Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK - ATATÜRK Köşemiz

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK - ATATÜRK Köşemiz

Orjinal yazı sahibi: Cemil Nişankaya
    Yıllar önce Üst Yöneticilerim tarafından istenilen metni, grafik&tasarım olarak bu şekilde hazırlamıştım.
    İçerik de, sunuş da, harika ellerinize sağlık Cemil Bey.

2009 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + 19''Dunlop + FlexRide + Cd500 Navi + Sunroof + Isıtmalı Deri Döşeme / Teknik Gri

Yorum

Bir hikaye de benden olsun...

YENİLSEYDİK SORUMLU BEN OLACAKTIM

Bir aralık konu İstiklâl Savaşı'na geldi. Dikkat ettim, Binbaşılar dahil her komutanın hangi birliğe komuta ettiğini, nerede bulunduğunu, -bir gün önce olmuş gibi- hatırlıyordu. O savaş ki araç, gereç, personel kıtlığı bugün güç tasavvur edilirdi. Tümenlere binbaşılar, Kolordulara yarbaylar komuta ediyordu! Fakat, bu kadro canını dişine takmış bir ekipti. Var olmak ya da olmamak bu savaşın sonucuna bağlıydı. 30 Ağustos bu ruh haletinin eseriydi. Böyle bir dramı, hem yazarı, hem baş aktörünün ağzından dinlemek müstesna bir mutluluktu. O anılar Ata'yı coşturdukça coşturuyordu. Anlatmalarında abartma yoktu. Ama bu anlatış öylesine canlı, öylesine plastikti ki, hepimiz heyecandan heyecana sürükleniyorduk. Anlatışlarını şöyle bağladı:
      - İşte büyük zafer böyle ortak bir eserdir. Şerefler de ortaktır.

Bu alçakgönüllülük şaheseriyle konunun kapanacağını tahmin ediyorduk. Bu arada Atatürk bir duraklama yaptı. Sonra içine dönük, adeta kendisiyle konuşur gibi ilave etti:
      - Ama yenilseydik sorumluluk ortak olmayacak yalnız bana ait olacaktı.

Bu belagat karşısında gözyaşımı tutamadım. Tarihin, zaferleri kendine maleden, yenilgileri ise maiyetine yükleyen sahte kahramanlarını hatırladım.

Ord. Prof. Sadi IRMAK

Kaynak: Sadi Irmak, Ord Prof. - Atatürk'ten Anılar, 1978

2009 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + 19''Dunlop + FlexRide + Cd500 Navi + Sunroof + Isıtmalı Deri Döşeme / Teknik Gri

Yorum

Türk Milleti bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı varolmalarının yegane koşulu olarak kabul etmiş cesur insanların torunlarıdır. Bu millet hiçbir zaman hür olmadan yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Yorum

Türkiyenin şimdiki haline bakın ve Arap diyarına bir bakın.
          Arada ışık yılları uzaklıkta bir yaşam ve anlayış farkı var.
          Ulu Önderimiz ve onun İleri görüşlü olması sayesinde bir cumhuriyetimiz var.
          Aksi halde belki de bağımsızlığımız dahi tehlike altında idi.
          Buna şukran olarak Atamızı her zaman saygı ile anıyorum.
          Ben göçmenim (muhacir). 1986 senesinde Türk olamayacağımı ve bundan böyle ismimin farklı olacağını soylediler.
          İnanın bundan daha büyük bir acı, keder ve ruhsal boşluk hissedilemez. Bu durumu bir kere hissettim ve Atamızın değerini çok daha iyi anlamama sebep oldu. Bağımsızlık en önemli yaşam unsurlarımızdan biridir.
          Bu örnek ile umarım ben de yazılanlara ve paylaştıklarınıza destek olmuşumdur.
          Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

* Hiç yurtdısına cıkmadığını, butun liderlerin onu Turkiye de ziyarete geldiklerini,

* Atatürk`ün dünyada `başöğretmen` sıfatlı tek lider olduğunu,

* Bir geometri kitabı yazdığını. Üçgen, açı, dikdörtgen gibi ve 48 tane geometri teriminin (Türkçe) isim babasını bu yazdığı kitapla bizzat Mustafa Kemal olduğunu,

