Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2017 Yeni Insignia Test yorumları

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: kingdragon View Post
    talismanın en dolusu ile başabaş aynı fiyata geliyor demek ki renaultda indirim yapılmamış hali ile, ki kesin indirim yaparlar, o zaman benim gözümde talisman daha avantajlı ve mantıklı hale gelir. Hiç olmazsa dış tasarımı yeni insigniaya oranla çok daha güzel.
    Son 6 yılda Opel ile birlikte Renault (Megane 3 ST) kullanmış birisi olarak her fırsatta Renault'ya haksızlık edenlere objektif bir şekilde Renault'nun günümüzde Alman markalarından kötü bir marka olmadığını; son derece alınabilir bir marka olduğunu söylemişimdir. Buradaki tasarım yorumuna da katılıyorum. Ancak sürüş özelliklerini karşılaştırmadan sadece tasarıma bakarak Talisman seçmek hata olur. Otopark.com ve sürekli kiralık araçlarla şehirler arası yolculuk yapan güvendiğim bir arkadaşım Talisman'ın yolda ucuz hissettirdiğini; diğer bir deyişle "bulutların üzerinde" hissettirmediğini, bu konuda diğer D segmenti modellerin gerisinde kaldığını söylemişlerdi. Kendim test etmediğim için kesin konuşamam ama doğruysa Talisman benim için seçenek olmaktan çıkmıştır.

Yorum

Ben talismanı test ettim, sessizliği iyiydi (19 jantla) özellikler, performans iyi, yol tutuş çok iyi, içeride ise direksiyonun derisi berbattı, bir de elektrikli koltuklar ileri geri hareket ederken orta konsola sürtüyor gibi ses çıkartıyordu. Dış tasarım, özellikler, motor, şanzuman, jant tasarımı ve muhtemelen yakıt tüketimi yeni insigniadan çok çok daha iyi. O yüzden ben olsam talismanı gönül rahatlığıyla tercih ederim.
      ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Bayideki arkadaş (Enjoy için)yurtdışından girerken 450 € indirim yapılsa aracın vergi diliminden kurtulucağını ve yaklaşık 10.000 tl indirime gireceğini fiyatının da 135.ten 125.e düşeceğini söyledi...Böyle bir durumda da çok satılacağını ekledi...Opel Türkiyenin bu konu ile ilgili uğraşması gerek vs anlattı durdu...

Yorum

Malzeme kalitesi veya aracın yol tutuşu iyi olabilir ama nedense ben bu aracın dış görünüşüne ısınamadım.Fiyatıda eğer söylendiği gibiyse çok uçmuşlar. 190 200 bin seviyesine sıfır gibi bmw ve mercedese binilebilir diye düşünüyorum.
          2013 İnsignia Cosmo 1.6T

Yorum

ben de insginia konfigratörü deneyeyim dedim. fullemeye çalışırken 220.000 TL ler falan çıkmaya başlayınca kapat kapat dedim

Bu model artık F/P aracı lakabını yitirdiğini gösteriyor katılıyorum.
            1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
            Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Mevcut fiyat bandı ile yeni İnsignia'yı tercih edecek kitle malesef çok az olacaktır. En boş benzinli fiyatı dahi aynı klasman dizel araç fiyatları kadar.
              Şahsen ben bu fiyat bandında İnsignia tercih etmezdim.

Yorum

Opel ve Insignia ailesine hayırlı olsun
                Paylaşım ve test yorumları için teşekkürler
                (14 BM 069) 2011, 1.6 Turbo Edition, Elegance Paket, Karbon Siyah, 18 '' jant

Yorum

Bende cumartesi günü test etme şansı buldum opc line şerit takip asistanı flexride vardı araçta.Şerit takip artık direksiyona da müdahale ediyor hatta diğer markalara göre çok daha iyi geldi müdahaleleri ideal sertlikte ve şeritten çıkmaya çalışınca hafif bir direnç uyguluyor direksiyon.Büyük ihtimalle parkta da gaz fren ve direksiyonu kendi yönetiyordur araç.Eskisi çok komik komutlara uyup bekleyene kadar kendin park edersin aracı.Dikkatimi ilk çeken otomatik şanzıman oldu eskisine göre ciddi iyileştirmişler çok hızlı ve etkili vites değişimleri vardı aracın.Bu arada kullandığım 1.6 dizel otomatikti.Performans konusunda ben bariz bir iyileşme hissetmedim.Konfor modda, eski19 jantlı flexride lı insignia, 18 jantlı flexride lı yeni insignia dan daha konforlu geldi bana.Yol tutuşu test edecek bir yol yoktu.Bir de sanırım eskisine göre 1 lt daha az yakabilir araç ortalamada.Bir de bagaj çok küçük geldi eskisine göre. Tasarım olarak da astra sedan a indirgemişler aracı o heybet gitmiş bence tabi kıyası insignia nın ilk çıktığı 2009 yılıyla yaptığımız için bekleneni vermemiş olabilir çünkü 2009 efsaneydi.
                  İnsignia 1.6 Turbo edition elegance paket 17" jant teknik gri

