Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Anasayfamıza Atatürk ve Bayrağımız!

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Anasayfamıza Atatürk ve Bayrağımız!

Orjinal yazı sahibi: cagri

şuanda asıl ben kendime üzülüyorum, sanki vatan haini gibi bir konuma düşmüşüm gibi hissediyorum...

Seni hepimiz tanıyoruz kardeşim senin hakkında kimse böyle birşey düşünemez böyle birşey düşünecek olana işte o zaman gereken cevabı senden önce ben veririm sen böyle konularda çok duyarlısın benim gibi işin özüne iniyorsun ihtimalleri değerlendiriyorsun doğru ile yanlışı hassas tartıda tartıyorsun...
    Senin ATATÜRKÇÜ Düşüncelerini veya bu konuda ki hassasiyetini seni tanıyan herkes kolaylıkla hissedebiliri benim gibi...

Yorum

zaten illaki biri eleştirir demedim, o sadece bir örnekti. olayın diğer boyutlarını da belirttim.
      bizi sadece kendi forumumuz ve forum içeriğimiz ilgilendirir.
      ben bayrağımız yada Atatürk resmi bize birşeyler kaybettirir demiyorum, bu tür hassas konularla ilerde sorun yaşamaktansa şimdiden hiç girmek istemiyorum diyorum.

ben "sorun" deyince sen resmi görmek istemeyenler, Ata'ya saygısızlık yapacaklar olanlar vs. diye anlıyorsun sanırım gördüğüm kadarıyla abi. benim bahsettiğim sorun bu tür sorunlar değil, o varsa buda olsun, o varsa şuda olsun gibi ilerde gelecek isteklerle* sorun yaşamak istemediğimi belirtiyorum.
      bu yüzden kendi ayarımızda devam edelim diyorum, amacımızı şaşırarak birbirimizi kırmayalım.

*ilerde gelecek istekler: bir örnek, Ata'ya saygı her Türk'ün göreviyse ibadet de her Müslümanın görevi, ibadeti de buraya taşıyalım mesela. (bu karşılaştırmayı yapmak istemiyorum ama mecbur kalıyorum)

bizden net bir cevap almak için konuyu özelden belirtmen yeterli gelirdi

şuanda asıl ben kendime üzülüyorum, sanki vatan haini gibi bir konuma düşmüşüm gibi hissediyorum...
      Çağrıcım;

*ilerde gelecek istekler: bir örnek, Ata'ya saygı her Türk'ün göreviyse ibadet de her Müslümanın görevi, ibadeti de buraya taşıyalım mesela. (bu karşılaştırmayı yapmak istemiyorum ama mecbur kalıyorum)

Sözüne ben katılmıyorum.Bu konuyu ibadete nerden bağladın bunuda anlayamadım ya neyse. Atatürk,bu ülkede hem Türk olarak hemde müslüman olarak yaşama özgürlüğünü bize sağlayan insandır. Resim, bayrak koyarsınız yada koymazsınız ama artık bence bu konuyu burda konuşmayalım lütfen. Farkında olmadanda olsa burda bir ikilem oluştu bunun devam etmesi bizi bir yere götürmez.Herkesin hassas olduğu konular bunlar...

Yorum

Emre abi senin isteğin bu global sitenin Türk olduğunu dünyaya belirtmek ise Türk Bayrağı temalı logo önerebilirdin. ama ben diyorum ki başka amaç için ekleyelim diyorsan, bu öneri ilerde gelecek tekliflerin de önünü açar, ipin ucunu kaçırırız. bu aşamada da bize sorumluluk düştüğü için kendi fikrimi belirttim. bu istek yerine getirilecek yada getirilmeyecek demedim.
        bu forumun üyeleriyle birlikte bu konumda olduğunun herkes farkında.

Orjinal yazı sahibi: xxstormxx
        Çağrıcım;

Sözüne ben katılmıyorum.Bu konuyu ibadete nerden bağladın bunuda anlayamadım ya neyse. Atatürk,bu ülkede hem Türk olarak hemde müslüman olarak yaşama özgürlüğünü bize sağlayan insandır. Resim, bayrak koyarsınız yada koymazsınız ama artık bence bu konuyu burda konuşmayalım lütfen. Farkında olmadanda olsa burda bir ikilem oluştu bunun devam etmesi bizi bir yere götürmez.Herkesin hassas olduğu konular bunlar...
        geneli kapsayan ortak konu deyince ilk aklıma gelenlerden biri olduğu için örnek vermiştim
        InsigniaTEAM

Yorum

zaten illaki biri eleştirir demedim, o sadece bir örnekti. olayın diğer boyutlarını da belirttim.
          bizi sadece kendi forumumuz ve forum içeriğimiz ilgilendirir.
          ben bayrağımız yada Atatürk resmi bize birşeyler kaybettirir demiyorum, bu tür hassas konularla ilerde sorun yaşamaktansa şimdiden hiç girmek istemiyorum diyorum.

