Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.4 insignia 500. Km.sinde Lpg Kit Uygulanmıştı ve Kullanım Sonuçları!

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.4 insignia 500. Km.sinde Lpg Kit Uygulanmıştı ve Kullanım Sonuçları!

Merhaba,
    2012 Ocak Ayı Başı itibari ile yeni 1.4 insignia’ına daha 500. km sinde lpg kiti taktırdım.

Bu platformdan da sık sık takip ediyorum sorunsuz kullananlar var mı? diye oldukça merak ediliyor.

Bu soruya cevap veren arkadaslarımızın çoğu ise lpg kitlerini belli bir km yaptıktan sonra taktırmış durumdalar.

Bende ilgilenen değerli dostlara faydası olur umuduyla kısaca şu ana kadar ki sonuçları bildirmek istiyorum.

Mevcut durumda herhangi bir sıkıntı yaşamadığımı bilmenizi isterim .

Prins yağlamalı sistemi tercih edenlerdenim.

Yaklaşık 12.000 km oldu. Herhangi bir sıkıntı yaşamış değilim.

Bir çok kişi özellikle 1.6 Lt liler için 30.000 km den sonra problem olduğunu belirtiyor.
    Ancak 1.4 versiyonları için sanırım henüz böyle bir problem test edilmiş değil.

1.4 versiyonlarının Lpg uyumluluğu konusundaki artı ve eksiler ile ilgili olarak birkaç arkadaş gerekli bilgilendirmeyi zaten yapmışlar.

Yakıt ortalama tüketimlerimlerimi hesaplarken 1.2 bir dönüşüm oran karşıma çıktı.

Yakıt tüketim ekranımda 8 Lt’lik bir tüketim gösteriyorsa onu 1.2 çarpıyorum. Elde ettiğim sonuç benim Lpg tüketimim. Benim için hesap bu kadar basit durumda.

Şehir içi Tüketimlerim ile ilgili olarak,

Elbette bu kullanıma göre değişiyor denebilir. Agresif olmayan kullanıcılardanım.
    Ben bugüne kadar Lpg tüketimi olarak şehir içi max. 11 Lt yaktım. Hiç 12 Lt Lpg yakmadım.
    Şehir içi Genel Ortalama yaklaşık 7.5-8.5 Lt arasında bunu 1.2 ile çarparsam yaklaşık 9-10 Lt LPG çıkıyor.

Şehir dışı ise min 7.5 Lt Lpg yakmışlığım var.

Kendi özelimde özetle ;
    Bu rakamlar bile yaklaşık 100.000 km Lpg’li focus kullanmış olan beni yeterince tatmin ediyor.
    Çünkü bu tüketimleri ben focus ‘un 1.6 lt atmosferik motor ile zaten yapıyordum.
    Performans kayıpları konusunda bir şey söylemeye gerek yok .
    Ben herhangi bir fark hissetmedim.

Saygılarımla,
    2012 İnsignia 1.4 Turbo Elegance Stil Paket Beyaz

Ynt: 1.4 insignia 500. Km.sinde Lpg Kit Uygulanmıştı ve Kullanım Sonuçları!

payşaşım için teşekkürler 9-10 Lt LPG benzin olarak nekadara tekammul eder
    Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
    [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

10 litre benzin yakan araç lpg ile 12 litre yakar benzin tüketiminin %20 fazlası yani.
      2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
      2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Ben de aynı sistemi kullanıyorum fakat sizin belirttiğiniz gibi yol bilgisayarında çıkan değeri 1.2 gibi bir değerle çarpmıyorum. Zaten yol bilgisayarındaki bilgi Benzin ve lpg ye göre kendiliğinden değişiklik gösteriyor. Kahramanmaraşta sakin kullanımda Lpg de 10 benzinde 8,5 lt gibi bi tüketim ortalamam var.

