Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2013 İnsignia 1.6 T 170 HP için LPG

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: Alaattin0656 View Post
    Lavatoda takilabilir sikinti yok prins ile arasindaki fark lavato %25 yada en fazla %30 lpg de tasarruf saglar. Prinsin daha pahali olmasinin sebebi ise %45 lere kadar tasarruf saglamasi aradaki fark sadece budur. Yani lavatoda arabayi lpg de kullanirken benzin sistemi mesela 6 kez lpg yi devreden cikarip benzin puskurtur. Prinste ise alti degil de 3.5 kez benzin puskurtur aralarindaki fark budur. Yeterki iyi bir iscilik olsun. Bende sizin gibi direkt enjeksiyon yani sidi motorlarda subaplarin celik oldugunu biliyorum. Ama burada bir arkadas subap ta olabilir dedi.
    Umarım %45 tasrruf sağlayabilirsiniz.Sadece sıralı sistemlerde %45 tasarruf sağlanabilir.karma sistem maximum %35 olur o da uzun yolda sabit hızlarla.

Yorum

LPG kullanan arkadaşlar. Araçta motor arıza ışığı yanıyor mu?

Yorum

Dediğim gibi.ne arıza ışığı ne de sürüşte benzinden bi fark yok

Yorum

Orjinal yazı sahibi: eto1907 View Post
          Ben de 1.6 sidi 170 hp aracıma geçen ay lovato exr taktırdım.kullanımım 3000 km yi geçti.istanbul'da üçel otogazda.3800 tl.yok takılırdı takılmazdı yazılanları göre göre 2 yıl taktırmadım ama sonucunda taktırdım.uzun yol ölçümüm 110-120 hızlarla 35-37 krş. Şehiriçi ölçümüm 47-49 kuruş sakin kullanım.Vaadedilen %30 luk tasarrufu karşılıyor. 7000 tl ye takılan landirenzo ve prinsin ne farkı var bilmiyorum ancak 3800 tl lık lovato exr karma sistemi ben 1 yıl da amorti ederim.ölçümleri benzin ve gazı dırt dediği yere kadar doldurup, 100 km sürüp aynı pompalarda dırt dediği yere kadar tekrar doldurarak elde ettim.performans benzinden hiç farkı yok. 3000 km oldu bi tekleme dahi olmadı.gaza geçtiğini anlamıyorsunuz.depo ağzı benzin kapağının içinde euro dolum ağzı.gösterge direksiyon sol altındaki kapak içine gizli. Depo simit tank 46 lt.35 lt anca alıyor.
          (not 1.6t 170 hp sidi motorlar çelik subap diye biliyorum)
          Lovato exr yi biraz araştırdım. Bu sistemi birçok araca uyguladıklarını belirtmişler ama Opel den hiç bahsedilmemiş. Aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.
          http://www.lovatogaz.com/gdi-tsi-motorlara-lpg-donusumu

Yorum

O linke ben de bakmıştım.uygulanmıyor mu diye mail attım.uygulandığını söylediler. Beni yönlendirdiler.Sonra üçel otogazın ve yusuf koparan ın youtube videolarını izledim. Sonra istanbula gidip üçel otogaza taktırdım.

Yorum

O linke ben de bakmıştım.uygulanmıyor mu diye mail attım.uygulandığını söylediler. Beni yönlendirdiler.Sonra üçel otogazın ve yusuf koparan ın youtube videolarını izledim. Sonra istanbula gidip üçel otogaza taktırdım.
              Teşekkürler. Alaattin ve sizin paylaşımlarınız çok yararlı oldu. Ben de ağustos eylül gibi LPG düşünüyorum. İnşallah olmaz ama herhangi bir sorunla karşılaşırsanız paylaşırsanız sevinirim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ceyas View Post
                Teşekkürler. Alaattin ve sizin paylaşımlarınız çok yararlı oldu. Ben de ağustos eylül gibi LPG düşünüyorum. İnşallah olmaz ama herhangi bir sorunla karşılaşırsanız paylaşırsanız sevinirim.
                Tamam merak etmeyin

Yorum

Eyvallah tesekkur ederim ben yaklasik 5000 km oldu lpg taktirali ne isik yakti nede en ufak bir sorun cikardi. Benim taktirdigim prins markadir piyasadaki en iyi lpg firmasidir. Prins karma sistemden gercekten cok memnunum. 50 tl gaz ile sehir ici 160 km gidiyorum gazin litresi suan icin ankarada 3 tl. Benzinde ise 50 tl lik benzinle iki hafta idare ediyorum. Cok km yapiyorum ondan iki hafta yetiyor az kullansam arabami bir ay idare ederdi.