ben "sorun" deyince sen resmi görmek istemeyenler, Ata'ya saygısızlık yapacaklar olanlar vs. diye anlıyorsun sanırım gördüğüm kadarıyla abi. benim bahsettiğim sorun bu tür sorunlar değil, o varsa buda olsun, o varsa şuda olsun gibi ilerde gelecek isteklerle* sorun yaşamak istemediğimi belirtiyorum.
          bu yüzden kendi ayarımızda devam edelim diyorum, amacımızı şaşırarak birbirimizi kırmayalım.

bizden net bir cevap almak için konuyu özelden belirtmen yeterli gelirdi

Çağrıcım;

"4) Hepimiz Türküz Veya değiliz Ama Burası TÜRKİYE CUMHURİYETİ bu cumhuriyetin kurucusuda ATATÜRKT'TÜR,ATATÜRK hem TÜRK Hem MÜSLÜMAN Hem dilinimizin Dinimizin Bayrağımızın bir parcasıdır ATATÜRK ve BAYRAĞIMIZ Birbirinden ayrılmaz bir bütündür,Ve her düşünceyi temsil eder..."

mesajımda dediğim gibi...doğru söyledin Murat abi teşekkür ederim...

Yorum

Emre abi senin isteğin bu global sitenin Türk olduğunu dünyaya belirtmek ise Türk Bayrağı temalı logo önerebilirdin. ama ben diyorum ki başka amaç için ekleyelim diyorsan, bu öneri ilerde gelecek tekliflerin de önünü açar, ipin ucunu kaçırırız. bu aşamada da bize sorumluluk düştüğü için kendi fikrimi belirttim. bu istek yerine getirilecek yada getirilmeyecek demedim.
            bu forumun üyeleriyle birlikte bu konumda olduğunun herkes farkında.

Çağrıcım;

geneli kapsayan ortak konu deyince ilk aklıma gelenlerden biri olduğu için örnek vermiştim
            son dediğini anlamadım ama neyse Çağrı kardeşim,valla globallikmiş yada başka bişey ben fikrimi siteye sundum ben böyle bir adamım hiç birşey yokken arabama türk bayrağı asıp gezen bi adamım yani bu konu benim için çok manalı ve anlam taşıyan bir konu dedim çıkabilecek sorunların hesabınıda üstlenirim konu Bayrak ve Atatürk olduğu zaman...
            Aman neyse bu vakitten sonra olsa nolacak bu kadar uzadıktan sonra varsın olmasın tadı kaçtı ilk açıldığında güzel fikir yapalım tabi denmedikten sonra konunun üstünden bu kadaf zaman geçmiş güncel de güncel bu kadar beklenecek bir konuyduysa olmasın kardeşim...

Yorum

Arkadaşlar Hepimiz Bayrağımızı Ve Atatürkü seviyoruz iki tarafta aynı şeyleri söylüyor ama yazışmalar içinde soru cümleciklerine karşı cevaplar veriliyor bu tür konuları polemik durumuna düşürmeyelim Murat'ın dediği gibi dışarıdan bakıldığında sanki zıt guruplar var gibi algılanacak

Bir etkilikte bu konuları görüşebiliriz biz bize iken böyle ortada yazışmayalım.

Eğer yazışmalar bu şekilde devam ederse konuyu kilitleyelim .

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                Arkadaşlar Hepimiz Bayrağımızı Ve Atatürkü seviyoruz iki tarafta aynı şeyleri söylüyor ama yazışmalar içinde soru cümleciklerine karşı cevaplar veriliyor bu tür konuları polemik durumuna düşürmeyelim Murat'ın dediği gibi dışarıdan bakıldığında sanki zıt guruplar var gibi algılanacak

Bir etkilikte bu konuları görüşebiliriz biz bize iken böyle ortada yazışmayalım.

Eğer yazışmalar bu şekilde devam ederse konuyu kilitleyelim .
                durum özetlenmiş durumda Fatih abi Çağrı kardeşimşzin iyi niyetli düşünceleride benimkilerde anlaşılır kıvamda son mesajlarda söylüyor ki farklı iki gurubumuz yok olma ihtimalide yok böyle bir anlaşılma söz konusu olamaz duyarlılıkla beraber buna izin vermeyiz katiyen bu bizim Çağrı kardeşimle fikir alışverişimiz gerekçeler değerlendirmesi konuya ilgili her kişi üye - ziyaretci bunun tersine yormayacağı kadarda güzel üsluplu için rahat olsun

Yorum

Sitemizde bilgisayar ile arası çok iyi olan bilgili kişiler var,

Bilemiyorum mümkünmüdür ama, Flash yada gif şeklinde hem Bayrağımızın hemde Arabamızın olduğu hareketli kısa bir resim yapılabilirmi ? Sonuçta domain ismimiz yabancı, yabancı kişilerin "insignia" ile ilgili google aramalarında eminmki bizim sitemizde gözüküyordur. Böylelikle bakıldığı zaman Türk Insignia severler olarak güzel bir mesajda vermiş oluruz. Biliyorum herkes iş güç sahibi belki yoğun olabilir ama vakit olduğunda böyle bir deneme yapılabilirse bence ortaya güzel şeyler çıkabilir. Benim şahsi fikrim bu yönde.

