Duyuru

Collapse
No announcement yet.

dolu arabanın tavanını göçertti!!!

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• dolu arabanın tavanını göçertti!!!

değerli abilerim ve kardeşlerim, çeşme otobanından izmire gelirken ceviz büyüklüğünde hatta belki de daha büyük dolu yağıyordu, arabanın üzerinden bam! güm! sesler geldi en sonunda herkes gibi biz de kenara çektik dinmesini bekledik, ama olan olmuştu, arabanın tavanında 4 tane göçük!!! (gerçi daha fazla bekliyorduk buna da şükür...) boyaya bir zarar vermemiş ama arabanın tavanındaki göçükler, benim de babamında aşırı şekilde canımızı sıktı, bu göçükleri gidermek için nasıl bir yol izleyebiliriz? boya zarar görmedi hiç...

Ynt: dolu arabanın tavanını göçertti!!!

Omercim oncelikle gecmis olsun .dolu tamiri artik cok kolay bir sekilde yapilabiliyor.benim bildigim kaporta eziklerinin tamiri gibi noktasal cekme ile duzeltebiliyorlar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: trabzon61
      Omercim oncelikle gecmis olsun .dolu tamiri artik cok kolay bir sekilde yapilabiliyor.benim bildigim kaporta eziklerinin tamiri gibi noktasal cekme ile duzeltebiliyorlar
      Ben bu şekilde bir uygulama oldugunu duymustum. Buyuk gecmis olsun. Bu arada bildigim kadariyla bu gibi bir sorunu kaskonuz kapsıyor ise öyle de çözebilirsiniz.

Yorum

sağol Utku abim, bende bu noktasal çektirme olayını duydum, araç tamamen eskisi gibi pürüssüz yüzeye sahip oluyor değil mi abi? senin tecrübelerinden bi faydalanayım abim ya...

Orjinal yazı sahibi: Blackwind
        Orjinal yazı sahibi: trabzon61
        Ben bu şekilde bir uygulama oldugunu duymustum. Buyuk gecmis olsun

sağol abim, ne yağdı mübarek demi ya...

Yorum

KArdeşim gecende Ankarada ki büyük dolu tufanında bizim araclardan 2010 honda civic eşimin aracı park halinde iken büyük zarar gördü 240 küsür dolu darbesi vardı aracta ön kaput arka bagaj üstü ve tavan olmak üzere direk aracı otoking e götürdük ben aslında orayı pek sevmem yaptıkları işleride pek sevmem ama arka arkaya 3 yıl üst üste yağan dolulardan ötürü dolu konusunda yabancı ülkelerde eğitime gönderilmiş personeli olduğunu ve işi özveri ile yaptıklarını servislerde ki kardeşlerimden öğrendikten sonra dolunun arkasından hemen götürdüm kasko 25 adet göçüğe kadar karşılıyormuş ve göçük başı tamir maliyeti 25 tl imiş ordada tanıdık arkadaşlar çıktı sevdiğimiz kardşlerimiz ilgilendi sağolsun bütün aracı kaskodan yaptırdık acelemiz olmadığını belirterek dedim işinizi iyi yapın dursun araba acelemiz yok dedim ve aracı 4. günde teslim alamaya gittiğimde zerre iz yoktu tabi sunroff etrafı hariç oralarda düzelmişti ama sunroff etrafı kalın doldurulmuş sac olduğu için müdahaleye pek imkan vermeyen bir bölge sunroff etrafında ufak ufak belli belirsiz izler kalmış,geri kalanı ise kelimenin tam anlamı ile dört dörtlük olmuş güzelce cilasınıda atmışlardı zaten teslim alırken öğrendiğime göre tavan sökülüyor ve alttan masaj üstten vakum sistemi ile düzeltiliyormuş %98 başarı sağlanmış bizim araçta ben gittiğim gün ne bmw ler ne mercedesler hiç bahsetmeyeyim resmen kalbura dönmüştü arabalar ve çoğunun tavan dahil değişecek ibaresi vardı...
          senin aracın için geçmiş olsun kardeşim sadece 4 göçük içini rahatlatacak bir rakam emin ol benim gördüklerimi görseydin ama götürdüğün zaman daha fazla çıkarsa şaşırma biz sayarken en fazla 100 derken 250 küsürlerde göçük çıktı...
          Tavsiyem işin ehli bir firmaya götür araştırıp ve için rahat olsun hiç bir hasar kalmayacak...

