Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Subaplar eridi

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Motoru elime verdiler

Bence hakknızı sonuna kadar aramak için davayı açmalısınız, maalesef ülkemizde sizin bahsettiğiniz gibi protestolar çok işe yaramıyor.

Yorum

Yanlız arkadaşlar bu konuda servisler çok ciddi avantajlılar. araç garantiden çıkmış ayrıca bakıma servise gitmemiş. Bu kozlar ellerinde ise hayatta suçlanamzlar. Bir başka nokta da şu Opel insigniaya lpgyi kesinlikle kabul etmiyor. Ve taktırırken de sadece landirenzo kendisi garanti veriyor. O da belli sure için ve bakımları yetkili serviste yapılınca veriyorlar. Bence sonuç çıkması zor bir durum.....

Yorum

Kitapçıklarda servis bakım km aralığı ne kadar yazıyordu?

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
        Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Landirezzo nun verdiği garantiden yapılması lazım.Bilir kişi raporunda bu belirtilecekdir.Sonuç olarak bakıma dışarıda da olsa yapılmış.Faturalarıyla kullanılan malzemeler belirtilirse ,faydalı olur.Kaldıki sağlık sigortalarında da geçmişten hatırlıyorum.Nihayetinde garanti sürecinde arıza başlamış ama farkedilmemiş.Önemli olan garanti süreci içerisinde arıza oluşmuş.
          2014 BMW 5.20I M +comfort+premium            
          2011 otomatik opel astra  1.4 cosmo sunroof
          2013 Chevrolet Captiva LTZ

Yorum

Servis avantajlı diye üstüne gitmemek, servislerin bu sorumsuz davranışalara girmesine daha da katkıda bulanacaktır. Eğer özel serviste yapılan bakımda yetkili serviste yapılacak bakımın aynısı yapılmı, aynı parçlar orjinalleri ile değiştirilmiş vs ise nasıl itiraz edecekler ?

Ayrıca bu sorun 1 kalemde ortaya çıkacak bir durum değil. Yukarda denilen gibi servisin önceki bakımlarda bunu farketmesi lazımdı ki sorunun LPG olduğu çok açık. Yani bakımlar yetkili servisde de olsaydı bu sorun gene oluşacaktı. Sonuç olarak yetkili servisin ne olursa olsun LPG ye garanti vermemesi bu araçlara LPG olmuyor demesi gerekirdi.

Yorum

Ben geçen gün kendi garanti kağıdıma baktım. Garanti dışında kalmasının tek koşulu LPG yi taktırdığım yerde 10bin km veya 6 ay da bir oaln LPG bakımına gitmemek. Onun dışınd aracın özel veya yetkili serviste bakıma girmesi ile alakalı bir durum yazmıyor. Haftaya 1000 km ayarına gidicem, gştmişken detaylı olarak sorarım

Yorum

Ynt: Subaplar eridi

Orjinal yazı sahibi: dr_112
                1.6 180 hp insignia subap eritti.
                geçmiş olsun arkadaşım

Yorum

konuları gezinirken tekrar bu konuyu okudum.açıkcası merak ettim sonuç ne oldu?mahkeme ne karar verdi?
                  2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
                  2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

aldıgımdan anda LPG taktırdım prince marka yaglamalı sistem normal lpg lerden çok daha fazla ücret ödedim kusursuz çalışıyor binlerce km yol gittim yag katkısı biittigi anda degiiştiriyorum yaklaşık 20 000 km sonra herkese tavsiye ederim hem yakıt hemde güç anlamında mükemmel bir performans alırsınız

Yorum

vallahı bu ıste beyaz esya elektornık esya gıbı tamamen sansa kalıyor heralde kımısı subap yıyor kol bukuyor kımısde bınlerce km sorunsuz kullanıyor vallahı cok ılgınc

Yorum

LPG'yi savunan bir insan gibi rol alıyorum hep, yada lpg konusunda şanslıyım, vialle marka lpg var 9 bin km takıldı 70 bin km oldu giç bir sorun yok, 65 binde Subaplar çelik yapıldı genel kontrolde subaplarda bozulma var ama sıkıntı yapacak şekilde değildi. genel kontroller yapıldı görünürde hiçbir şey yoktu.

Yukardaki arkadaşın dediği gibi birazda şans desek yeri olacak sanırım, Geçmiş olsun yalnız ben sonucu merak ediyorum, firmalar bu durumlarda genelde sürecin dışında kalmak için türlü türlü bahaneler üretiyorlar.

Yorum

Bugün bizim opel özel servisindeydim. Sevdiğim güvendiğim bir servistir. Aracımı bıraktım. Arkadaşın başına geleni anlattım daha once komple 180 hp araç yaptıklarını söyledi 5000 tl alsın gelsin yapalım motorunu dedi bilginize başına gelen biri varsa yada halen çözüm arayan 9bin -12 bin fiyat veriliyormuş sorunsuz yaparız dediler bilginize

Yorum

Abicigim bu celik subop ömrü konusunda bilgisi olan varmi kac km dayanikli. Uzun yillar kullanip sorun yasamayan varmi. Yoksa yine 50 60 binde yenilemekmi gerekiyor.

Yorum

çelik subapı taktır keyfine bak.

2012/6 ayda 15.000km de taktırdığımız lpg kiti 40.000km de magnezyum subapları eritti.Sigortadan çelik subaplar takıldı araç suan 105.000km de tık yok.
                              Subaplarıda taktırırken sıkma işlemini %10-15 civarında daha yukarda bıraksınlar.Zamanla kurum bağlayıp oturduğunda çok daha sağlam oluyor

- INSIGNIA 1.6T 180HP SEDAN COSMO + FLEXİ
                              - ASTRA 1.4T 170HP HATCHBACK SPORT
                              - AUDI Q5 2.0TDI 190HP QUATTRO SLINE

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fatihdemircelik
                                çelik subapı taktır keyfine bak.

2012/6 ayda 15.000km de taktırdığımız lpg kiti 40.000km de magnezyum subapları eritti.Sigortadan çelik subaplar takıldı araç suan 105.000km de tık yok.
                                Subaplarıda taktırırken sıkma işlemini %10-15 civarında daha yukarda bıraksınlar.Zamanla kurum bağlayıp oturduğunda çok daha sağlam oluyor
                                cok tesekkurler taktirdim ancak icim rahat etmedi bide lpg yaglamali degil benim buda etkilermi pek onemi yok celik subob takilirsa omurluk olur dediler ancak 50 60 bin km sonra yine ayni sıkıntı yasanir dedi usta. Maksimum 4 bin devir altinda kullaniyorum genelde 3 bin devir.

Yorum

İşleniyor...
                                X