Duyuru

Collapse
No announcement yet.

LPG

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: LPG

daha önce astramda da landirenzo marka tüp kullandım o yüzden bu arabamda da taktırmaktan çekinmedimn bir de servis hertürlü problemde ilgilendiği için garanti süresince bir sorun yok ama yıllar sonra sorun olur mu bu bilemeyeceğim ben çok fazla km yaptığımdan dolayı düşünmedim bile daha almadan taktırmaya gönderdim ama performans konusunda yanılıyorlar bir sorun yok şu ana dek...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: insigniaT
      maltepe Erpaş servisinde bir elemana ayaküstü sorduk ''Abi turbo arabaya lpg takmayın randıman alamazsınız'' dedi. Acaba bir bildiği mi var yoksa ezbere mi konuşuyordu? lpgli sorunsuz kullanıcıları gördükçe takalım diyoruz ama korkuyoz bişey olur diye
      Benımde kafamda soyledıgın gıbı soru ısaretı olusuyor. Cunku aracı satan bayıı lpg taktırmanızı onermıyoruz dıyor ama takıtırmak ıstersenızde garantı kapsamında taktırabılıyoruz. Nedenını sorunca arac turbolu oldugu ıcın sorun cıkabılıyormus ufak tefek sorunların dısında ıkı tane cok cıddı sorun yasayan arac servıse alındı dıye soyledı ve hıc sorun yasamaayn araclarda var dedı. O zaman bu sans gıbı bırseymı oluyor dedım evet bıraz oyle oluyor dedı. huh

Yorum

araç içinde hiçbir ses duymuyorum daha önce astradayken tüp montajının yerini değiştirmişlerdi servise götürdüğümde ses geliyordu sorun böyle çözüldü, fakat insignia ile bunu yaşamadım çok şükür dışardan kaput açılınca tabiki lpg sisteminin bir sesi oluyor(dizel bir araçtan çok daha az) ama ben bunu tüm arabalarda duyuyorum landirenzoya özgü birşey olmasa gerek... tabiki bunlar benim bilgilerim uzman kişiler varsa daha farklı veriler elde etmeniz mümkündür sanırım...landirenzoyu tercih etmemin tek sebebi lpg olayının opel bünyesinde yapılması oldu başka türlü dışarıda bir yerde sanırım taktıramazdım tabiki bu da tercih meselesi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sahinb
          daha önce astramda da landirenzo marka tüp kullandım o yüzden bu arabamda da taktırmaktan çekinmedimn bir de servis hertürlü problemde ilgilendiği için garanti süresince bir sorun yok ama yıllar sonra sorun olur mu bu bilemeyeceğim ben çok fazla km yaptığımdan dolayı düşünmedim bile daha almadan taktırmaya gönderdim ama performans konusunda yanılıyorlar bir sorun yok şu ana dek...
          Landırenzonun ıyı bır lpg kıtı markası oldugunu bılıyoruz ama turbolu araclarda uyum sorunu saglayamadıgı ıcın sorun cıkartıyormus.

Yorum

belki de şanstır bilemiyorum ya da lpg yi takan ustaya veya kişilere bağlı hatalardır dediğim gibi muhattap olan servis olduğu için ben taktırdım... sonuçta bu benim 4.opel arabam ve daha önce lpg dışında da araçlarımda birçok hata oldu hatta fabrikasyon bir kaç parça değişikliği oldu ama hiçbiri çözümsüz kalmadı sanırım benim dikkat ettiğim sorunların çözülmesi olmuş...

Yorum

bence lpg taktırma konusu sadece çok fazla km yapan araçlar için gündeme gelmeli... yazılardan da anladığım üzere bu fiyatta bir araca lpg taktırmak şüpheyle karşılandığı için haklı olarak, yıllık km hesaplarının iyi yapılıp bu montajın gerekliliklerini düşünmek lazım, bunun dışında sizinde dediğiniz gibi kesinlikle bir sorun çıkmaz veya hep sorun yaşarsınız tartışmaları hep süregelir.