Yorum

Vallahi artik havalar o kadar dengesiz ki cok sik ve buyuk dolu yagar oldu.bunula ilgili en iyi fikri emreden lirsin.onun esi doluya yakalandi. Bu arada benim bildigim hic belli olmuyor.....

Yorum

Bahsi geçen firma Izmir 3. sanayi yakınlarından bir yerdeydi.

Yorum

Bahsi geçen firma Izmir 3. sanayi yakınlarından bir yerdeydi.
                Valla her ilde her kadro aynı işi becerebilirmi bilmiyorum ama bundan 3 yıl öncesinde felaket bi dolu yağmıştı Ankaraya ve çoğu markanın sıfır showroom aracları doludan hasar görmüştü bunlardan biride opel resi idi ,
                oto king sıfır araclar oraya gidemeyeceği için Reisin sıfır araba parkında 1.5 aylık bir kamp yaptı ve bütün aracları onardılar sonra o araclar satıldı yani ankaradakiler dolu konusunda kendilerini baya geliştirdiler...

Yorum

Ben daha once onlara hiç iş yaptırmadım ondan dolayı işçiliklerini bilmiyorum. Izmir'de bu konuda Autoking ve Dr.Vinyl var diye biliyorum.

Yorum

ömer geçmiş olsun 3 yıl önce falan bizim ilçede çok büyük dolu olayı yaşandı tüm arabaların camları kaporta vsvs delik teşik kırılmadık kiremit çatı kalmadı beterin beteri var buna şükür çektirme diye yeni birşeyelr var inş belli olmadan işiniz hallolur ilçeye yağan doludan görüntüler....http://www.youtube.com/watch?v=SlSx-...eature=related

2010 1.6 T Cosmo Beyaz + chip + ben

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dragon_10
                      ömer geçmiş olsun 3 yıl önce falan bizim ilçede çok büyük dolu olayı yaşandı tüm arabaların camları kaporta vsvs delik teşik kırılmadık kiremit çatı kalmadı beterin beteri var buna şükür çektirme diye yeni birşeyelr var inş belli olmadan işiniz hallolur ilçeye yağan doludan görüntüler....http://www.youtube.com/watch?v=SlSx-...eature=related
                      Dolu da doluymuş hani.. Allah muhafaza..

Yorum

Emre abim sana da büyük geçmiş olsun, aracınız onarıldığına ve güzel olduğuna sevindim... sağol blackwind abi oraya da bir bakarım... bu arada arabalarımızın gerçekten sağlam olduğu ortaya çıkıyor, yaklaşık 5-6 dk o dolu altında gittik, ama içerden kimse denk geldi mi bilmiyorum, dedik tavanı delip içeri girecek herhalde :S şimdi sağolsun Platinum HD Hünkar abim aradı o bir yer tavsiye etti bir de oraya bir bakacağım... Hünkar abi de dr Vinyl'den bahsetti autoking'e bir arkadaşı audi götürmüş izmirde arabayı çok berbat yapmışlar...

Yorum

sağol Zafer abim, vallahi bakacağız artık, hakkaten dolu da doluymuş ya

Yorum

Dolu da doluymuş hani.. Allah muhafaza..
                            Bizim Ankarada o dediğim şiddetli dolu yağdığı an bazı tecrübesiz insalar doludan kaçacam diye öyle basıyorlardı ki gaza bir an önce kapalı bir alan bulayım diye bunu yaparken arabaya ne kadar zarar verdiklerinin farkında bile değillerdi dolu yağdığı zaman ilk yapılması gereken bulabiliyorsanız eğimli bir yere aracı yana doğru çekmek dolunun inişinin şiddetini kırmak için ama aracı kaçacam diye sürmeye devam etmek dolunun inişi 20 km/h hızla geliyorsa siz ona 80 km/h ile gidiyorsunuz ve çarpışma anı şiddeti bir anda inanaılmaz derecelere varıyor...

Yorum

geçmiş olsun,Allah başka keder vermesin bunlar hallolur.
                              insignia 1.6 cdti sport AS + ÇG 2 paketi

Yorum

İşleniyor...
                              X