Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Lpg Tercihi.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Lpg Tercihi.

aslında halen tüketim konusunda haksızlık ediyoruz sanıyorum insignia ya..
    lpg siz fiat uno için uno forumunda 0,40 TL / km tüketim değerinden bahsedenler var diye hatırlıyorum..

F20 116i Sportline Deep Sea Edition

Yorum

Arkadaşlar 60 bin tl veren adam üçe beşe bakmaz kütür kütür biner bence dogan sahin ettiniz arabayı

Yorum

Bende LPG ye hiçbir zaman sıcak bakamadım. şunu sormak lazım neden Audi , BMW, VW, Opel ve diğerleri seri LPG li üretim yapmıyor sizce ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: marcotany

Bende LPG ye hiçbir zaman sıcak bakamadım. şunu sormak lazım neden Audi , BMW, VW, Opel ve diğerleri seri LPG li üretim yapmıyor sizce ?
          neden?Çünkü benzin satacak adamlar.Ne yani chevrolet hyundai gibi markalar başarıyor hatta 5 6 yıl garanti veriyor da büyük markalar bunu başaramıyor mu ? tabi ki de hayır.Benzin satarak amerikanın ekonomisini güçlendirmek amaç
          Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Bence amerikadan önce kendi ekonomilerini düşünürler . .

Yorum

neden?Çünkü benzin satacak adamlar.Ne yani chevrolet hyundai gibi markalar başarıyor hatta 5 6 yıl garanti veriyor da büyük markalar bunu başaramıyor mu ? tabi ki de hayır.Benzin satarak amerikanın ekonomisini güçlendirmek amaç
              [/quote]

Burada bir kavram kargaşası yaratıldı gibi Çünkü;benzin ve LPG aynı orijinden yani petrolden üretiliyor.Ha benzin satılmış ha LPG , ne fark eder?

Yorum

ne yalan söyleyeyim;
                en başta güvensiz geliyor bana,bir türlü ısınamadım.. diğer handikaplar 2. ve 3. sırada
                motoru yıpratması vs.vs.

F20 116i Sportline Deep Sea Edition

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Tolga (mephisto68)
                  Lpg araca ne zarar veriyor? kar zarar oranı? ayrıca , evet zarar vermiyorsa neden orjinal LPG'li araç yok , zarar veriyorsa servisler neden LPG montajlıyor?
                  http://www.youtube.com/watch?v=l84VxY5H8Vg

http://www.youtube.com/watch?v=8owO6...eature=related

Yazılan doğru ise fabrika çıkışı lpgli astra ve corsa..

Yorum

Linkteki videoların doğru olup olmadığını tartışmaya gerek yok.Opel lpg li fabrika çıkışı araç üretiyor.İşte link
                    http://opel.de/meetopel/umwelt/angebote/index.act
                    Orjinal yazı sahibi: Burak
                    Lpg araca ne zarar veriyor? kar zarar oranı? ayrıca , evet zarar vermiyorsa neden orjinal LPG'li araç yok , zarar veriyorsa servisler neden LPG montajlıyor?

Orjinal yazı sahibi: Burak

İLK AŞKIM 2009 Opel Insignia EDITION ELEGANCE 1.6
                    17'' Michelin Primacy HP Safir Siyah(Satıldı) / SEAT LEON 1.4 125 HP TSİ STYLE+COPA  KIRMIZI
                    35GB5825  A Rh+

Yorum

Çorum'da da Astra Sedan vardı, bayiye LPG'li halde geldi.
                      ancak bunlar gibi göze batacak bir yere değil, benzin kapağının içinde, benzin dolumunun yanına sıkıştırmışlar
                      InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY

Burada bir kavram kargaşası yaratıldı gibi Çünkü;benzin ve LPG aynı orijinden yani petrolden üretiliyor.Ha benzin satılmış ha LPG , ne fark eder?
                        [/quote]
                        benzini 2 katı fiyata satıyor neden daha fazla para kazanmak istemesin?????
                        Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

