Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Candan Mühendislik LPG Montajı Hakkında Yorumlarınız

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post

Üzücü bir durum, klasik Türkiye gerçeği, ilk günler kaliteli ve özenli sonrasında düşük özenle birlikte para ve kar odaklılık.

Belki bu durumun farkında değillerdir, kendilerini tanıyan kişilerin uyarmasında fayda var...
    Maalesef.. YouTube videosunun altına yazdım. Ustanız böyle böyle yaptı diye. "Aracınızda plastik emme manifoldu varsa sökmemiş olabilir, her manifold sökülmez" vs cinsinden ustasını savundu. Aracın atmosferik versiyonunun plastik, benimkinin ise alüminyum olduğunu ve gene de sökmediğini, hatırlatınca ustalık vs üste çıkmaya çalıştığını vs söyledim. Mesaja bir daha cevap vermedi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: msansertekin View Post
      Ayar güzel sayılır. Lakin A16LET motorlarda alüminyum emme manifoldu vardır. A16XER motorda ise plastik.

Eğer alüminyum emme manifoldunu motordan sökmeden delersen, içeriye çapak atma riski vardır. O çapak da silindir cidarlarını çizebilir. Candan mühendislikteki usta, aracıma montaj yaparken emme manifoldunu sökmedi. Sorunca da kendince terslemeye çalışıyor. Ayrıca aradan 1.5 sene geçmesine rağmen hortum bağlantılarından gaz kaçırmaya başladı. Kendi ilimde yaptırdım.

Demem o ki, ayar yaptırmaya gidin ona bir şey yok fakat lpg montajına gitmeyin. Hızlı ve çabuk montaj yapıyorlar sürekli. Özen diye bir şey kalmamış, videolarda abartıldığı kadar değil montajı.
      Tamamen katılıyorum. Aracım 1.6 turbo 180 hp. Aracıma lovato obd2 taktırmak için gittim. Montaj yapıldı ve eve dönüş yolunda bir sorun olduğunu fark ettim. Ani dip gaz yaptığımda araçta tekleme vardı. Defalarca gittim, afr ayarına 3 farklı usta ile çıkıldı sorun çözümlenemedi. Ustalar sorunu çözemeyince saçma saçma yorumlar getirip başından atmaya çalışıyor.Sonradan öğrendim ki manifold sökülerek uzatma yapılması gerekiyormuş. Kendileri manifold sökümüne gerek olmadığını, bu konuda yüzlerce araç montajladıkları için alıştıklarını ve gerek duymadıklarını söylemişlerdi ama bir çok usta bunun tam tersini söylüyor. Mutlaka sökülmesi ve yanma odasına yakın bir durumda olması gerektiğini söylüyorlar. Tekrar telefon ettim ve onlarda doğruladılar, sallama yapılarak test edecez dediler. Henüz gitmedim, sökmeden bu işlemi yapmaya kalkışacakları düşüncesi ile açıkcası güvenmiyorum. Uygun bir zamanda başka bir yerde yaptıracağım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: GroupPolicy View Post

Tamamen katılıyorum. Aracım 1.6 turbo 180 hp. Aracıma lovato obd2 taktırmak için gittim. Montaj yapıldı ve eve dönüş yolunda bir sorun olduğunu fark ettim. Ani dip gaz yaptığımda araçta tekleme vardı. Defalarca gittim, afr ayarına 3 farklı usta ile çıkıldı sorun çözümlenemedi. Ustalar sorunu çözemeyince saçma saçma yorumlar getirip başından atmaya çalışıyor.Sonradan öğrendim ki manifold sökülerek uzatma yapılması gerekiyormuş. Kendileri manifold sökümüne gerek olmadığını, bu konuda yüzlerce araç montajladıkları için alıştıklarını ve gerek duymadıklarını söylemişlerdi ama bir çok usta bunun tam tersini söylüyor. Mutlaka sökülmesi ve yanma odasına yakın bir durumda olması gerektiğini söylüyorlar. Tekrar telefon ettim ve onlarda doğruladılar, sallama yapılarak test edecez dediler. Henüz gitmedim, sökmeden bu işlemi yapmaya kalkışacakları düşüncesi ile açıkcası güvenmiyorum. Uygun bir zamanda başka bir yerde yaptıracağım
        Lpg tesisatı ikinci yılını doldurmak üzere. Önce regülatör hortumlarından gaz kaçırma vardı, izmitte bir yerde yaptırdım. Şimdi de muhtemelen map sensörü kaynaklı bir hırıltı var. Bastığım anda regülatör basıncı, turbo basıncına paralel yükselmiyor. Ayağımı gazdan çektikten sonra da paralel olarak düşmüyor. Kısa süre yüklendikten sonra rölantiye düşünce hırıldıyor motor. Gazı tüketince veya benzine çekince düzeliyor. Map hortumunda da yırtılma vardı, bantla kapattım. Daha iki senelik bu.

Müthiş kaliteli olmuş montaj.. Kaç tane lpg'li araç kullandım, böyle bir şeyle karşılaşmadım. Ayar fena değil ama montaj net şekilde sınıfta kaldı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: msansertekin View Post

Maalesef.. YouTube videosunun altına yazdım. Ustanız böyle böyle yaptı diye. "Aracınızda plastik emme manifoldu varsa sökmemiş olabilir, her manifold sökülmez" vs cinsinden ustasını savundu. Aracın atmosferik versiyonunun plastik, benimkinin ise alüminyum olduğunu ve gene de sökmediğini, hatırlatınca ustalık vs üste çıkmaya çalıştığını vs söyledim. Mesaja bir daha cevap vermedi.
          çok konuşan adam boş konuşan adamdır...candan mühendislik çok ve boş konuşuyor.videolarda bende bir kaç defa strike ettim cevap vermedi.mesela detaylı yorumları incelerseniz lpg ile benzin arasında bir videoda 5 derece sıcaklık farkı var yazmış başka bir videoda 20 derece..tutarsız.yahu birkere lpg nin benzinden daha iyi,sağlıklı,performanslı ve kaliteli olduğunu savunan bir mantığa nekadar güvenilir ? Bu arabayı yapan mühendisler bu işe senelerini vererel argeler yaparak bu motoru üretmiş ve sen onlara sizin yaptığınız motoru sizden iyi biliyorum diyor bu arkadaş.hiç güven verici değil bir vidasına bile dokundurmam arabamın orada.

Yorum

Ankara Fark Otogaz Insignia konusunda işin ehlidir arkadaşlar. Yaklaşık 4 yıl oldu çok şükür sorunsuz kullanıyorum. Bu arada İstanbul firmasi afr ayarını bilmezken bu firma tüm montajlarinda afr ayarı yapıyordu.

Yorum

İşleniyor...
            X