Duyuru

Collapse
No announcement yet.

60,000 KM Bakımı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Merhaba bende 60.000 bakimini yaptiricam ozel serviste bujilerle beraber 350 tl fiyat aldim servis iki katiydi nasil yapsam .

Yorum

Bende triger seti dahil sordum 2.300 TL fiyat aldım tanıdık yetkili servisimizden.Araç 5 yaş üstü olmasından ve yarı fiyatına özel serviste yapılabilmesinden dolayı bu sene maalesef ağır bakımları yetkili serviste yaptırmayı düşünmüyorum.Standart bakımlarda fiyat 2 katı bile olsa 200-300 tl fark tölere edilip tercih edilebilir ama ağır bakımlarda bu fiyat farkı kadar kalite farkı olduğunu düşünmüyorum.Yetkili servis bakımlı olması avantajını yitiriyorum ama onlarında bu fiyat politikası ile bizleri yitirdiğini görmeleri lazım.Tabii aksini savunana da saygı gösteririm.
      "Herşeyi Senin için yarattım diyen" RABBİNE, "Herşeyden senin için vazgeçtim" diyebilmektir AŞK.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: esemre View Post
        Merhaba bende 60.000 bakimini yaptiricam ozel serviste bujilerle beraber 350 tl fiyat aldim servis iki katiydi nasil yapsam .
        Araç 1.4 mü bende 60 bine sokucam sakaryadan 350tl fiyat aldim filtreler buji ve yag deisiyor ama v kayisinida deistirmek gerekir mi?

Yorum

arac 1.4 evet onlar deisiyor kayis deismiyorms.

Yorum

Selamlar ;

Opel Değer firmasından 60.000 Bakım için 1650 TL fiyat aldım. Sizce uygun mudur ?

Aracım 2013 İnsignia 1.6T

Not : Şanzıman yağıda değişirsek 1900 TL ye yakın oluyor.
            2013 İnsignia Cosmo 1.6T

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Abu View Post
              Selamlar ;

Opel Değer firmasından 60.000 Bakım için 1650 TL fiyat aldım. Sizce uygun mudur ?

Aracım 2013 İnsignia 1.6T

Not : Şanzıman yağıda değişirsek 1900 TL ye yakın oluyor.
              bence triger için erken. 2008de kullanma klavuzu ilk çıktığında triger seti ve V kayışı için 150.000 km veya 10 yıl ibaresi vardı. Daha sonra kaldırdılar.
              Servis para kazansın diye 60.000 veya 4 yıl diyorlar ama bence gereksiz masraf. 100.000 km ve 7-8 yıl rahat gider diye düşünüyorum.

Benim aracım 2011 model şu anda 75.000km'de. Yaklaşık 5000 km önce V kayışını soğuk memlekette yaşadığım için ses ve kaydırma yapmasın diye değişirdim. Orjinal kayışı söktüğümüzde hala herhangi bir çatlak olmadığını gördük. Suya daha çok temas eden bu kayış hala sağlamsa bence triger de sağlamdır. Orjinal kayış da uzun yola çıkarken bagaja atıyorum Kopacağından değil de. Belki lazım olur.
              1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
              2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
              3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
              4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
              5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
              6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Orjinal yazı sahibi: oguzhanc64 View Post

bence triger için erken. 2008de kullanma klavuzu ilk çıktığında triger seti ve V kayışı için 150.000 km veya 10 yıl ibaresi vardı. Daha sonra kaldırdılar.
                Servis para kazansın diye 60.000 veya 4 yıl diyorlar ama bence gereksiz masraf. 100.000 km ve 7-8 yıl rahat gider diye düşünüyorum.

Benim aracım 2011 model şu anda 75.000km'de. Yaklaşık 5000 km önce V kayışını soğuk memlekette yaşadığım için ses ve kaydırma yapmasın diye değişirdim. Orjinal kayışı söktüğümüzde hala herhangi bir çatlak olmadığını gördük. Suya daha çok temas eden bu kayış hala sağlamsa bence triger de sağlamdır. Orjinal kayış da uzun yola çıkarken bagaja atıyorum Kopacağından değil de. Belki lazım olur.

Oğuzhan Bey bilgi için teşekkürler. Her yerde Triger değiştiriliyor. Aslında başka araçları da kullandım.90.000'den önce triger değiştirdiğimi hatırlamıyorum. İnsignia'da bu şekilde söylenmiyor.Türkiye'de bu işler bir garip gerçekten. Yetkili Servis yerine Bostancı veya Kartal Sanayide adam gibi ustalardan yardım almakta fena fikir değil diye düşünüyorum...
                2013 İnsignia Cosmo 1.6T

Yorum

Merhabalar,2013 sonrası makyajlı 1.6T 170BG SIDI motorlarda Triger zincir diye biliyorum.Doğruysa niye değişsin? 2004 model R9 Broadway aracım vardı ve Triger zincir olduğu için 180.000 km hiç değiştirmeden kullanmıştım.Hiçte sorun çıkmamıştı.Triger zincirse eğer 60.000km de değişmesi çok saçma. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Yorum

Merhabalar. 2013 1.6 170 bg edition elegance aracımız var. Acaba bu motor triger zincirli mi yoksa kayış mı var?

Yorum

• Cevap pek çok kez verilmiş ama hala soruluyor, 1.6 SIDI motorda triger zincir. %100 doğru bilgi.

Yorum

• 60.000 km bakım ücreti ne kadar acaba yakın zamanda yaptıran var mı?izmir için fiyatlar nedir?
                        [center]
                        1.6cdti sport 
                        GREY HURRICANE [center]

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: deniz57 View Post
                          60.000 km bakım ücreti ne kadar acaba yakın zamanda yaptıran var mı?izmir için fiyatlar nedir?
                          60binde standart bakıma ek sadece V kayışı değişiyor (triger seti değil,sizinki resimdeki araç ise triger zincirli).

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post

60binde standart bakıma ek sadece V kayışı değişiyor (triger seti değil,sizinki resimdeki araç ise triger zincirli).
                            Aracım 1.6 cdti sport.triger zinciri değişiyor mu 60.000de
                            [center]
                            1.6cdti sport 
                            GREY HURRICANE [center]

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: deniz57 View Post

Aracım 1.6 cdti sport.triger zinciri değişiyor mu 60.000de
                              Hayır değişmez,ne zaman ses yaptı o zaman değişir. 60binde V kayışı değişecek sadece.

Yorum

İşleniyor...
                              X