Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Motoru elime verdiler 2

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Motoru elime verdiler 2

bilmeyenler için hatırlatayım. ankara opis servisinde garantili şekilde aracıma takılan lpg 35 bin km de subap ve 3 ve 4 nolu piston kapaklarında çatlak, 70 binde subap erime, blok çatlatma,4 numaralı piston ve kolu kırılması ve motorun en alttaki ana kolun kırılması ile sonuçlandı. 35 bin km deki masrafları ilk defaya mahsus olmasına opis ve olgun lpg karşılarken aracın lpg garantisi devam ederken 70 bindeki masrafları opis ve olgun lpg karşılamadı. siz siz olun opise gidip landirenzo taktırmayon.
    neyse aracı ankarada başka bir yetkili servise götürdüm. blok değilmesi gerekti. araca yeni motor takılacaktı. fiyatı 9 bin lira. ( garatisi yok ) subaplar ve diğer masraflar hariç masraf 15 bin tl oluyor. serviste bir usta rektefe önerdi. çatlak olan blok kaynatıldı. yeni subaplar takıldı vs. 8 bin liraya araba yürür hale geldi. bu sırada lpg yi söktüm attım.

200-300 km sonra araç turbo kesit. hararet yükseldi. tamir yapılan blok yerine otutrurulurken tekrar çatlamış. 2 bin 200 liraya yeni turbo takıldı.4 bin liraya yine rekterfe yapıldı. aracın volantı değişti. baskı balata tirger vs değişti.

şuan aracı yakmayı düşünüyorum. nete neden bir sürü yanmış insignia olduğunu şimdi anlıyorum.

öneriler
    1 opis denen sahtekarlara güvenip iş yapmayın
    2 . olgun lpg ve landirenzo taktırmayın
    3. 1.6 180 beygire lpg takmayın
    4. arıza verince yaptırmayın. yakın arabayı.

nden böyle oldu;

usta ile bol bol bu durumları konuştuk. tabiki lpg den oldu. ancak şuç yine lpg de değil. suç beygir artırmak için motorun içine eden opelin. neden 1.4 turbo çıktı düşündünüz mü. bu araç lpg de 70 bin benzinde 150 binden sonra motoru elinize veriyor. piston kolu 6 cm piston kapağı kalınlığı saç teli kadar. incecik bir blok ve gömlek. aracın pistonları kısa ve ince tutup beygir artırılmış. lpg de bu pistonlara ekstra zarar veriyor.

dış ve iç görüşünü güzel olan insignialarda 1.6 Turbolarda ciddi motor sorunu var. ankara opaka yolunuz düşerse sorun kaçta insginia gelmiş son 6 ayda motoru eline almış. benden hariç 3 tane yatan insignia var. birini sahibi atmış gitmiş. adam piyadasa yok. hepsi lpgli hemsi 180 beygir. 115 lik lpgli bakıma geldi. 50 bininci km sinde onda sorun yoktu. servisi yol ettim.
    saygılar...

Ynt: Motoru elime verdiler 2

Cok gecmis olsun
    Ben Forumdaki en fazla km İnsignia yi merak ediyorum?
    Belirttiginiz problem belirtilerini (lpg olmayan) yasayan var mi ?

Yorum

Hocam kendinizde hiç mi kabahat yok.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: usta74
        alala
        Bence dr_112 nin kabahati servise güvenerek LPG taktırması olmuş.
        2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

allah sabır versin evlatacısı gıbı olmuş resmen benım aracımada sebep olan lpg dir
          geçmiş olsun
          2011 insignia 2,0 CDTI cosmo OPC

Yorum

Benim araç 32.000 de şimdiye kadar servise motor için arızaya gitmedim.180 hp araç kullanıyorsan lpg taktırmayacaksın.Gülü seven dikenine katlanır.Bu olay Ferrari'ye lpg takmaya benziyor.
            INSIGNIA 1.6 Turbo Cosmo
            20" jant
            infinity
            DVD 800
            Sunroof
            Deri koltuk

Yorum

kabahatım olsa kaç yazar. arabaya 17 bin kmde lpg takıldı 60 bin km de motoru 2 kere elime aldım. araba 100 bin bile olmadı. ne olabilir ki kabahatım.

Yorum

Kendinizi Tanıtırmısınız

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Büyük Geçmiş olsun

Madem bu kadar para harcanacaktı keşke sandık motor alsaydınız en azından harcamış olduğunuz masrafın karşılığı olurdu.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Çok geçmiş olsun. Üzücü bi durum gerçekten.

Yorum

sayın dr 112 rumuzlu arkadaş..1,6 180 hp nin motor ömrünün 150,000 km olduğunumu söyledi arkadaşım .ki eger böyle ise bu araç yapılırken hiçmi km .testine tabii tutulmadı..şahsi görüşüm böyle başarısızca yapılamaz en az 400,000 km. bakımlarını düzgün yaparsan lpg ye bulaşmassan gider gibime geliyor..
                      2013 BMW 320İ ED 1,6 170 hp beyaz  modernline+comfort+tekno+sounroof
                      2010 COSMO 1,6T beyaz SATILDI..
                      2011 MAZDA 2 PLAY 1,5 OTM...
                      2008 doblo 1,3 m.jet PREMİO

Yorum

Geçmiş olsun lpg kullananlar ve taktıracak olanlara örnek olması açısından faydalı bir mesaj olarak görüyorum
                        2015 2.0 sorento

Yorum

uzgunum ama opel ne yapsin kabahat 99% sizin aracinizin muhendisleri motor blogu pistonlar vs vs bunlarin mukavemet isi transfer sistemlerini benzinin patlama sicakligina gore hesapliyor siz iki tecrubesi olan ustaya guvenip lpg takiyorsaniz bir dusunun motor neden lpg ile calismaz... Bence burada opelinde bu motorunda sucu yok astra gtc de 2005 ten beri kullanilan motor 180hp lik motor

Yorum

geçmiş olsun,insignia team'de çok pahalı bir tecrübe paylaşmış oldunuz,allah sabır versin kolay değil.
                            06 FA 1466 kışın karda tank,yazın asfaltta uçak.

Yorum

çok geçmiş olsun Allah tekrarını yaşatmasın banada 150.000 km çok az geldi bugün bir dacia logan bile 200.000 leri görebiliyorsa opelin doğru zamanda doğru servise götürülerek en az 300.000 leri görmesi gerekir. lpg konusu nu bilemiyorum zararı varmı yokmu hep dizel kullandım.
                              2010 BMW 320d Lci

KUL BELÂ GÖRMEZ HAK YAZMADIKÇA , HAK BELÂ YAZMAZ KUL AZMADIKÇA...

Yorum

İşleniyor...
                              X