Yorum

Ben de bugün bayiye gidip inceledim ama denemeye çıkmadım. Tam tahmin ettiğim gibi önden ve yandan haybetli, ama arkadan Astra K Sedan! Özeli siparişle bilumum özelliklerle donatılan aracın arka koltuk kol dayamasında kapaklı göz olmamasına şaşırdım. Yeni bir araba yapıyorsan ve eskisinden daha az özellik koyacaksan o arabayı hiç yapma daha iyi.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Ben talismanı test ettim, sessizliği iyiydi (19 jantla) özellikler, performans iyi, yol tutuş çok iyi, içeride ise direksiyonun derisi berbattı, bir de elektrikli koltuklar ileri geri hareket ederken orta konsola sürtüyor gibi ses çıkartıyordu. Dış tasarım, özellikler, motor, şanzuman, jant tasarımı ve muhtemelen yakıt tüketimi yeni insigniadan çok çok daha iyi. O yüzden ben olsam talismanı gönül rahatlığıyla tercih ederim.
                      Nasıl Daha iyi abi ben talisman kullandım yüksek hızlara çıktınmı bilmiyorum. çekirge gibi araç.. ayrıca bir fransız malına okadar para kesinlikle verilmez.. ayrıca karşılaştırma yapılacak araclar passat superb gibi araçlar olur bence

Yorum

fransız arabaları hakkında pek olumsuz konuşmayalım bence opel de yakında tamamen fransız olacak Bugün yeni insignia'yı kullandım, iç mekan gayet güzel, dış tasarım eh işte fotoğraflardan daha iyi, 20 inç jantla bayağı düzelir. Ama yine de ilk versiyona göre vasat bir tasarım. İlk parti alınmaz, opcline paket vardı marşbiyeller tam yapışmamış, neredeyse araya parmak girecek kadar açılmıştı, servis müdürü bu arabalar biraz aceleye gelmiş sanırım, ortada katalog yok, reklam yok, deneme otomobilinde kelepçeleri iyi sıkmamışlar, ilk gün radyatör hortumu yerinden çıktı, tüm su boşaldı, motor kilitledi, çekiciyle geri döndük dedi. 2011 megane coupe ile 200 km üzeri hızlara çıkıyorum, hiç bir sıkıntı yok, 4 control özellikli, 19 jantlı talismanın yol tutuşu yüksek hızlarda kötü olamaz 4 controllü talisman ile flexridelı insignia başabaş gider diye düşünüyorum. Talisman iç mekan kalitesi hariç yeni insigniadan üstün benim gözümde, edc şanzuman, 160 ps dizel motor, 4 control, dış tasarım, jant tasarımı talismanın artıları ve de daha düşük fiyatlı.
                        Son düzenleme: kingdragon; 06.06.2017, 23:03.

Yorum

Bir de yeni insigniada bir hata keşfettim beni çok rahatsız etti, head up displayin plastik çerçevesi ön camdan o kadar kötü yansıyordu ki, gözümü sürekli başka yöne çevirmek zorunda kaldım, belki güneş gözlüğü çözüm olabilir, ya da onu yansıma yapmayacak mat siyaha falan boyamak.

Yorum

İnceleme için teşekkürler,

Fiyat ve jant gerçekten felaket, elimizdekilerin değerini bilip binmeye devam etmek lazım

Yorum

Bir de yeni insigniada bir hata keşfettim beni çok rahatsız etti, head up displayin plastik çerçevesi ön camdan o kadar kötü yansıyordu ki, gözümü sürekli başka yöne çevirmek zorunda kaldım, belki güneş gözlüğü çözüm olabilir, ya da onu yansıma yapmayacak mat siyaha falan boyamak.
                              Headup ı ben beğenmedim mazdalardaki gibi kendi camına yansıtsaydı daha iyi bir görüntü olurdu.
                              Talisman içinde haksızlık yapmayalım.Topuk yaylasına giderken kiralamıştım.180-190 civarı hızlara çıktım ve hızı hissettirmiyor.Hatta hızımı ibreden görünce şaşırdım gerçekten bu hızdamıyım diye.
                              Ayrıca Peugeot eat8 şanzımanı kullanmaya başlayacak.İnsigniaya gelmeside kuvvetle muhtemeldir.Ben olsam active selectli araç yerine bekleyip bunu alırım.
                              http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                              2.0 CDTI
                              Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Araba güzel ama fiyat hakikaten uçuk. En iyisi bir symbol alıp binmek galiba.
                                MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

İşleniyor...
                                X