12 bin km deki aracıma ankara opiste (iskitler) 1800 lira 10 taksitle aracın mevcut garantiside koruyacak şekilde landirenzo taktırdım. simit depo. aracın ne kadar yaktığını dememek için 2 depo kadar ölçmedem bindim. depoyu sonuna kadar boşalttım ve araç benzine geçin araca 20 liralık gaz aldım ( litresi 1.85'den ) araç şehir içinde 115 km yol yaptı ve gaz bitti.
                          araç 115 beygir. düz yolda çekişte benzine göre fark yok. rampada vites küçültmek gerekiyor. eski aracımda vectra c idi. 1 yılda 65 bin km yol yapmıştım onunla. bunada onun gibi bineceğim düşünülürse ben bu lpg masrafını çıkartır kara geçerim.
                          not: geçen hafta araçta bir sorun çıktı egzantirik.arac yürür halde ancak arıza lambası yandı. opel asistans aracı arıza yaptığı yerden çektirdi. servise götürdü. 2 gün araç parça bekledi banada 2010 model 2.0 dizel insignia tahsis ettiler( araç çok hoşuma gitti ondan inip benimkine binmek kötü oldu ) servise ve diğer araca ödeme yapmadım. aracın lpg li olması sorun olmadı zaten lpg yi takan olnalrdı. bu olaydan sonra garanti uzatmayı düşünmeye başladım. saygılar

Yorum

Verdiğiniz rakamlara göre araç şehir için 9,4 lt ortalama gaz yakmış oldukça iyi bir değer.Takılan Landirenzo kit hangi model acaba?

İLK AŞKIM 2009 Opel Insignia EDITION ELEGANCE 1.6
                            17'' Michelin Primacy HP Safir Siyah(Satıldı) / SEAT LEON 1.4 125 HP TSİ STYLE+COPA  KIRMIZI
                            35GB5825  A Rh+

Yorum

Millet Volvo T5 lere, Mercedes s500 lere LPG takıyor, biz Insignia ya mı yakmayalım? Eskiden ben de mühendisler bu motoru LPG ile çalışmak için üretse zaten 0 aldığımızda LPG gelir diyordum taa ki Irmscher in opel için ürettiği LPG kitlerini görene kadar.

Tercih yapmak ise bence basit,

Garanti kalkamsın diyorsanız Landi (ki kötü bir kit değil)
                              Daha sağlam olsun diyosanız da Prins taktırın derim

Arıza vs durumuna gelince: Bu biraz şans işi, mesela 0 aldığımız Insignia Allah a şükür hiç problem çıkarmadı ama bizle beraber alan birçok kişi servisin kapısını aşındırdı. Şimdi buna bakarak Insignia sorunlu veya sorunsuz diyebilir miyiz?

LPG için de aynı hesap, iyi ustalar takar ve ayarlar iyi yapılırsa arıza olayı zor. Ama hiç olmaz garantisi de yok.

Ancak perf ve yakıt konusunda rahat olun. Ben yeni aldığım Fx Coupe'a, servisin tavsiyesi üzerine 2 hafta önce BRC taktırdım. Perf olarak nerdeyse aracın LPG de olduğunu hiç farketmiyorum, hatta dik yokuşlarda bile (zaten yokuş farkı ayarlar düşük tutulduğunda veya motor 1.4 1.2 olduğunda oluyor).
                              Hızlı kullanımlarda 400krş, 70-80km sağdan kullandığımda ise 300 krş yakan arabam şimdi hızlı kullanımda 192, yavaş kullanımda 166 krş yakıyor.

Yorum

bende landırenzo kullanıyorum hıcbır problrm yok bıraz bagaj ufaldı o kadar servısın verdıgı garantı dısında landırenzo genel bayıı lpg den olusacak ve araca gelecek zararları kendılerı karsıladıklarını soyldıler o kadarda abartmaya gerek yok benzıne verecek kadar paranız coksa zaten dusunmezsınız ama senede 25 bın ve uzerı km yapanlar bence taktırmalı dıyorum ben
                                2011 insignia 2,0 CDTI cosmo OPC

Yorum

İşleniyor...
                                X