkarmadım. Aracı sattıktan sonra da bu tarz uygulamalara artık girmem dedim.

Şimdi öncelikle bence kumandadan kapalıyken bile gelen ses kafayı egzoz sesine takmış bir polisin dikkatini çekecektir. Açıkken bahsetmiyorum bile. Çok dikkatli kullanmanız lazım. Geceleri insanları rahatsız etmeden kullanmanız lazım. Muayeneden geçebilecek mi o da ayrı bir konu. Adamlar egzozla oynama olduğunu anladıklarında muayeneden kalıyorsunuz.

Öte yandan araca yakışmış mı, yakışmış, güle güle kullanın.
                                @Murat
                                2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

İşleniyor...
                                X