Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.4 insignia 500. Km.sinde Lpg Kit Uygulanmıştı ve Kullanım Sonuçları!

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: 1.4 insignia 500. Km.sinde Lpg Kit Uygulanmıştı ve Kullanım Sonuçları!

Değerli kardeşim ,
    Performans aslında beklentiye göre göreceli değişebilir ama 1.6 ile aynısını yakar diyenler bence yanılıyor zira yakıt ortalamalarını daha önce paylaştım ki orada görüldüğü gibi 1.6 versiyonlarının o değerler ulaşması oldukça zor görünüyor.
    Kendi adıma 1.4 versiyonu aldığım için pişman olmadım. Performans olarak her daim kalkışlar biraz yavaş kalıyor 1.6 ya göre ancak kalkış esnasında çok ciddi bir beklentin yoksa senin içinde yeterli olabilir. İlk 3 vites aralığı küçük olduğu için 3 vitesten sonra araç gerçek performansını sergiliyor. YAKIT tüketimim daha önce belirttiğim değerler geçerli.
    Özetle şehir içinde sakin ve aracın keyfini çıkararak güzelce kullanabilirsin. 1.4 benim gibi 4 kişilik bir ailenin ihtiyaçlarını fazlası ile karşıladı.

Umarım sanada almayı planladığınız araç ne olursa olsun keyifle kullanmak nasip olur.
    Saygılarımla
    2012 İnsignia 1.4 Turbo Elegance Stil Paket Beyaz

Yorum

Maşallah. 50bin km olmuş lpgli sıkıntı yok. Ben 1.6 turbo sahibiyim. Ince ayarlar yaptık. Umarim bana da buraya yazdığınızı yazmak kısmet olur.

Yorum

70000 Km. Normal Bakımı Yaptırdım. Sorunsuz kullanmaya devam ediyorum.
        Behti

Saygılarımla

Yorum

Orjinal yazı sahibi: behti
          70000 Km. Normal Bakımı Yaptırdım. Sorunsuz kullanmaya devam ediyorum.
          Behti

Saygılarımla
          Maşallah. Ben de 20 bindeyim. Aynen böyle sorunsuz devam inşallah.

"LPG motoru kurutur hocam kuru kuru"

Şunu yazayım da şuraya aratanlar görsün )

Yorum

Boyle konulari okudukca cok mutlu oluyorum.Insignia icin yapilan yanlis montaj ve sorunlari arabaya ve motoruna yuklemenin nekadar sacma oldugu en azindan anlasiliyor.3 insignia ile bizde 350k km yaptik.Ozetle montaj ve dogru gaz ayari=sorunsuz insignia Ahmet bey lpg konusundaki bilgilerinizden oturude sizo takdir ediyorum

- INSIGNIA 1.6T 180HP SEDAN COSMO + FLEXİ
            - ASTRA 1.4T 170HP HATCHBACK SPORT
            - AUDI Q5 2.0TDI 190HP QUATTRO SLINE

Yorum

78000 Km. Her Hangi bir sıkıntı yok !

Bilginize Saygılarımla,

Behti

Yorum

ben de 48,000 km de taktırdım, 71,000 deyim şu anda, sıkıntı ve performans kaybı yok.

AFR ayarı ile de çok memnunum.
                Fikrin kadar varsın!

Yorum

85.000 Km'de oldum. Herhangi Bir sıkıntı yok.

Behti

Yorum

Maşaallah. nazar değmesin.
                    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Maşallah, sıkıntısız günlerde kullanın
                      2011 MODEL ,1.6T 180hp, DVD800

Yorum

80.000 km deyim, 32000 km oldu sıkıntı , kompresyon kaybı, performans kaybı "SIFIR"
                        Fikrin kadar varsın!

Yorum

100.000 Km olmak üzereyim. LPG Sistemi ve onun olası etkileri konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadığımı paylaşmak isterim.

Bu 100 Bin km'lik kullanım sonrası, araç ile ilgili bende yarattığı izlenimi de paylaşmak isterim.

Öncelikle kendime iyi ki alır almaz LPG kiti taktırmışım dedim, zira oldukça verimli ve az yakarak, param bir anlamda cebimde kaldı. Araç ile ilgili hiç mi şikayetim olmadı? oldu tabi. Bu platformda bir çok kişinin yaşadığı, kronik olan problemlerin bir kısmı bende de oldu. Genel anlamda bunlar belli paralar ile çözülebilecek şeyler olarak geride bıraktım.

Sürüş keyfi bence inanılmaz güzel bu aracın. Kıymetini diğer araçları bir vesile ile kullanmak zorunda kalanlar daha iyi bilebilir diye düşünüyorum.

Yine de benim bu araç ile ilgili en büyük eleştirim, parça ömürlerinin oldukça kısa olması olabilir. Eminim bir çok kişi çok kısa sürelerde Disk, Balata, Genleşme su deposu, hele hele devir daimlerlerin neredeyse 2-3 yılda bir bozulması gibi; bence bu özellikte bir arabada olmaması beklenen problemlerle uğraştı.

Fiyat fayda endeksine vurduğumda, memnunum ben.

Saygılarımla,
                          Behti

Yorum

114.000 Km'deyim, Son durumu merak eden Insignia Team Dostları için bilgilendirme yapmak isterim.

Öncelikle, LPG sistemim gayet güzel çalışmaya devam ediyor, Aracın LPG ile ilgili bir sorunu olmadığını daha yazının başında sizlere rapor etmek isterim.

Son dönemde özellikler LPG ile Benzin arasındaki fiyat farkının giderek açıldığını görünce LPG'yi tercih etmekte doğru karar verdiğimi tekrar tekrar söyleyebilirim. Bunun yanında geçen seneki yazımda da bu araçların parça ömürleri konusundaki eleştirilerimi yazmıştım. Hala da bu lafımın arkasındayım.

Özellikle bu yıl aracım biraz performanstan düşünce Turbosunun bakımını yaptırdım, zincir paletlerinde kırıklar olduğu için zincir setini değiştirmek suretiyle yeniden arzu ettiğim performansları yeniden yakaladım. Bir de vites telinde bir sıkıntı oldu. Onuda hallettiler...

Nihayetinde Turbo'daki yada zincir paletindeki sorunlar kısmi parça sorunları gibi geliyor bana ancak bunda LPG etkisi var mıdır? Varsa ne kadar vardır o konuda bir şey diyemiyorum.

Son durum bu şekilde,

Aracım 114.000 KM'de ve elimden geldiğince de son durumları sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Saygılar, Sevgiler,

Behti

Yorum

Maşallah nazar değmesin

Yorum

Ben taktıralı 26 bin km oldu. Sorun yok. Gayet memnunum.

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

İşleniyor...
                                X