Saygılar

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Yorum

Emre kardeşimi bu güzel düşüncesi ve önerisi için destekliyorum.. ilk resime göre küçük bi oynama yaptım..

sticker sağa dönük;

sticker sola dönük;

saygılarımla..

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Efe kardeşim teşekkür ederim bu arada bi harika olmuş şu görüntüye baksanıza ya kaç tane böyle güzel asil bişey görülebilir ki...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: efemuratt
                        Emre kardeşimi bu güzel düşüncesi ve önerisi için destekliyorum.. ilk resime göre küçük bi oynama yaptım..

saygılarımla..
                        Güzel çalışma olmuş Murat'cım. Anasayfanın üstündede çok iyi durmuş bence....

Yorum

güzel çalışma eline sağlık
                          çok asil olmuş.
                          Honda Jazz

Yorum

Arkadaşlar ben bu konunun böyle geliştiğini bilmiyordum ve o gün yorum yazamamıştım ancak bugün itibarıyla kendi görüşleirmi belirtmek isterim.Sitemiz ne ırk ne de din açısından sabit bir ırka veya sabit bir dine hitap etmemelidir.Yani bir müslüman bir yahudi bir hristiyan hiçbir şekilde bu siteye girdiğinde rahatsızlık duymamalı. Yanlız burda unutulmaması gereken bir şey var hepimiz Türkiye vatandaşıyız ve sorulduğunda kökenimiz ne olursa olsun Türküz diyoruz.Bu dünyanın her ülkesinde böyledir elin japonu amerikada doyup orda yaşadığı için I am American demektedir. Biz de Türkiye içinde bir site olduğumuz için bir türk bayrağı koyulması bence tartışma konusu yapılmamalı tam tersine gereklilik arz etmektedir. Bizim başarılarımız veya büyüklüğümüz dışarıdan Türkiyelilerin başarısı olarak algılanmalı. Ayrıca Türkiye sınırları içinde yaşayıp dini ırkı ne olursa olsun ulu önderimizin değerini bilmeyen hiçbir mantıklı insan olabileceğini sanmıyorum.Atatürk diğer dünya liderlerinden farklı olarak dini ne olursa olsun ırkı ne olsun herkesin sevdiği veya en azından gıpta ettiği bir dünya adamıdır.Çünkü Atatürk herekesin dininin ırkının özgürlüklerinin koruyucusudur. Atatürk bu ülkenin birliktelik harcıdır. Bu nedenle arabama da imzasını koyduğum gibi değerli sitemizde de bir portresinin ve hatta imzasının olması BENİM GÖZÜMDE kaçınılmaz bir gerekliliktir. Tabii bunun tersini söyleyenler çıkabilir.Bunun çözümü de demokrasidir. Oylama yapılır sonuç ortaya çıkar ve bu sonuca göre hareket edilir. İsteyen beğenir isteyen beğenmez ama çoğunluğun dediği olur. Bu konu yine altını büyük bir çizgiyle çiziyorum bence kesinlikle oylanması gereken herkesin görüşleirnin alınması gereken tek başına yönetime bırakılmayacak bir konudur.Saygılar sevgiler

Yorum

Türk Bayrağı, Atatürk ve Anadolu! Savaşlar, mücadele, vatan savunması akan kanlar ve kan kırmızısı Bayrağımız! Dünyayı titretmiş, kendinden bahsetmiştir. Çin'de ders kitaplarında okutulmuş. Nutuk eseri, dünyaca ünlü liderler tarafından okunmuş ve örnek alınmış tüm Dünya'ya kendinden bahsettirmiş lider, üstün güç... Dört yanı denizlerle çevrili, cennet bu vatan. Dünde, bugünde oyunların oynandığı toprağı altın vatan toprağı Anadolu! Ergenekon tarihinin devamı Anadolu! Hiç çekinmeden, hiçbir çıkar olmadan heryerde gururla simgelenebilecek üç önemli değer! Destekliyorum.

Yorum

Sadelikten yana olduğumdan mıdır nedir, üzerimde ne bir takı ne saat nede başka birşey taşırım, (eşimle yüzük olayında 2 yıl tantana ettik, halen konu açılsa şikayet eder) ;
                                aracımda da sticker, yazı, çizi, imza, ayna altına asılan ıvır zıvır, helezon, +egzoz, spoyler, aksesuar vb.. hoşlanmam,
                                sitenin giriş sayfasında bana kalırsa sadece logo ve sitenin adı olsa kafi.. Girmek için tıkla, tepedeki 2 logo vs.. gereksiz.
                                Logoya tıklamayı akıl edemeyenler orda beklesin bi zahmet. :P

Sadelik güzeldir. Bilgiye kolay ulaştırır, kullanıcıyı yormaz, zihinde yer eder kanısındayım.

Yorum

İşleniyor...
                                X