1.4 Beyaz 18" Sunroof
        Navigasyon DVD
        46KT880

Yorum

Benim ekranımdaki gösterdiği tüketim miktarı gerçekte ödediğim parayı karşılamıyor malesef .
          Ben hesabı yaparken depomu lpg ile doldurduktan sonra 100 km kullanıyorum ve tekrar aynı pompadan doldurmak suretiyle bu hesaplamayı yapıyorum.
          Bendeki oran 1.2 .
          Saygılarımla,

Yorum

Emre ort 9,5 lt lpg desek km de 24 kuruş eder.Dizelden az sanırım
            Orjinal yazı sahibi: emrezxr
            payşaşım için teşekkürler 9-10 Lt LPG benzin olarak nekadara tekammul eder

İLK AŞKIM 2009 Opel Insignia EDITION ELEGANCE 1.6
            17'' Michelin Primacy HP Safir Siyah(Satıldı) / SEAT LEON 1.4 125 HP TSİ STYLE+COPA  KIRMIZI
            35GB5825  A Rh+

Yorum

Bayramda Adanada-K.Maraş ortalama 7,8 lt yol bilgisayarı değeri. Adanadan depoyu doldurdum k.maraş girişte depoyu tekrar doldurdum. 197 km mesafe 39 tl yakıt aldım. Lpg lt si 2,59 * 7,8*1,97 =39,79 tl. Gördüğünüz üzere extra bir değerle çarpmama gerek kalmıyor.

1.4 Beyaz 18" Sunroof
              Navigasyon DVD
              46KT880

Yorum

bende lpg kullanıcılarındanım ben 3500 km de lpg taktırdım siz neden landirenzo Taktırmadınız aracınızın garantisi bozuldu şimdi.. bende 18500 deyim hiç bisorun yok çok şükür.. dediğiniz gibi performans kaybıdaa yok ama basarsanız hem gidiyor hemde yakıyor..:-)))

Yorum

Landi nin genel bir garantisi yok. Yani siz LPG den sorun yaşayıp başka bir ildeki opel serivsine giderseniz aracınız yine garanti dışı. Opel Türkiye Insignia ya LPG uygulaması için hiçbir garanti vermiyor. Garanti sadece servis bazlı yapılıyor.

Yorum

güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler...
                    F30 Sport+

Yorum

Sevgili Yalçın kardeşim
                      Verdiğin değerleri öğrendiğime memnun olduğumu belirtmek isterim.
                      Daha az tüketim değerlerinin elde edilebiliyor olması gerçekten sevindirici.

Garanti konusunda ise;
                      Sıfır km de kit takıldığı vakit Prins Lpg sisteminden kaynaklanan tüm problemler için motor dahil garanti verdi.

Montaj ve diğer problemleri konusunda da montajı yaptırdığım yetkili servis ÖmerUsta 10.000 Tl'ye kadar özel sigortaladılar.

Opel tarafında ise sadece motor garanti dışı kalıyor.

Saygılarımla,

Yorum

Değerli Dostlarım,

Benim kullanarak gözlemlediğim yaklaşık 1.2 lik oran hakkında destekleyici bir bilgi edindim.
                        Honda Firması
                        Honda Civic Eco versiyonu için kullanılan Lpg Kiti verilerini açıkladı.
                        100 km de fabrika verisi 6.7 lt. olan aracın Lpg'li kullanımda tüketimin 8 lt. civarında gerçekleştiğini açıkladı.
                        buradaki oranda yaklaşık 1.2 !

Saygılarımla,

Yorum

paylaşımınız için çok teşekkürler.sanırım bu 1.4turbo motorlar lpgyle uyumlu diyebiliriz yavaş yavaş
                          bu olumlu paylaşımlar geldikçe bende düşünüyorum ama baştan bi 2.500-3.000 tl vermeyi gözüm yemiyo
                          2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

Motorlar LPG ye uyumlu; sübap erime ihtimali olmakla birlikte yağlamalı sisteme sahip olduğu halde sübap eriten 1.4 Insignia veya Astra ya rastlamadım henüz.
                            1.4T Su Mavisi + Sunroof Paketi + Landirenzo Omega Kit LPG

Yorum

paylaşım için teşekkürler.

anladığım kadarıyla 1.4 lerde motorlar lpg ye uyumlu havası yüksek yalnız bu kitlerin takılı olduğu araçlar daha çok km yapmamışlar, bunu birazda zaman gösterecek.

lpg araç kullanımı ile ilgili en çok kulağıma gelen tavsiye; 1- montajın çok iyi ve kaliteli yaptırılmış olması 2- lpg motor içinde benzine göre daha yüksek ısı ürettiği için aracı 3000-4000 devrin üstüne çıkarmamak motor ömrünü daha da uzatacaktır.
                              2012 İNSİGNİA 1.4T***Karbon Siyah***18" Jant***Cyclone DVD***JBL Ses Sistemi

Yorum

İşleniyor...
                              X