Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Subaplar eridi

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Motoru elime verdiler

ilk subap erimesini 30-35 bin km de yaptı. önce sabhları zor çalışma sonra titreme ile belli etti. servis yenisi taktı. şimdi 70 binde aniden oldu. agresiflik çok fazla olmadı. ama uzun yol çok yaptı. kontak kapamadan 7-8 saat gittiği çok oldu.

Yorum

Yetkili servisten bence lpgden kaynaklandığına dair bir yazı almalısınız...
      F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dr_112
        ilk subap erimesini 30-35 bin km de yaptı. önce sabhları zor çalışma sonra titreme ile belli etti. servis yenisi taktı. şimdi 70 binde aniden oldu. agresiflik çok fazla olmadı. ama uzun yol çok yaptı. kontak kapamadan 7-8 saat gittiği çok oldu.
        İkinci siboplar Çelik değil orijinal siboplardi o zaman. Uzun yolda LPG demek sıkıntı yaratabiliyor motora. Çelik siboplar olsa bile silindiri kıracak kadar sorun varsa korkutucu gercekten. Acab sitede en uzun LPG de kulllanip sorun yaşamayan kim merak ediyorum. Sanki hiç yok gibi. Bile bile de lades demek gibi bu LPG isi. Çok gecmis olsun tekrar.
        Aslen galatasaraylıyım.
        Siyah 2009 Opel insignia 1.6 turbo cosmo DVD 800

Yorum

geçmiş olsun ,anlaşılan bizm motorlara lpg hiç bir zaman olmayacak ,gerçi hiç taktırmayı düşünmedim ama taktıracak veya taktıran arkadaşlara zor bir seçim süreci sunuyor bu olay.
          insignia 1.6 cdti sport AS + ÇG 2 paketi

Yorum

ben 70 binin 60 binini lpg de kullandım.

Yorum

Büyük geçmiş olsun
              Ankara'da Yıldız sanayi'de çıkma parça satan yerler var orada komple motor bulunabilir sanırım, ancak öncelikle LPG montajı yapan firmayla görüşüp sonuç kesinlikle olumsuz olursa çıkmacılara yönelmekte fayda var.

Yorum

geçmiş olsun en kötüsü başınıza gelmiş bakıam gitmediginiz için büyük ihtimal cayarlar ama işin ehliyle konuşmanızı tavsiye ederim
                Düşünmeden konuşmanın cezası sonradan düşünmeye mahkum olmaktır.
                GIBBON

Yorum

çok geçmiş olsun. Söylenecek bişey bulamadım valla Allah beterinden saklasın. Çıkma motor bulabilirsiniz canınızı fazla sıkmayın..

Yorum

sayın drum bence bilirkişiden bir rapor alın derim işinizi sağlama bindirin.. Tüketici haklarından destek alarak bu işi yapabilirsiniz mesela.. ona göre davranırsınız bakarsınız sizin durmunuzda bir dava sonuçlanmıştır emsal teşkil eder.. sorun çabuk çözülür.. Şimdiden büyük geçmiş olsun.. umarım herşey gönlünce olur
                    2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                    [center]

Yorum

Sayın dr112 öncelikle geçmiş olsun.Değiştirilen subaplarınız çelik miydi? Bir de olaylar nasıl gelişti biraz anlatır mısınız? İlk subap erimesinde belirti vardı,bu sefer birden mi oldu?Yağlama sisteminde ki yağı kontrol ediyor muydunuz? Yağlama sistemi 30000km dayandıysa hiçbir işe yaramıyor demektir...
                      2010 cosmo 180hp beyaz İnsigniAşk

Yorum

geçmiş olsun,

lpg firmasının zararı karşılaması biraz zor görünüyor, yine de bu hasar verdikleri garanti içinde oldu madem, biraz üstüne gidin

öte yandan motoru sıfır olarak komple değiştirmek isterseniz sizi biraz zahmetli bir süreç bekliyor,
                        motor araca takıldıktan sonra gereken bazı belgeler şunlar;

1- araca takılan motorun faturaları silsile yoluyla, yani fabrikadan çıktığından beri kesilen ilk faturadan size ulaşana kadar kimlerin elinden geçtiyse..
                        2-motor imalatçı veya satıcısının yetki belgeleri
                        3-bir makine mühendisinden ücreti karşılığında almanız gereken proje
                        4-servisin vereceği, motorun araca uygunluk belgesi

bu belgeler ile beraber trafik büroya, motora yeni numara vurulması ve ruhsat değişimi işleri için başvuracaksınız, burada da ufak tefek masraflar sizi bekliyor olacak..
                        zamanınız yoksa bu işler için bir takipçi görevlendirirseniz en azından bürokrasi ile boğuşup sinir olmazsınız.
                        veya motoru takan servisin bu işlerle uğraşacak elemanı var ise tüm bu belgeler ve işlerin halledilmesi için motor fiyatına dahil olarak pazarlık edip bunlara yetki verirseniz yine uğraşmaktan kurtulursunuz.