Yorum

Ben opelın dısında sanayıde landırenzo marka lpg kıtı takıtran bır ustayla konusmustum ve takılabılcegını ama taktırıp sorun yasayanlar varmıs dedıgımde landırenzonun direk sahıbını arayarak benım yanımda konustu ve bana ıstersen telfonu sana verıp kendın konusabılırsın merak ettıklerını sorabılırsın dıye bende tabıkı sevınırım dedım ve sormaya basladım.
                1. ınsıgnıa araca lpg kıtını takanların sorun yasdıklarını soyledım evet dedı pekı sorun yasnıyorsa nasıl oluyorda taktırdıktan sonra garantı verıyorsunnuz dedım o da bana bız garantıyı lpg kıtını taktıktan sonra kullanıcının bakımını bızım onceden soyledıgımız kılometrelerde bakımını yapacaktır ve bunu resmı belgelı faturalı bır sekılde yapmıs olacaktır. Programı sordum. Bana 15.000 kılometrede tam olarak ısımını hatırlamıyorum ama fıltrenın degısmesı ve 30.000 kılometredede servıste lpg kıtlerının baslıgının degısmesı gerekıyormus. Eğer bunu soyledıgımız kılometrede ve faturalı bır sekılde yaotırarsanız 100.000 kılometreye kadar garantı verıyoruz lpgden dolayı aracta olusacak butun hasarlarda bunu bız karsılıyoruz dedı.

Yorum

Landırenzo lpg montajını 2200 takıyorlardı.

Yorum

lendi renzo lpg taktırdım ama garanti vermediler ve araç şuanda 350bin lira yakır ama gidiyor

Yorum

km de 35 kuruş=17-18lt lpg /100 km anormal
                      Orjinal yazı sahibi: salihh
                      lendi renzo lpg taktırdım ama garanti vermediler ve araç şuanda 350bin lira yakır ama gidiyor

İLK AŞKIM 2009 Opel Insignia EDITION ELEGANCE 1.6
                      17'' Michelin Primacy HP Safir Siyah(Satıldı) / SEAT LEON 1.4 125 HP TSİ STYLE+COPA  KIRMIZI
                      35GB5825  A Rh+

Yorum

bence hesap hatası var bu araçlar normal kullanımda benzinde 35 kr yakıyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Mehmet_72
                          yeni taktırdıysanız tekrar bir kalibrasyon ayarı yaparlar . düşecektir .......23 25 kuruş arası yakar benzin sarfiyatı hariç
                          2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                          [center]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sufy
                            Orjinal yazı sahibi: Mehmet_72
                            yeni taktırdıysanız tekrar bir kalibrasyon ayarı yaparlar . düşecektir .......23 25 kuruş arası yakar benzin sarfiyatı hariç
                            sufy aracınız cidden olabilecek en iyi donanım ve özelliklere sahipmiş.Okadar güze nasıl sahip çıkıyosunuz insan yerinde duramaz böyle bir araçla sanırsam...kazasız belasız işallah

Yorum

Arkadaslar LPG taktiracagim aracım 18000 de, 45000-50000 km LPG kullanan Varmi? Sıkıntı oldumu hiç???
                              insignia 2009 Model Cosmo 17" 1.6 Turbo 180 HP

Yorum

Bende tuplu ve ofkeli insignia kullanicisiyim. Landrenzo marka tup takili arac 4000 kmde sikinti yok cok sukur performansinada diyecek sozum yok hic benzine almadim ben memnunum masaallahi var 30 krs yakiyo ve daha almadan tup taktiranlardanim.))
                                2011/OLİMPİK BEYAZ 1.6 TURBO 180 HP. 18'' janT Edition Elegance Paketi/      NAVİGASYON &GERİ GÖRÜŞ KAMERA...              INSIGNIA
                                BEYAZ MELEK   222...LANDRENZO LPG POWER

Yorum

İşleniyor...
                                X