Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Candan Mühendislik LPG Montajı Hakkında Yorumlarınız

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Candan Mühendislik LPG Montajı Hakkında Yorumlarınız

Merhabalar. Yeni almış olduğum 1.6t cosmo aracıma bu değerli forumdaki bilgilere tecrübelere dayanarak LPG taktıracağım. Aracı almamda en büyük etkenlerden birinde bu forumun var oluşu. Konumuza dönelim

Kafamda bir kaç soru var sizlerden yardım istediğim. ;
    Candan mühendislikten Lovato Marka kit fiyatı aldım. Adres ayarı yaptıklarını da söylediler zaten YouTube’da de videoları var. Forumda birkaç arkadaş orada LPG montajı yaptırdıktan sonra Afr ayarını başka arkadaşlara yaptırmış. Acaba afr ayarını tam randımanlı yapamıyor mu candan mühendislik yetkilileri ? Yoksa kaçırdığım başka bir durummu var ? Herkes montajdan bu kadar memnun iken Afr ayarını forumda bulunan başka değerli arkadaşlara yaptırmışlar. Sebebi nedir.

Diğer bir sorumda şu. Afr ayarı yapılmadan önce aracın bakımlı olmasımı gerekiyor. Baskı balatam değişmesi gerekebilir ilerleyen zamanlarda araç şu an tam kavramıyor gibi geliyor bana bunun afr ayarına etkisi olurum Aracın bakımlı olup olmaması ?

Afr Ayarı bozulur mu veya ne olursa tekrarsan ayar yapılması gerekir.

Şimdiden herkese teşekkürler.

Bildiğim kadarı ile cevaplıyayım,yanlışım olursa affola.
    AFR ayarını Türkiye'ye ilk getiren Akif TEZEL'dir. Forumda arkadaşlar afr ayarını kendisine yaptırmıştı. Hatta Candan müh. de afr ayarını Akif beyden öğrendi,hatta youtube da ikisinin afr ayarı videosu bile var. Bu şekilde biliyorum.
    Aracın yeni bakımını yaptırmanız şart değil,zira 3 aracıma lpg montajı yaptırdım ve öyle birşey duymadım. Şimdiki hala benzinli ve direniyor
    Afr ayarı bozulurmu şahsen bilmiyorum
    Umarı yardımım olur. Unutmadan,Candan mühendislik ve Sefa ÖZKAN lpg montajında oldukça iyilermiş.Yaptıranların demesi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post
      Bildiğim kadarı ile cevaplıyayım,yanlışım olursa affola.
      AFR ayarını Türkiye'ye ilk getiren Akif TEZEL'dir. Forumda arkadaşlar afr ayarını kendisine yaptırmıştı. Hatta Candan müh. de afr ayarını Akif beyden öğrendi,hatta youtube da ikisinin afr ayarı videosu bile var. Bu şekilde biliyorum.
      Aracın yeni bakımını yaptırmanız şart değil,zira 3 aracıma lpg montajı yaptırdım ve öyle birşey duymadım. Şimdiki hala benzinli ve direniyor
      Afr ayarı bozulurmu şahsen bilmiyorum
      Umarı yardımım olur. Unutmadan,Candan mühendislik ve Sefa ÖZKAN lpg montajında oldukça iyilermiş.Yaptıranların demesi.
      Evet Sefa Bey Ankara’da İkamet ediyormuş. Ben Kocaelinde olduğum için uzak kalıyor bana. Çevremdeki herkes arabama bayılıyor ama çok yakar çok yakar diye öğüt verip duruyor. Yeterli Bilgi ve donanıma sahip olduğum an bir an önce gidip LPG montajı yaptırmak istiyorum aracıma ????

Yorum

Öncelikle hoşgeldiniz aracınız hayırlı olsun. Benim aracımada lavato lpg takıldı candan mühendislikte bildiğim kadar yardımcı olayım. Afr ayarının mucidi ahmet nalbantoğlu candan mühendisliğin yanında afrayarı.com isimli dükkanı var. Nalbant ile candan bir anlaşma yapmışlar bizi ilgilendiren tarafı insignia gibi ince ayar isteyen araçları lpg montajından sonra yolda ahmet ayarlıyor. Yeni lpg taktırdığınızda ahmetin yaptığı ayardan ekstra bir ücret talep edilmiyor. Candana gittiğinizde bunu belirtirseniz yada gitmeden önce ahmeti bulursanız daha iyi olur daha detaylı bilgide alabilirsiniz. Benim 20 bin km oldu 10 binde bir yapılan bakımından başka lpg ciye gitmedim. Bende çok tereddüt etmiştim şuan çok memnunum gidişinde hissayatımca hiç bir değişme olmadı yakıt konusu çok iyi. Ayrıca eski lpg konularını gezinirseniz daha detaylı bilgi ve tecrübelerden yararlanabilirsiniz. İyi forumlar.
        2016 Mercedes cla 180 cdi amg

Yorum

Forumda teknik destek altındaki başlıkda LPG konusu bulunmakda. Orayıda bir inceleyiniz. Ben Candan mühendislikde LPG montajını yaptırdım. AFR ayarınıda Ahmet NALBANTOĞLU'na yaptırdım. Candan Müh. Akif TEZEL'le değil Ahmet NALBANTOĞLU ile çalışmakda.Benim Montaj 1. yılına yaklaşmakda. Bu süre içerisinde herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmadım.Tüketim değerleri verdikleri ortalamanında altında.(Sürüş tarzı etkili tabiki). Tasarruf konusuna gelince Ramazan bayramında Marmarise giderken ölçüm yaptım.115tl lik gaz ile 425km yaptım.(Tüm hız kurallarına riayet ettim).
          Ben kit olarak atikeri tercih ettim.Daha fazla ödemenize gerek olduğunu düşünmüyorum.(Aracınız SIDI mi A16LET mi belirtmemişsiniz).