* Bir röportajda "Birleşmiş Milletlere üye olmayı düşünüyor musunuz?" diye sorulur,
            Atatürk: "Şartlarımızı koyarız, kabullerine bağlı. Biz müracaat etmeyiz üye olmak için. Davet gelirse düşünürüz". BM yasasını değiştirir ve ilk davet edilen ülke biz oluruz dediğini,

* Yıl 1938, General McArthur´un en zor, en problemli, en buhranlı dönemi. Birden çok sıkılır ve yanında duran yüz yirmiden fazla kişiye döner ve aynen şöyle der:
            "Şu anda hiçbirinizi değil, büyük istidadı ile Mustafa Kemal´i görmek için neler vermezdim" dediğini,

* Yıl 2000, ABD Başkanı`nın milenyum mesajından bir alıntı :
            "Bugün milenyumun hiç şüphe yoktur ki tek devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk´ tür. Çünkü o yılın değil asrın lideri olabilmeyi başarmış tek liderdir" dediğini,

* Yıl 1938, Ata`nın ölümünde Tahran gazetesinde yayınlanan bir şiir`den alıntı :
            "Allah bir ülkeye yardım etmek isterse onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

* Norveççe`de `Atatürk gibi olmak` diye bir deyim olduğunu,

* Kurtuluş Savaşında rütbe alan bir çok kadın askerlerimiz var.
            Ama dünya tarihine geçen tek bir üsteğmenimiz var; 700 erkek, 43 kadından oluşan bir müfrezenin reisliğine bizzat Atatürk tarafından atanmış Üsteğmen Kara Fatma olduğunu,

* `Atatürk çiçeği`nin adını, çiçeği bulan Wanderbit Üniversitesi profesörlerinden doktor Kirk Landin`in koyduğunu ve bu çiçeğin tüm dünyada bu isimle üretilip satıldığını,

* Yunan başkomutanı Trikopis`in, hiçbir zorlama ve baskı olmadan her Cumhuriyet bayramında Atina´daki Türk büyükelçiliğine giderek, Atatürk`ün resminin önüne geçtiğini ve saygı duruşunda bulunduğunu,

* "Minber" adında bir gazete çıkarttığını ve 52 sayı yayımlanan gazetede ilk defa sansür kelimesi geçtiğini

* Yıl 1996, Haiti Cumhurbaşkanı vasiyetinde mezar taşına yazılmasını istediği metni bırakmıştır. Diyor ki: "Bütün ömrüm boyunca Türkiye´nin lideri Mustafa Kemal Atatürk´ü anlamış ve uygulamış olmaktan dolayı mutlu öldüm" ,

* Yıl 2005, Amerika´nın en ünlü ekonomistlerinden birisi olan Mr. Johns`un önerisi "Türkiye ekonomiyle savaşta bir tek Atatürk´ ü örnek alsın yeter" dediğini,

VE ATATÜRK :

"Milletimi şimdiye kadar söylediğim sözlerle ve hareketlerimle aldatmamış olmakla gurur duyuyorum."
            M. Kemal ATATÜRK
            InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
              "Milletimi şimdiye kadar söylediğim sözlerle ve hareketlerimle aldatmamış olmakla gurur duyuyorum."
              M. Kemal ATATÜRK
              Çağrı çok güzel bir seçmece çalışması, eline sağlık,

bir de ricam bu konuyu Genel Sohbet Başlığının başına çiviyle çakar mısın...

Yorum

aslında beklememin sebebi "Genel Sohbet" konu içeriğini "Insignia ile ilgili her konuda sohbet edebilirsiniz" olarak belirlediğimiz için konuyu serbest kürsü'ye taşımayı düşünmüştüm ama konu bir anda sitenin en altına ineceği için hemde bu bölüme kan grubu konusu açarak kuralı aylar önce benim bozduğumu farkettiğim için konu akıbetini zamana bırakmıştım

konu sabitlenmesiyle ilgili mesajları düzen açısından temizliyorum, bilginiz olsun
                InsigniaTEAM

Yorum

Açıklama ve icraat için teşekkürler Çağrı.