Yorum

Eyvallah tesekkur ederim ben yaklasik 5000 km oldu lpg taktirali ne isik yakti nede en ufak bir sorun cikardi. Benim taktirdigim prins markadir piyasadaki en iyi lpg firmasidir. Prins karma sistemden gercekten cok memnunum. 50 tl gaz ile sehir ici 160 km gidiyorum gazin litresi suan icin ankarada 3 tl. Benzinde ise 50 tl lik benzinle iki hafta idare ediyorum. Cok km yapiyorum ondan iki hafta yetiyor az kullansam arabami bir ay idare ederdi.
                    Toplam maliyet ne kadar oldu?

Yorum

Toplam maliyeti 6300 tl

Yorum

leondeniz Deniz abi, 6300 tl çetinsay’dan çok uyguna gelmiş

Yorum

Öncelikle hayırlı olsun. Tam olarak ne zaman taktırdınız? Benzin + lpg tüketim değerlerini paylaşabilirmisiniz. Prins vsi2-di taktırdınız sanırım.
                          Insignia 1.4T Edition Elegance + Stil + 18" + AFL + Navi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ceyas View Post
                            Arkadaşlar aracı yeni aldım ve İstanbul trafiğinde kullanmaktayım. Yakıt tüketimi fabrika çıkış değerlerinin çok üstünde seyrediyor. (12Lt civarında) LPG taktırmayı düşünüyorum. Tavsiye eder misiniz? Marka tercihi yaparken nelere dikkat etmeliyim? İstanbul'da önerebileceğiniz usta var mıdır?
                            merhaba

Bu konuda tabi ki bir sürü tavsiye edilen yer olabilir,siz istanbul da önerilebilecek bir yer istediğiniz için söylemek istedim Bakın CANDAN mühendislik insignialar için bir kaç tane paylaşm yapmış her marka araca takılabilecek otogaz sistemleri ile uğraşıyorlar ve olması gereken diye yönlendiriyorlar ben seyrettiğim ve videoları çeken anlatımı yapan kişinin konuşmalarını dikkate almamak içten bile değil çok güzel bi anlatımı var . Reklam adına tabiki bişeyler yapmıyoruz burda ama sanki bu adamlar hakkını veriyorlar diye düşünüyorum. youtubeden candan mühendislik adına insigniların videolarını takip edebilirsiniz en azından arayıp bilgi bile alabilirsiniz diye düşünüyorum ben .

şu var ben arabamı aldığımda üstünde ki tüp takılı ve hala aktif ama ona çalıştıran aküden direk alınan sigortasını söktüm şuan pasif konumda Benzinde bu arabayı sürmek inanılmaz keyifli !! uzun yola çıkarken bi deneyeceğim kar mı olcak zarar mı olmazsa komple söktürmeye bile niyetim var şahsen !!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 06DB9877 View Post

merhaba

Bu konuda tabi ki bir sürü tavsiye edilen yer olabilir,siz istanbul da önerilebilecek bir yer istediğiniz için söylemek istedim Bakın CANDAN mühendislik insignialar için bir kaç tane paylaşm yapmış her marka araca takılabilecek otogaz sistemleri ile uğraşıyorlar ve olması gereken diye yönlendiriyorlar ben seyrettiğim ve videoları çeken anlatımı yapan kişinin konuşmalarını dikkate almamak içten bile değil çok güzel bi anlatımı var . Reklam adına tabiki bişeyler yapmıyoruz burda ama sanki bu adamlar hakkını veriyorlar diye düşünüyorum. youtubeden candan mühendislik adına insigniların videolarını takip edebilirsiniz en azından arayıp bilgi bile alabilirsiniz diye düşünüyorum ben .

şu var ben arabamı aldığımda üstünde ki tüp takılı ve hala aktif ama ona çalıştıran aküden direk alınan sigortasını söktüm şuan pasif konumda Benzinde bu arabayı sürmek inanılmaz keyifli !! uzun yola çıkarken bi deneyeceğim kar mı olcak zarar mı olmazsa komple söktürmeye bile niyetim var şahsen !!
                              Candan mühendislik 170 lik sidi lere takmadığını söylüyor. 170 lik sidi videoları da yok.yanlışınız olmasın

Yorum

Candan mühendislik 170 lik sidi lere takmadığını söylüyor. 170 lik sidi videoları da yok.yanlışınız olmasın
                                Hakli olabilirsiniz yapmiyor olabilirler. insignialar için lpg montajı yaptığını söyledim ben bilgi alması için yönlendirmek istemiştim.
                                Sizin yapmadığına dair net bilginiz varsa doğrudur. Düzeltmeniz için teşekkür ederim .

Yorum

İşleniyor...
                                X