Yorum

Buda benim aracımın montaj videosudur.Videonun ilk saniyelerinde farklı bir araç var. Video montajında araç renkleri aynı olduğundan karışmış.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hayabusa View Post
              Forumda teknik destek altındaki başlıkda LPG konusu bulunmakda. Orayıda bir inceleyiniz. Ben Candan mühendislikde LPG montajını yaptırdım. AFR ayarınıda Ahmet NALBANTOĞLU'na yaptırdım. Candan Müh. Akif TEZEL'le değil Ahmet NALBANTOĞLU ile çalışmakda.Benim Montaj 1. yılına yaklaşmakda. Bu süre içerisinde herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmadım.Tüketim değerleri verdikleri ortalamanında altında.(Sürüş tarzı etkili tabiki). Tasarruf konusuna gelince Ramazan bayramında Marmarise giderken ölçüm yaptım.115tl lik gaz ile 425km yaptım.(Tüm hız kurallarına riayet ettim).
              Ben kit olarak atikeri tercih ettim.Daha fazla ödemenize gerek olduğunu düşünmüyorum.(Aracınız SIDI mi A16LET mi belirtmemişsiniz).
              Aracım A16LET.

Yorum

Candan Mühendislik ile Görüşdüm bu gün. Afr Ayarını Kendileri Yapmaktaymış Montajdan Sonra. Ahmet Bey İl Yapmıyorlarmış. Bu Konuda İnce Bir Tereddütüm Var.Candan Mühendislikde Ahmet Gibi Verimli Ayar Yapabilir Mi. Lovato Takıyouz Dediler Atiker Takmıyorlarmış.

Yorum

Ben 1 Mayıs’ta candan mühendisliğe atikler montajı yaptırdım, ayarı da Ahmet Nalbantoğluna yaptırdım. Siz Candanla değil direkt Ahmet Nalbantoğlu ile irtibata geçin, gerekeni o söyler
                  2011 MODEL ,1.6T 180hp, DVD800

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hayabusa View Post
                    Aynen yanılıyor olabilirim demiştim,yanılmışım hasss
                    Ahmet NALBANTOĞLU

Yorum

Ayar güzel sayılır. Lakin A16LET motorlarda alüminyum emme manifoldu vardır. A16XER motorda ise plastik.

Eğer alüminyum emme manifoldunu motordan sökmeden delersen, içeriye çapak atma riski vardır. O çapak da silindir cidarlarını çizebilir. Candan mühendislikteki usta, aracıma montaj yaparken emme manifoldunu sökmedi. Sorunca da kendince terslemeye çalışıyor. Ayrıca aradan 1.5 sene geçmesine rağmen hortum bağlantılarından gaz kaçırmaya başladı. Kendi ilimde yaptırdım.

Demem o ki, ayar yaptırmaya gidin ona bir şey yok fakat lpg montajına gitmeyin. Hızlı ve çabuk montaj yapıyorlar sürekli. Özen diye bir şey kalmamış, videolarda abartıldığı kadar değil montajı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: msansertekin View Post
                        Ayar güzel sayılır. Lakin A16LET motorlarda alüminyum emme manifoldu vardır. A16XER motorda ise plastik.

Demem o ki, ayar yaptırmaya gidin ona bir şey yok fakat lpg montajına gitmeyin. Hızlı ve çabuk montaj yapıyorlar sürekli. Özen diye bir şey kalmamış, videolarda abartıldığı kadar değil montajı.
                        Üzücü bir durum, klasik Türkiye gerçeği, ilk günler kaliteli ve özenli sonrasında düşük özenle birlikte para ve kar odaklılık.

Belki bu durumun farkında değillerdir, kendilerini tanıyan kişilerin uyarmasında fayda var...

Yorum

İyi akşamlar herkese aracım 2009 model 8 yıldır lpg var prins vsi2 yağlamalı sistem 2. sübap değişimini yaptım 3 hafta önce bence bir yere bağlı kalmak doğru değil. Normal bir yerde takıldı lpg ve gayet iyi sonuç veriyor. Buda elektronik alet gibi şansına bahtına ne çıkarsa ????

Yorum

21 ocak 2020 tarihinde Candan mühendislikte insignia 1.6t 170 bg. aracıma prins vsi2 di taktırdım. Montajı uzun sürüyor. Sabah 8 de başladılar akşam 6 da teslim ettiler. Montaj kalitesi bence çok iyi ve sizi bir çok konuda hem bilgilendiriyorlar hemde yönlendiriyorlar. Dolum ağzı, tank ve gösterge ile alakalı. Prins vsi2 de afr ayarı yok. Herşeyi lpg sisteminin ecu su hallediyor. Kit çoğu turbolu araçlara oluyor, sadece içersine yükledikleri program değişiyor. 1 aylık kullanım verileri telefonumdaki programa göre 0,27 kr min. 0,40 kr max. gözüküyor. Tabiki buna benzin kullanımı dahil değil. Malum kış koşullarında ilk marşta gaza geçmesi biraz süre alıyor. ama gün içinde hemen gaza geçiyor. Performans konusunda benzinden farkı olduğunu düşünmüyorum.

Yorum

Ne güzel... burada LPG'li Insignia'lar için hep güzel haberleri duyuyoruz ama geneli öyle değil deniyor. Demek ki ilgi gösterince, doğru kişileri ve ürünleri bulunca bu sorunları aşmak mümkün bu güzel haber.

Yorum

İşleniyor...
                              X