Yorum

Şimdi işte herşey çok ama çok daha güzel ve anlamlı oldu,
                    Nurettin abinin mesajı çok anlamlı ve özel olmuş,
                    çağrı kardeşim paylaştığın derleme içinde çok teşekkür ederim ben yayınlamayı düşünürken benden önce davrandın ayrıca mutlu oldum...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
                      aslında beklememin sebebi "Genel Sohbet" konu içeriğini "Insignia ile ilgili her konuda sohbet edebilirsiniz" olarak belirlediğimiz için konuyu serbest kürsü'ye taşımayı düşünmüştüm ama konu bir anda sitenin en altına ineceği için hemde bu bölüme kan grubu konusu açarak kuralı aylar önce benim bozduğumu farkettiğim için konu akıbetini zamana bırakmıştım

konu sabitlenmesiyle ilgili mesajları düzen açısından temizliyorum, bilginiz olsun
                      Eğer yapabiliyorsan bu konuyu genel sohbetten çıkartabilirsin imkan varsa bölüm olsun bu konu başlığı ATATÜRK Köşesi oalrak ve ilk konu bu olsun yapsanda ne güzel olur valla

Yorum

Emre (DiaDavidoff) kardeşimin dediği gibi, Nurettin beyin mesajı gerçekten çok anlamlı ve özel olmuş,
                        (24 Nisan Ankara buluşmasından önce, 23 Nisan 2011 Anıtkabir'i ziyaretiniz, herşeyi daha güzel anlatıyor)

http://www.insigniateam.com/forum/in...380#quickreply
                        Orjinal yazı sahibi: zeytin
                        Evet saygılarımızı iletmek ve Bülent beyin oğluna da örnek olmak üzere Anıtkabir'e doğru ilerliyoruz

Yorum

Çağrı, çok güzel seçmeler olmuş, TEBRİKLER.
                          Konuyu da sabitlediğin içinde, ayrıca TEŞEKKÜRLER....

Yorum

Cemil abi yeni organizasyon için hazır olun müthiş bir organizasyon olacak
                            İnsigniateam Ankara Anıtkabir çıkarması yapıyoruz,
                            en kısa zamanda bişeyleri netleştireyim hemen organize olacaz...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: DiaDavidoff
                              Cemil abi yeni organizasyon için hazır olun müthiş bir organizasyon olacak
                              İnsigniateam Ankara Anıtkabir çıkarması yapıyoruz,
                              en kısa zamanda bişeyleri netleştireyim hemen organize olacaz...
                              clapclap clapclap clapclap clapclap clapclap clapclap clapclap clapclap clapclap clapclap clapclap

Yorum

Atatürkün adını anarken ve her anıtkabirin önünden geçerken içim cız eder tüylerim diken diken olur.Çünkü biz bu değerlerle büyüdük. Bu coşkuyu içimde en derinimde her zaman hissetiğim ve gür sesli olduğum için okulda hep istiklal marşını ve andımızı ben söylerdim:şu satırları bile yazarken o günler aklıma geliyor ve tekrar tüylerim diken diken oluyor.Ama günümüze bakalım çocuklarımız nerdeyse andımızdaki Türklük ifadelerini kullanamaz hale geldi.Bu ifade bazılarını rahatsız ediyormuş.kardeşim elin japonu italyanı sonradan kurulma tarihi bile olmayan amerikan marşını söylerken elini göğsüne koyup en içten söylerken rahatsız olmuyor. benim atamın ve arkadaşlarının kanlarıyla sulanmış bu topraklarda yaşamayı kabul eden herkesin hiçbir şekilde bundan gocunmaması lazım.Gocunuyorsa bu arakdaşta bir sorun var demektir. Benim oğlumun da ve onun oğlunun da göğsünü gere gere NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE sözünü söyleyebileceği bir ülke özlemiyle ve çabasıyla sonuna kadar çabalayacağımızı belirtmek isterim.Herkesi bu konuya katkıda bulunmaya ve unutulmaya ve unutturulmaya çalışılan değerleri her gün her saat her dakika hatırlatmaya davet ederim.saygılar sevgiler

Yorum

İşleniyor...
                                X