motorun çıkma olarak komple değişimi ,hurdacıların fatura veremeyecekleri ve yetki belgesi mevzusu yüzünden bence imkansız yani mesleğim gereği bu şekilde bir değişime yasal olarak hiç rastlamadım. sadece çıkma motora yasadışı şekilde sizin ruhsattaki numarayı kendileri basma yoluna gidebilirler ama bu anlaşılırsa cezası büyük olur ki bu riske hiç girilmemeli bence..

bence şu an için yapılması gereken öncelikle motunuzun komple dağıtılıp, hasarlı yedek parçaların bir listesi çıkarılmalı ve yeni parçalar ve işçilik ile maliyeti öğrenilmeli. pahalı parçalar çıkma olarak bir usta nezaretinde satın alınabilir. bu şekilde motorun tamir edilmesi , ruhsat değişimi mevzuatıyla da uğraştırmadığı için en mantıklı seçenek olur.

eğer ki bu tamir maliyeti sıfır motor bedeline kıyasla pahalıya gelirse ,yapacak tek şey serviste sıfır motor taktırmak olacaktır. en azından sıfır motor iki yıl garantili olur ve lpg'siz kafanız rahat kullanırsınız.

tekrar geçmiş olsun diyor, kolaylıklar diliyorum.

Yorum

Çok geçmiş olsun,bencede pert olmuş araçlardan motor bakılması daha mantıklı olacaktır.Böyle bir durumda alınacak motor faturalı olmalı,Tübitaktan yeni motor numarası veriliyor.Trafik müşaviri aracılığı ile yaparsanız yaklaşık 1.000 tl masrafı var,bilginize..
                          Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

çok geçmiş olsun. tüketici haklarınızdan doğan bütün haklarınızı kullanmanızı tavsiye ederim. bunun yanında azıcıkta (tabir için öncelikle özür diliyorum.) çingenlik yapmanız gerekiyor. bu devirde kimin sesi çok çıkıyorsa o haklı gibi. lpg firması bi ton laf kalabalığı yapacaktır. kesinlikle aşağı kalmayın. verecekleri her cevaba hazır cavabınız olmalı. zararınızın tamamını karşılamasalarda bir kısmını karşılamalarını sağlayabilirsiniz. sessiz kalmayın....
                            saygılar...
                            2012 YENİ MEGANE ST 1.5 DCİ 110 HP PRİVİLEGE SEDEF BEYAZI+PANAROMİK AÇILIR CAM TAVAN+Bİ XENON PAKETİ+NAVİGASYON PAKETİ+17'' SARİ JANT+3D SOUND by ARKAMYS+BLUETOOTH

Yorum

Arkadaşlar;

Daha öncede defalarca bu araçlara LPG takılmaması konusunda uyarılarda bulunmuştuk burada, Lpg yatırıp yaptırmama kararı sizlerin tabiki saygı duyuyorum ama Lpg yüzünden çıkan masraf bu güne kadar kar ettiğiniz benzine yaklaşıyor esaz işin pis tarafı pisikolojik tarafı ve bu işi düzeltmek için yaptığınız ekstra efor da cabası

Bir kez daha diyorum

Bizim araçlarla ilgili Opel kesinlikle ve kesinlikle LPG ye onay vermiyor kendilerininde testleri olduğunu ve bu motorlarda sorun yaşattığını ve bu sorunların ilk 20.000 km den sonra çıktığını kiminde 50.000 km de çıktığını ve randıman alınamadığını biliyorum Yurt dışında benim bildiğim 1.8 bir motora Lpg testleri yapıyorlar ve başarı yüzdesinin yüksek olduğunu ve argenin devam ettiğini biliyorum

bizim araçlar hem hızlı hem ekonomik olmuyor maalesef

Tekrar geçmiş olsun.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Bakımı Özel serviste yaptırmanızın ,garantiyi öldürmesi diye bişey olamaz.Sadece yapılan işlem ve kullanılan malzemelerin neler olduğunu belirten fatura kesilmiş olması yeterli diye biliyorum.Kullanılan malzemeler kaliteli ise özel servistede yaptırabiliyorsunuz.Yanılmıyorsam bu bir kaç yıl önce çıkan bir yasaydı.
                                2014 BMW 5.20I M +comfort+premium            
                                2011 otomatik opel astra  1.4 cosmo sunroof
                                2013 Chevrolet Captiva LTZ

Yorum

İşleniyor...
                                X