Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2CR yazılımlı insignia 1.6 cdti ın 1250 dd daki durumu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: canbaz View Post

Yukarıda yazdığınız detayda, 1250 devirde vuruntu yapmadığını (yazılımdan sonra) ifade etmişsiniz. 1250 devirde vitesi manuele aldığınızda da vuruntu yapmazdı. Yaptırdığınız yazılım şanzımana yapılmamış ise karekterinin değişeceğini düşünmüyorum. Özellikle otomatik şanzımanların karekteri, kararsızlığı insigniaların kullandığı şanzımanda en üst seviyede.
    malesef dediğiniz gibi olmuyordu ,1500 dd nin altında manuel vitesde bile olsa çekmeye kalktığında motor zorlanma belirtisi olarak sarsıntı seviyesini arttırıp sesi de değişiyordu şu an tork alt devirlerde de çoğaldığı için seste ve sarsıntıda değişim olmadan ve vitesin otomatikteyken bile küçültme kararsızlığına düşmesine sebep olmadan yürümesini sağladı yazılım ki 170 lik sidi motor kullanan ve 1.6 lık yazılımsız dizel deneyimlemiş arkadaşım da aracımı deneyince aynı yorumları yaptı hatta aracın kendi aracından daha dolu gittiğini söyledi.
    insignia 1.6 cdti sport AS + ÇG 2 paketi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ulas79 View Post

malesef dediğiniz gibi olmuyordu ,1500 dd nin altında manuel vitesde bile olsa çekmeye kalktığında motor zorlanma belirtisi olarak sarsıntı seviyesini arttırıp sesi de değişiyordu şu an tork alt devirlerde de çoğaldığı için seste ve sarsıntıda değişim olmadan ve vitesin otomatikteyken bile küçültme kararsızlığına düşmesine sebep olmadan yürümesini sağladı yazılım ki 170 lik sidi motor kullanan ve 1.6 lık yazılımsız dizel deneyimlemiş arkadaşım da aracımı deneyince aynı yorumları yaptı hatta aracın kendi aracından daha dolu gittiğini söyledi.
      Keyifle kullanın aracınızı. Kazasız belasız günler dilerim.
      https://www.youtube.com/watch?v=Jem11GNnbzg

''Fidan dikmek için en iyi zaman yirmi yıl önceydi.Sonraki en iyi zaman ise şimdi'' İhtiyar Balıkçı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: canbaz View Post

Keyifle kullanın aracınızı. Kazasız belasız günler dilerim.
        Teşekkürler

Yorum

Ben 1400 - 1500 dd lerde dediğiniz zorlanma titreşim ve seslerini hissediyorum, sanırım yazılımla turbonun devreye girdiği devir aralığını aşağı çekmişler ve yine sanırım ilk kalkış anındaki hantallığın bitmesindeki neden yine bundan kaynaklanıyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: KalZ View Post
            Ben 1400 - 1500 dd lerde dediğiniz zorlanma titreşim ve seslerini hissediyorum, sanırım yazılımla turbonun devreye girdiği devir aralığını aşağı çekmişler ve yine sanırım ilk kalkış anındaki hantallığın bitmesindeki neden yine bundan kaynaklanıyor.
            Aynen yazdığınız gibi ,tork çizgisi daha aşağılara çekildiği için araç daha rölanti bitiminden itibaren tork üretmeye başladı bu yüzden her devirde dolu dolu gidiyor.

Yorum

İşleniyor...
            X