Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Otomatik jikle devredeyken titreme

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Selam arkadaşlar.
    Bende de aynı sorun vardı. Afr ayarı ile sorun çözüldü. Problem bozuk Lpg ayarının benzin rolanti parametrelerini bozması.

Yorum

arkadaslar eger sabah ilk calistirmadan sonra lpgye gecince tutreme oluyorsa.lpg servisine gidip lpg ye gecme sicakligini biraz daha arttirin.cunku arac isinmadan yani 20 derecede lpg gecis isisi ayarli ise bu isida lpg sivi halde oluyor.regulator bu isida gaza donusturemiyor bu yuzden arac sivi gaz yakmaya calisiyor ve titriyor

Yorum

ayni sorun bendede var fakat bende lpg yok.arac sabah veya uzun sure durduktan sonra yani motor soguduktan sonra ilk calismada otomatik jiklede,jikle devreden cikana kadar titroyor.sonra normale donuyor.ustaya sordun ilk calismada soguk oldugundan turboya geri donen egsoz gazi cig oldugu icin yani yanmadigi icin tekrar ordan gecerken titreme yaptirirmis.normalmis dedi.fakat ben normal oldugunu dusunmuyorum.turbonun uzerinde bir sensor var onu sokup temizlemeyi duaunuyorum.map ve maf sensorlerini ve hava filtresi cikisi turbo girisini temizledim fakat olmadi.sizce neden olabilir

Yorum

Orjinal yazı sahibi: H.B. View Post
          ayni sorun bendede var fakat bende lpg yok.arac sabah veya uzun sure durduktan sonra yani motor soguduktan sonra ilk calismada otomatik jiklede,jikle devreden cikana kadar titroyor.sonra normale donuyor.ustaya sordun ilk calismada soguk oldugundan turboya geri donen egsoz gazi cig oldugu icin yani yanmadigi icin tekrar ordan gecerken titreme yaptirirmis.normalmis dedi.fakat ben normal oldugunu dusunmuyorum.turbonun uzerinde bir sensor var onu sokup temizlemeyi duaunuyorum.map ve maf sensorlerini ve hava filtresi cikisi turbo girisini temizledim fakat olmadi.sizce neden olabilir
          Merhaba ne yaptınız çözüm buldunuz mu?

Yorum

Sipoplardan sizin sorunlar

Yorum

İşleniyor...
            X